Jump to content

Moto Zajednica

11. WSBK runda - Indonesian Round

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 14.11.2022. at 15:11, MOTOM je napisao:
WWW.AUTOTRADER.CO.UK

Ducati PANIGALE V4 R 998cc for sale in Beeston, Nottingham from Ducati Nottingham - Find your perfect bike today with Auto Trader

 

To je cena osnovnog modela (https://ducatiserbia.rs/bikes/panigale-v4-r/

Ima i opcija

The Panigale V4 R is also available in racing configuration with full titanium racing exhaust system and open clutch cover in carbon fibre, not included in the standard equipment, but available as Ducati Performance accessories.

 

8127067d610a4e59866067585f6efc73.jpg

c8326b4ed6b14118819dc8f801883e39.jpg

 

izađe na preko 52K €!

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Iz Yamahe su pretprošle sezone dojavili da im ne pada na pamet da proizvode serijski motor od 40K makar izašli iz takmičenja. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 10 sati, to crank je napisao:

Iz Yamahe su pretprošle sezone dojavili da im ne pada na pamet da proizvode serijski motor od 40K makar izašli iz takmičenja. 

Јапанци гурају своје и имају своју филозофију што треба да се поштује. Ако било ко од учесника у шампионату максимално искористи свако правило у своје добит зашто је то лоше? Зар неко спречава рецимо кавасаки или јамаху да направе бољи мотор? Колико видим да то није случај или сам можда пропустио ту вест. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, Мали Ћаћа said:

Зар неко спречава рецимо кавасаки или јамаху да направе бољи мотор?

Ne isplati im se ulaganje u razvoj takvog motora, ne mogu sa japanskim bedževima da ih prodaju šminkerima za tolike pare.

A trkačka populacija je jako mala i već saturirana Ducati-em i BMW-om. 

Čini mi se da smo videli sve od Japanaca što se tiče ICE sportskih motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre sat vremena, to crank je napisao:

Ne isplati im se ulaganje u razvoj takvog motora, ne mogu sa japanskim bedževima da ih prodaju šminkerima za tolike pare.

A trkačka populacija je jako mala i već saturirana Ducati-em i BMW-om. 

Čini mi se da smo videli sve od Japanaca što se tiče ICE sportskih motora.

Што значи безпотребе трошимо слова :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
10 minutes ago, Мали Ћаћа said:

Што значи безпотребе трошимо слова :)

:))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mislim da ovde nije pitanje zele li japanci napraviti nesto od 40k ili ne.

Vise je pitanje sta Dorna zeli da uradi sa sampionatom.


Logicno pitanje za nelogicnu Dornu je zasto je ok da se skidaju obrtaji a nije ok da motocikli sa manjom cenom imaju neki od benefita.

 

Neka spuste onda homologaciju na 10 motocikala i cenu dignu na 100k pa nek isteraju nove Honde RC213V-S i Ducati Desmosedici RR za 2023.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 48 minuta, ARES je napisao:

Neka spuste onda homologaciju na 10 motocikala i cenu dignu na 100k pa nek isteraju nove Honde RC213V-S i Ducati Desmosedici RR za 2023.

Ako to urade, imaćemo dva motogp šampionata :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Кад се већ паламуди, можда оно правило о минималном броју примерака да се промени? Мислим беше 125 да се направи пред хомологацију, 250 прве године и 1000 продатих комада после.

 

Хтели својевремено пре пар година да уђу у тркање и Бимота и Априлија (да се врати), али не могу да испрате ове цифре продаје.

 

Свакако би било занимљиво да и неки други играчи уђу у трку, а не само велики. Можда би се и Тријумф и КТМ осмелили. Никад се не зна.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
3 hours ago, easy naked said:

Samo mi nije jasno po čemu je to Panigale bolji od Japanaca, zar nije zaključak da je fora u Bautistinom zglobu i u činjenici da ne može da zakuca. 

Ne kazem ni da je ni bolji ni losiji.

Retko kada kometarisem da je nesto bolje ili losije jer kao sto i sam znas dosta parametara utice, pogotovu u ovom sportu.

Nagledali smo se slucaja gde je neko sampion a klupski kolega pozadi.

 

Elem, mene najvise interesuje posten pravilnik, jer ako imas algoritam od xy ulaza (i ne secam se vise) za racunjanje smanjenja obrtaja, zato onda ne racunas koliko je neko u deficitu jer je manje novca ulozeno u razvoj. Meni obe ove stvari zvuce glupo.

Isto to se odnosi kao sto sam napomenuo i za dulati pre par godina sa V2. Dodavali su im kilazu, smanjivali usis i slicno.

 

Isto je sa wssp, jasno je da je ovo prelazna godina ali da li je tebi normalno da u jednoj klasi imas V2, 3 i 4 cilindra.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Zbog inflacije max cena koštanja je podignuta na nešto oko 44.000 eure. Zato je prezentacija V4R-a kasnila nedelju dana od prvobitnog zakazivanja, čekali su zvaničnu potvrdu cene jer V4R (mislim) da prave sa finansijskim gubitkom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 5 sati, ARES je napisao:

Mislim da ovde nije pitanje zele li japanci napraviti nesto od 40k ili ne.

Vise je pitanje sta Dorna zeli da uradi sa sampionatom.


Logicno pitanje za nelogicnu Dornu je zasto je ok da se skidaju obrtaji a nije ok da motocikli sa manjom cenom imaju neki od benefita.

 

Neka spuste onda homologaciju na 10 motocikala i cenu dignu na 100k pa nek isteraju nove Honde RC213V-S i Ducati Desmosedici RR za 2023.

Дали је мото 15.000€ или 45.000€ то није важно, јер ти мотори у стварности прелазе 100.000€ кад се заврши спремање за шампионат. Рецимо само им задње виљушке усвим опцијама премашују 50.000€...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Cena zadnje viljuske je ogranicena na 10k eura a za lezajeve, distancere, klizac lanca i ostalo na 2000 eura.

Ali nije to poenta, vec da ako hoce da prave takmicenje zanimljivim i samo trkanje pa valjda nije fora da ako si tri brzi od mene da te ustrojimo (ne mislim doslovno :)).

Koja je onda poenta inzinjeringa, i uvek ponavljam kako napraviti razliku izmedju vozaca i motora.

 

Po meni jedini nacin je cena razvoja motocikla. Da li je to komplikovano izracunati, naravno da jeste, ali po meni manja smejurija od ovoga sada sto rade.

Znaci mozda skinuti cenu aftermarket delova koji dolaze u radnji, tockovi, kandze auspusi i doci do neke cene.
Za modele koji su ispod najskupljeg dozvoliti neke upgrade-e.

 

 

 

 

Promenio član ARES
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Da pitam jednu glupost mozda je poznata ali nisam nigde procitao i zapamtio. Da li postoji ogranicenje po pitanju teritorije na kojoj se realizuje ta kolicina prodatih komada, odnosno da li mora da bude i prodaja u EU? Pitam zbog eco normi koje japanci nesto tesko uspevaju da ispune.

 

Da li sada hipoteticki Suzuki moze da ucestvuje i ako nema prodaju u EU?

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
16 minutes ago, dvlns said:

Da pitam jednu glupost mozda je poznata ali nisam nigde procitao i zapamtio. Da li postoji ogranicenje po pitanju teritorije na kojoj se realizuje ta kolicina prodatih komada, odnosno da li mora da bude i prodaja u EU? Pitam zbog eco normi koje japanci nesto tesko uspevaju da ispune.

 

Da li sada hipoteticki Suzuki moze da ucestvuje i ako nema prodaju u EU?

Tj. da li Suzuki moze da ucestvuje u BSB,a ima li uposte i smisla kad ga ne prodaju na ovom trzistu.

Mislim da bi zabari i tome doskocili, broj komada i teritorija. Secam se kako je Lancia pravila prevare 80-tih kad se pojavio Audi Q. Nocu slali kombije da posipaju so po zaledjenoj stazi a za homologaciju vodili strucnjake na parking sa 250 od 500 potrebnih vozila, zatim na rucak a u medjuvremneu prevezli kola na drugu lokaci i tu ih odveli.  

:jee:

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Dobro pitanje. Mislim da nema veze gde se prodaje ako je po lokalnim normama. US i EU norme nisu identične. Zvanične norme su skoro svugde dosta stroge. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
pre 10 minuta, Ninja66 je napisao:

Mislim da bi zabari i tome doskocili, broj komada i teritorija. Secam se kako je Lancia pravila prevare 80-tih kad se pojavio Audi Q. Nocu slali kombije da posipaju so po zaledjenoj stazi a za homologaciju vodili strucnjake na parking sa 250 od 500 potrebnih vozila, zatim na rucak a u medjuvremneu prevezli kola na drugu lokaci i tu ih odveli.  

:jee:

Jedva riješih post :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Prejebali bi svaku vrstu homologacije, mislim na Ducati.

Lancia sa pogonom na 2 tocka protiv dominantnog Audi Quatro , WRC  reli 80-tih godina.

Posle puno godina sami pricali kakvim su se prevaricama sluzili. 250 kola sa parkinga na parking,500 bio minimum za homologaciju, jos kaze dok mi rucamo i zamajavamo ove iz FIM, kola prolaze pored restorana.   :)    :)   

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Skonto sam prvi dio oko 4x4 nego ovo sa micanjem auta, tipa 'ajte vi malo oko vatre i ražnja saćemo mi

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
1 hour ago, dvlns said:

Da pitam jednu glupost mozda je poznata ali nisam nigde procitao i zapamtio. Da li postoji ogranicenje po pitanju teritorije na kojoj se realizuje ta kolicina prodatih komada, odnosno da li mora da bude i prodaja u EU? Pitam zbog eco normi koje japanci nesto tesko uspevaju da ispune.

 

Da li sada hipoteticki Suzuki moze da ucestvuje i ako nema prodaju u EU?

Moze, pravilnik kaze USA+EU+Azija.

Cak i ako vise ne prodaju, ovogodisnji model je dobio homologaciju.

 

2007 u SuperStock-u je Alstare tim nastupao sa k6 modelom, ne K7.

Znamo i zasto k5&k6  :sampion:.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja