Jump to content

Moto Zajednica

Prekoracili ste nekad brzinu?

Recommended Posts

  • Drug član, 647 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 23 minuta, bajker71 je napisao:

Jbg Sale, "nije lopov onaj koji krade nego onaj koga uhvate". A tebe su uhvatili, tako da... sram te bilo! :P

Sa 30+ godina za volanom platio sam kaznu 2-3 puta, svaki put je to bilo prekoračenje brzine i uvek je rešeno na licu mesta. Naravno, u permanentnom sam prekoračenju...

jbg ne mogu da se dogovorim sa kamerom iznad puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 647 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

E pa Markone Pegaz nikad nije prekoracio brzinu cisto da znate. Isus je medju nama. Doduse Isus me ne bi izbacio iz grupe zato sto nisam pravednik...:lol:

Promenio član Bole37
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Gospodo,nije Bole kriv,kriva je nova kaciga,koja dobro dihtuje,pa ne čuje turažu motora,i vizir prelama,pa umesto stvarne brzine pokazuje 30km manje.Po gradu trudim se da poštujem ograničenje,van grada zna se.........gaaaasssssssss.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Bole37, druze ,kolega ,imenjace ;),razocarao si me kao komunista :jee:.Trebao si malo brze ,kad je kazna,nek je kazna:jee1:A sto se malera tice ,treba da povalis neku cigancicu da razbijes maler:lol3:Bar se tako pre radilo

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 647 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 8 minuta, gebee&co je napisao:

Gospodo,nije Bole kriv,kriva je nova kaciga,koja dobro dihtuje,pa ne čuje turažu motora,i vizir prelama,pa umesto stvarne brzine pokazuje 30km manje.Po gradu trudim se da poštujem ograničenje,van grada zna se.........gaaaasssssssss.

Ma uvalio mi Mikele neki Caberg...uzas.:moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Upravo sada, Bole37 je napisao:

Ma uvalio mi Mikele neki Caberg...uzas.:moto1:

Tačno sam znao.A da ne tražim sad onu temu sa komšijom,predložiću ti ovde.Ti pod hitno da izmasiraš komšiju..............pajserom.........možda mu bude bolje.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 5 sati, Bole37 je napisao:

Dobih prvi put u zivotu kaznu za prekoracenje brzine(50-ja vozio 84)oko Arandjelovca. Neke kolege su me napale na grupi tvrdeci da oni voze uvek po propisu, dok sam ja tvrdio da je to nemoguce. Pa me zanima da li sam ja zaista olos i kriminalac, i da treba sram da me bude?

Ccc, treba brze voziti, bar stotku, ovako na 80 da uhvate, pa greota :lol3:90% vozim brze, osim po gradu i u zoni skole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, Bole37 je napisao:

E pa Markone Pegaz nikad nije prekoracio brzinu cisto da znate. Isus je medju nama. Doduse Isus me ne bi izbacio iz grupe zato sto nisam pravednik...:lol:

Njegovo "postenje" je vece od Isusa...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 8 minuta, shoyyka je napisao:

Ja ne smem da vozim po ograničenju ili pak blizu...jer odma' počinjem zverati...:jee5:...tako da...

Tako jeeee.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
Pre 6 sati, Patriota je napisao:

Zato sam ja lepo izasao iz te grupe

ima neka novosadska grupa sa soro 30000 članova na viberu.Samo filuju podatke o saobraćajnim patrolama,radarima,zastojima u sudarima i tako to.Bog te mazo dok se nisam priključio nisam ni znao kolko je grad non stop okupiran radarima ,Dobra stvar da se proveri putanja kretanja i njihove sačekuše i prilagodi ponašanje na drumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
12 minutes ago, sasa ns 1 said:

ima neka novosadska grupa sa soro 30000 članova na viberu.Samo filuju podatke o saobraćajnim patrolama,radarima,zastojima u sudarima i tako to.Bog te mazo dok se nisam priključio nisam ni znao kolko je grad non stop okupiran radarima ,Dobra stvar da se proveri putanja kretanja i njihove sačekuše i prilagodi ponašanje na drumu

Jest samo je problem ako prvi naletis :lol2:

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 12 minuta, Patriota je napisao:

Jest samo je problem ako prvi naletis :lol2:

 

Ma više se ne opterećujem.

Gledam da ne prekoračim za oduzimanje dozvole, i ako me uhvate...jbg...

Za evo 25 god, 2 puta zabrana po 30 dana, i jednom kazna 5,000 (10,000 ali sam platio u roku od 8 dana).

Toliko mogu da podnesem i ubuduće.

 

Na ovo treba dodati i nekih 6-7 god što sam imao crnogorske dokumente, bili smo zajednička država, ovde su mi pisali prijave, ali one nikad nisu stizale u CG. Iskreno ne znam koliko su me puta nahvatali u tom periodu, ali bilo je isključivo na "pederskim" mestima i to noću - ono što svi znamo da tu negde čekaju, pa usporimo, ali me u to vreme nije interesovalo da usporim. Više puta su me zaustavili u Bulevaru JNA (ograničenje bilo 40), na Zrenjaninskom putu (50) i na Rakovičkom putu (50). Najviše što su me ikad "snimili" jednom 109, a uglavnom ispod 100.

Dešavalo mi se i da me zaustave, vide crnogorske dokumente i bez reči vrate :D

Moram priznati da mi je to bio period najlepšeg/najbezbrižnijeg vozanja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Situacija nije prosta, ali su to oni prosto rešili. Podelili sve puteve i deonice u par kategorija i udri po džepu. Sva naseljena mesta 50 km/h. Pa nije isto voziti u gradu od par stotina hiljada ljudi ili kroz neko selo na magistrali od 50 kuća i to na pravcu. I ko je dozvolio kuće, stovarišta, prodavnice, kafane, pored samog puta...A kazne pišu i mere brzinu ne tamo gde je rizično, već tamo gde je nama malo komforno za gas, a njima sigurno tržište. Dakle nema veze sa osnovom bezbednosti.

 

Zato se i trudim da vožnju prilagodim situaciji, osim u većim gradovima ili u zoni škola. Opet gde god ima kuća ili ljudi pored puta pa makar i u tragovima 70km/h ne prelazim. To mi je neki limiter, ne zbog kazni, nego zbog sebe i drugih.

 

Na otvorenom putu se ponašam malo opuštenije, ali ne mnogo. Više puta potvrdio pravilo, naročito od kada sam se olupao, koje mi je davno rekao ćaletov prijatelj, inače bivši reli vozač. Do 100 km/h se vozi i upravljaš situacijom i imaš više opcija, a preko 100 nišaniš i tu već ostaje samo jedna da li ćeš se provući ili ne. 

 

Po meni kome je do gasa na auto put ili na stazu, pa udri. Ko na magistralnim ili lokalnim putevima vozi preko 100-110 km/h, pogotovo motor, apsolutno ne vlada situacijom i stavlja sve na kocku, koliko god iskustva imao.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ne treba im radar.Samo pristup podatcima mobilnog telefona koji imamo u džepu.Nemoraju ni žuriti da navataju.Svaki podatak ostaje na serveru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

A kako ce dobiti taj pristup mobilnom telefonu?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 6 sati, icecool je napisao:

Ne treba im radar.Samo pristup podatcima mobilnog telefona koji imamo u džepu.Nemoraju ni žuriti da navataju.Svaki podatak ostaje na serveru.

 

Kako bi se znalo da li si vozio ili bio suvozač, npr? Ili si jedan od 50-ak putnika u busu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Samo tvrdim da je tehnika sposobna da registruje svaki prekršaj.To što se zasad ne kažnjava po tom osnovu je drugo.Pošto su današnji uređaji sinhronizovani vremenski, podatak koji šalje mobilni telefon može da se uskladi sa podatkom bilo koje kamere u realnom vremenu.Mogu znači i sliku (ili video snimak) po potrebi da dodaju.Tu bi se videlo da nisi u busu, da ti telefon nije ispao u taxiju, da nisi suvozač i sve ostale laži.

Dokaz da si u određenom vremenskom periodu, vozeći određeno vozilo, učinio određeni prekršaj.Plus kazna, zato što lažeš.

I sve ovo automatski, svaki dan kad stisneš gas sa 3 posto jače od dozvoljene brzine.

 

Pošto su ovi podatci zasad pod zaštitom, provajder im nemora dozvoliti pristup.

Ali može iz tih preračunatih podataka tačno odrediti mesta koja su po intenzitetu najkritičnija (samim tim i berićetna po pitanju mogućeg iznosa kazne) i proslediti podatak momcima u plavom.

Dok je ovaca, biće i vune...

Nema lepših para, od onih koji nam uzmu, da nas zaštite od nas samih.

Pogotovo u nedelju pre podne, na praznom autoputu, sa ograničenjem brzine na 30km/h, zbog izvođenja građevinskih radova (koji nepostoje).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Vozim po ogranicenju i gsxr i brutale. Otpada zadnjica, deru se ledja "gas gas", ruka se trese, znojim se pod opremom, a ja slepo poslusna i odlucna da istrajem. 

A i papir trpi sve...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Moram makar 10-20% preko. Zavisi gde i kako. Nekad vozim i ispod. Ima delova puta u nekom godišnjem dobu i dobu dana kad je nemoguće bezbedno voziti i po ograničenju,mora ispod. Generalno,nije da divljam ali ni ne mogu preko mosta na Adi da vozim 50kmh npr. Pupinov most isto...Generalno, imam glupu naviku da ga složim kroz grad kad to uslovi dozvoljavaju debelo preko,ovo pišem za auto.

Skuter dok sam vozio kroz grad sam tu na oko 80-100 kako gde... Magistrala svakim vozilom sam na 100-120.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Ko kod tvrdi da vozi po ograničenju bilo gde ili je u zabludi ili je stvarno to onaj "koji koči sve ostale". Ja lično nisam nikakav divljak, ali sam uvek min. 20% u prekoračenju. Kada na magistrali gde zna da bude ograničenje 50, ti voziš 60 izgleda kao da stojiš, a ti si zapravo u prekoračenju 20%. Ja spadam u onu grupu ljudi koja smatra da se u velikom obimu znaci postavljaju kao da još uvek vozimo fiće, kečeve i sl.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja