Jump to content

Moto Zajednica

9. WSBK runda - Portuguese Round

Recommended Posts

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun
10 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Гледај, не видим разлог за такав ироничан наступ (бар ја га тако разумео). То што знаш за статистику, можда је не читаш, већ по слободном нахођењу тумачиш.

Око спајања два круга, бар код трка које сам помињао може се видети да јесте константан.

 

Што се тиче победа ја не рекох да је победио СВЕ трке на тим стазама, већ да је успео да победи и на стазама где нема те страшне предности Дукатија, такође је био довољно често и на другом или трећем месту и скупио довољно бодова да буде први у шампионату.

Што се тиче Барселоне, да поновим да је био бољи у секторима који нису "чувени правац", тако да не видим чему помињање правца "од преко километар" у Барселони?

 

А то да ли ми гледамо исти шампионат, да гледамо, само ми се чини да се ти више бавиш својим субјективним утисцима и анимозитетима, него са чињеницама или тумачењем истих.

 

Можда је моје тумачење погрешно, али на основу доступних података ја сам дошао до наведеног закључка, иако је он по теби можда погрешан.

 

Да бих илустровао, ево да не тражимо, може се видети константонст у круговима и чињеница да после половине трке он одржи ту константност до краја трке, за разлику од неких трка Реја и Разгагиоглуа, којима времена опадну.

 

Значи Барселона по секторима

 

 

 

 

Best_sectors_Cat.thumb.png.c05749228a103433a93aaee3967b0342.png

 

 

Па по круговима за рачунање да ли може или не може да буде константан у две-три десетинке

 

Lap_chart_Cat.png.4856b67262c1fef0072f0129cb2f116e.png

 

Сектори на Мосту

Best_sectors_Most.thumb.png.8425554bf38bb18aefd3b9c4e9a65126.png

 

Кругови на Мосту

 

Lap_chart_Most.thumb.png.25d4b4152ac6d6ab284d68b8dc41417f.png

 

 

И чак у трци на Асену, у трци где није победио.. око константности

 

Lap_chart_Ass.thumb.png.c160b9b0557fb73522006f41b3f66c48.png

Ne znam zasto si kacio ove slike kada bukvalno ni jedna ne potvrdjuje tvoje teorije (koje su same po sebi konfuzne) niti te slike pokazuju relevantne podatke.

 

Prvo, rekao si da Bautista pobedjuje jer vozi konstantno dobre krugove, a onda kazes evo vozio je na Mostu konstantno kada je izgubio. Pa ne bi bilo lose da utvrdimo da li je konstantnost Bautistino tajno oruzje ili konstantnost nije Bautistino tajno oruzje? Pri tom i Rea i Toprak imaju konstantne krugove, ali su njihovi sporiji, narocito kad Bau odluci da je dosta zezanja sto neko mozda vidi kao neki vozacki kvalitet.

 

Drugo, nije mi jasno sto kacis tabelu najboljih vremena po sektorima za celu trku, jer ona nista ne pokazuje. Nabosti po neki dobar dobar sektor ili imati max top speed na trci ne mora da znaci nista bez sireg konteksta. 

 

Naravno da nece svaka trka da bude kalup i ima jos puno faktora koji nisu brojke, ali bas u primerima koje navodis se vidi da je Bau najjaci skoro uvek na pravcu sto pokazuju vremena sektora u cijem sastavu je pravac - sektori 1 i 4. Kada staza nema dugacak pravac ocigledno nastaju problemi. Nismo morali ni da gledamo tabele jer se to vidi u prenosu golim okom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nešto se ne sećam da Mizano i Asen imaju pravce, pa je i tamo pobeđivao, kao i na krivudavom Manji Kuru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 34 minuta, easy naked je napisao:

Ne znam zasto si kacio ove slike kada bukvalno ni jedna ne potvrdjuje tvoje teorije (koje su same po sebi konfuzne) niti te slike pokazuju relevantne podatke.

 

Prvo, rekao si da Bautista pobedjuje jer vozi konstantno dobre krugove, a onda kazes evo vozio je na Mostu konstantno kada je izgubio. Pa ne bi bilo lose da utvrdimo da li je konstantnost Bautistino tajno oruzje ili konstantnost nije Bautistino tajno oruzje? Pri tom i Rea i Toprak imaju konstantne krugove, ali su njihovi sporiji, narocito kad Bau odluci da je dosta zezanja sto neko mozda vidi kao neki vozacki kvalitet.

 

Drugo, nije mi jasno sto kacis tabelu najboljih vremena po sektorima za celu trku, jer ona nista ne pokazuje. Nabosti po neki dobar dobar sektor ili imati max top speed na trci ne mora da znaci nista bez sireg konteksta. 

 

Naravno da nece svaka trka da bude kalup i ima jos puno faktora koji nisu brojke, ali bas u primerima koje navodis se vidi da je Bau najjaci skoro uvek na pravcu sto pokazuju vremena sektora u cijem sastavu je pravac - sektori 1 i 4. Kada staza nema dugacak pravac ocigledno nastaju problemi. Nismo morali ni da gledamo tabele jer se to vidi u prenosu golim okom.

Ти си врло површан човек.

 

Где је изгубио на Мосту? Ставио сам податке са трке 1 где је победио, а напоменуо да сам ставио са трке са Асена, где није победио.

 

Као што читаш површно тако изгледа и анализираш.

 

Имаш по круговима на свим оним сликама са сајта где можеш да видиш по кластерима 4-5 кругова у 2-3 десете да се поклапају кругови и зависно како се трка одвија. Ко хоће нек скида све фајлове и анализира, али твоје анализе су врло одокативне.

 

Прво заа секторе, да ли ћеш да се договориш да ли показују нешто или ништа не показују?

У првој реченици пишеш како ништа не показују, па онда у следећој помињеш како он има најјаче секторе 1 и 4?

Па јел’ показују или не? Договори се.

И на којој стази?

Ти имаш неко своје врло ”површно” читање доступних података и ок, то је твоје мишљење за које ја сматрам да није утемељено, нити валидно демонстрирано да бих га узео у обзир, али ти га не могу одузети.

 

Уради анализу сваке трке, а не само свог утиска, и скидам ти капу јер утисак може да вара у свему. Они који возе на стази и као хоби (не само тркачи) знају за осећај кад мисле да кидају на стази, а оно времена после покажу да су далеко од најбржих. Голо око врло може да завара и то као и утисак није параметар у било којој анализи нечега, не само тркања.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Konkretno Katalunja gde je ubio koliko je bio konstantan:

 

ChronologicalAnalys-1.thumb.jpg.73a75afc5e3ba1b10585f06253061454.jpg

 

Poslednja trka na Portimau:

 

ChronologicalAnalys-(1)-1.thumb.jpg.72f70f7cc7113c198fe5986b2cac4a4b.jpg

 

Donington, na kom nije pobedio, konstantnost (ne računamo ni Toprakov i Bautistin poslednji krug, jer su poslednji) sve u 0,6 sekundi.

 

Ne vidim da je Bautista bilo gde u problemu, pa čak ni tamo gde nema pravca (Donington naročito), a namerno sam uzeo najgori vikend za Bautistu. 

 

ChronologicalAnalys-(2)-1.thumb.jpg.d51771fd7dcf9c0465ca13220bbd2b79.jpg

 

Hm, sad vidim da je na toj drugoj trci imao brži krug od Topraka koji je pobedio na trci. Kako to nije mi jasno, kad Donington nema pravac i sve je iz spleta krivina :stabre:

 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ајде шта се Батиста саплиће на изласку из кривине преко пиргавог нехо што га и турчин сада јавно прца преко штампе.:lol3:

20221011_165301.thumb.jpg.d387f13d0dfa845987e278006320cdb4.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun
12 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Ти си врло површан човек.

 

 

 

Tu se apsolutno slažemo, jer ja isto mislim za tebe.

 

Svakako smo kvalitetno prodiskutovali. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

Secam se te trke, pao je kao amater na FP2 u desetoj krivini, mislio sam da ce Ducati momentalno zvati Stonerovu zenu da vozi ostatak vikenda, ali je lepo odvozao vikend na kraju.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mante se kvazi analiza, pogledajte gde cele sezone pretiče (dvojicu boljih od sebe na inferiornim vozilima) i sve je jasno samo po sebi. Naravno, nije sve do svemirskog broda koji vozi nešto je i do njegove mikro mase. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Od svega sto postoji u Dukatiju najvise gotivim Bautistu :).

 

Zar ja moram da uzdignem temu Stoner i Dukati :hej:, da li je Ducati bio brz ili je Stoner ucinio Dukatija brzim dok je Melandri bio poslednji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 22 sati, ARES je napisao:

Od svega sto postoji u Dukatiju najvise gotivim Bautistu :).

 

Zar ja moram da uzdignem temu Stoner i Dukati :hej:, da li je Ducati bio brz ili je Stoner ucinio Dukatija brzim dok je Melandri bio poslednji.

Миланди само што има жену све остало нула и то чиста :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
19 hours ago, ARES said:

Od svega sto postoji u Dukatiju gotivim samo ....

Mene samo cena jebe!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja