Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Meteor 350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Kada se još doda da ima veliki cilindar i vrlo veliku glavu cilindra sa velikim rebrima nema brige + ecu je podešen za njihovo tržište i podneblje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Moje iskustvo sa meteorom je da se brzo greje a sporo hladi 

:-). Letos sam ga jedan dan vozio 13 sati po temperaturi od 35 do 10 stepeni (uhvatilo me nevreme na Pešteri). Sta sam zakljucio? Zagreje se brzo i ja naravno s vremena na vreme stanem da se odmorim on ohladi itd. Medjutim i posle sat vremena rukom ne mozes pipnuti motor koliko je vruc. A kad krenem opet on se zagreje vrlo brzo tako da ne vidim poentu da se staje zbog hladjenja. Bitnije je da se vozi konstantno zbog strujanja vazduha. Cini mi se da koliko god dugo (ili kratko)da ga vozim on se brzo ugreje medjutim zakljucujem da kad dostigne tu svoju max temperaturu odrzava je tj. drzi je na istom nivou (bar se nadam) Nisam vozio po guzvi ono prva kreni-stani,kad stanem gasim ga obavezno da ne radi u mestu,uvek ima vazduha oko njega itd. Jedini rad u mestu je kad ga pri put palim da se zagreje 2 minuta. Moj zakljucak bi bio da je poenta u ulju koje ga “kupa” i da kazem svlaci visoku temperaturu iz cilindra u karter (ili kako se to zove kod motora). Posle voznje on se hladi (leti)  2 sata minimum. Dajte neko misljenje

kako se ponasaju drugi motori na vazdusno hladjenje. Ovo je moje gore navedeno subjektivno misljenje. Voleo bih da imam neki termometar da mogu da pratim temperaturu,jer se jako brzo ugreje i voleo bih da znam gde mu je max temperatura ukoliko konstantno kruziram 80-90 kmh.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sam u salonu pre neki dan da vidim motore uživo, pa i da dogovorim ako mi se svidi. Taj modern retro fazon mi je super.

Kaže prodavačica da se ventili šteluju na skroz hladnom motoru na svakih 5.000 km.

Ulje se menja na 10.000 (oni preporučuju ranije)

Radni sat je 4.500 dinara.

 

Mislim da ću ipak za iste pare da kupim još jednu Vespu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@Jokics

Mislim da preterano brineš. Vazduhom hlađenji motori, ugrađeni na bilo šta, iz sebe isijavaju više toplote. To je prilično normalna stvar...jer ne postoji košuljica ispunjena tečnošću, koja odvaja radnu površinu cilindra, od spoljašnjosti.

Znači , to je karakteristika ovakvog motora. Visoka temperatura je prisutna i zbog toga, što je RE, da bi uopšte opstao, morao da promeni tehnologiju po kojoj izrađuje motore. To je sada već svuda prisutna tzv. "Lean burn" metoda...koja podrazumeva gorenje jako male količine goriva uz povećanu količinu vazduha. Da ne ulazim preterano u tehničke detalje....visoka temperatura je rezultat takvog gorenja i ona je prilično potrebna da bi funkcionisao i katalizator....kroz koji na kraju izlaze "leptirići",  tako poželjni i nepohodni, da bi takva jedna sprava po Evropi uopšte bila prodavana.

Teraj to, održavaj i ne brigaj previše.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
pre 9 minuta, pronto je napisao:

@Jokics

Mislim da preterano brineš. Vazduhom hlađenji motori, ugrađeni na bilo šta, iz sebe isijavaju više toplote. To je prilično normalna stvar...jer ne postoji košuljica ispunjena tečnošću, koja odvaja radnu površinu cilindra, od spoljašnjosti.

Znači , to je karakteristika ovakvog motora. Visoka temperatura je prisutna i zbog toga, što je RE, da bi uopšte opstao, morao da promeni tehnologiju po kojoj izrađuje motore. To je sada već svuda prisutna tzv. "Lean burn" metoda...koja podrazumeva gorenje jako male količine goriva uz povećanu količinu vazduha. Da ne ulazim preterano u tehničke detalje....visoka temperatura je rezultat takvog gorenja i ona je prilično potrebna da bi funkcionisao i katalizator....kroz koji na kraju izlaze "leptirići",  tako poželjni i nepohodni, da bi takva jedna sprava po Evropi uopšte bila prodavana.

Teraj to, održavaj i ne brigaj previše.

Hvala na objasnjenju. Ne brinem toliko ali se prvi put srecem s tim pa rekoh da vidim kakva su “pravila” sa vazdusarom. Meni je taj fazon bolji od vodenog hladjenja jer je prostiji (jeftiniji jel?!) Bas bih voleo da nadjem podatak koja je temp. ulja. Uglavnom ide meteor bez problema Bg-C. Gora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 376 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R
Bio sam u salonu pre neki dan da vidim motore uživo, pa i da dogovorim ako mi se svidi. Taj modern retro fazon mi je super.
Kaže prodavačica da se ventili šteluju na skroz hladnom motoru na svakih 5.000 km.
Ulje se menja na 10.000 (oni preporučuju ranije)
Radni sat je 4.500 dinara.
 
Mislim da ću ipak za iste pare da kupim još jednu Vespu

I to je skroz ok ;) Samo nemoj da ti odluku vodi to sto se ventili steluju na prvom servisu. Konstrukcija motora je takva, pratim par grupa na fb gde su najvise indusi i nemaju nikakvih problema. Sta sve oni ne kace na te jadne masine....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
pre 9 minuta, Skyrunner je napisao:

Tri puta sam pitao.

Šteluju se na svakih 5 hiljada km.

 

Pa koliko to menja stvar? Mislim novcano. Mene prvi servis sa stelovanjem i uljem i sat ipo rada izasao 10.000. Jel to mnogo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
Pre 13 sati, DuleTs je napisao:

Momci, da li je ok za coveka 188visine i 97kg težine?

Mislim da ne budem smesan, ne sto se snage tiče.

Ja sam 176 cm i stopala  su mi ravna na zemlji kad sedim. Najbolje da odes do salona i probas. Nije meteor bas ni mali. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd
14 hours ago, Jokics said:

Pa koliko to menja stvar? Mislim novcano. Mene prvi servis sa stelovanjem i uljem i sat ipo rada izasao 10.000. Jel to mnogo?

Mnogo je da moram da svakih 5.000 km moram da ostavim motor preko noći kod njih da mi šteluju glupe ventile.

Meni je to velika zajebancija.

Servisni interval mi uopšte ne uliva poverenje, jer normalnim motorima se ventili šteluju na tipa 30.000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Na 30 000 ide kod motora sa plocicama, ovde je verovatno onaj stari sistem sa podesavanjem putem srafa.
Jeftinije, brze se zavrsi, ali i cesce radi. Ne mora da znaci da moraju da se steluju na svakih 5000, ali bi trebalo da se prekontrolisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Motocikl: Dl 650/22

 

Pre 11 sati, Jokics je napisao:

Ja sam 176 cm i stopala  su mi ravna na zemlji kad sedim.  

 

Pre 11 sati, VladoGrcic je napisao:

Ja sam 189cm ..,

Hvala momci, Vlado daj neku sliku sa boka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Da li je realno da motor stoji u otvorenoj garazi pod ceradom na ovoj temperaturi mesec dana  i da upali na prvo verglanje? Ne bih skidao akumulator jos ali nikako da se pojavi sunce da obrnem neki krug. Komsija sa maxi skutera kaze skida akumulator i drzi ga u kuci bez dopunjavanja i posle zime pali normalno. Nije mi jasno kako ne oslabi. 

Promenio član Jokics

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 376 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Evo malog reviewa.

Ono sto objasnjava na pocetku i ja bih da se nadovezem, zasto ovaj motor nema mnogo snage. Cilindar je malog precnika i velikog hoda, sto znaci da ima veliki obrtni momenat ali ne moze da se zavrti nesto puno. Ugrubo, snaga motora je obrtni momenat*obrtaji/5252 i to nas dovodi do zakljucka zasto ovaj motor daje osecaj  da je snaznjiji nego sto jeste u polascima ali se brzo "umara" i dobaci do 120kmh maks. Jedan dizel feeling :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 376 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ha, u reviewu pominje i stelovanje ventila. Ne povezuje to sa kvalitetom koliko sa time sto je to ipak retro tehnologija. Mada na pocetku pominje kako je motor nov, 350 je razvijen od pocetka....moguce da je ipak ostalo nesto arhaicnih resenja...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Juce sam odvozao 20 km i primetim da se upalila check engine lampica. Inace upalio je normalno (za nijansu se osetilo duze verglanje) iako ga nisam vozio 3 nedelje (ali sam ga palio tj.pomerao na kratko). Sve normalno radi. Posle nadjem na netu da ima taj “problem” da se zbuni ne znam sta pa sija lampica i ima savet kako se otklanja to sto svetli check engine. Nesto pominju neki senzor za temperaturu(?!)Kao to mu je cest problem generalno kod RE.  Eto da znamo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 376 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ja imao isti problem juce. Posle 20ak km se upalila. Nikakvi drugi znaci. Ja sam pretpostavio da je neko lose gorivo ili nesto slicno.. Znaci ipak senzor..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 376 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Evo ga. Samo sto bih ja otisao u servis da mi to reše. Motor je nov novcijat i ne zanima me da cistim gresku.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja