Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

Treba li ti samo staklo ili ceo retrovizor ? Ako je samo staklo izmeri precnik,imam neko koje sam hteo da budzim pa odustao

e izmerio 120mm je maksimum sto staje, a minimum je 116mm, ako je u toj meri javi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nisu sva ogledala ista. Neka sluze za cupkanje obrva a neka za retrovoizor(umanjuju). Ako su razlicita,imaces problem kad gledas desno i levo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

 

danas malo vozio po cortanovcima off i zavrsio u blatu ;)  sve je dobro proslo samo stradalo desno ogledalo :)  pa ako neko ima polovno da prodaje u crnoj boji rado bi da ga kupim :takoje: eeee da to desno u bari je moj profil,,, ukaljo sam se ko svinja, nema veze bolje blato nego beton bar sam ostao sav citav, a odelo ce se opere :P

attachicon.gifDSC_139.JPG

 

Sa takvim gumama se ne ide blatnjave exibicije...jer onda uzivanje postaje mucenje... svaka skola se placa :D
Nije on isao u blatnjavu ekspediciju. Lepo je napisao da je krenuo u off. E sad, to sto je naisao na blato, to je drugo,nije znao. Na pocetku je bilo dobro,dok su gume jos bile suve,dobro su vatale pogotovu bare gde se sare isperu, nego ta ilovaca zeznula ;)

Tako sam i ja na Bobiji prosao. Krenuo u kanjon Tresnjice. Deda nas posavetovao gde da ostavimo motore a posle peske...u pitanju je bio seoski put ali tvrda podloga. Malo mi produzimo kad ono sumski put i blato i nizbrdo. Plesao ja malo na metzeler tourance i tras. Sreca da sam bio sa Jovanom pa digosmo motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

problem sa ogledalom resen  :jee1:  naletim danas na drugara koji je bajker a staklorezac ;)   odemo do njaga i on od kamiona retrovizor stari, isece tacan krug u dlaku i ubaci u retrovizor, doduse iz drugog pokusaja puklo prvo,,, jer to stalo je zakrivljeno, tanko pa ga tesko iseci ali kad ga ubacio nema razlike :) znaci retrovizor ispao kao orginal fabricki  :takoje:  cena..  tura pica  :P 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

drugari,moja prica sa kupovinom agregata se na kraju zavrsila sa kupovinom celog motora... ako ikome sta treba neka mi se javi,imam 80 posto motora sto mehanickih sto estetskih delova i od ovog tenutka pocinje da se krcmi sve :) dosta toga je u losem a dosta u dobrom stanju posto je motor doziveo saobracajku. model 1995 godiste. zovite i pisite na broj 0637600839 posto nisam tako cesto ovde :BJB-Transalp:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

Da nema neke nosace bocnih kofera ?

trenutno ne ali uzecu i 3 kofera sa sve nosacima za oko mesec dana,a ja nosace imam na svom motoru tako da cu zadrzati samo bocne kofere za sebe a centralni kofer GIVI V46 i nosace bocnih kofera cu prodati... bicemo u kontaktu pa cu te obavestiti i poslati slike 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

drustvo,ako neko planira da menja auspuh na trandzi i stavi top,neka mi se javi,imam prohromsku cev od sastava do topa,savreno odradjenu. ja sam za nju dao 30e,prodacu je za 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

New_Picture.png 

Gde bi mogli da nađemo ovaj obeleženi deo od amortizera -Transalp 1991.god. pukao je na pola.

Kako se uopšte zove ovo,da bi možda kupili novi ako postoji,ili da se zavari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ove zime se slabo grunfovalo zbog nemastine vremena ali nesto je i odradjeno na tandzari.

 

Vec suze vremena i posle brda polovljenih polugica kvacila mozda sam na putu da resim problem. Probao sam sa raynim stitnicima, kineskim, acerbis i sl ali nikako da namontiram kako treba na desnu stranu zbog kocnice i brda sajli i creva. Pre pad dana kupim na aliju neko kinesko sokocalo pa da probamo. Na prvi pogled ne uliva poverenje, ali ako spase 2 rucice, isplatilo se, Jedino sam zeznuo desnu stranu malo vise sam okratio gumenu rucicu ali svakako planiram da stavim kasnije one sa grejacima.

 

 

Pored toga uspeo sam konacno da zavrsim alu kofere. Saga se otegla i u vremenu i u parama. Fale mi bocni nosaci, ali koliko sam se namucio I naradio, zgadili su mi se I dodje mi da ih prodam, ionako mi sve stane u kofer i ranac, Slike su pre finala, dodao sam jos pozadi i nosac sa elasticnim uzetom za flase.

 

Treci grunf je kutija za alat koja ceka vec nedeljama da je drugar oblepi folijom, ali kao vecina stvari koje cekas da ti neko uradi, ima da se naceka. Kada  je budem zavrsio kacim slike.

 

Ubacio sam doduse i uticnicu 12v I probao sa vazdusnom sirenom ali nije mogla da stane a da ne remeti estetiku. Toliko za ovu zimu.

 

post-9566-0-18027400-1457988310.jpg

post-9566-0-45743600-1457988347.jpg

post-9566-0-69003300-1457988385.jpg

post-9566-0-90693100-1457988419.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo i sadasnje faze kofera. Ima par delova koji nisu na njemu, tipa osigurac bravica, katanci (svi su na 1 kljuc). Planiram da uradim reflektujucom folijom gabarite (crvena i bela folija) i da sa strane uradim folijom neki motiv tipa zemljine kugle ili sl.

 

U unutrasnjosti poklopca dolaze torbice za alat, a unutrasnjost razmisljam da oblozim necim mekanim ili cu mozda a uradim torbe koje idu unutra.

 

Sistem kacenja je kopija touratech sistema.

 

 

 

post-9566-0-69944300-1458068145.jpg

post-9566-0-37200100-1458068177.jpg

post-9566-0-28640500-1458068209.jpg

post-9566-0-47310300-1458068240.jpg

post-9566-0-75581800-1458068272.jpg

post-9566-0-99867500-1458068307.jpg

post-9566-0-89492300-1458068308.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Fazer,Transalp...

Ako neko slucajno ima zadnji auspuh(top,ali da nije diran,iskljucivo fabricki)da proda ili zna nekog ko prodaje nek me kontaktira,na pp,hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

ako ikome treba uticnica od 12 v dajem je sa sve maskom za 10e. maska je ostecena,mogla bi fenom malo da se koriguje,meni nije potrebna i poklanjam je uz uticnicu :) 

post-31574-0-80299800-1458353899.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

meni kad god stigne javis,,, znaci mesec, dva, tri nebitno,,, ovaj na motoru mi radi al se rasklanco i menjo bi ga, znaci za mene porucuj pa kad stigne

 

 

Kul, onda racunaj na mene sigurno! ;)

Hvala i cujemo se cim se vrnem :)

 

Stiglo, napokon! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja