Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto

Recommended Posts

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

U potraz za novim ljubimcem.

Interesuje me atmosferski benzinac 900-1400 ccm novijeg godišta ili stariji u što boljem stanju.

Grande Punto

Clio

500L

Fabia

........

Može i nešto drugo ako imate da ponudite ako mi zagreje srce možda se odlučim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Izvini, samo digresija, batali 500l. Jedino ako je 1.6 Mjet, to je jos ok. Ostalo je djubre. Nekoliko prijatelja i kolega se zahebalo, pogotovu sa 1.4 atmo benz od 95 konja. Menjac im je serijski zakucavao na oko 30k km, sta dalje da pricam…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ja od 2013 vozim 500L, jedan 1.4 benzin i jedan 1.3 dizel i nisam imao problrma.sa menjacem. Problem ovog benzinca je sto je trom,ali je kao auto sasvim korektan. Tog 1.4 benzin 2013 godiste eno voze u geodetskom birou, svaki dan prelazi po pola Vojvodine. Taj motor je raga, trosi ulje ali se ne kvari.
Taj auto uopste nije los, moze da se nadje od prvog vlasnika, jedbostavan auto za odrzavanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 19 minuta, VladoGrcic je napisao:

Ja od 2013 vozim 500L, jedan 1.4 benzin i jedan 1.3 dizel i nisam imao problrma.sa menjacem. Problem ovog benzinca je sto je trom,ali je kao auto sasvim korektan. Tog 1.4 benzin 2013 godiste eno voze u geodetskom birou, svaki dan prelazi po pola Vojvodine. Taj motor je raga, trosi ulje ali se ne kvari.
Taj auto uopste nije los, moze da se nadje od prvog vlasnika, jedbostavan auto za odrzavanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja samo da potvrdim za 1.3 dizel motor...izuzetno pouzdan i kvalitetan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

1.3mjtd je smeće da mu nema ravnog. Ja kupio novog, sam bi sebe tukao.

 

Uostalom, kolega je lepo napisao - benzinac.

Jevto, ja bi u izbor stavio i auris 1.6, Swift 1.5, Pandu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Potraga je za  gradskim autom 5 vrata po nekad neko sada nazad.90 % relacija je do 5 km.Zato treba mali benzin koji na tim relacijama stigne da se ugreje i radi lepo.Dizel mali meni nema smisla ni za koga osim za firme da zajebu komercijaliste.Prodao sam freelandera tako pa ako sam hteo velikog dizela mogao sam ga ostaviti i opet se lepo vozati.

Dao sam neke ponude za Grande Punta i počeo da gledam Dacie sandero i Stepway(mada to ima turbo).Dacie su znimljive pošto ih ma dosta kupljenih ovde sa malom kilometražom i deluju kao dobra kupovina.Clia je bilo dosta na tržištu sa liziga CocaCola i Bambi isto zanimljivi pošto je sve redovno održavano u ovlašćenim servisima.

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 minutes ago, JevtaNS said:

Clia je bilo dosta na tržištu sa liziga CocaCola i Bambi isto zanimljivi pošto je sve redovno održavano u ovlašćenim servisima.

...mhm... Da ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Izvini, samo digresija, batali 500l. Jedino ako je 1.6 Mjet, to je jos ok. Ostalo je djubre. Nekoliko prijatelja i kolega se zahebalo, pogotovu sa 1.4 atmo benz od 95 konja. Menjac im je serijski zakucavao na oko 30k km, sta dalje da pricam…
Ni 1.4 t jet nije bolji. U stvari lošiji je od atmnosferca. Atmnosferac ni za Tipa nije,imamo jednog u firmi,kolega tražio da mu vrate Rapid 0.9 tsi,zato što je 1.4 95 takva neopevana mrcina da je to strašno.

Dačia generalno jako zahvalan auto. Plastikaneri su,onako,praznjikavi,zveče ne znam kako da ti objasnim. Ja ne bi bežao od Sandera 0.9 tce, dosta je živahniji od običnog benzinca a ne troši mnogo. Novi Sandero je po meni skroz dobra opcija ako ih ima da se uzmu polovni. Ako imaš negde idi probaj pa proceni sam.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1633 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Što se tiče fiata i benzinaca, uglavnom konstantno missfire-uju, u prevodu trokiraju. Ja bih to zaobišao u širokom luku.

 

Ako hoćeš malog benzinskog atmosferca da traje milion km, malo troši i brzo se ugreje, dalje od yarisa 1.0 ne treba gledati.

 

A ako si odlučio dacia vs fiat, moj glas ide za daciu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2072 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Pande trece generacije,moja 2011 ,vozimo u firmi,izdrzljiv auto.mozda je predhodna verzija bila malo zilavija,ali ova je pravi gradski auto.Potrosnja 6,5 na poslu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Daciu drugar hteo da kupi novu, ode u salon da ga pogleda, isproba. Otvara vrata, i gleda, ne nalezu kako treba. Kaze, sta je ovo a prodavac mu kaze - pa Dacia, bolje trazi nesto drugo. I Yaris je odlican autic za grad, i Clio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2072 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Skoro sam bio u fazi zamene automobila,malo sam pratio trziste i odkrivao mane pojedinih modela.Yaris me odusevljavao do 2005,kasnije ima 3 cilindra i ucestalo rdja.Kad na fotkama vidis koroziju,kako je kad legnes ispod.

Clio mi je delovao ok ,dobra limarija,ali ceste greske na elektronici.I sad je Clio prihvatljiv auto,ali sam uzeo Corsu D 1.2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@JevtaNS ako uzimas benzince atmosferce, moj savet ide da bude japanac/koreanac.

 

Moze se naci super Kia, Hyndai, Toyota, ali samo ako uzimas benz atmosferac, gledaj da bude 1.5 ili 1.6 motor. Na duze staze su bolji i u istim uslovima manje trose od 1.1 i 1.2 atmosferaca Evropskog porekla.

 

Od evropljana bih jedino savetovao pezo 206 1.4benz. Imao sam ih 2. Gradska potrosnja nikad preko 7.5 sa klimom. Ali moji su oba bili sa malim kilometrazama, i odlicno ocucani primerci. Jer sam cuo da je nekima trosio i 8-9 isti taj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 963 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ima dobra Panda 2005. godište u mom selu, ne znam nista o autu ali je covek teška pedanterija. 4x4 1242 kubika 44kw. Ima je na PA. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad
13 hours ago, slobasuper9 said:

Ni 1.4 t jet nije bolji. U stvari lošiji je od atmnosferca.

Otkud ovo ? Mene odlično služi u bravu.

 

12 hours ago, milomir22 said:

Što se tiče fiata i benzinaca, uglavnom konstantno missfire-uju, u prevodu trokiraju. Ja bih to zaobišao u širokom luku.

Brate. :jok: Nisam neki vozač, još ni sto hiljada nisam nakupio u do sad dva benzinca, prvo 1.2 8v, a sad 1.4 t-jet, ali nešto ne primetih to trokiranje. Ne kažem da nijedan nema problem stim, ali tek tako napamet generalizovati ?  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Brate. :jok: Nisam neki vozač, još ni sto hiljada nisam nakupio u do sad dva benzinca, prvo 1.2 8v, a sad 1.4 t-jet, ali nešto ne primetih to trokiranje. Ne kažem da nijedan nema problem stim, ali tek tako napamet generalizovati ?  
Ja sam imao 500l 1.4 t jet, pašo je uzeo 4 i njegov zet 2, svi iz Nikkom Kragujevac,isto godište,slične kilometraže,na svima fabrički plin. Svi do jednog zezaju,pašo na 2 radio generalnu a majstor mu rekao da je samo pitanje vremena kad će na ostalima da izgori glip. O potrošnji neću ni da govorim, 12-13l plina u gradu? Otvoreno oko 8l ja išao za Bosnu. Benzin ne znam nisam vozio mnogo na benzinu ali eto nek je 20% manje od plina opet nije ni čuo za reč štedljiv. Drugo objašnjenje je da smo od 120 vozila izabrali tih 7 najvećih krševa. Za Bravo znam da je ok sa tim motorom,čitao sam na FLCS.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa Renaultovim benzincima nećeš da pogrešiš, Fieste sa 1.33 motorom su odlične, Daihatsu Sirion 1.3, Suzuki Wagon R sa 1.3 motorom, FIAT 1.2 8V klasika, Peugeot TU isto odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad
47 minutes ago, slobasuper9 said:

svi iz Nikkom Kragujevac,isto godište

Ne znam o kom se godištu radi, al' meni ovo gore baš bode oči.

 

Dalje, 

49 minutes ago, slobasuper9 said:

na svima fabrički plin

Tu bih se isključio iz rasprave, ja plin ne posedujem. :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1633 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
1 hour ago, RaS said:

Otkud ovo ? Mene odlično služi u bravu.

 

Brate. :jok: Nisam neki vozač, još ni sto hiljada nisam nakupio u do sad dva benzinca, prvo 1.2 8v, a sad 1.4 t-jet, ali nešto ne primetih to trokiranje. Ne kažem da nijedan nema problem stim, ali tek tako napamet generalizovati ?  

Probaj u leru da daš gas i dobro slušaj motor, kao da proguta knedlicu pre nego što primi gas.

Još uvek nisam seo u fijata benzinca, nebitan model, da nema tu, nekada jedva primetnu, knedlicu.

Ako se ugradi plin, još je izraženije.

Drugar ima punto classic 1,2 8v, isti auto ima i zet. Drugar prešao pravih 60 000km, zet je na preko 170 000 km. Drugar kupio nov u fabrici, nekoliko puta mu menjao kablove, svećice, bobine, i opet ima tu knedlu. Bukvalno isto rade.

500 l 1.4 atmosferac sam vozio, isti slučaj.

I onda sednem u yaris 1.0 2001 sa predjenih 410 000 km, dam gas u leru, a on samo zazuji, niti menjani kablovi, niti bobine, niti svećice za ovih 40 000 km koliko je kod mene, a ko zna da li je išta i menjano sem svećica u tih 410 000km. I čemu dalja priča.

 

Dizeli su im (fijatu) medju najboljima u svim klasama.

 

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

@milomir22Onda sa mojima nešto nije uredu, nema toga. :D 

 

Punto sa 1.2 8v je išao kol'ko je mogao sa svojih 60ks. A kako je 8v, nije morao da se navija puno da pokaže tih svojih 100 nm. To je postizao na oko 2500 obrtaja, i do 3500 je imalo nekog smisla da ga poteraš. Nakon toga si mogo da ga navijaš sve do 5000, al' ništa se nije dešavalo, samo se više drao ... :D 

 

Ovaj 1.4t-jet sa samo 126 kubika više nosi pola tone više ko od šale ... turbina se pali na 1750 obrtaja, i na dalje vuče k'o mutav sve do 4500, 5000, al' nema potrebe toliko ga navijati, a nije ni zdravo za krvotok ... Ja znam da on ima "samo" 206nm i 120ks, al meni izgleda ko da ima po pedeset više od obadva ... :jee:

 

Promenio član RaS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1633 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Šta je najjače, činjenica da žene i malo lošiji vozači uopšte ne primećuju da auto ne radi kako treba. 

Moj zet npr, čovek predje preko 100 000 km sa takvim autom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Za Fiatov 0.9 sa dva cilindra, benzinski motor potpisujem da nema greške.
Kupio sam novog, prešao sa njim 205000km, 99% vožnje grad, niti jedan problem sa motorom.
Ni ulje ne troši.
Fantastičan motor.
Moj je bio 500l metanska verzija.
Ima lanac tako da zaboraviš na veliki servis.
Promenio samo PK kajš na 180000km.
Ulje Selenia full sintetika na 15000km se menja.
Ugrađuje se taj motor i u Pande. Mislim da je Panda sa tim motorićem idealan gradski automobil.
Još ako ima 4x4 verzija Pande sa tim motorom nema boljeg!




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Izgleda da je odabir pao na Daciu sandero 1,0 2017godine od prvog vlasnika.Još da utanačimo
Dobar izbor, ja vozim Jogger produžena verzija Sandera i sasvim je korektan auto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja