Jump to content

Moto Zajednica

9. WSBK runda - Portuguese Round

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5754 postova

Moj pogled na stvari je uvek kroz prizmu love. Ducati je uzeo mnoooogo para od Audija, sponzora, ko zna koga jos i resio da napravi ikonu od brenda. Gurnuli su lovu u razvoj (cesto na ivici prevare ali razvoj) dali su mogucnost drugim timovima da sakupljaju vredne podatke za njih i sad je verovatno neki presek kada treba investitorima predstaviti rezultate. Ove godine ce da kako znaju i umeju uzmu titule i u GP i u WSBK i to je taj ciklus. Verovatno nakon toga cemo videti daleko manji broj konkurentnih Dukatija pogotovo u GP i svi ce biti srecni debeli i veseli.

 

Da li ce na kraju balade pisati Ducati osvojio titulu konstruktora u GP i vozacke titule u GP i WSBK u 2022 smem da garantujem da hoce.

 

Sa druge strane hade realno da li Dorna ima veceg saveznika od Dukatija, nema. Kad god je trebalo da se udomi neki vozas hajde dukati, kada je trebalo da se da motor satelitskom timu hajde dukati e pa jbg 

 

Potvrda svega je sto se sirom sveta na stazama moze videti ne mali broj novih V4 kako vrte krugove po track day-evima

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, dvlns je napisao:

Potvrda svega je sto se sirom sveta na stazama moze videti ne mali broj novih V4 kako vrte krugove po track day-evima

Jel prestižu samo na pravcima? Legenda kaže da na jednom forumu tvrde da Ducati ne može da prestigne u krivinama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
6 minutes ago, dvlns said:

Moj pogled na stvari je uvek kroz prizmu love. Ducati je uzeo mnoooogo para od Audija, sponzora, ko zna koga jos i resio da napravi ikonu od brenda.

Nije uvek :), samo kada te ne dotice, kao i sve nas :).

Promenio član ARES

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
pre 3 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Jel prestižu samo na pravcima? Legenda kaže da na jednom forumu tvrde da Ducati ne može da prestigne u krivinama. 

sva sreca veoma malo onih sto imaju onu stvar vozi ducati, razmisljam o kupovini jednog :D

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
14 minutes ago, dvlns said:

uvek iza svega stoji lova :D 

jeste, da ne odemo u off, toga ce biti i bilo je, ali ne sme proci bez kritike, makar nas forumasa :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Ma covek kapira imam jaci motor moje je da ostanem uz njih do pravca i da ih puknem. Uradim to 4-5 puta i ili ce pasti ili odustati.

 

Njegova sposobnost je da moze da se drzi uz njih sto svakako znaci da je dobar sofer

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidite, da ne bude da brani Ducati, meni je samo krivo što ih uvek napadaju, a pravila su ista za sve. Niko nikad nije brani drugima da naprave V2 i imaju ista pravila kao Ducati. Jedino je Honda to uradila sa VTR-om i uspela da osvoji dve titule.

 

Kasnije je je Ducati sa 2 cilindra na 999RS bio u istoj konkurenciji sa 4-cilindričnim litrama pa je Hodgson 2003. obrisao pod sa konkurencijom koju su tada činili i GSX-R 1000, a Toseland godinu dana kasnije takođe na 999RS potukao pomenuti GSX-R 1000, novu R1i ZX10R.

 

Niko se tad nije bunio što Ducati ima dva cilindra manje. Samo bez dvostrukih aršina moliću. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, ARES je napisao:

Tu temu smo obradili, sada smo presli na odnos Dorne i Dukatija :).

Kako ko, nisam još sve rekao :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
3 minutes ago, Jovan Ristic said:

Vidite, da ne bude da brani Ducati, meni je samo krivo što ih uvek napadaju, a pravila su ista za sve. Niko nikad nije brani drugima da naprave V2 i imaju ista pravila kao Ducati. Jedino je Honda to uradila sa VTR-om i uspela da osvoji dve titule.

 

Kasnije je je Ducati sa 2 cilindra na 999RS bio u istoj konkurenciji sa 4-cilindričnim litrama pa je Hodgson 2003. obrisao pod sa konkurencijom koju su tada činili i GSX-R 1000, a Toseland godinu dana kasnije takođe na 999RS potukao pomenuti GSX-R 1000, novu R1i ZX10R.

 

Niko se tad nije bunio što Ducati ima dva cilindra manje. Samo bez dvostrukih aršina moliću. 

Tada je postojalo ogranicenje, hiljadarke 4 cilindra su bile nesto skoro pa  stok u sbk, zbog toga je 999 uspeo da parira.

Da je to bila namunjena litra ne bi ih videli.

 

Mislim da su ljudi kivni generalno da management Dukatija (po najvise iz Gp-a), kao i cinjenicu da je svih ovih godina bilo tesko iznivelisati te kombinacije 4 i 2 cilindra u sbk.

Promenio član ARES

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Око нивелисања, можда им буде узор ово што раде у суперспорт категорији.

Изгледа да за сад функционише. Мање је популарно али Егертер је одвезао маестрално трку у недељу, а и остали у групи која се борила за подијум.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Da se nadovezem, moj mozak nikada nece prihvatiti te kombinacije dodavanja tezine, ogranicenja leptira gasa (sto ima sada Dukati u wssp), smanjenje ili sirenje usisa koje je postojalo za 1200 Dukati, limitiranja obrtaja i slicno.

Prosto jer je to mesanje baba i zaba. 
Ko je taj koji ce proceniti da li je motor superioran ili vozac i kada cemo ostati u granicama sporta a ne politike.
Naravno jasno je, steluje se sampionat da bi bio zanimljiv, to ne mora niko da mi objasni, i da li je to zbog love koja se vrti, trzista, japanaca koji se slabo prodaju zbog euri normi skoka jena i ostalo.

Jednostavno tesko mi je i da prihvatim ovu papazjaniju u wssp gde ne postoji pravilnik, nego Dorna po svom nahodjenju homologira motocikle za to takmicenje.

E da, setis se i muvacine Dukatija u BSB-u kada je Shejki vozio kada nisu imali dovoljan broj prodatih motocikala u UK za homologaciju :).

Promenio član ARES
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, ARES je napisao:

Da se nadovezem, moj mozak nikada nece prihvatiti te kombinacije dodavanja tezine, ogranicenja leptira gasa (sto ima sada Dukati u wssp), smanjenje ili sirenje usisa koje je postojalo za 1200 Dukati, limitiranja obrtaja i slicno.

Tako je. Moje mišljenje je: gospodo,  ovo je tehnički pravilnik, takav je kakav je, snalazite se unutar tih pravila i ćao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3240 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 25 minuta, dvlns je napisao:

Ma covek kapira imam jaci motor moje je da ostanem uz njih do pravca i da ih puknem. Uradim to 4-5 puta i ili ce pasti ili odustati.

 

Njegova sposobnost je da moze da se drzi uz njih sto svakako znaci da je dobar sofer

Ko Stoner 2007.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, Fredi je napisao:

Ko Stoner 2007.

U sad  si otvorio pandorinu kutiju :Mina:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 21 minuta, ARES je napisao:

Zatvorio temu, niko nema herca da povede tu pricu ponovo :).

Misliš? Samo posmatraj...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
Pre 2 sati, Fredi je napisao:

Ko Stoner 2007.

Ali Stoner je "jedan od najvećih ikada". Nije on pobeđivao zbog motora, nego ima herca i moooda. Jebte trći svetski ratovi se pokretali kad je neko pomislio nešto protiv Stonera.

A jbga ovaj je španac pa još nosi kikice. Nema šanse da je sposoban da uzme titulu bez Drukatija koji sere munje i piša gromove.

Promenio član Djeneral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
2 hours ago, Djeneral said:

Nema šanse da je sposoban da uzme titulu bez Drukatija

Vide' li ga na Hondi?

 

Pardon... vide' li ga IGDE na Hondi?

Promenio član to crank
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Vide li iko ikoga na Hondi od 2015? Vidljiv zaostatak za svima ostalima. Ajd te 15-te i 16-te tu i tamo poneki bljesak podijuma i to je to. Bese Hejden poslednji pobedio na Hondi 2016? Ustvari, od 2015 su i imali samo jednu pobedu

 

Honda je to.

 

(sto je najgore, veliki sam obožavaoc Honde kao brenda)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
2 hours ago, Djeneral said:

Vide li iko ikoga na Hondi od 2015? Vidljiv zaostatak za svima ostalima. Ajd te 15-te i 16-te tu i tamo poneki bljesak podijuma i to je to. Bese Hejden poslednji pobedio na Hondi 2016? Ustvari, od 2015 su i imali samo jednu pobedu

 

Honda je to.

 

(sto je najgore, veliki sam obožavaoc Honde kao brenda)

Cini mi se Hayden po kisi.
Ne smem sada mnogo po Hondi, imam i to od skora u garazi :hej:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja