Jump to content

Moto Zajednica

Kove 800X Super Adventure

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4405 postova
1 hour ago, cikamike said:

Za 10 godina svi cemo da vozimo ove kineske motore... 

 

Na forumu ce ostati jedan odeljak pod nazivom: JAPANSKA IMPERIJA!! 

Ja cu ih voziti jer cu vrv i tada moci samo da priustim japanski polovnjak od 15-20 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre 7 sati, srbac je napisao:

Videćemo to kroz vreme što piše Kayaba, Nisin, itd koliko je kvalitetno, jer se i to pravi u Kini ! :takoje:

Istini živa. Ali da imas mogucnost vidjeti,kako izgledaju suvremene tvornice u Kini,pogotovo u kineskoj silicijevoj dolini ChongChingu drugcije bi gledao na stvari iz Kine.

Nema to nikakve veze sa onim,na sto smo mi bili navikli pod pojmom kineske kvalitete. 

Imaju oni drugciji nacin razmisljanja: ono sto je za domaci trg,izuzetno su jeftini proizvodi,koji po pravilu traju jako kratko,ali jih jednostavno zamijenis.

Ono sto sad kinezi rade za export, kvalitet je izuzetan. 

Bio sam u Kove tvornici,video sam,kako izgleda put motora od razvoja,testiranja,stresne komore ,slane komore,staracke komore,kontrolu kvalitete...imaju preko 200 inzenjera,razvojnika zaposlenih i 10 testnih vozaca,koji testiraju svaki model jos najmanje godinu dana na terenu. Motor se ne gasi,samo se vozaci mjenjaju. 

Ako se pokaze bilo sta,motor ide nazad na pretrage. Nije bila slucajnost da su sva tri 450 rally prezivjela dakar,i to pri prvom pokusaju,sto se u istoriji dakara jos nije desilo.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...jedino gde još uvek zaostaju u svetu a isto tako i kod nas je dilerska mreža, podrška kupcu, jer to je nešto što se gradi godinama (pričam za kineske brendove u načelu). 

Po meni, to je možda i najbitniji deo iskustva koji neko ima sa "brendom". 

Kad kupuješ novo, ne kupuješ ti samo gvožđe i gume (proizvod), kupuješ i uslugu oko toga, a vrlo dobro već svi znamo ko je imao kakve susrete sa kojim prodavcem (kućom) - mali je ovo svet.  Meni lično je bitno KO stoji iza brenda. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 11 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

...jedino gde još uvek zaostaju u svetu a isto tako i kod nas je dilerska mreža, podrška kupcu, jer to je nešto što se gradi godinama (pričam za kineske brendove u načelu). 

Po meni, to je možda i najbitniji deo iskustva koji neko ima sa "brendom". 

Kad kupuješ novo, ne kupuješ ti samo gvožđe i gume (proizvod), kupuješ i uslugu oko toga, a vrlo dobro već svi znamo ko je imao kakve susrete sa kojim prodavcem (kućom) - mali je ovo svet.  Meni lično je bitno KO stoji iza brenda. 

Potpuno se slažem,samo sam mišljenja da je pre do naših ljudi koji se upuštaju u takav posao,to jest,koliko su ozbiljni da to rade na duže.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre sat vremena, gebee&co je napisao:

Potpuno se slažem,samo sam mišljenja da je pre do naših ljudi koji se upuštaju u takav posao,to jest,koliko su ozbiljni da to rade na duže.

Istina živa!

Imam iskustva sa 2 kineska brenda: Kove i Moto Morini.

Sve do zadnjeg sraufa se.moze narucit uz motore. Sad je glavno pitanje, sta napravi uvoznik odnosno distributer.

Moze nabavit 20 motora i prodat jih, ili nabavit 20 motora i adekvatan broj servisnih i zamjenskih dijelova za njih.

Kove se tu razlikuje od ostalih,pa ne da svakom naziv distributera,nego pazljivo bira. U Srbiji su se trojica tukli za zastupnistvo istovremeno.

Nadam se da ce biti odabran pravi partner sa strane Kove,tako da nece biti ni najmanji problem u vezi delova i podrske.

Ja sam u kontaktu sa vodstvom kove barem 2 puta sedmicno, i sto se tice podrske i slusanja, izuzetni su.

Imala neka musterija problem...sletio sa ceste, prednji kotac stradao totalno. Poslali novi komplet sa sredisnjim delom i zbicama. Za 8 dana,motor ponovo na cesti.

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
pre 2 minuta, vucko23 je napisao:

@Touchthedream šta dolazi od opreme na 500x u fabričkoj varijanti?

Crash barovi,straznji nosac,stitnici ruku,full led osvetljenje,aluminij sus plata,centralni nogar,12v uticnica,usb uticnica. Jedino sto se moze dokupit,je set alu kovcega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Dobra ponuda opreme, aftermarket oprema za tu klasu motora bi bila 500+ evra.

Iz priče bih zaključio da možemo da očekujemo Kove u Srbiji u toku predstojeće sezone?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
pre 4 minuta, vucko23 je napisao:

Dobra ponuda opreme, aftermarket oprema za tu klasu motora bi bila 500+ evra.

Iz priče bih zaključio da možemo da očekujemo Kove u Srbiji u toku predstojeće sezone?

Tako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...jedino gde još uvek zaostaju u svetu a isto tako i kod nas je dilerska mreža, podrška kupcu, jer to je nešto što se gradi godinama (pričam za kineske brendove u načelu). 

Po meni, to je možda i najbitniji deo iskustva koji neko ima sa "brendom". 

Kad kupuješ novo, ne kupuješ ti samo gvožđe i gume (proizvod), kupuješ i uslugu oko toga, a vrlo dobro već svi znamo ko je imao kakve susrete sa kojim prodavcem (kućom) - mali je ovo svet.  Meni lično je bitno KO stoji iza brenda. 

moja iskustva govore drugačije.Zadnjih 20 godina kupio sam 5-6 novih motora i skutera i imao sam tu sreću da mi postprodajna podrška uopšte nije trebala osim kod jednog kineskog skutera koji je potpuno nov u radnji imao problem ali je to rešeno.

Ako se motor ne kvari servis je nepotreban narošito danas u svetu masovne aftermarket proizvodnje koja nije original.

Ako se kvari e tu je već problematika ali većina ljudi izbegava ovlaštene zbog cena i slabe stručnosti jer imaju poverenja u svog lokalnog majstora.

ustvari pokvarila mi se pumpa goriva na versysu -istrošile se četkice.Postojale su ove opcije ali-15 evra,original 300,neka firmirana 100.

Šta odabrati rešenje je jednostavno.Ali postoji i jednistavnije a to je da izmeš najmanji mogući šrafciger,otpertluješ pumpu,uzmeš polovne četkice od nekog automehaničara sa bačene pumpe ,doteraš na meru,zalemiš,zapertluješ i voziš.Naručiš sa alija pa je posle 5 godina prodaješ jer ti nije ni trebala.

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Odlicno da si to pomenuo! Kakvo je tvoje misljenje o Moriniju? Mnogo mi se svidja na oko ceo. Putni enduro, kao  da sam ga ja crtao kakav motor zelim... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
pre 26 minuta, Gile je napisao:

Odlicno da si to pomenuo! Kakvo je tvoje misljenje o Moriniju? Mnogo mi se svidja na oko ceo. Putni enduro, kao  da sam ga ja crtao kakav motor zelim... 

Sam motor super, u odnosu na dobiveno/ulozeno. Malo dugacki prijenosi u seriji, super ako se stavi za zub manji zupcanik napred. Udoban, cvrst, stabilan, glavna mana mu je masa. Nije to problem u voznji iznad 50km/h.

Bili problemi sa dovodom goriva, ali se to rijesilo putem fabrickog opoziva.

Na cesti bolji od recimo tenere 700, tu je negdje sa vstrom 650 i versys 650. Malo manje konja, ali u praksi to jedva osjetis.

Nije ni lose napravljen i sklopljen. Komponente za tu klasu izvanredne.

 

Problem je,kada neko od mojih musterija proba kove500x...tada skoro uvijek dobijem morinija u racun za kove🤣

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
pre 7 minuta, Gruja TS je napisao:

@Touchthedream

Reci mi druže da li si imao prilike da probaš 450RR? Meni na papiru deluje fascinantno i već vidim sebe na njemu 😄

Nazalost, samo sam mogao da izbliza pogleda sve detajle i da sjedim na njemu.

Vec se oko godinu dana vozi po cestama Kine, imas puno video na douyinu ( kineskom youtubu ) i youtubu. Izuzetno je lagan, skoro pa na nivou starih 2t 250 raketa tipa rsv250 i slicno.

Kayaba ogibljenje,puno podesivo,amortizer upravljaca,kviksifter, tcs i naravno agregat,koji se vrti do 16500 okretaja😉

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

@Touchthedream

Da, da video sam neke testove iz Kine, najbolji mi prikaz dao "dizimini" na yt.

Ali reko lično iskustvo odavde da to potvrdimo 😁

Verujem da neće biti ni preterano jeftin, ali opet, ako je i 1k manje od Kawe ZX4RR to je pun pogodak 🥰

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
pre 5 minuta, Gruja TS je napisao:

@Touchthedream

Da, da video sam neke testove iz Kine, najbolji mi prikaz dao "dizimini" na yt.

Ali reko lično iskustvo odavde da to potvrdimo 😁

Verujem da neće biti ni preterano jeftin, ali opet, ako je i 1k manje od Kawe ZX4RR to je pun pogodak 🥰

U Sloveniji oko 8500 eur, kawasaki jos nije u prodaji, ali u Poljskoj mislim, da je oko 9500 eur.

Najveca je razlika u tezini, kove 450 je vise od 20kg laksi, sto je ogromna razlika u voznji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako nekoga interesuje Kove 500X, mogu svašta napisati, pošto porexd GS1200,TDM900,R1200C,FZS600 i ostalih motora "dužim " i kove 500x....za sada bez primedbi, a vozim ga kao da sam ga ukrao naravno.....od svih mi je to najbolji motor što se tiče težine , potrošnje i vodljivosti....

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE

Ja bih tome dodao jos jednu veoma jaku stranu 500x, koju mu na prvi pogled niko ne bi prisudio.

Teerenska svojstva.

Ogibljenje,niska masa i teziste,super pozicija za voznju u stojecem polozaju i linearan agregat omogucuju mu stvarno respektabila vozna svojstva izvan ceste.

 

Nije nikakva slucajnost, da je dve godine zaredom osvojio trece mesto na bassela race, u 2023 samo 3 sekunde iza pola tarresa na preradjenoj tenere 700

20230309_134910.jpg

20230310_130628.jpg

20230412_155108.jpg

20230501_134430.jpg

20230527_111820.jpg

20230527_144655.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mene se baš brinule te terenske sposobnosti 500x pošto su vidim točkovi 17/19 a ne 18/21 ali izgleda da sam se prevario...

Svakako čekam da dođu za koji mesec i kod nas pa da probam oba i 500 i 800. Posle ove teme sam odustao od traženja poslovnog motora čekam taj februar -mart. Dobio sam i zeleno svetlo od žene što je najvažnije.

Meni je realno i 500x dovoljan, ja se motam po Srbiji, godišnje pređem 2-3k km. Bitno mi je da je motor sposoban i za adventure vožnje, da pošaljem DRZ 400 u penziju i da ostanem na jednom motoru za sve. 500x mi deluje kao idealan a ako ne bude tu je 800, čekamo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE

Jest sposoban, i to mnogo vise nego bi covjek mogao pomislit. Po sipinama tunizije isao je lakse od vevine ostalih,kojima sam krocio dole.

Posto si spomenuo drz, podsjetio si me, da spomenem, da u 2024 dolazi i dual sport 450. Masina od rallyja, ulje mijenjas izmedju 3 i 5k. Masa bez goriva oko 125kg. I vrhunska suspenzija. 

Vec dugo u europi nije bilo slucnog modela.

Bice dostupan i u 250 verziji sa 30 konja i 120kg bez goriva.

Screenshot_20231229_115012_Samsung Internet.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 19 sati, bmw je napisao:

Ako nekoga interesuje Kove 500X, mogu svašta napisati, pošto porexd GS1200,TDM900,R1200C,FZS600 i ostalih motora "dužim " i kove 500x....za sada bez primedbi, a vozim ga kao da sam ga ukrao naravno.....od svih mi je to najbolji motor što se tiče težine , potrošnje i vodljivosti....

 

Naravno da nas interesuje. Pisi sta imas. Jel neko pokusavao da putuje sa tim motorom, i to me zanima? Desetak dana, po 400-500 km dnevno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE

Moja najduza ruta sa 500x je bila iz Slovenije do Tunisa i nazad. 8 dana, 3100km motorom, 1200 brodom.

Prvi dan, 775km od Kranja do Civitaveccie, onda 17 sati na brodu do Tunisa. Iduci dan iz Tunisa do Douza, odnosno vrata Sahare, 530km. Oko 500 km po pustinji, Sif es Souane,Ksar Ghilane...za tri dana. I povratak kuči.

 

20231027_152523.jpg

20231026_133819.jpg

20231028_091732.jpg

20231028_102507.jpg

20231029_100923.jpg

20231101_224103.jpg

20231029_133939.jpg

20231029_122550.jpg

20231028_102536.jpg

20231025_083751.jpg

20231027_125215.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Svaka cast! Kako se pokazao na putu? Udobnost, putna brzina, vibracije, zastita od vetra, preticanje? Ima li dovoljno snage za malo agresiviniju voznju na asfaltu kada zatreba? Ja realno vozim 90% asfalta, uglavnom na dugim turama, volim da se malo zezam i po terenu ali nista preterano niti cesto. Tako da mi je taj aspekt motora jako bitan.

Promenio član Gile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jest sposoban, i to mnogo vise nego bi covjek mogao pomislit. Po sipinama tunizije isao je lakse od vevine ostalih,kojima sam krocio dole.
Posto si spomenuo drz, podsjetio si me, da spomenem, da u 2024 dolazi i dual sport 450. Masina od rallyja, ulje mijenjas izmedju 3 i 5k. Masa bez goriva oko 125kg. I vrhunska suspenzija. 
Vec dugo u europi nije bilo slucnog modela.
Bice dostupan i u 250 verziji sa 30 konja i 120kg bez goriva.
Screenshot_20231229_115012_SamsungInternet.thumb.jpg.c10f689993b1f7055aafba0806bd4950.jpg
E ovo mi je interesantna mašina!
Baš me zanima cena!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja