Jump to content

Moto Zajednica

Udes Valjevo-Osecina 1.10.

Recommended Posts

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Upravo prosao pored udesa na oko 4-5km posle Valjeva u pravcu Osecine. 

 

Cini se da je motor udario u levi bok audija  i ostavio ozbiljan trag i na vozacevim i zadnjim levim vratima. Pomislio sam i da je goreo, ali sad mi to ne deluje realno. Verovatno su tecnosti ostavile crn trag na kolovozu. Kad sam prolazio bilo vec dvoja kola policije koja naizmenicno pusta saobracaj, a motor je vec bio natovaren na prikolicu. 

 

Malo dalje zaustavljena, cini mi se, dva neostecena KTM-a 1190 (ili tako nesto) verovatno nova. U istim bojama motori (crno sa narandzastim ispisom) i na njima dve narandzaste kacige. 

 

Ako neko nesto cuje nek javi epilog. Po onome sto sam video, ne sluti na dobro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ovo? Sad vidim slike u nekoj od lokalnih viber grupa, ali nista ne pise o vozacu. Jedan od komentara je da je u krivini presao na suprotnu stranu.b41d93dd7578b3a59003facfe96d6d32.jpg79e56138e97c27e7eece07eb1bc14ef7.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Pre sat vremena su napisali da je nastradao motociklista. Ne znam, ipak, nista vise. 

 

Loznički put (Valjevo - Osečina - Loznica) je lep, lepa priroda, mnogo krivina i sporih i brzih, ali ima dosta promena u kvalitetu asfalta kao i krivina sa kontra nagibom. Lako povuče na brzu vožnju, ali...

 

Vikendom je prilično opterećen i ima dosta skretanja sa glavnog puta odakle može da se pojavi auto ili traktor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Nije niko nastradao.

Ta dva sa narandzastim kacigama su moja dva druga iz NS sa kojima se ponekad vozam.

Zvao sam ih i samo su rekli katastrofa i da niko nije nastradao. A taj sto je imao kontakt je sad na operaciji noge

Promenio član DjoleLO
  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ovaj crveni VW nije jedini koji je učestvovao u udesu, jer sam ja video stari crni audi koji je celom levom stranom bio udaren kao da je gulio stranu uza zid. 

 

No, nebitno, bitno da je kolega živ, a uz malo sreće biće i zdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
4 hours ago, DjoleLO said:

Nije niko nastradao.

Ta dva sa narandzastim kacigama su moja dva druga iz NS sa kojima se ponekad vozam.

Zvao sam ih i samo su rekli katastrofa i da niko nije nastradao. A taj sto je imao kontakt je sad na operaciji noge

Vrh, javi kako je čovek kada budeš imao više informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ajd' da ne pametujem, ali ovde je krivina i puna linija. Nije li se motociklista precenio malo? Ili je greska automobiliste i udario u motociklistu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Pukla butna kost.

Isao u tocak sa drugom ispred, taj ispred pogresno usao u krivinu i ovaj iza nije imao kud, nego da predje u levu traku i...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Da l su toliko bili zaokupljeni povredjenim momkom ili sta li je, ali da niko nema u vozilu PP aparat kako bi ugasili motor?

 

U subotu sam u blizini Pecke (kod Rimskog mosta) naisao na 10-ak vozila koja su stajala i cekala da auto koji se zapalio izgori. Brojno slicna kolona je bila i sa druge strane, nisu smeli da prodju u strahu od eksplozije. I niko da je izvukao PP aparat iz auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, DjoleLO said:

Pukla butna kost.

Isao u tocak sa drugom ispred, taj ispred pogresno usao u krivinu i ovaj iza nije imao kud, nego da predje u levu traku i...

Kakva budalaština. Nek' je živ i zdrav.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 2.10.2022. at 17:58, grafigo je napisao:

krivina sa kontra nagibom

Mozes li mi pojasnit sta znaci ovo ili bar kako izgleda ta krivina. Prvi put cujem a nikako u glavi ne mogu napravit sliku kako izgleda krivina sa kontra nagibom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Npr. krivina je ulevo, ali je ujedno na "padini" koja ima desni nagib. Kad legneš u krivinu, taj nagib doprinosi uglu koji zauzimaš u odnosu na asfalt, pa faktički ispada da si zalegao više nego što jesi i može doći do proklizavanja i izletanja iz krivine. Ume da bude zeznuto i na 4, kamoli na 2 točka. A takvih krivina kod nas na svakom ćošku. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Mozes li mi pojasnit sta znaci ovo ili bar kako izgleda ta krivina. Prvi put cujem a nikako u glavi ne mogu napravit sliku kako izgleda krivina sa kontra nagibom.

Nagib asfalta je u pitanju, ako je leva krivina i asfalt sa leve strane treba da je nizi od desne, ako je kontra motor ce teziti da se podigne iz nagiba tj produzi pravo, jaca je centrifugalna sila. 

NASCAR ovalne staze to najbolje pokazuju da mozes razumeti. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 22 minuta, bdada je napisao:

Nagib asfalta je u pitanju, ako je leva krivina i asfalt sa leve strane treba da je nizi od desne, ako je kontra motor ce teziti da se podigne iz nagiba tj produzi pravo, jaca je centrifugalna sila. 

NASCAR ovalne staze to najbolje pokazuju da mozes razumeti. 

Samo da vidimo da li sam lepo shvatio. Broj 2 je  krivina sa kontra nagibom? Iskreno ne znam da li sam se susretao sa krivinama koje su nagibu. Mozda i jesam ali nikad nisam obracao paznju na to. Znam kad prodjem pored sahte koja je malo uzdignuta sa sve betonom, ceo motor mi gurne u stranu, verujem da je slicno i sa tim krivinama.

1414145.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Samo da vidimo da li sam lepo shvatio. Broj 2 je  krivina sa kontra nagibom?

Ne nego br 1, motor nagnut levo a nagib desno. 

Kada budes prosao kroz krivinu sa pravim nagibom osetices, motor prodje sam takoreci, sa kontra nagibom se boris, ti ga obaras on se vraca. 

Kao sto rekoh ovalne staze su ti pokazatelj kako treba da izgleda nagib. 

IMG_20221004_000242.jpg.67558b51535224a06f81c05b8e9598b4.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja