Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

 @pedjabgd

 

Poslao sam ti privatnu poruku ali verovatno to nisi dugo proveravao,mislio sam ako imas vremena da se nadjemo jedan dan da pogledam-sednem na tvoje preradjeno sediste...verovatno preko zime i moje ide kod Bobana na rekonstrukciju.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 @pedjabgd

 

Poslao sam ti privatnu poruku ali verovatno to nisi dugo proveravao,mislio sam ako imas vremena da se nadjemo jedan dan da pogledam-sednem na tvoje preradjeno sediste...verovatno preko zime i moje ide kod Bobana na rekonstrukciju.Pozz

 

A negde sam je sigurno prevideo..... :tras2:  Hahaha. Naravno da moze. Poslao sam ti pp. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Malo da offujem. Dugo me nije bilo sto zbog odmora sto zbog tehnickih problema sa logovanjem na forum ali cika Arakis je to sve sredio tako da evo me nazad u toplo sektasko gnezdo ;)

 

Ja uveliko pravim itinerere za sledecu sezonu. Bice tu ponajvise Srbije ali i Rumunije a mozda i CG... pa cisto da znate ako bude interesenata da vozimo zajedno ;)

Pozz svima! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

Jos jednu sezonu trandza zavrsio veoma uspesno ;)  necu da ga hvalim da ga ne ureknem al nit je stucno nit stao :) ja sa mojim magaretom jako zadovoljan :takoje:

post-26761-0-68615800-1447578436.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo Kolege,

 

Pocecu da ovde pisem posto mi se cini da tema XL650 nije nesto aktivna!  :stabre:  Uspeo sam zameniti vakumsku slavinu, pa reko da podelim iskustvo.

 

Trazio sam prvo set za reparaciju slavine goriva za XL650 ali sam uspeo naci samo na jednom ili dva mesta za oko 25 EUR, a u isto vreme nisam bio siguran da li set za XL600 moze da pase jer izgleda slicno ali se slavine razlikuju, XL650 nema rezervu i mehanicku sklopku...

 

Posle sam nasao da jedan motor ima naizgled identicnu slavinu, model je Honda CB400 vtec 99-07, a pravio se samo u Aziji. Na kraju sam rizikovao i narucio, sa postarinom platio 17 EUR i rezultat je pozitivan, slavina identicna, zamenjena i sve sljakenzi!  :takoje:

 

post-25667-0-04133400-1447586829.jpgpost-25667-0-41221200-1447586835.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

a najsmesnije od svega kad pocnem da hvalim magare, svi misle da ga prodajem,,, ;) ostali motori se vole, a honda se vozi :takoje: za tri sezone bio sa njim bugarska, grcka, hrvatska, italija, slovenija, austrija, nemacka, poljska, cekoslovacka, madjarska, crna gora,,, i normalno na dosta motoskoupova kod nas :jee1:  menjo gume, lancanicke, filter, plocice,,, a agregat ni pipnut, suv ko barut i nikad stucno,,, ulje ne trosi, mozda dec, dva na 10000 a tad ga i menjam ... po meni motor koji za najmanje para pruza najvise zadovoljstva :jee5:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ma Honda je to druze ;) Mene na zalost malo koce finansije pa i ne mogu da zujim sa mojim ljubimcem koliko bih hteo ali bice bolje :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

jos se vozi, sad dal je to ljubav prema prirodi, motoru ili ono trece... (budala) ;)  smrzo se jesam, blatnjav jesam .. al imo srece nisam pao :takoje:

 

post-26761-0-12664900-1448818792.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Imas u Louisu raznih.....a mozes da narucis preko Sekule sa foruma.

 

Ove su ok, a nisu skupe.....mislim da odgovaraju za vise motora.

https://www.louis.eu/artikel/spoiler-for-acerbis-hand-protectors-black/10019645?list=121839933&filter_article_number=10019645

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Došao sam u posed originalnog alata za Transalp 650 (thanks to zlacjani), ali verujem da će odgovarati i za model 600.

 

E sad, zanima me koja je namena ove dve alatke, zaokružene na slikama?

 

Je l' ovo kompletan alat, da li mi treba još nešto?

 

20151201_082646.jpg

20151201_082651.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Došao sam u posed originalnog alata za Transalp 650 (thanks to zlacjani), ali verujem da će odgovarati i za model 600.

 

E sad, zanima me koja je namena ove dve alatke, zaokružene na slikama?

 

Je l' ovo kompletan alat, da li mi treba još nešto?

 

20151201_082646.jpg

 

20151201_082651.jpg

Ovo na gornjoj slici jeste poluga za donje kluceve 24 i 17 mdjtm ovi zarezi su i za mene misterija deder ko zna nek nas prosvetli. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Jel moze neki kraci spisak sta se radi kada motor predje 100,000km, tj. kada je vreme za neki ozbiljniji servis gde se sve otvara i sl. i koji je red velicina cena? Pitam, ako je neko to vec radio. Kod mene na cajgeru 90,000, pa bih na vreme da se spremam, a mozda bih pred iducu sezonu (mart-april) to radio, taman.
Pominju se karike, bregaste tj. lanac bregaste, cilindri se otvaraju, ne znam sad sta se radi sve, nisam bas strucan za to polje. Pretpostavljam uz to i ono sto spada u redovno odrzavanje, ako je pri kraju, tipa lanac i lancanici, diskovi, svecice, ulje u vilama...
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja bi tu zamenio ceo agregat. Stavio bi od ovog novjieg TA700 :)

 

Mislim da samo trazis razlog da bacis pare. Ne opterecuj se mnogo. Vozis motor koji trazi vrlo minimalno odrzavanje samim tim osnovni servisi su mu sasvim dovoljni.

 

Filter vazduha

Svecice 

Provera karbova, diskova, lanca i lancanika...i sam znas spisak..gore si naveo :)

 

Clan foruma IgorXt koji inace servisira motore pa i moj....me je pre par godina lepo savetovao....ako pali radi ide...malo trosi...sedi i vozi :)

 

S Postovanjem,

Marre  :vlajko:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja