Jump to content

Moto Zajednica

Trackday sezona 2023. / zvanična tema

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova

Poštovane kolege, ljubitelji vožnje na stazi!

 

Pokrenuli smo uplate termina za Trackday sezonu 2023! Ove sezone ponovo smo povećali broj TD termina na NAVAK stazi u Subotištu (10 termina ukupno). Pogledajte kalendar u donjem linku.

 

Uplata je već aktivna, prijavite se i obezbedite svoj termin garantovano po starim cenama. Sve poskupljuje, ali je TD u pretplati moguće obezbediti po prošlogosišnjim cenama. Plus, i na te cene imate popust za uplatu 3 ili 10 termina! Iskoristite to, prijavite se što pre:

 

Znamo da je bukvalno sve u vezi moto sporta poskupelo, ali mi smo čvrsto odlučili da držimo stare cene dok god to možemo. Drugarski predlažemo da iskoristite situaciju i obezbedite sebi povoljniju vožnju sada, dok može :) 

 

Ove sezone, polovinom iste, najavljena je i velika i ozbiljna promena u konfiguraciji staze (staza će imati postojeću, ali i novu konfiguraciju), bićete među prvima koji će imati priliku da je iskoriste! O tome više, kada dođe vreme. Svakako nas čeka zanimljiva i uzbudljiva sezona! 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Jedno drugarsko obaveštenje: u novoj sezoni prinuđeni smo da zbog poskupljenja bukvalno svega i svačega povećamo cenu kotizacije za TD. Povećanje će biti blago, tj. minimalno moguće, negde oko 10% linearno za sve kategorije cena. Nove cene uvešćemo od 15. marta.

 

E sad, ovde na forumu vas obaveštavamo sada (tj. na vreme :) ), pa ko želi neka iskoristi stare cene i uplati TD. Podsećam da su već otvorene prijave i uplate za svih 10 TD u sezoni 2023, pa možete već sada da izaberete sve šta vas zanima! Napomena: stare cene važe za uplate pre 15.marta, nije dovoljno da se prijavite do tada, već morate da izvršite i uplatu.

 

Kalendar 2023 i prijave:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Do daljeg je neće biti. Možda ćemo u toku sezone na 1-2 TD uvesti, ali to ćemo odlučiti ad-hoc i u zavisnosti od raznih okolnosti. Ipak, šanse su u ovom trenutku prilično male.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Vidim da ima više zainteresovanih, pa hajde da ne bude da nešto lomimo što ima publiku, evo obećavam(o) da ćemo na jednom od TD pri početku sezone otvoriti intro grupu, pa da empirijski opet probamo koliko od načelno zainteresovanih zaista i dođe.

 

Poslednje sezone kada smo imali intro grupu, broj onih koji zaista dođu nije opravdavao angažovanje redara u jedinoj pauzi koju imaju da odmore i za ručak. 

 

Takođe, samo da napomenem za sve koji zaziru da probaju stazu misleći da će možda tamo nekome smetati - plava grupa upravo je namenjena vozačima koji ne jure vreme i u njoj niti kome smetate, niti je vreme kruga uopšte bitno. Naravno, svestan sam finansijske razlike između uplate za plavu grupu pola dana i intro grupu, ali i korist od 3 stinta u pola dana u odnosu na jedan stint je mnogo, mnogo veća...

 

Uglavnom, da ne dužim, probaćemo intro kao što rekoh, pa da vidimo opet koliko zaista ima publike... Što bi rekli: Vox populi, vox Dei (glas naroda, glas od Boga!), uspeli ste sa apelacijom. :)

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, ser je napisao:

Pitanje...

Da li je obavezan kozni kombinezon na stazi ili je dovoljna standardna moto oprema?

Za učešće na Track Day događajima neophodna je puna moto oprema (zaštitna kaciga, odelo sa protektorima – dozvoljeno je i tekstilno, kao i moto obuća sa protektorima 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 4 sati, ser je napisao:

Pitanje...

Da li je obavezan kozni kombinezon na stazi ili je dovoljna standardna moto oprema?

Kao što je kolega @stari roker napisao i hvala mu, dozvoljena je bilo koja moto oprema koja ima minimum CE standard zaštite (da poseduje osnovne protektore, uglavnom sva moto oprema prolazi ovaj standar). Znači, kaciga, rukavice, jakna, pantalone i cipele/čizme. Oprema može biti tekstilna, takođe može dvodeln kožni kombinezon ili jednodelni.

 

Obuća je bitno da je predviđena za motocikliste. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Imam problem da se ulogujem/registrujem na trackday.rs, izbacuje mi da sam blokiran, jel zna neko u cemu je problem?
Mislim da sam napravio nalog pre par meseci ali kad sam kliknuo da sam zaboravio lozinku izbacuje mi ovo
tds.jpg

Promenio član JankelA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

image.thumb.png.02315dbf935c099764ead0ad6d4995bd.png

Sutra ide uplata. Red je da se isproba Kawa i razlika u vožnji na stazi od prošlog puta kad nije bila "čipovana". :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Servisna info: TD1 9. Aprila (početak sezone) je već oko 2/3 popunjen, pa ko planira da dodje neka požuri sa uplatom. 

 

Mesta još ima, ali se i ubrzano popunjavaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

I onda hladan tuš od Navaka, po već lošem njihovom običaju, dobili smo lakonski email:

 

Na zalost, prinudjeni smo da otkazemo dogadjaj planiran za 09.04. 

 

Usled nepovoljnih vremenskih prilika i samim tim izmena u dinamici izvodjenja gradjevinskih radova na stazi, nisu se stekli uslovi za bezbedno odrzavanje Moto trackday-a.

 

Ostajemo u kontaktu za naredne korake i unapred se zahvaljujemo na razumevanju.

 

Pozdrav,
Nenad

 

 

Dakle:

 

TD1 planiran za 9. April je odlukom vlasnika staze otkazan.

 

Mi ćemo naravno zaštiti uplate svih učesnika, tako da uplate za TD1 ili možete preneti na neki od sledećih TD termina, ili možete refundirati novac. Očekujte u toku dana email sa uputstvima i obaveštenjem za sve učesnike koji su uplatili.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo ukratko o izmenama na stazi, sa novim konfiguracijama:

 

BJBIKERS.COM

U nedelju 2. aprila smo u emisiji SAT na RTS1 kanalu saznali uzbudljive informacije vezane za najavljeno produženje staze u Subotištu. Naime, direktor NAVAK-a Mladen Alvirović je...

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Na žalost, moramo da otkažemo i Trackday #2 termin, zato što su radovi na stazi u toku i nije bezbedno za vožnju. 

 

Više informacija ovde:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Danas smo dobili potvrdu, na naše insistiranje, od centra Navak da će asfaltiranje na svim spojnim zonama na stazi (spoj sa novom konfiguracijom, koja će biti gotova u junu) biti završen u toku sledeće sedmice, tako da će staza od sledeće nedelje biti potpuno operativna. 

 

Ovo dalje znači da je onaj tamo vikend sa TD3 (27.5.) i TD4 (28.5.) neupitan i da se vozi

 

Pa izvolite, da krenemo! Naročito pozivamo sve koje imaju uplatu od ranije, a nisu prijavili td3 i td4, da se prijave ako nameravaju da voze! 

 

Vidimo se na stazi! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Prolazno vreme: Za TD3 (subota, 27.5.) ima manje mesta - požurite, dok za TD4 (nedelja 28.5.) ima još. Pozivamo naročito kolege koji imaju pretplatu od ranije (još 10-ak njih se nije izjasnilo) da ukoliko planiraju da voze TD3 i TD4 izvrše prijavu što pre i tom prilikom u napomeni napišu da koriste sredstva koja imaju od ranije.

 

Poz!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja