Jump to content

Moto Zajednica

18. Moto GP, Philip Island, Australija 2022

Recommended Posts

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Kako kaže Marini za Bezekija, mogao je on još bolje ali nije htio da pretiče Prdka Brnjaju...realno Prdko je trebao biti 7-8

Ovo je po meni jedina prava pretnja gp-u.... Spojleri, krilca, elektronika to je sve ok. Ali ovakve stvari ubijaju u pojam! Pratim gp od svoje 10te godine i nikada nisam imao ovakav osecaj gadjenja posle trke...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Ja stvarno ne verujem dornine daljinske i slicne gluposti...

Ali ovo danas je bilo vise nego ocigledno... Miler nabije tempo, pretice ih sve jednog za drugim, dodje do Banjaje, "pokusa" jednom i onda mu naprasno padne tempo? Cak je i vrlo ocigledno Bezeki bio brzi...

Jedini kome je ponestalo krugova je Bastianini - siguram sam da bi ga oflekao kao zgazenu kokicu da se vozio jos koji krug.

Lepo je napiso neko na Tviteru... Ostali vozaci Dukatija su njihove k****ce.

p.s. Ja sam za Peka navijao u moto2 i nikada nisam imao nista protiv njega ali ovo je lakrdija

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, rastkojokic said:

ratim gp od svoje 10te godine i nikada nisam imao ovakav osecaj gadjenja posle trke

Bio si mlad, nisi bio svestan Michelinovih specijala subotnje večeri, moratorijuma na klupske kolege, odobravanja upgrejda za ostale vozače *amah*, ...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, rastkojokic said:

Najvise bih voleo da nista od ovoga sto sam napisao nije tacno! Ali nazalost...

 

Još bih samo da ukažem na činjenicu da o svemu ovome ne bi pisali da Quartararo nije faličan. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
2 minutes ago, MOTOM said:

To posebno, sećeš se kad je Melandri ciljao u Alzamoru?

Kao deo strategija o kojima se raspravljalo na sasatanku tima pre trke!

 

Da neko ne pomisli da je u nastupu ludila temperamentni mediteranac uradio nešto zbog čega se kasnije kajao. Jok, sve isplanirano u A, B , C, scenarijima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Волим Италију, али истина спремни су на све неподобштине.

Што кажу наши стари док је ”чојство” било још на цени, бар у народним песмама: ”Латини су старе варалице”

Мала анегдота мог пријатеља који се трка у једном од шампионата и мој је гуру за вожњу на стази.

Каже није му се десило нигде где се тркао у Европи, али му се десило два пута у Италији, на Муђелу и Мизану.

Италијани оду први да се истуширају вече после квалификација и онда се искењају под тушевима, пре него гостујући возачи треба да оду.. значи оно најгоре о њима мисли.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Bio si mlad, nisi bio svestan Michelinovih specijala subotnje večeri, moratorijuma na klupske kolege, odobravanja upgrejda za ostale vozače *amah*, ...

Ovo sam sve naknadno saznao... Vašljivost velika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Италијани оду први да се истуширају вече после квалификација и онда се искењају под тушевима, пре него гостујући возачи треба да оду.. значи оно најгоре о њима мисли.


... sta reći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Probudio se u praskozorje, krenuo da ustanem i pogledam trku, setio se sta da ocekujem od Ducati sefova i vratim se u krevet. Pa necu da mi kidaju zivce od ranog jutra.

Prva svesno neodgledana trka za 40 godina , koliko pratim GP. Jbga.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Jos jedna potvrda koliko se gubi odlaskom Suzukija, odlicno izbalansirana masina... 

Promenio član filipfg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 16 minuta, filipfg je napisao:

Jos jedna potvrda koliko se gubi odlaskom Suzukija, odlicno izbalansirana masina... 

Da je odlicno izbalansirana masina nebi imali samo jednu pobedu ove sezone.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
44 minutes ago, Nemanja Petrovic said:

Da je odlicno izbalansirana masina nebi imali samo jednu pobedu ove sezone.

Mora se posmatrati malo sire sve. Vec na pola sezone ili cak i pre, ozvaniceno je da napustaju sampionat(a kapiram da vec posle par trka je krenula po timu da se pusta buva da ce se to desiti).

Mozes misliti koliko je to uticalo na atmosferu i motivaciju u timu, gde gomila ljudi bukvalno ostaje bez posla, nisu to roboti pa kao nije bitno.

Jedan vozac je bio polomio ruku drugi zglob. 

 

Svakako ako verujemo nekim ljudima koji znaju o cemu  pricaju kao sto je Simon Patterson, Suzukijev motocikl je uvek zbog inline 4 konfiguracije bio dobar u krivinama(sto se pokazalo i na danasnjoj trci), a ono sto su npr zaostajali u odnosu na proslu godinu, krajnja brzina i akceleracija, videces da su uznapredovali sigurno 5-6% i priblizili se ostalim proizvodjacima, odnosno cak su sa nekima isti.(osim naravno Yamahe koja zaostaje debelo, i Dukatija koji je superioran u odnosu na sve ostale).

 

Tako da, motocikl je i poprilicno brz(brzi od Yamahe dosta a malo sporiji od Dukatija) a i poprilicno upravljiv(skoro isto upravljiv kao Yamaha a bolje upravljiv od Dukatija), i garantujem da ga je ove godine npr Kvartararo vozio, da bi lagano osvojio titulu.

 

Promenio član filipfg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

A na osnovu čega je Yamaha loš motor? Jer je samo Quartararo dobar na njoj (kao Stoner na Ducatiju?)? I zašto misliš da je Suzuki bolji od Yamahe? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

Uzimajući u obzir da su ove godine sa ozbiljnim razvojem povukli ručnu odavno rekao bih da je Suzuki kompetitivnija mašina od KTM i Yamahe. Možda čak i od Aprilije, mada generalno PI je kratak krug i dosta specifična staza, može dobro da zamaskira nedostatke u odnosu na Ducati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun
5 minutes ago, Djusi_998 said:

A na osnovu čega je Yamaha loš motor? Jer je samo Quartararo dobar na njoj (kao Stoner na Ducatiju?)? I zašto misliš da je Suzuki bolji od Yamahe? 

Na osnovu jako slabog agregata. :)

 

Sem toga, zato što 3 godine ne mogu da organizuju krštenu test ekipu, podrška i saradnja sa satelitskim timom katastrofa. Generalno gledano, više su loši kao celokupan sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ja sam apsolutno zbunjen sad. Nemam više pojma ko treba da osvoji titulu, niti ko zaslužuje da je osvoji

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
22 minutes ago, Djusi_998 said:

A na osnovu čega je Yamaha loš motor? Jer je samo Quartararo dobar na njoj (kao Stoner na Ducatiju?)? I zašto misliš da je Suzuki bolji od Yamahe? 

Ne mislim da je los, samo trenutno losiji od ostalih u onim stvarima koje su i te kako bitne na nekim stazama.

 

Mislim da evidentno mu nedostaje akceleracija iz krivina i krajnja brzina. Kvartararu je legao taj motor kao budali samar, i sledece godine ce dobiti bolji agregat napokon.

 

Prosle godine Suzuki i Yamaha sto se tice krajnje brzine i akceleracije su bili isti(brojke zvanicne ne lazu), ove godine Suzuki je iznad po podacima od ova dva parametra.

 

A vec sam napisao, na osnovu misljenja ljudi koji znaju sta pricaju, da zbog konfiguracije agregata Suzuki i Yamaha imaju bolju sposobnost upravljanja od ostalih proizvodjaca.

 

Ako oni lazu, lazem i ja, svakako nisam expert i pokusavam da posmatram objektivno sta se desava.

 

Zbog toga sam izveo zakljucak da bi Kvartarato sa motorom koji je slican Yamahinom sto se tice upravljanja, a ima vecu brzinu, bio lagano sampion. 

Mislim nema tamo nista lagano, kenjam i ja malo...

Promenio član filipfg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 28 minuta, filipfg je napisao:

Ne mislim da je los, samo trenutno losiji od ostalih u onim stvarima koje su i te kako bitne na nekim stazama.

 

Mislim da evidentno mu nedostaje akceleracija iz krivina i krajnja brzina. Kvartararu je legao taj motor kao budali samar, i sledece godine ce dobiti bolji agregat napokon.

 

Prosle godine Suzuki i Yamaha sto se tice krajnje brzine i akceleracije su bili isti(brojke zvanicne ne lazu), ove godine Suzuki je iznad po podacima od ova dva parametra.

 

A vec sam napisao, na osnovu misljenja ljudi koji znaju sta pricaju, da zbog konfiguracije agregata Suzuki i Yamaha imaju bolju sposobnost upravljanja od ostalih proizvodjaca.

 

Ako oni lazu, lazem i ja, svakako nisam expert i pokusavam da posmatram objektivno sta se desava.

 

Zbog toga sam izveo zakljucak da bi Kvartarato sa motorom koji je slican Yamahinom sto se tice upravljanja, a ima vecu brzinu, bio lagano sampion. 

Mislim nema tamo nista lagano, kenjam i ja malo...

Taj zakljucak imam za vise od pola MotoGP vozaca. Yamahina upravljivost i snaga Ducatija svima odgovara. Tad bi i Marquez i Banjaja bili lagano sampioni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4583 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, filipfg je napisao:

Svakako ako verujemo nekim ljudima koji znaju o cemu  pricaju kao sto je Simon Patterson,

 

Nemoj baš verovati svemu što Paterson kaže. Prilično je kontraš i iskompleksiran. Od skoro je počeo i Krajfar da ga podbada. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja