Jump to content

Moto Zajednica

9. WSBK runda - Portuguese Round

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4625 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Idemo na ludu stazu zvanu  Portimao, ujedno i poslednju trku u Evropi za ovu sezonu. Toprak i Rea moraju Bautisti da otkinu bodove do Filip Ajlenda, jer su 3 pobede već takoreći upisane Bautisti u Australiji koja će biti finalna trka za ovu sezonu. Portimao nas nikad nije razočarao i cenim da će opet biti tragova guma na kombinezonima.

 

BJBIKERS.COM

Poslednja trećina WSBK šampionata počinje ovog vikenda na stazi Portimao u Portugalu. Osim što označava početak kraja sezone,

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4625 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Ninja66 je napisao:

Ocekivao sam neko cudo od J.Gagne.

Teško. Bio je punu sezonu u WSBK pa nije  ništa uradio. Ako uđe u top 15 i uzme bodove može se smatrati da je uspeo.

 

Inače, dosta tumbanja za ovu sledeću sezonu. Bernardiju je ova poslednja trka u Barniju, menja ga Fores od Argentine.

 

Sledeće sezone Nozane ide u Moto2 u Yamaha VR46 ekipu, a u GRT dolazi Agerter i šuška se da će Yamaha imati još 2 motora na startnoj postavi. Tako da će GRT činiti Gardner i Agerter, a Baldasari bi trebalo da pređe u novu Yamaha ekipu.

 

Horhe Navaro iz Moto2 prelazi u TenKate u SSP. TenKate nastavlja da dovodi vozače iz Moto2, pokazalo se kao dobar recept.

 

Takođe neki timovi traže pomoć da im se dozvoli povećanje obrtaja (mislim da je reč o BMW-u). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ima li satnice

 

Edit:nađoh u prvom postu

Promenio član BRACO
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Tuli je sad imao srece kao nikad. Manzi i Balda su ga mogli pregaziti...i cela situacija je jako podsetila na Simoncelijevu nesrecu. Srecom, ustao je posle...vidno "ugruvan"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Na pravcu ja Bautista dobijao oko 0.2s a za ceo krug 0.5s. Pa sad....da li je do motora ili ima veze i sa Bautistom??? 

Nepotrebno je o tome diskutovati....samo da se podseti da se trka ne vozi samo na pravcima pa da se kaze da je samo do motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2647 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ali obilazi samo na pravcima, ne secam se kad poslednji put obisao na drugim mestima.

Ziheraski je, ok. Ali dosadio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2500 postova
  • Lokacija: Zemun
1 hour ago, Djeneral said:

Na pravcu ja Bautista dobijao oko 0.2s a za ceo krug 0.5s. Pa sad....da li je do motora ili ima veze i sa Bautistom??? 

Nepotrebno je o tome diskutovati....samo da se podseti da se trka ne vozi samo na pravcima pa da se kaze da je samo do motora...

 

Ne znam gde si gledao, ovo je bilo po sektorima, krug nakon sto je u drugoj trci obisao Reu na pravcu za 4-5 duzina motora, a pre izlaska na pravac je bio 5-6 duzina iza.

 

1 sektor ode u plus 0.35
2 sektor ode u minus 0,15
2 sektor ode u minus 0,2
4 sektor ode u plus 0,3

 

Ova prica da on nekako cuva gume za drugu polovinu trke su bajke, on cuva gume za pravac kad Toprak i Rea potrose svoje jer se kidaju po krivinama i na kocenjima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4277 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 4 sati, easy naked je napisao:

 

Ne znam gde si gledao, ovo je bilo po sektorima, krug nakon sto je u drugoj trci obisao Reu na pravcu za 4-5 duzina motora, a pre izlaska na pravac je bio 5-6 duzina iza.

 

1 sektor ode u plus 0.35
2 sektor ode u minus 0,15
2 sektor ode u minus 0,2
4 sektor ode u plus 0,3

 

Ova prica da on nekako cuva gume za drugu polovinu trke su bajke, on cuva gume za pravac kad Toprak i Rea potrose svoje jer se kidaju po krivinama i na kocenjima.

што знаши да их је надмудрио на скоро свакој трци... а види се и по бодовима. Или његов тим има бољу стратегију... било како било на крају баладе се гледају бодови

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2500 postova
  • Lokacija: Zemun

Sve kul, samo mi je smesno slusati o nekom izlasku iz poslednje krivine kao to je ono zbog cega je Bautista sad najbolji.

 

Lako nadmudriti nekoga kad mu na pravcu skines 0,7 sekundi na skoro svakoj stazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
3 hours ago, easy naked said:

Sve kul, samo mi je smesno slusati o nekom izlasku iz poslednje krivine kao to je ono zbog cega je Bautista sad najbolji.

 

Lako nadmudriti nekoga kad mu na pravcu skines 0,7 sekundi na skoro svakoj stazi.

Malo je kompleksnija prica, ne treba je banalizovati.

Bautista ih je na ovoj stazi upecatljivije obilazio nego na ostalim.
Uostalom ako me secanje od juce ne vara :), pogledaj razliku par krugova za redom, Bautista vs Toprak, dve krivine pre pravca i izlazak na pravac.

Vec tu je Bautista uzeo par duzina motocikla.
Ne kazem da Ducati nije brzi, ali da je samo to i Rinaldi bi, sa svojih cini mi se 63kg, uhvatio ostale kada je bio u toj grupi.

 

Rekao si da Rea i Toprak ranije potrose gume zato sto voze na ivici, ja ne znam vozaca koji ne vozi 100%. 
S obzirom da su juce svi vozili SC0 a ne SCX, prosto mi je neverovatno da Rea unisti gume za 10 krugova.

Rea se drzao dok je tempo bio u 1.41, kako su ova dvojica usli u 1.40 konstantno, tako je Rea popustio, od 10. kruga mu opada tempo.

Toprak je sa druge strane imao jaci tempo u drugoj polovini trke nego u prvom delu, tako da prica da su previse potrosili gume ne ide.
Iz toga mogu zakljuciti da kako se trka priblizava kraju, iako su motocikli laksi, da je pad performansi neminovan zbog guma, kod nekoga malo vise a nekoga manje.
Kod Bautiste ocigledno manje.

 

I za kraj, nije ovde samo krajnja brzina u pitanju, vec potezanje i kao sto rekoh delom dobar izlaz iz krivine.
Bautista ih je obojicu obisao na startno ciljnoj liniji, ne na kraju pravca.
Cak ako si gledao onboard sa Bautistinog motora, primetices da u samom spicu, pri kraju pravca Bautista ne odmice toliko Topraku.
Krajnje brzine su Toprak 317, Rea 315 (verovatno zbog zavetrine koju su imali dok su se jurili), Bautista 315, Rinaldi 309.

Promenio član ARES
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12774 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Potezanje, krajnja brzina... zovi ga kako oćeš, Ducati-ev agregat je za koplje iznad Japanaca. Bautista je faktor, više kao " ne kvari" nago kao "dodaje". Stavi bilo kog od ove dvojice na Ducati i odvaliće, minimum kolko Bautista odvaljuje. Rnaldi je liga ispod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Baš sam i ja ovo gledao. Bautista nema najveću krajnju brzinu i nema nikakvu prednost u tom smislu.

Prvi i četvrti sektor je uglavnom vozio brže od svih, drugi sektor su Bau i Toprak vozili skoro identično a u trećem je Toprak bio najbolji. I vidi se da je Bautista prolazio poslednju krivinu drugačije i bukvalno se "ispucavao" i obilazio ih, kao što reče Ares, pre ciljne linije. Bolja štednja guma, bolji izlaz iz poslednje krivine možda i najbolje ubrzanje motora, bolje prolaženje i kroz prvi sektor koji je tehnički zahtevan, odlično prolaženje kroz drugi sektor - takođe tehnički zahtevan, bolji prolaz kroz četvrti sektor....

 

Stvarno....možda nije do Bautiste već samo do motora jbga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2500 postova
  • Lokacija: Zemun

Ja pricam o tome gde se to vreme brzog kruga napravi/nadoknadi, a to je po mom misljenu 90% na pravcu.

Rinaldi je klinac, mozda drugi gearing, mozda nesto peto. Ni Lowes, ni Locatelli nisu blizu prvih vozaca timova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja