Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Meteor 350

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Kad pisemo i zelimo da docaramo sliku kako se vozi motor neke manje bitne stvari napisemo pausalno. Da se docara sira informacija koju smo želeli da prenesemo ;)

Da li je 100kmh, da li je 80kmh, da li je 60...ono sto se zelelo reci je da u tim slucajevima to sto Meteor ide 120kmh maks ne igra ulogu.

Detalji su nebitni pa zbog toga prestajem da pricam vise o tome :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

93145edd69468c6a1352478ede1f1ab2.jpg

Danas morao do BBrda sa NBg pa.do Galerije.
Na mostu jeziva guzva. Kroz Kos uzivancija.
Ispred Galerije kao na otvaranju Lidla, samo drugi ljudi,skuplji automobili ali ista guzva i iste svadje


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 16 sati, VladoGrcic je napisao:

93145edd69468c6a1352478ede1f1ab2.jpg

Danas morao do BBrda sa NBg pa.do Galerije.
Na mostu jeziva guzva. Kroz Kos uzivancija.
Ispred Galerije kao na otvaranju Lidla, samo drugi ljudi,skuplji automobili ali ista guzva i iste svadje emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li si razmišljao o tome da staviš zatamnjeni fly screen? Mislim da bi još bolje izgledao sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Jesam. Mislim da ces me razumeti...razmisljam o interceptoru pa ne znam da li da ga stavljam ili ne
Ima original fly screenova za nesto vise od 100e i fake za 20ak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 27 minuta, VladoGrcic je napisao:

Jesam. Mislim da ces me razumeti...razmisljam o interceptoru pa ne znam da li da ga stavljam ili ne emoji28.png
Ima original fly screenova za nesto vise od 100e i fake za 20ak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zašto ne o Super Meteoru? ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Malo mi se siftovalo interesovanje sa kruzera. Tek otkrivam motore pa bih da probam i drugacije tipove. Videcu da uzmem interceptora na test voznju ovih dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 10 minuta, VladoGrcic je napisao:

Malo mi se siftovalo interesovanje sa kruzera. Tek otkrivam motore pa bih da probam i drugacije tipove. Videcu da uzmem interceptora na test voznju ovih dana. 

Nisam siguran da Trion trenutno ima demo Interceptor, ali pozovi ih i proveri svakako.  Ako ne znaš šta tačno želiš, ja bih na tvom mestu sačekao jer će RE izbaciti nekoliko novih motora, a možda sledeći motor i ne bude Royal Enfield. Isprobaj što više motora možeš jer će Meteor zadržati istu vrednost i naredne godine. Računaj da je pad vrednosti u prvoj godini oko 20%. Ja sam hteo baš Interceptor, a imao sam izbor izmeđui Interceptora i Bonevilla T100 i nisam se ni jednog trenutka dvoumio, a nije presudila razlika u ceni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850
On 30.12.2022. at 14:34, VladoGrcic je napisao:

Malo mi se siftovalo interesovanje sa kruzera. Tek otkrivam motore pa bih da probam i drugacije tipove. Videcu da uzmem interceptora na test voznju ovih dana. 

U Novom Sadu - Tago moto centar, bio je Interceptor Demo na popustu pre 2 nedelje, mislim da je imao oko 3000 km (možda nisam dobro zapamtio)  i bila je cena 5000e. Crno-crveni. Mislim da ga nisu prodali

Ja sam inače nov, svež i na ovom forumu, i zagrejan sam za Meteora. Ima dosta ostalih opcija ali nisam dugo vozio i mislim da bi mi bio pun pogodak.

Promenio član zZavarivach
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Da ozvaničim da smo @VladoGrcic i ja izvršili primopredaju. Hvala mu od srca i nadam se da će se navozati sa svojim novim motorom. Mene čeka malo učenja i vraćanje samopouzdanja.

 

Imam par pitanje za vlasnike meteora:

  1. koje ulje su vam sipali na prvom servisu? Meni piše Castrol Power Racing 10w50 na nalogu. U uputstvu piše 15w50
  2. da li imate i dalje greške kad se startuje u ovo hladno doba? Očitao sam grešku P0196 - Oil temperature sensor range/low. Apsolutno ima smisla jer je napolju 3 stepena ali malo nervira iako radi nekoliko minuta pre kretanja, nadam se da će ovo rešiti a opet sam skeptik na koji način.
  3. jel ima neko preporuku za rešenje maglovitog stakla fara? izgleda kao da ima 10 godina a ne par meseci, a ustvari je zamagljen iznutra.

Inače imam samo reči hvale za izradu, na primer izloženi classic u NS je katastrofa, odlivak motora, cilindra, svega je neverovatno loš, kao da nije isti agregat?! Čak sam i slikao iz neverice, kao da su im dali neki baš onako demo motor koji nije ni pravi :)

 

Sviđa mi se sve u vezi motora, toliko sitnica i detalja mi je onako baš leglo zaista, i nadam se da će opravdati moja jednostavna očekivanja.

Samo se nadam da to što živimo gde živimo ne utiče na kupce i servis, i da sve falinke ako ih bude ( ne očekujem ih samo razmišljam na'glas) reše onako kako bi trebalo.

Eto, možda ću vas sve daviti malo više ali nemojte zameriti :)

Svako dobro

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 11 sati, zZavarivach je napisao:

Da ozvaničim da smo @VladoGrcic i ja izvršili primopredaju. Hvala mu od srca i nadam se da će se navozati sa svojim novim motorom. Mene čeka malo učenja i vraćanje samopouzdanja.

 

Imam par pitanje za vlasnike meteora:

  1. koje ulje su vam sipali na prvom servisu? Meni piše Castrol Power Racing 10w50 na nalogu. U uputstvu piše 15w50
  2. da li imate i dalje greške kad se startuje u ovo hladno doba? Očitao sam grešku P0196 - Oil temperature sensor range/low. Apsolutno ima smisla jer je napolju 3 stepena ali malo nervira iako radi nekoliko minuta pre kretanja, nadam se da će ovo rešiti a opet sam skeptik na koji način.
  3. jel ima neko preporuku za rešenje maglovitog stakla fara? izgleda kao da ima 10 godina a ne par meseci, a ustvari je zamagljen iznutra.

Inače imam samo reči hvale za izradu, na primer izloženi classic u NS je katastrofa, odlivak motora, cilindra, svega je neverovatno loš, kao da nije isti agregat?! Čak sam i slikao iz neverice, kao da su im dali neki baš onako demo motor koji nije ni pravi :)

 

Sviđa mi se sve u vezi motora, toliko sitnica i detalja mi je onako baš leglo zaista, i nadam se da će opravdati moja jednostavna očekivanja.

Samo se nadam da to što živimo gde živimo ne utiče na kupce i servis, i da sve falinke ako ih bude ( ne očekujem ih samo razmišljam na'glas) reše onako kako bi trebalo.

Eto, možda ću vas sve daviti malo više ali nemojte zameriti :)

Svako dobro

Čestitke za kupovinu. Bilo bi lepo i da nam se usput predstaviš u forumu predviđenom za to, kao što običaji nalažu :)

 

@VladoGrcic  šta si na kraju kupio?

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Interesantno oko te greske. Ja sam motor vozio na 3 stepena. I to dugo. Nista nije prijavio. Pre toga se ukljucila greska dok sam ga vozio na 6-7 stpeni...onda se obrise...svasta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 17 sati, VladoGrcic je napisao:

@Lone rider Husqvarna Svartpilen 401

Čestitam! Kakvi su prvi utisci, ako si uopšte imao prilike da formiraš utiske?  Btw, ne znam da li znaš da se Husqvarna Svarptilen 401 takođe proizvodi u Indiji. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 21 minuta, Lone rider je napisao:

Čestitam! Kakvi su prvi utisci, ako si uopšte imao prilike da formiraš utiske?  Btw, ne znam da li znaš da se Husqvarna Svarptilen 401 takođe proizvodi u Indiji. :)

Koliko sam upućen,montira se u Austriji,na liniji sa KTM-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 3 minuta, gebee&co je napisao:

Koliko sam upućen,montira se u Austriji,na liniji sa KTM-om.

Ne baš. I KTM i Husqvarna svoje modele do 390cc proizvode u Indiji u Bajaj Auto fabrici. Imaš informaciju na internetu pa proveri.

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pa naš kolega GileextremeBoy radi u KTM-ovoj fabrici,od njega informacija,a i vozio je Huskvarnu,jer fabrika im dozvoljava da voze fabričke modele.Možda za tržišta van evrope se i tamo rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 4 minuta, gebee&co je napisao:

Pa naš kolega GileextremeBoy radi u KTM-ovoj fabrici,od njega informacija,a i vozio je Huskvarnu,jer fabrika im dozvoljava da voze fabričke modele.Možda za tržišta van evrope se i tamo rade.

Mislim da su proizvodnju motora sa manjim agregatima kompletno izmestili u Indiju. Ako se budeš čuo sa kolegom, pitaj ga baš.

 

https://www.motorcyclecruiser.com/story/bikes/husqvarna-svartpilen-vitpilen-401-return-2022/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 11 minuta, Lone rider je napisao:

Mislim da su proizvodnju motora sa manjim agregatima kompletno izmestili u Indiju. Ako se budeš čuo sa kolegom, pitaj ga baš.

 

https://www.motorcyclecruiser.com/story/bikes/husqvarna-svartpilen-vitpilen-401-return-2022/

Moguće,ne sporim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Nemam utiske jos. Predao sam dokumenta u poresku i cekam..cekam...
Pisacu kad dodje vreme.

Ja volim Indiju, kao mladji sam se smucao tamo, ronio, plovio...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 1 minut, VladoGrcic je napisao:

Nemam utiske jos. Predao sam dokumenta u poresku i cekam..cekam...
Pisacu kad doje vreme :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako govoriš o dokumentima za prenos vlasništva, nema potrebe da podnosiš prijavu poreskoj. Obaveza plaćanja poreza na prenos apsolutnih prava pada na teret kupca i uplatnicu možete da generišete online bez odlaska u Poresku upravu. Zapravo to je i jedini način da izvršite prenos, ukoliko se radi o kupoprodaji između dva fizička lica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ne ne, kupio sam test vozilo iz salona. Ja sam onaj jadnik koji mora da ceka 2 nedelje na uplatnicu (minimum) pa kad platim, jos desetak dana
Cudo da Svartpilena nema na forumu. Dobar je motor, to mu dodje kao KTM Duke 390 ali redizajniran outfit u IKEI

Sta se u medjuvremenu izdesavalo. Dobar drugar mi se bavio motociklizmom i batalio. Ja kupio prvo skuter pa Meteor i on namirisao društvo.
Otisao u dukati, kupio motor i krenuo da me lozi da uzmem Duke. Ja izbunarim odlicnu ponudu za Svartpilen i mi odemo i kupimo to....sad cekam prolece i citam:
137b355e7c64b4eeb57c2831821bfb1d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 1 minut, VladoGrcic je napisao:

Ne ne, kupio sam test vozilo iz salona. Ja sam onaj jadnik koji mora da ceka 2 nedelje na uplatnicu (minimum) pa kad platim, jos desetak dana emoji22.png
Cudo da Svartpilena nema na forumu. Dobar je motor, to mu dodje kao KTM Duke 390 ali redizajniran outfit u IKEI emoji23.png

Sta se u medjuvremenu izdesavalo. Dobar drugar mi se bavio motociklizmom i batalio. Ja kupio prvo skuter pa Meteor i on namirisao društvo.
Otisao u dukati, kupio motor i krenuo da me lozi da uzmem Duke. Ja izbunarim odlicnu ponudu za Svartpilen i mi odemo i kupimo to....sad cekam prolece i citam:
137b355e7c64b4eeb57c2831821bfb1d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Aha jasno. Da, Svarptilen 401 deli platformu sa Duke 390 i po meni ima lepši dizajn. 

 

Ja bih ti preporučio da pročitaš Proficient Motorcycling od Dejvida Hjua a zatim Total Control od Li Parksa ako naiđeš na njih. Prva se bavi svim aspektima bezbedne vožnje, grubo rečeno, a druga naprednim tehnikama ulične vožnje. A Twist of the Wrist je više namenjena vožnji na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 8 sati, Lone rider je napisao:

Mislim da su proizvodnju motora sa manjim agregatima kompletno izmestili u Indiju. Ako se budeš čuo sa kolegom, pitaj ga baš.

 

https://www.motorcyclecruiser.com/story/bikes/husqvarna-svartpilen-vitpilen-401-return-2022/

Bio si u pravu,čuli smo se,samo Nordena rade,i male kroserice,ostalo stiže iz Indije.I normalno lepe nalepnicu made in At.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja