Jump to content

Moto Zajednica

Enduro za početnika, lagan ali žilav?

Recommended Posts

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 3 sati, djg je napisao:

šta se (da li se) može nabaviti do oko 1000 evra i do oko 100 kila a da liči na enduro koji se neće raspasti posle prvog težeg kamenjara, ima bar 10kw i hod amortizera od bar 16cm? 

Evo konkretan primerak motora koji je prošao sve planine u Srbiji sa lakoćom.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Qingqi 200 enduro, 2007. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 28000 km, Novi Sad. Cena 900...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim
Pre 3 sati, Jupiter je napisao:

Dobar ovaj kaubojac. :Mina: Kapiram da će pokretač teme isto ovako.

Taj nije silazio sa motora najmanje 5 godina :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim

Dok bi mi ona kaubojština od Pola Tarresa i došla u obzir, ovima ovde dole su motori potrošna roba, a čini se i noge i ruke i vratovi :jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: LE,PK,BG
  • Motocikl: tražim
On 14.11.2022. at 21:26, mradomir je napisao:

Evo konkretan primerak motora koji je prošao sve planine u Srbiji sa lakoćom.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Qingqi 200 enduro, 2007. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 28000 km, Novi Sad. Cena 900...

 


Težina 126 kg. Prilično iznad željenog.

Mada, sve mi se čini da neću moći naći ono što želim u cenovnom rangu koji sam odredio. Koliko sam primetio samo noviji (skuplji) enduro motori imaju manju težinu za željenu snagu.  Onda ću se izgleda oprostiti od lakoće. 

Ipak sam bacio oko na Yamahu DT 125, koji je uzgred i 10 kg lakša od ovog kineza, dvotaktna (lakša generalna) i čini mi se da ima duži hod amortizera (ili sam u zabludi). 
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha dt 125 lc, 1989. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 37563 km, Bogovina. Cena 1.000 € - Motori - Polovni Automobili



Da dodam aneks na pitanje: Kakve su cene potrošnih delova (uključujući i za generalnu) za različite marke (Yamaha, Honda, KTM, Aprilia...). Šta je pored Tomosa najzahvalnije za samostalne popravke.

Promenio član djg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 2 sati, djg je napisao:

Ipak sam bacio oko na Yamahu DT 125, koji je uzgred i 10 kg lakša od ovog kineza

Za taj DT ti treba prikolica, obrati pažnju kada na oglasu piše "strane tablice".

 

Pre 2 sati, djg je napisao:

dvotaktna (lakša generalna)

Jeste lakša, ali i češća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
19 hours ago, djg said:

Težina 126 kg. Prilično iznad željenog.

Ne znam koju težinu očekuješ od motora, nije to bicikla i kakve si snage i konstitucije, ali 126kg nije puno. 

 

Ovaj kinez je moj, i ja sam bez problema, u kritičnim situacijama, tipa jaruge i sl, iznosio ga na rukama, a nisam neki snagator.

 

Što se tiče prohodnosti, recimo na nekih hard enduro deonicama na Ceru, sam lakše izlazio od nekih EXC i sl, jer se zbog manje snage i visine lakše kontroliše.

 

Za novac kojim ti raspolažeš, mislim da nemaš puno da biraš, i da se nećeš baš navozati na nekom dobrom motoru

 

Dobra DT kosta prilično preko 1.000 eur. Ove sa stanim papirima i sl su recept za neki problem.

 

Koliko pratim tržište, nema tu mnogo sredine, ili kinez do 1.000 eur ili neki brendirani od 3.000 eur pa na gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

Nisam ekspert za tržište polovnjaka ali čini mi se da za 1000 pa i nešto više evra teško može da se nađe enduro motor od 100 kg. Čak i ne toliko zbog para nego što je malo takvih modela, i sada i nekada. Čini mi se da je tvoj ukus malo drugačiji nego kod većine pa bi ti možda odgovarao CTX, ako ih ima. Ako ti je APN bio donekle zadovoljavajući, CTX bi kao duplo sposobniji verovatno bio OK. 

Inače, ne računajući baš male kubikaže, među starijim enduro modelima teško je naći lakši od 130 kg a i savremeni su uglavnom bar malo preko 100 kg. Ispod 100 kg imaju samo trajal motori (i dobri su za Rtanj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Prednosti lakih I manjih motora se tek shvate kad se sa neke slotije od 200 i kusur sedne na njih. Sa moje tačke gledišta onaj predloženi Quingi je savršen motoric. Mislim da su svi prethodni vlasnici proslavili tog zelenka kod nas, i skinuli famu koja prati kineske motore. Ja bih recimo za neku budžet varijantu, sebi, bas njega pozeleo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja