Jump to content

Moto Zajednica

Trackday sezona 2023. / zvanična tema

Recommended Posts

  • Drug član, 909 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Jedno pitanje. Nisam nikada bio na Navaku, a planirao sam ove godine, medjutim ako sam dobro razumeo na stazu se ne moze izaci bez pune "ratne" opreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Jedno pitanje. Nisam nikada bio na Navaku, a planirao sam ove godine, medjutim ako sam dobro razumeo na stazu se ne moze izaci bez pune "ratne" opreme?
Mislim da ne možeš bez pune opreme, možeš sa goratex, ne mora kožni kombinezon, ali moraš imati sve.
Kaciga, jakna, rukavice, pantalone, čizme ...

Sent from my 2209116AG using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Pa sve ti je ... 

 

Molim Upravu da uvedu pravilo da svako obuče sta hoće.... Papuče, šorc, majce ... 

 

Prvo i osnovno za sve koji ne znaju, a trebali bi. Samo pomislite sta ako padnete. Uvek neko padne. Ne zato što ne zna da vozi ... jer svi mi Znamo da vozimo :D ... nego što se desi uvek nešto. NE mora da se desi ali kad se desi sta onda.

 

Ako se jakna koja nije vezana za pantalone povuće sa ledja dok klizaš po betonu, kožu sa leđa nemaš, ako obučeš bilo šta što nema CE zaštitu ogulio si se u najmanju ruku. A gde su lomovi šake, ruke, noge. 

 

Niste realni ... postavljate glupa pitanja uz verovatno opravdanje da to vama ne treba jer niste Trkači. PA iskreno malo ko i jeste i taj ko jeste ne dovodi u pitanje opremu. Ali svi ostali treba da shvate da Trkači prave najmanje grešaka u odnosu na NeTrkače koji misle u pravcu "Valjda neće".

 

I ako nisam deo Uprave, zbog vaše kože na leđima ... oprema je obavezna i mora da bude rajfešlusom zakopčana, ne zato što se nekom danas nadiglo već zato što ako vi ne znate da se sačuvate neko mora da misli umesto vas. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 909 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

@badzabajker Hvala!

 

@RankoBg87 Hvala za info, to nisam znao. Cekam novi kombinezon, i kao dal da uplacujem i dolazim sa jaknom i pantalonama (koji se ne vezuju zajedno) tako da je dobro ipak sto cu preskociti dok ne stigne.

 

@ShoneGood Izvini Rosi nisam te prepoznao. Vidim da se znamo i da odlicno znas da sam hteo u gacama da dodjem da vozim. Nadam se da si dobro izdominirao i da se dobro osecas sada. Pozdrav

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2759 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Oprema koju nosimo je jedini pasivni deo bezbednosti.

Sto je bolja, bolje cemo biti zasticeni. Nema kompromisa.

Na stazu treba izlaziti, brutalno mnogo znaci, ali treba uvek drzati do toga da je pad moguc. 

Licno iskustvo: olupah se kao konzerva, u KBC nisu verovalinda sam pao jer nisam imao nista vidljivo od pada. (Oderotine, modrice)

Sem sto je krcnuo prsljen i ujeo sem se za jezik. :jee:

Ali rukavice, kaciga, kombinezon i cizme su odradile fantazija posao. S tim da je kombinezon "mator", dvodelni, ali je kozni i sve oderotine je odneo on umesto moje koze. 

Iluzorno je pricati o tome koliko je oprema bitan faktor. Bavimo se "opasnim" sportom. 

Lep provod u nedelju i bezbednu voznju zelim, mozda se i vidimo. 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
13 hours ago, Abi said:

@badzabajker Hvala!

 

@RankoBg87 Hvala za info, to nisam znao. Cekam novi kombinezon, i kao dal da uplacujem i dolazim sa jaknom i pantalonama (koji se ne vezuju zajedno) tako da je dobro ipak sto cu preskociti dok ne stigne.

 

@ShoneGood Izvini Rosi nisam te prepoznao. Vidim da se znamo i da odlicno znas da sam hteo u gacama da dodjem da vozim. Nadam se da si dobro izdominirao i da se dobro osecas sada. Pozdrav

e jesam sad mi je super … hvala na pitanju.

Izvini ali ja te ne znam po nadimku Abi. I nisam Rosi ja sam Nenad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4733 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kolega @stalker92 je dobro, ulubio je zemlju u prvom S i doće da se izvini zemlji. Nema nijedan lom, atestirao je telo na pad. Pozdraviće vas verovatno samo da malo oporavi šake da može da kuca, pošto ih je ugruvao pa ih odmara. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB900F Hornet (2003)
On 26. 9. 2023. at 13:58, y_van89 je napisao:

Zdravo svima! :)

 

Interesuje me mišljenje/sugestija za vožnju motora "Husqvarna Norden 901" na stazi, u plavoj grupi, naravno.

U suštini, pitanje se odnosi na sve slične "ADV" motore, i odgovor donekle znam.

 

Znam da nije zabranjeno izaći na stazu sa takvim modelima (biće stavljene "road" gume), i viđao sam ih na stazi povremeno.

Međutim, ono što me zanima jeste, da li je veličina prednjeg točka na takvom modelu ključan faktor u odluci izaći na stazu, ili ne? 

 

Jasno je da je na "ADV" modelima prednji točak veći, ali ovaj je 21", pa se pitam da li ta veličina prelazi granicu bezbednog?

Doduše, ima fabrički ugrađen solidan stabilizator volana...

 

Mišljenja? Pre svih @Jovan Ristic, @severian, kao deo organizacije...

Mogu li da dobijem odgovor na ovo pitanje, @severian, @Jovan Ristic ...??!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8247 postova

Pa, dobio si odgovor odmah. Kratak, ali iz tog kratkog je jasno šta treba da bude jasno. 

 

Za ovu sezonu si zakasnio, sledeće dodjes, probaš, vidiš kako ti se svidja i to je to... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB900F Hornet (2003)

@severian, misliš na ovaj odgovor, ispod...?

 

On 26. 9. 2023. at 14:02, severian je napisao:

Dobrodošao. 

Nisam skontao da je to bio za mene odgovor... očekivao sam nešto deskriptivnije. U redu, hvala.

 

Sad imam i drugo pitanje... kako to misliš "zakasnio" sam?
Baš sam hteo danas da se prijavim za poslednji termin... nema mesta više, već?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja