Jump to content

Moto Zajednica

Prvo ozbiljnije putovanje, saveti dobrodošli

Recommended Posts

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

E pa drugari i drugarice, ovo što možete da vidite na mapi je putovanje koje planiram za ovo proleće, za sad je u planu 1. April kao polazak. Ovu vožnjicu treba izgurati u danu u pravcu, planiram dan odmora i povratak istim putem (alternativno kroz Slavoniju ako mi put kroz Bosnu presedne iz nekog razloga). Sa jahačko-šoferske strane, meni je Bosna nepoznanica i manje više od granice do Petrinje (okolina Siska) za mene će biti potpuno novi putevi, mesta, sve. Na sve ovo, prvi put da mi je u planu ova kilometraža u danu. Pre dva dana sam odradio 345km probu da vidim mogu li nešto slično i mislim da sama km neće biti problem. Idem sam, niko me ne čeka, nigde ne žurim, jedino bi voleo da stignem zavida, posle 10 sati vožnje verujem da mi vožnja po mraku ne bi prijala. Polazak u subotu, povratak u ponedeljak. Nedelja, odmor. 

 

Savete očekujem otvorenog tipa jer neka konkretna pitanja i nemam. Možda nešto tipa, koje pumpe izbegavati, i slično. Ne planiram ništa obimno jesti usput, tako da me restorani ne zanimaju, neka lokalna pekara će biti ok. Dokle se na ovoj ruti može plaćati dinarima? Hrvati su prešli na eur to znam, nego gde i kako u Bosni kupiti marke? Bilo koja menjačnica usput ili kako? Primaju li kartice generalno na pumpama? Ako da verovatno ne bi ni menjao novac. Kako rade google maps u offline modu? Dugo to nisam koristio.

 

Nosim esencijalni alat, wd-40, ulje za lanac, rezervne čarape, rezervne rukavice, kišno odelo verovatno, flašu vode i nešto za pregristi usput. Kraće pauze planiram na 2 sata vožnje, sipanje goriva na 200-250km, što bi gledao da se kombinuje s pauzama naravno. Data roming ne planiram da koristim pa će mape biti skinute na google maps (offline mode) i to na dva telefona. Glavni u džepu, potrošni na kormanu. Možda i GoPro ponesem.

 

Šta vam padne na pamet pišite, svaki savet i pitanje su dobrodošli. Možda se nečeg esencijalnog a prostog nisam setio.

 

image.thumb.png.b51903084125d151ddbfece7c7950f37.png

Promenio član Gordak985
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Set za gume i mali kompresor?

edit

ja koristim here maps, bez roaminga 

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 1 minut, Petre je napisao:

Set za gume i mali kompresor?

Dva seta za gume (šrafići i onaj klasični "bacon strip"), mali kompresor i mini pumpa za biciklo, to je u planu, da, hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 1 minut, mickeyZ je napisao:

Marke kupis u Bgdu, pre polaska, u menjacnici. 

Ha, nisam imao pojma, raspitaću se ko drži marke ovde po vidikovcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 8 minuta, mickeyZ je napisao:

Od Bijeljine, koridorom, ocekuj pojacan saobracaj teretnih vozila. 

Hvala. Dokle me vodi koridor na ovom mojoj trasi? I kakva je policija u BiH po pitanju motora, brzine i ostalog. Ne nameravam da jurim i divljam ali ne verujem ni da ću ići 100% po ograničenjima celim putem.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 15 minuta, Gordak985 je napisao:

Hvala. Dokle me vodi koridor na ovom mojoj trasi? I kakva je policija u BiH po pitanju motora, brzine i ostalog. Ne nameravam da jurim i divljam ali ne verujem ni da ću ići 100% po ograničenjima celim putem.

Pazi svako selo sad ima kamere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Marke mozes i u Bosni da razmenis. U Bijeljini na pumpi Neskovic. Mozes dinare da das oni ce tebi marke. Gorivo ti je tamo dosta jeftinije. Tipa 140din benzin. Imas lep restoran ako budes gladan, moj savet prekputa Stanisica, usluga super, abijent top, hrana brukaaaa. U Bosni nemas vise roming. Tako da slobodno upali telefon i internet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
pre 30 minuta, Gordak985 je napisao:

Hvala. Dokle me vodi koridor na ovom mojoj trasi? I kakva je policija u BiH po pitanju motora, brzine i ostalog. Ne nameravam da jurim i divljam ali ne verujem ni da ću ići 100% po ograničenjima celim putem.

Od Bijeljine do Samca ti je koridor, otprilike. Imaju neke nove pogane radare, ne skontas ih uopste, na pola metra visine budu postvaljeni a oni se udalje u civilnom autu stotinjak metara. Mada, ja to sve gazim, nije za sada bista stizalo. P.s. na tom koridoru imas 2-3 lakat krivine koje su poprilicno nepregledne i uske zbog kuca koje su uz ulicu bukvalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre sat vremena, Gordak985 je napisao:

(alternativno kroz Slavoniju ako mi put kroz Bosnu presedne iz nekog razloga)

Kroz Bosnu ne može da ti presedne put, pre će kroz Slavoniju naročito sad kad izlaze traktori iz njiva. Bosna je puno jeftinija i lepša je priroda. Sve se plaća karticom ali imaj neku marku u džepu. Po mestima vozi po ograničenju. Radari slikaju i to ostaje u arhivi pa plaćaš sledeći put kad te kontrolišu. I obavezno se vrati drugim putem, recimo Prijedor, Banja Luka, Doboj, Tuzla, Bijeljina. I srećno.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Pre par nedelja sam išao do Tuzle (kolima). Kroz RS su dosta lošiji putevi nego kroz Federaciju, pa računaj na rupe. Takođe su putevi preko planina bili dosta klizavi kroz celu BiH, pogotovo po kiši, pa i na to obrati pažnju.

 

E sad, ono što bih ja mogao da ti posavetujem je da malo modifikuješ rutu. U dolini Une od Krupe ka Bihaću je prelepa priroda i sigurno je lepo za vožnju motorom. Usput možeš i da svratiš do čuvenog aerodroma Željava. Znam da dodaje vreme na putovanje, ali vredi.

 

Dolina une:

AMWts8DPYB-oSIJRH6d433iU6KGoR_px4ZOtJAbCE26tLrxG6vTaInohI5wNnOUxPV_XJ4u0qUFPz_SzCns_Yl4we825QHa2Td640_ii78CM0FwLwTZpiJYpZyimDQKAjyyZCwXTNDBbTy2PtgSziKXqmYB1oA=w1280-h960-no?authuser=0

AMWts8A_uLpwyUJyt3UO1MBGM0WOh-A0WWr90HqggAsUkuxla7m5Hz-A4DScSIH0wOUCBbRejXSe2i6jTbimivKj78Pm03l829D5o72CQ_sP7DNmdtG8bIvuDNJ4ZXrFEIXd07PNQ4zrOmI2JWgJgbqPk4FnVQ=w1280-h960-no?authuser=0

AMWts8AN_LzG9kZkmDcXMdoCO5FbkqwrJhVcbiUje_8fZ8YrwykRl3Nqbg7-csQWclPK83Kuu-pclKBAZU9qU_-_7O5UQFeiuPkGzCOhAaus3xmneI7h6QTITkiTXvaNw13SUnCVhpNFGICp2GmXG-sMdA-6Dw=w1280-h960-no?authuser=0

 

Željava:

AMWts8BlnzjQ752CbaBpe2_Nj8kyRxrG0CvF2WJBQRzF_dUyqTSAnR8r4PAgfT5rCFnofgYFZT-780ErOND_0Db34wSmBmRdPSPe5-4qGjILHa3mjDuxpLgKo80swojCY-N1QQri5hu3psjHj-tqvOmMRhyPmw=w1280-h960-no?authuser=0

AMWts8A1stUL5B_NFe_ae9ko_JDmKeA5ORlzA77mU6eKjO6Clk5qLoGcvXKA9es56ESnX8GXIuzup5UTuzMpcLNpzsi9tG_R630VSy33s6OIhrjMd5-7zYrOj-S6D2_0ngd3Patx-rw9UNfWE8mBarveGKJ34A=w1280-h960-no?authuser=0

AMWts8AC35ObZckyPb40ozgY9aA4D9Uqc59NSG_V6b--oFKomAE-YtaR2QkC_iKsVOjsy9lRU_Cr7V9di5Hn_DGgkFv4hRnca9sYbrzXQ_Fw6khDkSlicCbHXNvsU5D92uM8Nqt8v8ddLul4vPcyf71pKqH0SQ=w1280-h960-no?authuser=0

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Kad vec ides na Klipino brdo, jako ti je blizu dole Krnjak. Tu se spusti u povratku na jagnjetinu kod Savica, posle 12h uvek sveza sa raznja, a imaju i dobro domace vino. Odatle nastavi put kroz Liku ka Plitvickim jezerima magistralom, pa se posle Korenice odvoj za Donji Lapac pa ka Nacionalnom parku Una. Provozaces neku manju kilometrazu kroz Liku, proci ces kroz 2 nacionalna parka i predivni ambijent, a mozes dobro da pojedes i popijes. Put posle Korenice ka Donjem Lapcu je losiji, ali za nase uslove, vrlo dobar. 

 

Kroz Liku ako vozis moras imati dobru opremu. Ja sam se smrzao kao p**** u 4 ujutro, a taj dan je bilo u Dalmaciji 39 stepeni. Dakle, 1. Aprila obavezno ozbiljna oprema. Planine ne prastaju. 

 

Povratak predlazem preko Mrkonjic grada tj Banja Luke, fenomenalna voznja kroz kanjon Vrbasa. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Moje iskustvo:
Najbolji kurs KM u Beogradu je u menjačnici Trange-frange. Ima ih nekoliko po gradu. U povratku šta ostane opet zameniš za dinare.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
9 minutes ago, Gordak985 said:

Tako je.

Imamo vikendicu u Lipovici, pa prepoznah po nazivu ulice da je verovatno Barajevo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ako već imaš eur keš ovde, BAM je fiksiran u odnosu na eur odavno.Trebalo bi da je 1.95 bam za 1 eur ,tako da ne bi trebao da imas kursne razlike( ako vec imaš eur i menjaš tamo u BAM).Neka me isprave kolege ako je drugačije na terenu, obzirom da dugo nisam bio tamo.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 15 minuta, SaleKg je napisao:

KM (konvertibilna marka) je valuta u BIH.

BAM je isto što i KM.

 

BAM je kod, zvaničan i u međunarodnom platnom prometu( kao RSD za dinar).

 

Koristii se u menjačnicama kao zvanična oznaka za njihovu valutu.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Podsetnik sebi jer ću prolaziti kroz ovo pre polaska, rezervni par naočara jerbo sam kratkovid.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odlazak do tamo i povratak sutradan je samo vožnja, stižeš uveče, krećeš nazad ujutru. Ne znam koji su razlozi, ali ako je samo vozikanje, onda ima dosta zanimljivijih puteva od koridora, pogotovo u BiH. Sve što je južnije je lepše za vožnju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Obavezno ponesi kišno. Ne zauzima mnogo mesta a možeš da ga koristiš kao dodatni sloj ako bude baš hladno. A i ako pokisneš jer si pomisio ma neće kiša sada, navučeš ga preko odela pa stigneš na odredište. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja