Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Apsolutno se slazem, ja kod Joce to odrzavam i covek sve uvek i proveri, sam kaze, da kad bude vreme, radice se sta treba, ali ja imam tu "boljku" da bih uvek nesto proveravao, menjao, poboljsavao, da svakim danom motor bude sve bolji :D
Ok je ta logika da dok ide - da se vozi, ali ja bih da preduhitrim ta lupanja, cangrljanja i stajanje pokvarenog motora, no, to se valjda na ovim redovnim servisima vidi. ODradim ja njemu zamenu filtera, ulja, svecica, stelovanje ventila, ciscenje i sinhronizaciju karbova, provera lancanika i lanca, plocice, ali opet, agregat je trenutno super, ne trosi ulje, mozda kap na 5000km, potrosnja goriva oko 4,5-5, zavisi od stila voznje, no, kada pogledam cajger uplasim se da se ne desi nesto ozbiljnije ako se ne otvori masina.

 

Hvala na odgovorima, svestan sam da vozim jako zahvalnu i pouzdanu masinu, no, opreza nikad na odmet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Potpuno te razumem... i kapiram da zdravo razmisljas ali s obzirom da zivimo u zemlji Srbiji gde je prosek starosti motora 10-ak godina (a i vise) i gde niko ne zna koliko mu je motor stvarno presao... poslusaj ljude i vozi ;) I ja sam se pomirio sa tim iako ni ja ne volim iznenadjenja. Vise bih voleo da znam da je sve na svom mestu i pouzdano i da se otisnem negde bez grca da li ce se cuti nesto i zacangrljati ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Upravo to Kile, najvise zbog nekih daljih ruta, ove po lokalu, manje-vise, uvek se moze snaci covek. Mada i planiranje troskova je dobra stvar, a ne da odem ujutru negde sa 1000din, a popodne saznam da mi treba 350e za ko zna sta :D
Nazalost, zivot ovde tj. prezivljavanje menjaju zdravu logiku u snalazenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e sad nije mi jasno kako svi pisu trosi od 5 do 5.5 litara a i manje,,,moj brate srce 6 - 6.5 ako ga malo sitsnem trosi i 7, doduse ja imam 120kg i ajd kofer i nekih 10kg pride recimo, a masina radi ko svajcarac, promenjen filter i ulje ne trosi,,, :)  dal je moguce da to ima veze sa tim sto sam malo tezi od prosecnog vozaca :P  po meni ne, jer kad vozim jos nekog iza potrosnja ista  :klovn: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Do srednjih obrtaja troši 5, 5.5, a od nekih recimo 5500 obr/min počinje da ždere, imao, nemao 120kg. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Najmanju potrošnju koju sam zabeležio je 4,2 litre na 100km, a tad sam vozio 80, ne više od 90 (sipao gorivo u Mađarskoj), ali tad se šaltalo penzionerski. A najveća je 6,5 litara, i to pri agresivnoj offroad vožnji... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Razlika u potrošnji po Beogradu i po nekom drugom gradu je bar 1 litar na 100 km :) Kod mene se po Bgd vrti oko 6 - 6.5 litara i mnogo zavisi od žustrine dodavanja gasa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e pa to meni se vrti u proseku oko 6-6.5 a toliko isto mi trosi i punto, inace obrtaji mi se krecu od 3.000 do 6.000 obrtaja i normalno dodavanje gasa :) prosecno ga vozim 80-120 km/h i sto Arakis kaze to je to,, al me nerivra kad procitam nesto kao 4  litre,, onda se zapitam jel ovaj moj zdere ;) a maksimalno sam imao 9 litara, pri 160 km/h, odnosno probo ga na autoputu pun gas, da vidim dal ce da se greje ili nesto slicno i jok ispraznio rezervoar za 200km, motor nista, nije ni potrosio ulje, mada sam ga neprekidno drzo pun gas a kazu da trosi ulje kad je pun gas,,, a maksimalna brzina mi je bila negde 175 na nizbrdici doduse, 180 nije bilo sanse da ga naguram ni nizbrdo :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ne volim diskusije o potrosnji goriva i nisam opterecen istim,ali eto da i ja podelim svoje iskustvo.U pitanju je deonica Beograd (Zvedara)-Mišići (Čanj).Vreme polaska 11 h,do tamo sam vozio sam,bocne torbe,centralni kofer,umerena voznja oko 4-5000 obrtaja,maksimalno 6000 u krivinama :lol::dobar: .Prvo stajanje na Ibarskoj magistrali bilo je na 60-om kilometru gde sam dopunio rezervoar do vrha i to je polazna tacka za dalju kalkulaciju.Do odredista stizem u 20:25 h posle tacno 510 km.Sledi voznja po Crnoj Gori bez bocnih torbi ali sa suvozacicom,zajedno oko 160 kg plus oprema i puna Maxia.Obilazimo CG od Ade Bojane do Tivta pa se vracamo zajedno za Beograd (sa bocnim torbama) preko Zabljaka.Predjeno 1542 km a sipano je 85.81 litar zakljucno sa pumpom na Ibarskoj kod Lajkovca.

Racunica u takvom rezimu voznje i pod tim uslovima iznosi 5.56 litara na 100 km.

 

Motor je izgledao ovako   post-4726-0-84095000-1450047755.jpg

 

 

A evo i racuna (crno na belo)  :takoje:     post-4726-0-80896700-1450047808.jpg          post-4726-0-90421200-1450047811.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Ne znam sto se neko opterecuje potrosnjom, narocito tudjom, a jos manje mi ne ide u glavu zasto bi se oko toga lagalo, kada je nebitna stvar, ako pricamo realno. Da brinemo o potrosnji ne bismo ni vozili motore. Kola su neka druga prica, a ipak, motociklizam, manje-vise, hobi i nije bas da nam tih 0.5L znaci tj. da li nekome trosi 5,5 ili 6 je zaista smesno.

Ne znam da li ima veze do kilaze, mozda u nekom procentu, koliko i pritisak u gumama, sredjenost masine, karburatora i kvaliteta goriva, kao i stila voznje u smislu agresivnosti na gasu i opseg obrtaja.

Ove godine sam isao sa drustvom u Uzice (oni isli kombijem isper), vozio sam 80km/h-90km/h ceo put, potrosnja je bila oko 5,2-5,4L, dok mi po gradu ne prelazi 6 nikada, uglavnom oko 5,5.

No, toliko je faktora koji uticu na to, da je glupo ubedjivati nekoga u nesto ili pravdati se, vozite i uzivajte, a ko gleda potrosnju i ne treba da vozi motor.

Mozda sam i ja subjektivan zbog kola, koja mi trose u gradu 10L do 12L, a na otvorenom 7-8L, pa mi ovih 5-5,5 jeste smesno.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Moj ne troši ništa dok stoji u garaži, pogotovu zimi :) 

Inače više troši od kada sam stavio Arrow izduv,recimo za 0,5 litara. U proseku 5-5,5 L.

Al ga vozim opušteno, 80-110 km/h, 120 kad pretičem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

I ja vozim lagano... ne prija mi brzina veca od 120km/h na otvorenom. Al opet se pitam da li mi je potrosnja ok ili je vreme da se cackaju karbovi ;) Mislim ako vec moze da se spusti potrosnja sto da je ne spustim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

stizu nam praznici,,, ja sa mojim magaretom se igram deda mraza ;)  klinci se bas obraduju kad vide deda mraza na motoru :takoje: svima puno kilometara i lepe voznje u novoj godini zelim :)

 

post-26761-0-11330200-1451209006.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Honda transalp 650, KTM 450

Zdravo Kolege,

 

Pocecu da ovde pisem posto mi se cini da tema XL650 nije nesto aktivna!  :stabre:  Uspeo sam zameniti vakumsku slavinu, pa reko da podelim iskustvo.

 

Trazio sam prvo set za reparaciju slavine goriva za XL650 ali sam uspeo naci samo na jednom ili dva mesta za oko 25 EUR, a u isto vreme nisam bio siguran da li set za XL600 moze da pase jer izgleda slicno ali se slavine razlikuju, XL650 nema rezervu i mehanicku sklopku...

 

Posle sam nasao da jedan motor ima naizgled identicnu slavinu, model je Honda CB400 vtec 99-07, a pravio se samo u Aziji. Na kraju sam rizikovao i narucio, sa postarinom platio 17 EUR i rezultat je pozitivan, slavina identicna, zamenjena i sve sljakenzi!  :takoje:

 

attachicon.gifWP_20151114_14_49_52_Pro.jpgattachicon.gifWP_20151114_15_29_52_Pro.jpg

Vido sam temu,pa ajde da i ja nešto rečem. Moj  TA je 600, 99 god. Isti problem, ali ja skinem menbranu, zaštopujem vakum crevo i to radi besprekorno, ali nije čim ka konstruktor stavio, sigurno ima neku svrhu,pa ako ima negde set za reparaciju nije loše da odaš tajnu  ;) 10402861_746868088696902_188715141088469

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

 

Zdravo Kolege,

 

Pocecu da ovde pisem posto mi se cini da tema XL650 nije nesto aktivna!  :stabre:  Uspeo sam zameniti vakumsku slavinu, pa reko da podelim iskustvo.

 

Trazio sam prvo set za reparaciju slavine goriva za XL650 ali sam uspeo naci samo na jednom ili dva mesta za oko 25 EUR, a u isto vreme nisam bio siguran da li set za XL600 moze da pase jer izgleda slicno ali se slavine razlikuju, XL650 nema rezervu i mehanicku sklopku...

 

Posle sam nasao da jedan motor ima naizgled identicnu slavinu, model je Honda CB400 vtec 99-07, a pravio se samo u Aziji. Na kraju sam rizikovao i narucio, sa postarinom platio 17 EUR i rezultat je pozitivan, slavina identicna, zamenjena i sve sljakenzi!  :takoje:

 

attachicon.gifWP_20151114_14_49_52_Pro.jpgattachicon.gifWP_20151114_15_29_52_Pro.jpg

Vido sam temu,pa ajde da i ja nešto rečem. Moj  TA je 600, 99 god. Isti problem, ali ja skinem menbranu, zaštopujem vakum crevo i to radi besprekorno, ali nije čim ka konstruktor stavio, sigurno ima neku svrhu,pa ako ima negde set za reparaciju nije loše da odaš tajnu  ;) 10402861_746868088696902_188715141088469

 

 

Sretna nova, sve naj! Ne samo tebi nego svim ucesnicvima teme i foruma! ;)

 

Evo linka kod Louis-a, pa mozes preko Sekule naruciti, ili druga opcija da trazis druge neke sajtove kao sto je Wemoto, ali tu placas postarinu:

https://www.louis.eu/artikel/fuel-cock-repair-kit-different-models-fuer-honda-xl-600-v-transalp/10007950?filter_bike_id=0935&list=137491364&filter_article_number=10007892

 

 

Usput da te pitam, vidim da ti je sajla kvacila drugacije postavljena nego kod mene, meni ide dole ispod cevi izduva pa do centralne sipke rama, pa gore do kormana, a posto sam podigao korman sve mi tesno. Kuda si postavio, predpostavljam da nema neke smetnje a vise lufta se dobije?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Srećna Nova Godina hondašima  :jee1:  Puno zdravlja, parica i kilometara ove godine ! 

Dok je zima i mirovanje, da se sredi i naruči ono što može. Motor mi je tip top. Ali, pri menjanju zupčanika i lanca ove godine, video sam da mi je osigurač prednjeg zupčanika malo potrošen, tako reče majstor. Naručio bih taj osigurač. Gde ima ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Srećna Nova Godina hondašima  :jee1:  Puno zdravlja, parica i kilometara ove godine ! 

Dok je zima i mirovanje, da se sredi i naruči ono što može. Motor mi je tip top. Ali, pri menjanju zupčanika i lanca ove godine, video sam da mi je osigurač prednjeg zupčanika malo potrošen, tako reče majstor. Naručio bih taj osigurač. Gde ima ?

Juce sam naleteo na ovo na wemoto, ali ako nadjes kod nas ili negde blize i povoljnije, javi! ;)

 

http://www.wemoto.com/bikes/honda/xl_600_vx_transalp/99/picture/retainer_front_sprocket/

 

http://www.wemoto.com/bikes/honda/xl_600_vx_transalp/99/picture/retainer_front_sprocket_-_bolt/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Hvala Dzejzel. Sad se pitam da li je isti osigurac i za TA 1992 godiste. Ovaj je za 99. I kako bih mogao da porucim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Pa pogledaj na sajtu, idi na model 1992 i pod istim segmentom nadji taj deo... Sto se porucivanja tice ja jos nisam od nijh porucivao, ali vidim da odbijaju PDV i dodaju shipping verovatno 8-10 eur, mozes simulirati kupovinu do pred placanje da vidis koliko bi izaslo, naravno bez nasih bajnih carinika koji su ti cista kocka... ;)

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja