Jump to content

Moto Zajednica

Treninzi bezbedne vožnje - iskustva

Recommended Posts

  • Integrisan, 9346 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Obecavam ti javno da ces na sledecem treningu biti moj gost! Kada neko ima zelju nadje se i nacin.

Forum nisam hteo/mogao da obavestavam posto je u pitanju radni dan a broj mesta ogranicen na 15.

Pozvao sam par ljudi iz okoline za koje smatram da su sposobni da ovo lepo odrade i popamte pa da to u svojoj regiji "prenesu dalje". Neki su dosli, neke sprecile obaveze ali sam imao bekap, da ne ostane upraznjeno mesto.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1158 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

Obecavam ti javno da ces na sledecem treningu biti moj gost! Kada neko ima zelju nadje se i nacin.

Forum nisam hteo/mogao da obavestavam posto je u pitanju radni dan a broj mesta ogranicen na 15.

Pozvao sam par ljudi iz okoline za koje smatram da su sposobni da ovo lepo odrade i popamte pa da to u svojoj regiji "prenesu dalje". Neki su dosli, neke sprecile obaveze ali sam imao bekap, da ne ostane upraznjeno mesto.

Hvala puno! :) Uzela bi ja slobodan dan, takav događaj se ne propušta. :moto3:

Malo je bezveze što organizatori treninga ne obaveštavaju javno, recimo preko informativnih portala ili društvenih mreža - verujem da bi bila veća posećenost. Ima ljudi koji bi možda i učestvovali, a skupo im je/daleko da idu za Beograd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Alexandra995 Organizator ovih treninga nije Koncept 192, već lokalne samouprave koje su ih angažovale i preko kojih se prijavljujuješ na treninge. Na takav trening ne možeš da se prijaviš preko Koncept 192 direktno, pa zato ni ne objavljuju termine i gradove.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1158 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, Urban Rider je napisao:

@Alexandra995 Organizator ovih treninga nije Koncept 192, već lokalne samouprave koje su ih angažovale i preko kojih se prijavljujuješ na treninge. Na takav trening ne možeš da se prijaviš preko Koncept 192 direktno, pa zato ni ne objavljuju termine i gradove.

Jasno, preostaje mi da kontaktiram ABS, da vidimo šta će da kažu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: BMW R1150 RT Tomos T14 TLS

Pozdrav svima,

 

juce i prekjuce sam bio na obuci koju organizuje MK Bezbednost.

Prvi dan od 18 do 21,30 h teorijska obuka koja je ujedno priprema za praktican deo. Dosta slika, filmova tako da svako moze da se prepozna u situacijama koje su opasne. To vreme, uz jednu pauzu, je bilo toliko zanimljivo da nisam ni jednom pogledao u telefon sto je za mene ravno cudu.

 

Subota, Sajam od 09,30 h do 18 h (velika grupa) uz pauzu za rucak (rucak organizovao klub). Mogu samo da kazem da sam ja dosao sa vestinom voznje od 4, 5 godina a vratio se daleko zreliji i skoncentrisaniji. Ljudi koji vode, Vitomir i jos 5,6 instruktora prate svakog od nas i dok svi ne prodju sve vezbe ne staju. Ne znam kako imaju toliko zivaca da se posvete svakom od nas. Po prvi put sam naucio da kocim naglo i da se ne bojim, naucio da balansiram i vozim sa jednom rukom i obaram motor i naravno da izbalansiram telo da mi nakon kocenja nekoliko sekundi motor ostane uspravno a da ne spustam noge. U stvari nauucio da motor vozim vestinom a ne snagom kao do sada. Motor koji smo vozili je Kavasaki sa pomocnim krilima sa tockicima je nesto savrseno. Vozis motor totalno oboren a ne padas. ODlicno za ucenje i razbijanje straha!!!

Vita je imao istu energiju i u 9,30 h i u 18 h... Sve sto pitam njega i instruktore objasne, ne mrzi ih da trce pored tebe i pricaju sta da radis... Osecaj jako frendli i naravno zahvalnost MK Bezbednost i Viti!!!!

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1158 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Juče su održali trening bezbedne vožnje kod nas, ali samo za učenike TŠ "Rade Metalac"...

 

WWW.TVL.RS

Neadekvatna obuka, glavni je faktor rizika stradanja dvotočkaša, istaknuto je na treningu bezbedne vožnje za motocikliste i mopediste, koji je održan na platou ispred...

 

Bilo je na vestima u subotu i najava za 25.09. od 10h, ali nije bilo načina da se prijavimo, sad vidim zašto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Uh morao bih i ja otici na neki od treninga. Dok sam vozio skuter koji je imao kombinovano kocenje prednjom i zadnjom nisam puno razmisljao o kocenju. Sad na motoru je dosta drugacije, prednja ukopava u mestu. Nemam naviku da kocim prednjom kocnicom, sto je lose kad treba naglo zakociti istom... 

Al mora se za Beograd, sto je malo komplikovano...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

I ja sam u slicnom problemu :D nakon vise od10 godina voznje iskljucivo maxi skutera presao na motocikl, totalno druga prica...

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Ostao sam dužan da napišem nešto o treningu MK Bezbednost na kome sam učestvovao sredinom jula.

Ukratko: Trening i organizacija su kompletno ispunili moja očekivanja, i vrlo sam zadovoljan. Verovatno ću i u budućnosti otići na još neki. Vita i njegova ekipa su izuzetno profesionalni i odlični instruktori. Iskreno bih preporučio ovakav trening pogotovo početnicima, ljudima poput sebe, sa par godina i par desetina hiljada km. Znači puno.

 

E sad malo detaljnije iz mog ugla:
Trening je vrlo lepo osmišljen kao celina. Bukvalno jedna rolerkoster vožnja što se tiče razmišljanja i osećaja u vožnji. Meni se u početku nije dopao, čak sam se iznervirao što neke vežbe ne mogu dovoljno dobro da uradim ili ne kapiram njihovu poentu. U nekom trenutku na početku treninga sam imao osećaj da sam pogrešio što sam došao. Ali onda je polako sve počelo da dolazi na svoje mesto, i do kraja dana imao sam skroz drugačiji osećaj. Jer vežbe su tako osmišljene da svaka na neki način priprema, i uvodi u sledeću. Vrhunac je motor sa pomoćnim točkićima a odmah zatim osmice sa svojim motorom na način na koji nisam smatrao da je moguće. I za kraj - vežba "autobus" koja je na mene ostavila baš jak utisak. Neću pisati detalje jer mislim da to treba doživeti.

Ekipa je bila odlična, druženje, zezanje, menjanje i probanje različitih motora. Mislim da su svi na kraju imali jako pozitivan utisak.

Jako velika vrednost ovog treninga je što te drugi posmatraju i odmah sugerišu šta ne radiš ispravno. U toku vožnje trening motora sa točkićima - ja sam konačno uspeo da osetim to o čemu oduvek čitam ali nisam "doživeo" - da motor ide tamo gde gledaš i koliko je bitan pogled. Džaba desetine videa i tekstova koje sam pročitao, tek sada kada sam osetio, video snimak i pričao sa drugarima koji su me gledali - sam shvatio zapravo šta to znači. Slično važi i za stabilnost prilikom naglog kočenja.

Odmah posle treninga smo se iz BG vraćali za Niš, dunavskom magistralom, pa potom Zaječar i Knjaževac. Ono što sam ja osetio je značajno veća sigurnost u vožnji, pogotovo krivinama. Kao da sada mogu da prođem iste krivine malo brže ali u isto vreme dosta sigurnije: Imao sam osećaj da sam stabilniji na motoru, i da mogu da reagujem i korigujem putanju ako se nešto nepredviđeno desi.
E sad - mana je što smo u povratku vozili dosta brže nego što inače vozimo. Tipa - da isprobamo šta smo naučili. Nije bilo nikakvih problema, ali kasnije smo se sva trojica složili da nismo trebali da dozvolimo da nas euforija povuče.

Kao što su kolege pre mene pisale - ovo je samo trening. Ako se ne vežba, i ne ponavlja naučeno, a pogotovo ako se i ne vozi redovno, što je kod mene slučaj - vrlo brzo se delimično izgubi osećaj za ono što je naučeno. Mora da se vežba. I ako smo se mi dogovarali da ćemo prvom prilikom da se nađemo i ponovimo vežbe sa treninga - nažalost to se do danas nije desilo.

 

Što se tiče treninga, na osnovu svega što sam pročitao i video - verujem i da su i drugi klubovi odlični, i da se u suštini radi vrlo sličan program. Jedino što je obavezno je trenažni motor sa točkićima, jer mislim da je jako bitan i da mnogo pomaže da se vozač opusti pri obaranju motora i da kasnije ponovi isto i na svom motoru.

Kad smo mi bili bilo je izuzetno toplo, ali verujem da je tako na većini treninga. Voleo bih da mi je neko rekao da ponesem nekoliko majici, jer pošto sam imao samo dve - majica nije mogla da se osuši pre nego što se druga nakvasi.

 

Bilo je dosta priče o ceni treninga, pa verujem da treba pomenuti i ovo, nije zanemarljivo: Uz potvrdu o završenom treningu kod MK Bezbednost dobija se popust od oko 25% na tehnički pregled u Dunav autu za sva vozila koja imate na svoje ime. Ovo bi trebalo da važi neograničeno. Lično sam proverio i potvrdio za auto i motor pre mesec dana u Nišu. Za motor me je tehnički umesto 4000 koštao 2800.


Toliko od mene, pozdrav!

0-02-05-b9f60ec8f7e3ab38494f356e3c1fc25ec6c236bdd374d7a47104c687ae5f868f_276771236b1.jpg.5a038cf34277ee376e52ef0a9f48e31d.jpg
#zzz#

 

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1158 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

U subotu 14.10. u prostorijama Grawe osiguranja održaće se novi Smart Moto Workshop.

 

ABM.RS

Unapredi moto znanje kroz 12 besplatnih i specijalizovanih radionica pokrenutih u saradnji sa GRAWE osiguranjem.

 

Prijave na linku gore. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja