Jump to content

Moto Zajednica

Prekoracili ste nekad brzinu?

Recommended Posts

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Samo tvrdim da je tehnika sposobna da registruje svaki prekršaj.To što se zasad ne kažnjava po tom osnovu je drugo.Pošto su današnji uređaji sinhronizovani vremenski, podatak koji šalje mobilni telefon može da se uskladi sa podatkom bilo koje kamere u realnom vremenu.Mogu znači i sliku (ili video snimak) po potrebi da dodaju.Tu bi se videlo da nisi u busu, da ti telefon nije ispao u taxiju, da nisi suvozač i sve ostale laži.
Dokaz da si u određenom vremenskom periodu, vozeći određeno vozilo, učinio određeni prekršaj.Plus kazna, zato što lažeš.
I sve ovo automatski, svaki dan kad stisneš gas sa 3 posto jače od dozvoljene brzine.
 
Pošto su ovi podatci zasad pod zaštitom, provajder im nemora dozvoliti pristup.
Ali može iz tih preračunatih podataka tačno odrediti mesta koja su po intenzitetu najkritičnija (samim tim i berićetna po pitanju mogućeg iznosa kazne) i proslediti podatak momcima u plavom.
Dok je ovaca, biće i vune...
Nema lepših para, od onih koji nam uzmu, da nas zaštite od nas samih.
Pogotovo u nedelju pre podne, na praznom autoputu, sa ograničenjem brzine na 30km/h, zbog izvođenja građevinskih radova (koji nepostoje).
 
 
 
U pravu si ti sto se tice tehnologije vec problem je sto nemaju pravo da to rade. Nema kazne za laganje okrivljenog, nije tvoje da im pomazes u dokazivanju krivice, vec je to njihov posao.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pazim da sam u naselju korektan.
Dva put me koštlo po trećinu plaće i po dvi godine uvjetne kazne.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Nahvatan sa 196 km na ogranicenju od 60. Golf gti mk2 , on 2 god ja 19. Kazna- 12 meseci uslovno , dvaest dem. I nije Sloba valjao:ph34r:?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne vozim po brzinomeru, u nego po sopstvenoj proceni situacije u datim uslovima. Uglavnom je to nešto preko dozvoljene brzine, ali u poslednjih desetak godina nisam kažnjavan (čak i kada me zaustave zbog prekoračenja).

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
ima neka novosadska grupa sa soro 30000 članova na viberu.Samo filuju podatke o saobraćajnim patrolama,radarima,zastojima u sudarima i tako to.Bog te mazo dok se nisam priključio nisam ni znao kolko je grad non stop okupiran radarima ,Dobra stvar da se proveri putanja kretanja i njihove sačekuše i prilagodi ponašanje na drumu
Sem ako nisi kurate sreće da budeš prvi u grupi koji je saznao za radar na toj putanji

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ne vozim po brzinomeru, u nego po sopstvenoj proceni situacije u datim uslovima. Uglavnom je to nešto preko dozvoljene brzine, ali u poslednjih desetak godina nisam kažnjavan (čak i kada me zaustave zbog prekoračenja).
To je zato što ekipa sa radarom nema nalog da kažnjava motoriste u prekoračenju brzine, već da ih testira na drogu i alkohol, provera dokumenata, registracije, itd. Kamere su potpuno izmenile dosadašnja pravila, a u mom kraju ih ima ko kusih pasa

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Dobih prvi put u zivotu kaznu za prekoracenje brzine(50-ja vozio 84)oko Arandjelovca. Neke kolege su me napale na grupi tvrdeci da oni voze uvek po propisu, dok sam ja tvrdio da je to nemoguce. Pa me zanima da li sam ja zaista olos i kriminalac, i da treba sram da me bude?

Mator covek uzjahao avion…
C c c
:-P


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 300 postova

Ponekad vozim po ograničenjima a pored škola,vrtića ,dječjih igrališta i sl čak i sporije.
Prilagođavam se “uvjetima na cesti” i vozim u skladu s tim a kako oni dozvoljavaju bitno veću brzinu..
Mjerna jedinica za dužinu je metar a za vrijeme sekunda tako da

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Nikad prekoracio brzinu nisam, uvek par km ispod za svaki slucaj.... i onda se probudim u znoju :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 3/12/2023 at 9:36 AM, icecool said:

Pogotovo u nedelju pre podne…

Još kad bude na 500m od kuće posle prvojanuarske vožnje…

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja