Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pokusaj da prelemis sve kontakte na CDI-u, samo za to moras da odseces zadnji poklopac i skines zastitnu gumu... Detaljno. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Hi everyone,

I bought my 1989 Transalp in North Carolina with 19,935 miles on her in July of 2013. In the past 3 years, we've ridden 61,508 miles all over the US, up to Prudhoe Bay then down the West Coast of Central and South America to Ushuaia, Argentina and then back up along the coast of Brazil to Guyana and finally Suriname... WHAT AN AMAZING MACHINE

 

DSC02748.thumb.jpg.2af6c4a10a6bcfa84381227b60ced74e.jpg

P9180362.thumb.JPG.47fea2cc5563f72230549b22e117add4.JPG

 

https://www.advrider.com/f/threads/show-us-your-transalp-modifications.39170/page-969#post-30384112

Promenio član Desmo
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
On 5/29/2022 at 1:56 PM, Desmo said:

Hi everyone,

I bought my 1989 Transalp in North Carolina with 19,935 miles on her in July of 2013. In the past 3 years, we've ridden 61,508 miles all over the US, up to Prudhoe Bay then down the West Coast of Central and South America to Ushuaia, Argentina and then back up along the coast of Brazil to Guyana and finally Suriname... WHAT AN AMAZING MACHINE

 

DSC02748.thumb.jpg.2af6c4a10a6bcfa84381227b60ced74e.jpg

P9180362.thumb.JPG.47fea2cc5563f72230549b22e117add4.JPG

 

https://www.advrider.com/f/threads/show-us-your-transalp-modifications.39170/page-969#post-30384112

WOOOOOW , nice trip . around the world :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Poz svima , zajebava me punjenje , Honda Transalp XL600V 95 godiste , regler ima punjenje al nije dovoljno , na leru oko 12,3-12,5 pod gasom na 3000 obrtaja 13,4   - 13,7  kad ukljucim svetlo padne ispod 13.  Znaci regler koji imam je od CBR a 600 ako se ne varam , zice je elektricar prevezo i ovo sam vozio oko 5-6 godina bez frke . Znaci treba mi regler ili za Transalpa ili CBR 600 .ku  :) Neko mi rece auto moto KAC , sad sam malo zakasnio vikend je . Pa cu u ponedeljak da njih cimnem ! Ako neko ima bolju ili paralelnu ideju , bacnite tu :) Hvala puno , leto stize a nemoj ici daleko jer mozda ostanem na putu pa da ne zavergla , ili nemoj koristiti svetla pa da me neko spici od ludaka u kolima itd itd treb aregler i to je to... nov 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Pozdrav svima ima li gde da se nabavi vodena pumpa ili samo semering unutrasnji. Potrebna mi je za afriku ali moze i od transalpa samo moj poklopac.IMG_20220626_162003.thumb.jpg.35def470b9091cf926d69bdf8e1a038e.jpgIMG_20220626_162016.thumb.jpg.71fa71a5809febf635c372209999f02d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav bajkeri imam problem sa Hondom Transalp XL 600v 94 godiste, skoro sam je pazario sve je bilo super posle nekih 500-600km pocelo je sve vise da se cuje kao kod moje leve noge cuju se oštri i tupi udarci lancanika...kad pritisnem kvacilo vise se ne cuje cim pustim kvacilo a motoru ne dodajem gas kao da se cuje prednji lancanik kako klapara i ja narucim drugi lancanik misleci da je to ali nije stigao je nov ssd se plasim da nijr korpa kvacila? Ne znam sad kakvi su simptomi i sta se desava ali me jsko nervira motor u voznji nema nikakvih problema nista sr ne cuje ali cim se popusti gas krece da klapara kao da se lancanik razmrdao ne znsm stvarno ako neko ima neko resenje sta moze da bude neka prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

Naravno, NC750 sa 19" i "hrabrom novom grafikom".

Bas tako. NC 750 im je izgleda uspeo projekat...ovo moze da bude recimo i NC 750 ALLROUND

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09
On 7/10/2022 at 12:58 PM, MOTOM said:

Novosti: 600 odlazi u istoriju.

Honda Transalp 750 (2023) – official photo leak

 

487060_optimized-1024x835.jpg

Definitivno deluje kao patka, far, rep, sediste, sve izgleda isto kao na nc za 2022. Ustvari meni se i svidja ova opcija, ne bih trazio nista vise u motoru. Svi proizvodjaci sad ciljaju na multi purpose proizvod, nesto sa cime mozes i po gradu i na put i van puta.. Iako sam sad na 1000ccm, realno gde iskoristis taj potencijal do kraja, mozda jedino na auto putu.. Meni je 2 cilindra te kubikaze uz dct menjac sasvim ok, zicani tockovi opet kazu moze i van asfalta, za razliku od nc-a je i visoka pozicija sedenja za nas preko 180 :D ako ne zacepe cenu, definitivno bih uzeo u obzir za dve tri godine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni je svaki Transalp jako lep motor. Prosto zvuk tog agregata i izgled motora je za svaku generaciju poseban. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Vidim da je ova tema prilicno zivlja od one za XL650 pa cu pitati ovde:

Jel moze neko da mi objasni sta se ovde zapravo desilo, ne izgleda mi logicno gde stoji sraf na zadnjoj viljusci, jel lanac predugacak ili je nesto drugo lose? Deluje da je lanac relativno nov, zato me zbunilo jer sam prvo mislio da je skroz istegnut.
12aefcaf5ca4-1920x1080.jpg
Fotka je iz ovog oglasa: 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda TRANSALP, 2004. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 68000 km, Valjevo. Cena 3.599 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Tesko ćeš na slici videti stanje lanca. Ja mislim da lanac ne sme da se istegne više od 1% od ukupne dužine, izmeri se dužina odredjenog broja članaka pa se vidi. Definitivno nema lufta za zatezanje.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

@dule0911Ovaj motor je dobra kupovina, zovi i pitaj direktno prodavca, za sve nedoumice koje imas. Ili se zaleti do Valjeva, nije na kraj sveta... Nece se puno zadrzati po ovoj ceni i sa ovom opremom na oglasima TA650. Mislim nakon dijaloga sa tobom iz ostalih tema gde si pitao za kupovinu, da ti ovaj motor ispunjava sve zadate kriterijume na duzi period.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

I meni se cini da je dobar primerak. Cuo sam se sa vlasnikom placa, lanac nije skracen,to je navodno razlog zasto tako stoji. Ostecenja na plastikama sa desne strane su pre nego sto je stavljen crash bar, prouzrokovana padom u mestu na moto skupu. Vlasnik motora je njegov kum, kupio GS pa ovo zato prodaje, vlasnik je vec 12 godina. Viljuska ne zna da li je skoro servisirana ali nema lufta, karburatori bi trebalo da se servisiraju na kraju sezone jer nisu odavno. Auspuh fabricki ima pride, bocni koferi su kao centralni samo okrenuti u poziciju bocnih.

Svidja mi se, i dalje je to vise nego sto sam planirao, ali imajuci na umu da deluje kompletan i odrzavan... Mozda i vredi, u ovom ludilu cena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Pogledah, kaparisah... Ako drugar pocetkom sl. nedelje ne nadje neke krupne skrivene mane, teramo ga kuci. Treba servis da se uradi, antifriz pred sledecu sezonu i servis karburatora jer nije radjen vrv nikad, i neke sitnice kao sto je skracivanje lanca i jedan zadnji migavac. Al sustinski zamenim filter i ulje i mogu odmah da ga vozim.
Radi hladan bez sauha malko neravnomerno, sa sauhom sve ok. Provozao ga nisam, to ce drugar, al pozicija deluje da mi odgovara.
Iskreno mi delovao motor, nije mazan i mackan, ogrebotina i ostecenja taman koliko treba za 18 godina. Uz motor ide fabricki prigusivac, auspuh i vizir.

Koliko sam se zajebao pokazace vreme default_0a-smiley.gif

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja