Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Evo nekih slicica sto sam ih poskidao sa Givi sajta, posto sam i ja imao ideju da napravim nesto slicno. Ako napravis neke lepe drzace koji se podesavaju, postavi slike. Ima i da se kupe drzaci, ali samo ova verzija koja se kaci na vizir, ali mi se ne svidja preterano taj sistem. Kosta 20eur u Louis-u

 

 

Ooo da, samo su nosaci problem, kako ih napraviti a da moze da se podesava ugao i visina istih? Ili makar sam ugao? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ima u ovoj temi slika i teksta kako su ljudi resili vizire, ali i mehanizam za taj nastavak (za koji ja mislim da je nedelotvoran). Samo treba izlistati temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Evo nekih slicica sto sam ih poskidao sa Givi sajta, posto sam i ja imao ideju da napravim nesto slicno. Ako napravis neke lepe drzace koji se podesavaju, postavi slike. Ima i da se kupe drzaci, ali samo ova verzija koja se kaci na vizir, ali mi se ne svidja preterano taj sistem. Kosta 20eur u Louis-u

 

 

Ooo da, samo su nosaci problem, kako ih napraviti a da moze da se podesava ugao i visina istih? Ili makar sam ugao? :stabre:

Mislis na ovako nesto

tiger-1050-07on-mra-vario-touring-windshield-choice-of-tints--1434-p.gif

http://www.squaredeals-ltd.co.uk/tiger-1050-07on-mra-vario-touring-windshield-choice-of-tints-1434-p.asp

 

@stane Hvala ti stane na predlogu, ali pleksiglas sam vec nabavio i spoiler cu lako napraviti.

 

@lemy Hvala i tebi sto si mi iskopao i pokacio ove skice givjevog vizira i njihove dimenzije, to ce mi poprilicno znaciti.

 

Ja cu videti verovatno da namestim ovakav mehanizam kao sto sam postavio sliku. Vec imam plan u glavi kako bi to odprilike moglo da se izvede, ali naravno nece biti plasticni, vec metalni :lol:

 

I dalje su predlozi dobrodosli :)

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Evo nekih slicica sto sam ih poskidao sa Givi sajta, posto sam i ja imao ideju da napravim nesto slicno. Ako napravis neke lepe drzace koji se podesavaju, postavi slike. Ima i da se kupe drzaci, ali samo ova verzija koja se kaci na vizir, ali mi se ne svidja preterano taj sistem. Kosta 20eur u Louis-u

 

 

Ooo da, samo su nosaci problem, kako ih napraviti a da moze da se podesava ugao i visina istih? Ili makar sam ugao? :stabre:

Mislis na ovako nesto

tiger-1050-07on-mra-vario-touring-windshield-choice-of-tints--1434-p.gif

http://www.squaredea...ints-1434-p.asp

 

@stane Hvala ti stane na predlogu, ali pleksiglas sam vec nabavio i spoiler cu lako napraviti.

 

@lemy Hvala i tebi sto si mi iskopao i pokacio ove skice givjevog vizira i njihove dimenzije, to ce mi poprilicno znaciti.

 

Ja cu videti verovatno da namestim ovakav mehanizam kao sto sam postavio sliku. Vec imam plan u glavi kako bi to odprilike moglo da se izvede, ali naravno nece biti plasticni, vec metalni :lol:

 

I dalje su predlozi dobrodosli :)

 

:zdravo:

 

O da, jedino nosac pravi problem, pa otkri nam tajnu kako i od cega napraviti isti? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Sto se tice vizira...Viziri koje Ivan pravi imaju duzinu i prave problem pri vetru je kacenje na masku nije bas cvrsto.

 

Najbolje bi bilo da se vizir prvo ucvrsti sa 2 vertikalne sipke koje bi se zavarile za nosac fara i time ucvrstio ceo vizir pa tek onda stavio taj dodani mali vizir tj. neki to zovu cak i spojler.

 

Generalno koliko god da se vizir produzi najbolje je da se ocima gleda malko iznad vizira i to je po meni najbolja sredina. Sve preko ugrozava vidno polje ili bi bilo opet kazem predugacko pa bu se krivila prenja maska od vetra i poluge koje vizir stvara.

 

Mehanizam ako se ne varam ima ovde da se kupi i nije skup..22evra..

Link: http://www.polo-motorrad.de/en/ersatz-gelenke-fur-spoiler-fur-vario-tourenscheibe.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

slozio bi se sa Marre, ja sam bio napravio taj nastavak za vizir kod ivana i platio ga 20 evra, covek ga odradio ok, ali problem je sto kako god da sam ga namestio bilo je malo problema, na kraju sam uspeo, ali onda je bio problem sto suvozac kad vozis preko 120 se zali da mu vetar samara i odvali glavu... znaci to je dosta komplikovana problematika i onda sam ga skino :Mina: na kraju sam dosao do zakljucka da cu ipak kupiti samo givijev visoki vizir i tako zavrsiti pricu, mislim da mu je cena oko 60 evrica :takoje: ako neko zna gde ima taj vizir nek ostavi link :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Hocete da vozite motor a zalite se na vetar :nanana: e moji bajkeri :lol:

 

Cuti ti bajker :) Ti ni nemas motor...a i kad imas neces da dodjes..plasis se kisice :P:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Hocete da vozite motor a zalite se na vetar :nanana: e moji bajkeri :lol:

 

Cuti ti bajker :) Ti ni nemas motor...a i kad imas neces da dodjes..plasis se kisice :P:D

 

Ne razgovaram sa ovima sto padaju i iskrivljuju crash barove :nanana::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e da kad smo kod voznje,, moje magare ove godine pretrcalo 25.000 km :nanana: bilo u grckoj, bugarskoj, madjarska, poljska, cehoslovacka, austrija, nemacka, italija, hrvatska, crna gora,,,, pa cak i na kosovu :takoje: ukupno preko dva meseca sam proveo na njemu, od toga kisa me tri dana odvalila u bugarskoj i dva dana kod beca sam se izbecio od kise :staa2: jedno klizanje i pokupljena jedna policajka (rupa od metar sa metar) puna vode pa nisam video na kisi su nezeljeni i neplanirani elementi :moto3: magare je izdrzalo i da kucnem u drvo motor je radio savrseno, trandza je to... al necu da ga hvalim da ga ne ureknem... :zvizduk: otisle su gume annake2, izdrzale 20.000 km i mogle bi jos, nisu upste ispucale kao ove zika sto kaze, doduse ocelavile jesu, al i dalje su bile u voznom stanju ;) potrosnja, kad se vozi 120 km/h, ja sam imam 120kg i jos stvari je oko 6.2 do 6.5 litara, elem ako se smanji na 90 potrosnja pada ispod 5 litara, ali ako se stisne gas preko 130, opleo sam ga i 150 al tad je potrosnja dostizala rekordnih lepih skoro 9 litara :( eto pre godinu dana sam postao ponosni vlasnik trandze, i mogu reci da nisam pogresio... e da vidim da je bilo aktuelna prica o gumama... kupio sam metzeler gume, sad cu okacim i sliku, anake su 20% za of voznju,, a ove su 30% za of imaju vece krampone i sasvim su upotrebljive da se sidje sa puta, probo sam po svim terenima i skorz sam zadovoljan, jedina mana u odnosu na anake,,, zvizdeee na asvaltu (valda zbog krampona) ko da vozis avion,,, znaciii sem tog zvizdanjaaa nemam drugih zamerki,,, :P e da narucio sam iz slovenije annake 3 i bile su 180evrica samo jos da stignu... ;) sad cu okacim sliku :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v
post-26761-0-40381800-1384378300_thumb.jpg e da ove gume mi skinule 10 km u odnosu na annake, sa njima masina mogla da razvije 175 km a sa ovima 165 :P ali zato van puta su dosta bolje od anake, dok je na asvaltu obrnuto, sve ima svoje ;) razlika je velika i u povratnoj informaciji , recimo sa mezelerom kad naidjem na autoputu na ono izgrebano, motor uopste ne zaplese kao sa anake, gotovo da nema povratnih informacija sa asvalta :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Ima li ko iskustva sa pancirnim crevima? Vredi li cemu?

 

Samo ako ti postojeca creva propadnu vredi. Inace nemoj da menjas nista ako ti ova rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Hocete da vozite motor a zalite se na vetar :nanana: e moji bajkeri :lol:

 

Cuti ti bajker :) Ti ni nemas motor...a i kad imas neces da dodjes..plasis se kisice :P:D

 

Ne razgovaram sa ovima sto padaju i iskrivljuju crash barove :nanana::lol:

 

Ne daj se Djole!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Danas sam se pocastio vojnim alu koferima za trandzu. Malo da se srede ( farbanje, plastificiranje ili mozda folija) i ma da budu kao lutka. Cena nije mala ali je prihvatljiva, 2.400 din kom ( 6kg x 400din).

 

Moracu i drzace da pravim , a ako neko zna nekog ko bi prodao polovne neka javi.

 

dwhi.jpg

omcm.jpg

qou4.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Drugari..treba mi mala pomoc. Kad sam menjao lezajeve volana zatekao sam ovu maticu okrenutu kao na ovoj slici. Nisam siguran da li ova usnica na ovoj velikoj matici ide na gore ili na dole. Ja kad sam skidao ona je bila okrenuta na gore (kao na slici).

lzl7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Evo ja danas registrovao moj TA.

14.260 din sa besplatnim tehnickim pregledom!!! Ne kapiram zasto toliko.

Polisa osiguranja je nesto oko 7.700 din, a bogu hvala nikakvih udesa i steta nemam!!

Mislim da nas drzava klepa gde stigne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja