Jump to content

Moto Zajednica

18. Moto GP, Philip Island, Australija 2022

Recommended Posts

  • Svrati cesto, 3320 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 21 sati, Djeneral je napisao:

Pa....sad...jbga i nije baš tako.

 

Na primer, MV Agusta je apsolutno dominirala GP šampionatom. Kao dokaz tome stoji činjenica da je od 1956. do 1974. tj u periodu ukupno 19 godina, MV Agusta uzela 18 titula prvaka sveta u klasi 500ccm (osim toga, uzeli su titule i u nižim klasama)

 

Onda su se pojavile Yamahe sa par titula, Suzuki i Honde. Osamdesetih je bilo šareno i nije bilo nečije posebne dominacije. Devedesetih za Rejnija ne može da se kaže da je dominirao jer je titule uzimao konstantnošću i odličnim vožnjama (ali ipak je uzeo tri titule za redom), pa Suzuki jednu titulu i onda itekako jeste usledila dominacija Honde.

 

Doohan je uzeo 5 titula za redom i to izuzetno dominantno. 1995 u prvih 8 je bilo 6 Hondi....96. do 98. prvih 5 je bilo 5 Hondi. Čak je i Krivilje uzeo titulu dominantno 1999.

 

Dalje je poznato pa da ne piskaram bezveze, ali mislim da je jasno da su itekako postojali periodi dominacija i ranije.

 

 

Ja sam napisao od 82 na ovamo, Milky od 85-e. I prilicno je tacno. Da, bila je dominacija Aguste 60-ih i pocetkom 70-ih, Suzujija jednu sezonu, mozda dve sredinom 70-ih. Dominaciju Yamahe pocetkom 90-ih pre bih pripisao Rejniu i problemima Honde.

Svaka od tih dominacija je se razlikuje. Aguste bile 1-2 na gridu ali u pojedinim sezonama  ne uporedivo bolje od ostalih, kao da su ostali vozili moto 2. Suzuki na prelomu sa 4 na 2 takta. Za Yamahu napisah. Kada je Honda dominirala devedesetih, nisu svi imali fabricku spravu.

Ovo sad sa Dukatijem je drugacije jer izgleda da svih 8 ako ih ima toliko, imaju najjacu specifikaciju makar u zadnjim trkama.

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3320 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 8 sati, Jovan Ristic je napisao:

Ne bi on uzeo te titule da mu ostale Honde nisu čuvale leđa. Da Doohan danas vozi, to bi sigurno neko napisao.  U prevodu i Banjajinu titulu (ako je uzme) će jednog dana narod pozlatiti.

Meni se cini da bi Duan uzeo te titule i da je Honda imala samo jednu ekipu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3320 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 5 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Ala glupas luposti ma zedalju

Postoji i drugaciji nacin da kazes da se ne slazes ili mislis da kolega nije upravu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, Fredi je napisao:

Meni se cini da bi Duan uzeo te titule i da je Honda imala samo jednu ekipu.

I ja sam prilično ubeđen. Bio sam samo malo ironičan povodom trenutne situacije u MotoGP-u. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 11 minuta, Fredi je napisao:

Postoji i drugaciji nacin da kazes da se ne slazes ili mislis da kolega nije upravu.

pa drugaciji nacin sam i koristio ako se da za primetit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Nemanja Petrovic je napisao:

pa drugaciji nacin sam i koristio ako se da za primetit

Ne vidim zašto si rekao da Milky lupa gluposti za medalju? Dugogodišnji je član ovde na forumu, ne komentariše često, a nisam primetio da lupa gluposti. Mislim da nema potrebe za prenagljivanjem. Ako ne može normalno da se komentariše i polemiše, onda mislim da ni ne treba diskutovati. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Ne vidim zašto si rekao da Milky lupa gluposti za medalju? Dugogodišnji je član ovde na forumu, ne komentariše često, a nisam primetio da lupa gluposti. Mislim da nema potrebe za prenagljivanjem. Ako ne može normalno da se komentariše i polemiše, onda mislim da ni ne treba diskutovati. 

image.png.54e966b9b975675b8d1262051b889942.png

Ovo je lupanje gluposti i ne moze niko da me ubedi u suprotno. Moze biti clan i 30 godina ne menja cinjenicu da o MotoGP ne zna bas toliko po ovome sto je napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Nemanja Petrovic je napisao:

image.png.54e966b9b975675b8d1262051b889942.png

Ovo je lupanje gluposti i ne moze niko da me ubedi u suprotno. Moze biti clan i 30 godina ne menja cinjenicu da o MotoGP ne zna bas toliko po ovome sto je napisao.

Dok MM ne pređe u Ducati mi to ne možemo da znamo. Ko zna, možda je čovek i u pravu. S obzirom da Markez uzima podijum i na nekonkurentnoj Hondi, posle tolike pauze, ko kaže da ne bi dominirao na Ducatiju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Dok MM ne pređe u Ducati mi to ne možemo da znamo. Ko zna, možda je čovek i u pravu. S obzirom da Markez uzima podijum i na nekonkurentnoj Hondi, posle tolike pauze, ko kaže da ne bi dominirao na Ducatiju? 

Ko kaze da je Honda nekonkurentan motor?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Ko kaze da je Honda nekonkurentan motor?

Rezultati. Vidi, ne bih da se raspravljam sa tobom i trošim svoje vreme. Očigledno ćeš da tvrdiš da Nakagami, Aleks Markez i Pol Espargaro ne umeju da voze i to što je lično i Mark Markez rekao da je Honda u problemima nije  dovoljna potvrda je Honda u priličnim problemima. Verovatno je Honda najbolji motocikl na gridu poslednjih 10 godina i zato je Markez nanizao titule. Ajd u zdravlje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 2 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Rezultati. Vidi, ne bih da se raspravljam sa tobom i trošim svoje vreme. Očigledno ćeš da tvrdiš da Nakagami, Aleks Markez i Pol Espargaro ne umeju da voze i to što je lično i Mark Markez rekao da je Honda u problemima nije  dovoljna potvrda je Honda u priličnim problemima. Verovatno je Honda najbolji motocikl na gridu poslednjih 10 godina i zato je Markez nanizao titule. Ajd u zdravlje.

Sva ta 3 vozaca nisu nivo za sampiona. Markez nije u onoj formi koju je imao 20 godina. Stil je drasticno promenio zbog straha i povreda koje ga koce. On ti je sada kao Rossi posle preloma noge u Mugello 2009 ili 2010 godine. Zato napada Hondu. Puig koliko znam se ne slaze Markezovim recima i smatra da je Honda i dalje najbolji motor. Nisi ni trebao da zapocinjes raspravu i da se mesas. Cak i da je Honda trenutno losa, ostaje da je Milky glupao luposti ma zedalju. Izvinite na smetnji. Zdravlje i vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1209 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
On 10/18/2022 at 11:40 AM, stilgar said:

 Malezija može da iznenadi sa kišom

Dobre su šanse. Svih pet stanica prognoziraju kišicu za vikend

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2542 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Sva ta 3 vozaca nisu nivo za sampiona. Markez nije u onoj formi koju je imao 20 godina. Stil je drasticno promenio zbog straha i povreda koje ga koce. On ti je sada kao Rossi posle preloma noge u Mugello 2009 ili 2010 godine. Zato napada Hondu. Puig koliko znam se ne slaze Markezovim recima i smatra da je Honda i dalje najbolji motor. Nisi ni trebao da zapocinjes raspravu i da se mesas. Cak i da je Honda trenutno losa, ostaje da je Milky glupao luposti ma zedalju. Izvinite na smetnji. Zdravlje i vama.

...nije problem šta si rekao, svoje viđenje, već način na koji si rekao. 

Suština "diskusije" međusobno uvažavanje, i pametan čovek uvek preispituje i svoje mišljenje, čuje drugog i pokuša da shvati i njegov stav, problem je kad se samo tvrdo brani svoj stav a tuđi ni ne sagleda .. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12800 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
12 hours ago, Fredi said:

Postoji i drugaciji nacin da kazes da se ne slazes ili mislis da kolega nije upravu.

Neće dugo reklo bi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5276 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Pre 5 sati, dvlns je napisao:

U celom postu najmanje je lupanje gluposti da bi MM sa Dukatijem ugasio GP :) 

 

 

Pa on na motoru na kom je petostruki prvak svijeta bio poslednji dere ih ko papke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5276 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Petostruki je i na dezmu krenuo da melje ali obrveća družina ga već otpisala...nemaš obrvu vrati motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2542 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja sam tek od kad se Jorge penzionirO shvatio koliki je to zapravo talenat bio. Znam, znam sad će da krenu svi debla i stene na mene (drvlje & kamenje su previše sitni)... Najmanje voljen šampion. Nepravedno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

Najmanje voljen šampion. Nepravedno.

Nisi tek čuo šta sa Mira pričaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3320 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ja sam tek od kad se Jorge penzionirO shvatio koliki je to zapravo talenat bio. Znam, znam sad će da krenu svi debla i stene na mene (drvlje & kamenje su previše sitni)... Najmanje voljen šampion. Nepravedno.

Jedan od najvecih, Lorenco. Nisu Rosija spustili na zemlju Stoner ili Markez nego Horhe.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 584 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
3 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

...ja sam tek od kad se Jorge penzionirO shvatio koliki je to zapravo talenat bio. Znam, znam sad će da krenu svi debla i stene na mene (drvlje & kamenje su previše sitni)... Najmanje voljen šampion. Nepravedno.

Ne samo talenat već i dokazano vrhunski vozač. Svako vreme donosi neke novine al JL, Pecaroš i Rossi će verovatno još dugo vremena ostati upamćeni kao veliki šampioni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja