Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moze i klemama ali cesce proveravaj stanje kontakata. 

Nije nikako preporucljivo voziti na jednom cilindru, gorivo se sliva u karter i razredjuje ulje. Taj benzin posle ispari ali podmazivanje je mnogo losije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Voznja na jednom cilindru nikako, odnosno sto manje samo do kuće. Nesagoreli benzin, pored toga sto razreduje ulje, skida uljni film sa cilindra tako da je na njemu drastično losije podmazivanje klipno cilindarskog sklopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Jos isti dan sam skinuo dzekove i prelemio one 3 zice na regleru. Primetio sam da jedna zica sa reglera(tanka) je izolovana i nije nigde povezana. Predpostavljam da je od ''minusa" na akumulatoru ali ne znam zasto nije povezana pa nisam nista ni dirao dok se ne raspitam zasto je tako. Uglavnom to sam odradio, proverio ulje i nisam nista neobicno primetio( nivo, miris, gustinu..). Upalio motor, radi normalno, punjenje ostalo isto, zapucao do Bosne i vratio bez ikakvih problema( za svaki slucaj imam aktiviran Vozzi paket, mnogo se lakse i opustenije vozi). Za regler znam da prepunjava i da bi trebalo da ga saljem Joski ili da nabavim drugi ali mi se sad uvukao i crv sumnje u CDI tako da moram nabaviti rezervni. Da li mogu za "ne daj boze" da posluze ovi CDI sa ALI -ja? Pre 15 dana sam montirao nove gume, lanac, lancanike, nov akumulator 

 

 

IMG_20230320_062854.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

OBAVEZNO povezi te dve tanke zice sa reglera na kleme akumulatora inace ce prepunjavati. 

Crvenu na plus, crnu na minus! 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Tek danas sam stigao da provozam motor iako sam odmah  povezao crnu na akumulator na minus. Napon je takoreci konstantan 14,4- 14,5 V! Znaci 5 god sam vozio sa naponom preko 16V! Svi majstori nisu ni hteli da pogledaju regler vec u onom fazonu kazu "ne valja,kupuj nov " !! Regler 100% ispravan! Za malo da ispadne da Joska nije odradio posao kako treba. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Pozdrav narode. U procesu sam sređivanja mog XL600V, kojeg inače vozim svaki dan, pa me interesuje gde mogu da se kupe sajle gasa u Srbiji za njega. Druga stvar, primetio sam da mi šraf za ler ne dodiruje onaj 'kotur' gasa, to jest da nema nikakve razlike odvrtao ili zavrtao, kao i da mi prednji cilindar radi za previše goriva (pocrnela nova svećica). Podešavanje šrafa za miks goriva za prednji cilindar nema nikakvu ulogu - i kad je skroz zatvoren ništa se ne dešava - motor radi normalno (a trebalo bi da se ugasi). Skidam karburator sledeće nedelje, pa ću da vidim šta se događa. Takođe, počelo da mi se dešava da pokazuje pogrešne obrtaje. Ne mogu da provalim da li pokazuje pogrešno ili motor ne radi kako treba. Kad vozim 5om na 100kmh, pokazuje oko 5700 obrtaja. Pre neki dan se 'ispravilo' samo od sebe, pa je opet bilo na 4700-4800 pri 100kmh, danas opet na 5700-6000 na 100kmh. Kao da nisam u 5oj nego u 4toj brzini. Napominjem da motor ide odlično, prima gas, ubrzava, čini mi se da ne kliza lamela. Prvenstveno sam ovo krenuo da gledam jer troši 6-6.5l bez obzira na način vožnje (ali uglavnom ne vozim preko 100-110kmh). 

Promenio član Punktmann

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Zavidim vam na dostupnosti dijelova u Srbiji. U BiH sam 20+ mailova/poruka poslao i niko nema. Cak me neki ubjedjuju da lezaj tog promjera ne postoji. Na kraju jedini pozitivan odgovor je bio od ovlastenog Honda dilera, cekao par dana, a cijena 45€.

 

No kad se vec ukljucih u temu. Vec par mjeseci kako vozim Transalpa imam cudne zvukove lanca. Koliko god se ja trudio oko higijene i podmazivanja lanca nije dovoljno jer ga prethodni vlasnik nije bas cesto podmazivao a pogotovu cistio. 2 linka glave, nije strasno ali opet nisu slobodni kao ostali. Ugl zvukovi koje cujem su nekako u "valovima" i sasvim sigurno dolaze od lanca. Citajuci ovaj forum shvatio sam da ako linkovi glave lanac je za smece.

E sad lanac DID imam gdje kupiti za oko 120€ ali me zanima da li je potrebno mijenjati i lancanike

 

IMG_20230722_161054.thumb.jpg.f83146f3ea71c198cbd95a13022d9f50.jpgIMG_20230722_161109.thumb.jpg.b510bdd569ea80b12bbd05490e19bf04.jpgIMG_20230722_161123.thumb.jpg.149508318b45696f6f9afa1541927462.jpg

 

Slike prednjeg nemam ali je stanje priblizno ovakvo.

Da li je pametno zamijeniti samo lanac ili su lancanici pod obavezno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
11 minutes ago, boky327 said:

Zavidim vam na dostupnosti dijelova u Srbiji. U BiH sam 20+ mailova/poruka poslao i niko nema. Cak me neki ubjedjuju da lezaj tog promjera ne postoji. Na kraju jedini pozitivan odgovor je bio od ovlastenog Honda dilera, cekao par dana, a cijena 45€.

 

Slike prednjeg nemam ali je stanje priblizno ovakvo.

Da li je pametno zamijeniti samo lanac ili su lancanici pod obavezno?

Šta je "Lokacija: BN"?

Sledeći put se javiš, uzmemo ležajeve i pošaljemo busem. Problem rešen.

 

Drugo, lanac i lančanici bolje menjati u setu. Baš kad je nužda - ok, ali sve je već potrošeno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
On 8/7/2023 at 5:24 PM, boky327 said:

Kupuj, menjaj. Proveri samo kako leže prednji lančanik, treba da je baš onako fest, bez lufta. 

 

Da li neko zna gde mogu da se kupe gumice poklopca ventila u Beogradu? Deo br: 91304-MF5-003 i 91303-MF5-003 ili zamenski. Nabavio bih pre otvaranja za štelovanje.  

Promenio član Punktmann
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Zna li neko kakva je ovo metalna plocica i cemu sluzi? Na karbu za zadnji cilindar. Za prednji nema to. d89b03b5249d5657ab45f447c695637d.jpg

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

@boky327ima u Loznici radnja za ležajeve i slično, svega i svačega imaju a blizu ti je. Pošalješ oznaku ili mere ležaja, ja ti proverim da li ima a posle je lako. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@VLAD81 hvala na pomoci. Sad je kasno, vec sam uzeo ove iz Honde, cekaju prvi slobodan dan na montazu. U svakom slucaju hvala na pomoci. Mozes ostaviti adresu da znam za ubuduce.:)

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Radnja je na autobuskoj stanici, baš ispred dolaznog perona a kao što rekoh, mogu i ja da proverim da ne dolaziš bez veze. U svakom slučaju ako nešto zatreba viči, tu smo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Zna li neko kakva je ovo metalna plocica i cemu sluzi? Na karbu za zadnji cilindar. Za prednji nema to. d89b03b5249d5657ab45f447c695637d.jpg

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Metalna plocica treba da bude tu . I dalje ne znam cemu tacno sluzi.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jedno pitanjece da li se nekom ovo desavalo . Imam va transalpa . Jedan se vozi kao da ima 4 klipa ( zbog vibracija ako razumete ) a drugi kada  se vozi npr na 3000 3500 obrtaja ono kuliras lepo na jednom gasu dosta se cuje menjac kao da sitno secka . Kazem dosta se cije zato sto i masina tako radi kao da jedan klip vise udara od drugog . Sve sam zamenio na tom motoru jedino lance bregaste nisam . Jesu pri kraju ali jedino kazem to nisam odradeo . Kompresija i na jednom i na drugom je 13 bari . Ako je neko imao problem pisite . 

Ja iskreno mislim da su se lanci istegli i da vise nije u jednakoj fazi palju ili kako god . Da napomenem prilikom uzibljivanja i opustanja spanera crtice su u milimetar poravnate sa reperima na magnetu . Sto mi je i sumnjivo jer prilikom opustanja spanera to treba da se pomeri bar malo . 

 

Hvala svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

To može lako da  bude i lanac (prenos). Ako se neravnomerno istegao onda hoce da secka na sitno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 7. 9. 2023. at 10:11, lemy je napisao:

To može lako da  bude i lanac (prenos). Ako se neravnomerno istegao onda hoce da secka na sitno

Nije druze . Lanac je nov . Sve je provereno nema lufrove u gumama na tocku gde je lancanik . Po meni jedino ostaju lanci unutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 9/6/2023 at 1:05 PM, draza said:

Jedno pitanjece da li se nekom ovo desavalo . Imam va transalpa . Jedan se vozi kao da ima 4 klipa ( zbog vibracija ako razumete ) a drugi kada  se vozi npr na 3000 3500 obrtaja ono kuliras lepo na jednom gasu dosta se cuje menjac kao da sitno secka . Kazem dosta se cije zato sto i masina tako radi kao da jedan klip vise udara od drugog . Sve sam zamenio na tom motoru jedino lance bregaste nisam . Jesu pri kraju ali jedino kazem to nisam odradeo . Kompresija i na jednom i na drugom je 13 bari . Ako je neko imao problem pisite . 

Ja iskreno mislim da su se lanci istegli i da vise nije u jednakoj fazi palju ili kako god . Da napomenem prilikom uzibljivanja i opustanja spanera crtice su u milimetar poravnate sa reperima na magnetu . Sto mi je i sumnjivo jer prilikom opustanja spanera to treba da se pomeri bar malo . 

 

Hvala svima

 

Karburatori?
Radjena sinhronizacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja