Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Nije bas za ovaj forum,ali me zanima nekoliko misljenja za ovaj dominator odoka ovako,dace ga za 1000e burazer hoce da uzme,pa reko da cujem neko misljenje?

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.polovniautomobili.com%2Fmotori%2F6702098%2Fhonda-dominator&h=sAQHOzdAk&s=1&enc=AZPmHDKoD3f62OSWG-xfYevN7Gx3QUsZoMbuSO3mCmLifs6pczpOWikAP0TXTYSPwhe3W57D1HubzkvocrCV5qP7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mozda je ofarban ? Deluje mi kao da je neko nesto sredjivao motor, ima nekih detalja koji su dodati. Tipa mrezica na oklopu sa leve strane, rukohvati za suvozaca... Ovo je definitivno model pd06

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ne vidim u cemu je problem sto je farban enduro motor star skoro dve decenije. Bitno da nije kriv i polomnjen.

 

Послато са GT-I9301I

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ne vidim u cemu je problem sto je farban enduro motor star skoro dve decenije. Bitno da nije kriv i polomnjen.

 

Послато са GT-I9301I

Problema nema, u toku je diskusija. Pitao čovek pa mu odgovaramo. Nije problem ako je farban, može biti ako je pretstavljeno nešto što nije kako je. Npr. čovek kaže da bi trebalo da je crn agregat za to godište. Pa evo dalje diskusije...moj je 1992 i ima sivi agregat i iz Japana je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

O tome i pricam, nisam se lepo izrazio. Nema veze ni ako je agregat menjan , pa za 23 godine je zgazio boga oca i mozda ubacen drugi agregat sto je isplativije od generalne. Povedes majstora da cuje masinu, pregledate ram i potrosni materjal i ako su i papiri u redu t.j. brojevi, sednes i ters kuci. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Poštovani Transalpaši, imam jednu dilemu oko Transalpa koji bi kupio, a vezano za godište i kolor šemu, kao i boju agragata... U pitanju je motor sa slike, ova kolor šema sa ovim nalepnicama bi trebalo da bude pd06 1987-1993 i trebalo bi da ima agregat crne boje... Pa ako moze pojašnjenje, pošto ovu kolor šemu sa sivim agregatom nisam nigde video, ni uspeo da nadjem, hvala.

Buduci da ima samo jedan disk napred definitivno nije 99 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Buduci da je normalno da motor od 20 godina bude ofarban i bude promenjen agregat...mislim da ima i motora iz 1992. kao sto je moj,  koji ima original farbu i agregat i nema nijedan zardjali sraf i radi ko svajcarski sat. Od kad sam ga kupio od nemca, inače ga baba vozila samo do pijace...i ja sam nastavio istu  pricu...ne ostavljam ga na suncu pa farba ne bledi (crna na volanu itd) uvek garaziran...pa je i normalno da mozes naci motor tog godista bez menjanja agregata i farbanja.. Od kad ga vozim,od pre 5 godina, nikakav kvar, samo sipaj benzin i vozi.. doduse samo do pijace :) pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Hteo sam upravo to da kažem...da nema pravila. Ima motora tih godišta koji su prošli sve i svašta pa su menjani agregati, farbani i šta god a imaš i istog godišta ali koji je mažen i pažen i nije prešao puno kilometara. U vreme kad sam ja kupovao za sličnu cenu sam mogao kupiti 2000 godište ali su bili u užasnom stanju. Kad sam video moj, nisam mogao da verujem kako je bio očuvan...jača cena iako je bio 1994.(prva registracija), platio kolko je tražio ali se nisam pokajao...samo vozi miško..honda je to  :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Nasao sam TA kao iz snova pa prodajem mahinu koju sam uzeo na kredit i ni pola godine nisam poceo da otplacujem....

http://www.polovniautomobili.com/motori/7150375/honda-dominator-nx-650

ako je neko zainteresovan nek se javi pa cemo vidimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

moj transalp od jednom poceo da trosi ulje i malo izgubio na snazi... da li je jos neko imao isti problem i na koji nacin ga je resio?

plasim se da u najgorem slucaju mora da menjam i karike i klip i gumice ventila,pa kad vec to menjam red je i lanac bregaste da se zameni a za sve to ne znam kojim magijama cu prikupiti kinte... neka me neko utesi i kaze mi da mu se to isto desilo i da je resio problem za 300 dinara haha :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

Koje godište ti je motor? Pitam, jer u razgovoru sa ljudima, se dolazi do zaključka da prva serija od 87god sa crnim agregatom vec polako privodi kraju svoj zivotni vek... To su sad vec motori od skoro 30god i sezona voznje iza sebe... Zamor materijala i stotine hiljada km uzimaju danak.

Ali nemoj da očajavaš, uglavnom se prodje sa karičenjem i gumicama, pa onda jos jedno 300 hiljada ;-)

1995 godiste. spolja je kao iz salona + brdo opreme... kad ga vidi covek da ne poveruje da mu ista fali,al ispod mire 700 evra ulaganja vire :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

razmisljam o prodaji svog transalpa sa problemom koji ima (potrosnja ulja)

da li moze da se prodje samo sa zamenom gumica ventila ili je potrebno menjati i karike ne znam i trenutno nisam u mogucnosti da to ispratim. lanac i lancanici takodje pri kraju. 

motor nema ni jedan strani zvuk iz agregata,radi kao sat i pali na cvrgu.

estetski jako lepo skockan i besprekorno ocuvan sto znaju i clanovi joji su imali priliku da ga vide.

godiste 1995 na satu pise 49000 km.

od opreme ima dragon auspuh,givi kras barove,bocne nosace kofera,kofer givi e46,maglenke,povideni vizir,uticnicu od 12 volti,drzac mobilnog telefona i jos par estetskih sitnica..

zadnja guma na 70 % prednja 90%,disk plocice nove,registrovan do maja 2016.

cnea bi bila 1700 evra sa navedenom opremom. moguca korekcija cene sa manje opreme.

prodaje se dok traje besparica :D

fotografije uskoro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@kumche

Imam ja retrovizore koje sam zamenio cim sam kupio motor,malo su manja ogledala od fabrickih,to su neka univerzalna ogledala iz Louisa (10€ komad) sa m10 navojem.Ja bih oba dao za jednu crvenu. Inace ako zelis nove koji u potpunosti lice na original onda juri Vicma retrovizore(ja prezadovoljan) imas oba modela kako za stariji tako i za noviji Transalp cena je oko 14€ po komadu. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislim da treba obratiti i poznju na navoj. Kod mene levi retrovozor ima levi navoj (kada ga recimo udari neka grana na off-u on se samo odvrne) posto ovi aftermarket obicno imaju oba desna

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja