Jump to content

Moto Zajednica

Enduro za početnika, lagan ali žilav?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim

Koji polovan enduro da tražim za mene početnika, sa kojim bih mogao da se popnem na vrh Rtnja? :-)
Ali bitno mi je da je što lakši, međutim pošto vozim i noću svetla su neophodna pa znači otpadaju neke potpuno oguljene varijante za kros i slično.


Ne znam odakle da krenem i sa čime da upoređujem, niti koliku snagu da tražim. Verujem da je 80ccm premalo a preko 125ccm je motor verovatno pretežak, pa mi se čini da je 125ccm najpogodnije. Ali koji modeli imaju malu težinu a dovoljno su žilavi za žestoko maltertiranje?  

Promenio član djg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim

Drago mi je što ljudi imaju smisla za humor. No pitanje je ozbiljno samo ga treba shvatiti na pravi način. 


Ukoliko na ovom forumu obitavaju samo šaljivdžije, uzeću nekog japanca 125 po mogućnosti bez vodenog hlađenja i ispod 100kg, i snalaziću se sam nadalje. Mator sam ja za te dečije igrice  :-)

 

Naravno da neću ići noću na Rtanj, i naravno da neću odmah na Rtanj kao početnik, ali već vozim noću po šumama motor koji nije enduro, no ako sam u situaciji da to razjašnjavam onda me obuzima skepsa oko svrsishodnosti učestvovanja na forumu  

 

 

Promenio član djg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ako negde možeš da dobiješ pomoć i koristan savet onda je to ovde. I nisu u pitanju šaljivdžije već tvoj nasup. Ljudi očekuju, kako je i red kad negde dođeš, da se predstaviš, kažeš ko si i odakle si pa onda pitaš šta te interesuje. Inače, ako već imaš dovoljan broj godina da ne igraš dečije igrice trebalo bi to da znaš:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E evo i ovde, ako si pocetnik ipak nesto slabije da uzmes mozda kekih 10 do 20 ks dok se naviknes jer ti kros motori iako su laki nisu sala i ipak treba iskustvo u voznji.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim

Pa hteo bih da izbegnem da menjam motore ko čarape, 125ccm dvotaktni mi se čini kao idealan izbor koji bi mogao trajati par godina. Apenca od 50ccm sam prevazišao za 10 dana, koji je zapravo nešto jači (ne znam koliko) od standardnog. Logično bi bilo enduro od 80ccm, ali ne verujem da bi taj mogao da sastavi sezonu a da ne postane preslab.

 

Tarmi je u predstavljanju predložio CRF300L no to je preteško za moje zamisli, ne bih da me 140kg poklopi kada se prevrnem na nekom usponu, ili da moram da izvlačim ručno 140kg tamo gde ne umem da ga izvezem. 

Za sada mi pada napamet samo Yamaha DT 125 ili Honda MTX 125, ali i one su mnogo zavisne od godišta i sve se razlikuje, i težina i hod amortizera i tip kočnica...  

Promenio član djg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Koji su tvoji gabariti? Zasto mislis da je motor od 140 kg pretezak i yamaha td 125 ima nekih 110 kila... nemoj bas da gledas da ti je kilaza presudna, mislim da je bilo koji enduro do 150 kg odlican za to sto tebi treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 34 minuta, djg je napisao:

Rtanj je samo primer.

Nije ti dobar primer. Tamo oko Leskovca imaš daleko lepših predela za vožnju, a ne zahtevaju ultra lake motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Na Rtanj ćeš se popeti jednom , nema smisla da ti to bude reper, ok za primer. Nisam bio na Rtnju, ali cenim da nije nešto teži uspod od recimo od Midžora na Staroj planini. Takve uspone bez problema savladavaju dual sport motori od 130-150kg. Ja sam se recimo letos sa DRZ 400 popeo bez problema, a nisam ni neki vozac ni  u kondiciji.

 

Prema mom iskustvu, za ovakve voznje, za neiskusne vozace, idealna sprava je 4T 200-300 ccm, što implicira CRF 250 ili ako pare nisu problem CRF 300. Samo dobre gume i gas, nema mesta gde neće izaći.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@lemy Deluje mi da je ovo trol tema pa se nisam uključivao, ali čisto da napišem da izlazak na Midžor i Rtanj motorom ne mogu da se porede. Mnoooogo je zajebaniji Rtanj (ako uopšte može da se kaže da je Midžor zajeban s obzirom da ima samo jedna nezgodna lakat krivina pred sam vrh).

edit 2: Pretpostavljam da misliš na vrh Rtnja tj. Šiljak.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim
Pre 13 sati, mradomir je napisao:

Nije ti dobar primer. Tamo oko Leskovca imaš daleko lepših predela za vožnju, a ne zahtevaju ultra lake motore.

Rtanj je primer terena po kakvom imam nameru da se krećem motorom kada ga dovoljno savladam. Po takvim terenima sam već išao peške. Što se tiče predela za vožnju, meni je primarno istraživati divljinu, a ne samo voziti, tako da je Rtanj jedan od potencijalnih ciljeva. Jedino je pitanje da li će 125ccm biti dovoljno jak za navedena maltretiranja.  

 

A što  se tiče težine motora, striktno želim što lakši motor dok vežbam enduro vožnju po balvanima i kamenjaru, iz mnogo praktičnih razloga. :-)
 

-

Promenio član djg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Preskakanje balvana i vožnja sa snimka zahteva neki EXC ili sličan, poželjno 250cc i više.

Samo pazi, ti tereni i motori nisu za početnika.

Takođe ćeš morati kupiti i kombi ili prikolicu.

Još ako motor ima svetla i tablicu... prelistaj malo oglase pa će ti biti jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim

Pa ok, onda Rtanj izbacujemo iz varijante za sada. Ostaje pitanje za što lakši enduro koji neće biti preslab za standardne enduro predele u divljini. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim

Jedno vreme sam mislio da bi Tomos CTX 80ccm (74kg) bio sasvim dobar kao početni enduro koji se može reciklirati kasnije u nešto jače kad bude potrebe, no u oglasima ga nema a i kada ga ima cena je nenormalna, za manje pare se može naći Yamaha DT125. Pa sam zaključio da je bolje preskočiti 80ccm.

Inače koji je odnos cene delova za japance ili druge krštene dvotaktne enduro motore u odnosu na Tomos?  Oko mehanike sve mogu sam da opravljam, radim generalku, šta god treba... 

Promenio član djg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Aprilia RX 125 2T ! Odlična, samo je treba nabaviti. 100kg i 35 KS rotax 122 ili 123 motor, ne sećam se.

 

RX-125-94-rosso.png

Promenio član plumber.ns
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim

Prva brzina i dobro kvačilo očekujem da može da izvuče svuda gde nije teren za teške profesionalce.  125ccm na dvotaktnom može dati nekih 18kw koliko sam ja gledao specifikacije (a eto Aprilia i mnogo više).  Uostalom kad skineš 50kg od težine motora već ti treba manja snaga. Bar je takav moj utisak. Ja sam se sa apencem penjao tamo gde je teško moguće zamisliti njega, jer apenac ima samo 55kg i kratku prvu brzinu.  Samo su mu gume očajne, nisam našao neku krštenu gumu za 17 nego samo onaj buđavi Trayal 2.75x17.  A i amortizeri su očajni (samo 6cm hoda), dobio sam upalu mišića od stalnog čučanja/stajanja da ne bi amortizer odvalio pola rama. 

Nego, evo zanimljiv snimak, kada su se zaglavili u nepoznatoj šumi (u petom minutu): 
Može se naslutiti i zašto je lakši motor praktičniji. Ja sam mog apenca negde izvlačio bukvalno na mišiće, drugačije nije moglo.
 

 


Apropo lutanja po nepoznatoj šumi: Letos sam glumio hikera i uspeo peške da se zaglavim u šumi koju nisam mogao da pređem od gustine i šiblja (a bio samo 600m od cilja, po GPS-u). Bukvalno sam zapeo i nema dalje, levo desno svuda neprohodno, a ja potrošio svu vodu i hranu, već izmoren jer sam išao uzbrdo po 30'C, plus mobilni (dva komada) nemaju domet a baterije pri kraju, i još za sat vremena pada mrak a ja bez baterijske. Žešći problemi. Pa sam se vraćao unatrag (srećom nizbrdo) neki kilometar dok nisam došao do nečega što mi je delovalo da bi mogao biti neki stari zarasli seoski put kroz šumu, i tu skrenuo i nakon još nešto mučenja izvukao se iz šume baš u sumrak, na cilj stigao po mraku. Od tada malo više opreme nosim kada idem u šume.

Promenio član djg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim
Pre 3 sati, plumber.ns je napisao:

Aprilia RX 125 2T ! Odlična, samo je treba nabaviti. 100kg i 35 KS rotax 122 ili 123 motor, ne sećam se.

 

RX-125-94-rosso.png

Odlična je, no preskupa u tom godištu koje ima 100kg. Starija godišta imaju po 120kg. 
Možda bih trebao da preformulišem pitanje... 

šta se (da li se) može nabaviti do oko 1000 evra i do oko 100 kila a da liči na enduro koji se neće raspasti posle prvog težeg kamenjara, ima bar 10kw i hod amortizera od bar 16cm? 

Može i sa problemima koje treba rešavati, ne mora "sedi vozi" stanje.

Promenio član djg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Voze ljudi mnogo ozbiljne terene sa kilazom motora 200+kg, ne znam cemu toliko opterecivanje tezinom, profesionalcu na svetskom nivou takmicanja znace ti kilogrami, a nekom za rekreativnu voznju/treniranje ne igra bas nikakvu ulogu

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@JankelA Колико си возио мотор (ендуро) по захебатом терену?

Сваки килограм мање и неагресиван мотор значи баш пуно за почетнике, сем у случају да ће најтежи терен да ти буде неки макадамски пут.

Тада бих се сложио с тобом.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja