Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa Triumph motorima u Srbiji

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Pozdrav svima, planiram da pazarim motor do pocetka sledece sezone i za oko mi je zapao Triumph Street Triple pa me zanima da li neko ima neka iskustva kako je posedovati Triumph-a u Srbiji (ima li delova, da li nasi majstori znaju ovo da opravljaju itd) i naravno iskustva vezana za bas street triple su dobrodosla.

 

Cisto dodatni info, ovo ce biti moj drugi motor, prvi je bio :'( 2000 Honda Hornet 600 koji je nazalost havarisan prilikom "klasicnog" gradskog udesa (zena uradila polukruzno preko 3 trake i pune linije na 10 metara od mene i stala kad me je videla preko cele moje trake) tako da imam iskustva a i nejkede najvise gotivim. Street Triple mi je mnogo interesantan i izgledom i ima 3 cilinra a nije ruzan kao mt09 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Proslo je 4 meseca bez jednog jedinog odgovora. Izgleda da niko na bjbikers-u ne voli Triump.

Za ljude koji nabasaju na ovo, saznao sam od ljudi koji su vozili triumph-e da je tesko naci deo, a jos teze majstora koji zna to da popravlja. Niko mi nije preporucio da pazarim ovaj motor, nije za svakoga (pogotovu ne kao jedini motor), zahteva dosta cimanja. Steta, meni su jako zanimljivi.

Promenio član ffaktorr
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 1 minut, ffaktorr je napisao:

Proslo je 4 meseca bez jednog jedinog odgovora. Izgleda da niko na bjbikers-u ne voli Triump.

Za ljude koji nabasaju na ovo, saznao sam od ljudi koji su vozili triumph-e da je tesko naci deo, a jos teze majstora koji zna to da popravlja. Niko mi nije preporucio da pazarim ovaj motor, nije za svakoga (pogotovu ne kao jedini motor), zahteva dosta cimanja. Steta, meni su jako zanimljivi.

Trion Motors je do nedavno bio jedini uvoznik Triumpha za Srbiju. Polaris iz Novog Sada je takođe  počeo da ih uvozi pa bi trebalo da i oni imaju ovlašćeni servis. Za Trion pouzdano znam da su ovlašćeni servis ali pitanje je da li mogu da ti nabave delove i u kom roku, ali svakako vredi pozvati i proveriti.

 

Koji Triumph voziš, ili planiraš da kupiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja stalno prelamam da li da uzmem Triumph ili ne, jaaako mi se sviđa Sprint 955i, mislim da bi bio idealan za mene i moj stil vožnje, maximalni obrtni moment već na 6000 obrtaja, ubrizgavanje, brutalan zvuk trocilindraša, odlične kočnice, pravi pravcati Sport-Turer... al sam pičkica, ne usuđujem se... i opet uzeh Japanca :)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 2 sati, ffaktorr je napisao:

Proslo je 4 meseca bez jednog jedinog odgovora. Izgleda da niko na bjbikers-u ne voli Triump.

Za ljude koji nabasaju na ovo, saznao sam od ljudi koji su vozili triumph-e da je tesko naci deo, a jos teze majstora koji zna to da popravlja. Niko mi nije preporucio da pazarim ovaj motor, nije za svakoga (pogotovu ne kao jedini motor), zahteva dosta cimanja. Steta, meni su jako zanimljivi.

@Throttle Addict je dr. za njih ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kad god spomenes Triumpha prvo sto kazu, jaoo gde ces naci deo...pa jao na istom mestu gde i za ostale :D 
Inace, postoje firme koje se bave transportom na relaciji UK - Srbija, meni je po kamionu stigao auspuh iz Londona, toliko o problematici :D 

U Srbiji je generalno problem za svaki motor ako treba neki ozbiljniji deo, a sto se tice oficijalnog predstavnika tu je Trion motors, rade HD-a, Triumph i Royal Enfield-a.

Vozio sam dve sezone Triumph Tiger Explorer 1200, a pred kraj prosle godine sam uzeo Trophy 1200 SE, ista masina kao kod Tiger Explorera.
U prodaji sam imao Sprinta 1050 ST, fenomenalan motocikl.

Secam se samo kako su pre desetak godina svi pljuvali po GS-u i to uglavnom oni koji ga nikad nisu ni provozali a kamoli imali, slicna prica i za Triumpha :) 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Eh gde ste bili pre 4 meseca :) salim se malo. Nasao sam jedan idealan primerak street triple rs 2008 mat crn sa zlatnim (kao sto je moj hornet stari bio) ali je dosta iskakao iz budzeta koji sam odvojio za motor. Nije mi se ulagalo u nesto sto u tom trenutku nisam bio siguran da cu moci da iznesem, ipak sam novajlija, nemam starijeg burazera koji vozi 20 godina itd. Bukvalno niko u familiji ne vozi motor. Nesto malo sto sam saznao od ljudi ovako mi je ukazivalo da cu morati da se cimam za delove i da necu naci majstora blizu koji bi mogao da ga top servisira. 


A pored svega toga, ja sam iskreno zeleno opet da vozim horneta. To mi je prvi motor, vozio sam ga nepunih godinu i po dana i jos me nije smorio, i realno daleko sam ja sa skilom od limita tog motora. Nasao sam fenomenalno ocuvan motor, odgovarao po svim parametrima tako da sam odustao od "egzotike" Triumph-a. Malo jos da se obucim, sto u voznji sto u servisiranju motora, pa ce da padne i neki Triumph (ali samo u slucaju ako Honda ne izbaci trocilindrasa tog tipa do tad :D).

Triumph Tiger Explorer 1200 u predivnoj more plavoj boji sam 2-3 puta video ispred kancelarije jedno leto i skapirao da ako ikada budem kupovao motor tipa GS da to mora biti tiger. Svaka cast BMW-u i njihovoj tehnologiji ali stvarno mi je ruzan taj stil.

 

 

19 hours ago, Disko Nindža said:

Ja stalno prelamam da li da uzmem Triumph ili ne, jaaako mi se sviđa Sprint 955i, mislim da bi bio idealan za mene i moj stil vožnje, maximalni obrtni moment već na 6000 obrtaja, ubrizgavanje, brutalan zvuk trocilindraša, odlične kočnice, pravi pravcati Sport-Turer... al sam pičkica, ne usuđujem se... i opet uzeh Japanca :)

 

Sve mi je jasno, sve je isto bilo samo samo ja gledao nejkeda :lol3:sacekamo da se jos malo razradi prica sa njima ovde pa cemo i mi da pazarimo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Žao mi što se Triumph-i nisu više primili tu kod nas u Srbiji, ima ih svugde u svetu, ali kod nas je Japanac toliko duboko ukorenjen u svesti ljudima da će biti teško smeniti ga, sa razlogom, jer realno Japanac je zakon, ali to nikako ne znači da je Triumph loš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 3 minuta, Disko Nindža je napisao:

Žao mi što se Triumph-i nisu više primili tu kod nas u Srbiji, ima ih svugde u svetu, ali kod nas je Japanac toliko duboko ukorenjen u svesti ljudima 

Kao Golf dvojka XD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
On 15. 2. 2023. at 23:15, Throttle Addict je napisao:

Kad god spomenes Triumpha prvo sto kazu, jaoo gde ces naci deo...pa jao na istom mestu gde i za ostale :D 
Inace, postoje firme koje se bave transportom na relaciji UK - Srbija, meni je po kamionu stigao auspuh iz Londona, toliko o problematici :D 

U Srbiji je generalno problem za svaki motor ako treba neki ozbiljniji deo, a sto se tice oficijalnog predstavnika tu je Trion motors, rade HD-a, Triumph i Royal Enfield-a.

Vozio sam dve sezone Triumph Tiger Explorer 1200, a pred kraj prosle godine sam uzeo Trophy 1200 SE, ista masina kao kod Tiger Explorera.
U prodaji sam imao Sprinta 1050 ST, fenomenalan motocikl.

Secam se samo kako su pre desetak godina svi pljuvali po GS-u i to uglavnom oni koji ga nikad nisu ni provozali a kamoli imali, slicna prica i za Triumpha :) 

Trion motors više ne uvozi Triumph ali su zadžali status ovlašćenog servisa. Jedini uvoznik za Srbiju je sada Polaris iz Novog Sada. 

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 3/20/2023 at 12:17 AM, Vitez Koja said:

Misljenje o Tiger 800 XC?

Saveti, mane, gledati, ne gledati. uzimati ili bezati?

Odlican motor po mom misljenju. Ja sam se odlucio za road verziju XR (mada u Gen1 se ne zove XR) zbog 19" napred. 90% vremena sam na asfaltu pa je za mene XC overkill. XC ima bolje ogibljenje i 21"/17" tockove ostalo je mislim isto. 

 

Meni je licno legao mada ne mogu da kazem da je jedna kraca voznja dovoljna za neke zakljucke. Preudoban i jako se lako vozi. Malo je teziste visoko pa mi za malo nije pao u mestu kada sam ga probao prvi put jer nisam ocekivao da se 10kg toliko oseca koliko je tezi od CBF-a koji sam vozio poslednjih godina. Ima taj specifican trocilindricni zvuk. Ja sam vise ljubitelj zvuka dvocilindrasa ali sam izgleda u manjini. Nema zvuk adventure motora vec vise sportskog ali zato vibracija gotovo da nema.

 

Meni se jako dopao ali kao i svaki Triumph tesko se posle prodaje. U inostranstvu su jako skupi i lepo drze cenu. Jbga mi znamo samo za Japan trio i BMW ostalo Srbina ne zanima :) Cene kod nas su cesto nize nego preko sto nije slucaj sa ostalim brendovima.

Mene to nece spreciti ali uzmi i to u obzir. Inace su poprilicno izdrzljivi i bar ja nisam uspeo da nadjem na netu neke velike zamerke na njih. 

Ako imas lovu uzmi drugu generaciju. Mislim da je potrosnja nesto smanjena a i ogibljenje je WP na drugoj generaciji (Showa je mislim na prvoj). 

 

Edit:

Tek sad izvalih da pisem o XC-u u Naked podforumu.. Izvinjavam se :D 

 

Inace sto se delova za Triumph tice mislim da nece biti vecih problema. I onako vecinu delova i nabavljam sam iz inostranstva jer nemam zivaca da se mlatim sa nasim zvanicnim servisima. Ako bas nesto zapne Polaris iz NS-a bi trebalo da je od ove godine zvanicni uvoznik za Triumph-a a kontam i ovlasceni serviser kako rece kolega par postova iznad. U Beogradu znam da Zare (Marinkova bara/Sajgon) radi Triumph-e a cuo sam takodje za nekog u Visnjickoj Banji tako da ima i gde da se popravljaju :) 

 

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@DeusExMachina nisam nigde mogao da nadjem neku temu o Triumphu, pa sam se zato nadovezao ovde. To si verovatno u pravu za prodaju. Da se teze prodaju, jer smo navikli samo na Japance i ovi sto imaju pare na GS :oda2: 

Pa me iskreno zanimalo misljenje, tipa izdrzljivost masine i menjaca, delovi, prednosti, mane, udobnost, da li je udoban za dvoje, odrzavanje je isto kao i na svim motorima. Zanimao me najvise taj motor sa 3 cilindra, da li ima vibracije, dal ce cudno cuje itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Prijatelj iz Rumunije vozi Tripla, kaže da je prezadovoljan, ne kvari se, a delova u Rumuniji koliko hoćeš, jer ipak EU

 

Ako može on da dođe na skoro svaki moto skup u Srbiju možeš i ti eventualno nekad za Rumuniju po deo:jee:

 

Treba voziti ono što voliš 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja