Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ponuda tu i tamo, ima par ozbiljnije zainteresovanih... ;)

Nikad nije previse lepo i previse novo, ako mozes sebi da priustis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

 

 

Djunto, najbolje da kupis Transalp '87 godiste, taj je najlegendarniji, a i ako je imao nekih mana do sad se pokazao! I ovako moto industrija nije ni malo napredovala od tada, a to ti je, sto bi rekao kolega, PRAVI TRANSALP KOJI JE USAO U LEGENDU! A merac goriva, sta ce ti? Lakse je bez...

 

I dalje ne mogu cudom da se nacudim da neko moze da daje savete, a da pritom nije posedovao oba motora, i to da savetuje nekoga da uzme STARIJI motor, naspram evolucije istog. Sta sve ovde covek moze da procita...

 

 

I meni je palo napamet da coveka posavetujem da uzme neko pocetno godiste ili eventualno neki drugi model, s kraja 70ih,  ali eto, preduhitrio si me.

Mene generalno fascinira ekipa savetodavaca koja ima te sklonosti ka antici.

Uz ove savete ide ona pesma: "bolje jedna stara baba nego pi*ka mlada..."

A kad smo vec kod muzike, nije valjda da slusas bilo sta sto je nastalo posle Chuck Berry-a. Covek je provereno dobar, old school!

kraj sveta!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Ja sam vozio TA 600 89.g. a sada vozim 650 01.g. Nije neka razlika u vožnji ali je noviji bar meni ljepši. Dok sam imao starijeg svi su komentarisali kako je velik(vjerovali ili ne ali ja jedini u svom gradu vozim endura pa možda zato) a za ovoga većina doda i da je lijep. Nekada i to prija čuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

hvala na iscrpnim kmentarima. Očigledno se svoji ljubimci i vole i cene jednako bez obzira na model, odnosno starost i to govori o kvalitetu motora. Otprilike sam zaključio da je u suštini sve jedno, bitno je da je primerak dobar. Lično, nešto više mi se sviđa 650 na prvi pogled al priznajem da i stari ima svoj šarm kome ne mogu da odolim. Ono što sam našao je da 650 ima nešto bolji momenat, odnosno da ranije zahvata, te da ima bolje sakrivena kolena:

 

http://www.motori.hr/HONDA_XL_650V_Transalp_115.html

 

Činjenica je da je opšti trend u svemu da je sve novo jeftinije i možda lošije, al staro je ipak staro pa mu to dođe otprilike na isto. Nisam zagovornik apriori starog, ala Golf dvojka, jer je to uobičajena poredbena referenca kvaliteta starog, imo ga, al mi mngo bolja bila trojka. Za transalp ne znam i zato su Vaša mišljenja dobrodošla. Znam samo da mi se TA 700 ne dopada mnogo, onosno da to nije tip motora koji bi me interesovao. U mom izboru, odlučiće drugi parametri, stanje, oprema, cena i vlasnik naravno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ima jos jedna stvar koju niko nije spomenuo, visina sedista. Razni izvori navode razliku od jednog do cak tri cm ("stari" visi od "mladjeg"). To takodje igra neku ulogu u zavisnosti koliko je visok potencijalni vozac. Takodje se navodi da je noviji model znatno olaksan, ali ispada da nije tako (ko u reklami olaksan je do 35%  :D). Stari TA, suv je tezak 184 kg, a novi 191 kg. E, sad ko ce ga znati.

 

U sustini mislim da je novo ipak novo, ali ne obavezno i bolje!   ::)   ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

@ t1ranin

 

Vidim da cesto pominjes "uljare" pa bi mogao da pojasnis na sta mislis?

 

Pa crni agregati su poznati po povisenoj potrosnji ulja zbog nedostatka na vodjicama ventila, pa zbog toga uljara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

@ t1ranin

 

Vidim da cesto pominjes "uljare" pa bi mogao da pojasnis na sta mislis?

 

Pa crni agregati su poznati po povisenoj potrosnji ulja zbog nedostatka na vodjicama ventila, pa zbog toga uljara...

 

Hmmm... Ja znam ljude koji imaju crni agregat i da im ne trosi ulje. A za ovaj sivi garantujem na licnom primeru da ne trosi ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ni moj sivi ne trosi, potrosi malo ako ga na premenim na vreme, npr. zadnji put sam primetio da mi je uzeo malo cepajuci ga na autoputu ali je ulje bilo staro 7000+ km i nije bilo bas neko kvalitetno. A crni kazu da trose do 1l na hiljadu kilometara zbog problema sa teflonima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

E sad ga pretera stvarno i "ocrni" crne agregate!  :o  Prvo si pogresno upotrebio izraz "uljara" a sada (najverovatnije iz izvora rekla kazala) tvrdis da stariji Transalpovi trose litru ulja na 1000 kilometara?!  ???

 

Ovo ti mogu demantovati iz prve ruke, posto moj gotovo da ne trosi ili potrosi jako malo ulja od zamene do zamene. Imam i dosta starijih Transalpova u mom okruzenju koji uopste ne trose ulje. Verujem da ce ovo povrditi i Mina. Njen bivsi Transalp koji je sad kod Hellene takodje nije trosio ni gram ulja. Sa druge strane neki sivi agregati bas znaju da ga progutaju.  ;) No, to vec vise zavisi od stanja motora nego od godista i boje agregata. Slazem se da na autoputu zna da potrosi malo ulja zato sto se masina duze vreme vrti na vecim obrtajima.

 

I jos nesto, stariji Transalpovi nisu ni za kurac! To sam ustanovio citajuci postove u ovoj temi. Ni samog sebe ne mogu shvatiti zasto ga onda uopste vozim? Top case mi je non-stop pun, posto moram kod sebe imati minimum 3 litre da dosipam, dobos kocnica je ocajna, bolje da je uopste nisu stavili, prednji disk napred koci kao da kocim patikama na biciklu, kockasti far je kao od traktora....  >:(

 

Drugo: Visina sedista se moze korigovati spustanjem i podizenjem zadnjeg amortizera kao i tanjivanjem odnosno podebljivanjem sedista. Moj TA je dosta spusten zato sto je prethodni vlasnik bio za glavu nizi od mene. Probao sam Transalpove sa podignutim zadnjim krajem i taj polozaj mi se vise svidja. Tako da cu najverovatnije vratiti zadnji amortizer u prvobitan polozaj, tj. podignuti zadnji kraj.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Moj je podignut....valjda......kad sedim na njemu, noge su mi nesto sitno povijene, bas malo, dok sam recimo kad sam isao u Rumu na skup , sreo na pumpi coveka koji isto vozi TA, i pitam ga je li spustao sediste jer kad sam seo to je zesce olaksanje.....noge bas lepo povijene u kolenima.....tako da sad hocu novo sediste da uradim.....a i estetski ce biti lepse....necu da spustam na amortizeru jer je napred povisen givijev vizir, mada planiram da uradim jos veci.....a pozadi je sad i rep visok i imam ogroman kofer na repu tako da mnoooogo lepo izgleda kad se pogleda motor sa strane.."ogromna endurcina" . :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ja sam menjala transalpu ulje, ali nisam stigla nešto mnogo da ga vozim od tad, samo oko 300km, jednom po auto putu. Pogledaću koliko troši kad ga sredim i odvedem na neku dužu turu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ja cu sad mog da "uglomazim"......sa crash barovima koji ce jos malo vise biti odmaknuti od bocnih oklopa i malo deblje cevi, posto mi je veliki kofer pozadi 52l, ovi bocni bar oko 46l.....i vizircina kao na RD07 xD .....sediste nize......bice strasan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3569 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imam TA iz 1989. god. (crna mašina). Kupio sam ga februara sa 40060 km na brzinomeru. Sada je na brzinomeru 49331 km. Troši mi u proseku do 5l benzina na 100km i oko 0,5 ulja na 1000 km! U motoru je trenutno ulje Bardahl XTM 15-50, ali mislim da to nema veze sa potrošnjom jer je potrošnje bilo i pre zamene ulja. Inače uglavnom vozim "natovaren" motor (suvozač plus koferi), a pri brzinama 90-120km/h.

Nisam preduzimao ništa povodom potrošnje ulja pa mogu samo da predpostavim koji je mogući uzrok. U svakom sličaju ću uskoro da "pročačkam" nešto oko toga.

Bez obzira na ovu "manu", ja sam veoma zadovoljan onim što mi ovaj motor pruža tokom korišćenja. Imao sam prilike da vozim i novije TA (sa tri diska), i osećaj pri kočenju je zaista bolji kod njih, ali mi se čini da se dužina zaustavnog puta ne razlikuje bitno. A sve ostalo je uglavnom slično ili isto.

Dakle odličan motor za svakodnevnu "kombinovanu" upotrebu (nezavisno od godišta proizvodnje).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Dakle odličan motor za svakodnevnu "kombinovanu" upotrebu (nezavisno od godišta proizvodnje).

 

 

 

I nezavisno od godišta rođenja, generacijo 50 i neke.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Jbt, zasto sam ga ocrnio, i sam ga vozim, nego podatke o potrosnji ulja sam nasao na wikipediji i na sajtovima proizvodjaca koji su pisali o istoriji nekikh najpopularnijih hondinih modela,i to nije rekla kazala nego informacija samog proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure
  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ali nisam zbog toga navratio, negn da vas pitam nešto.

 

Ima li neko nosač centralnog kofera za TA, onaj liveni. Kupio bih ;)

 

Na mom motoru skinut a treba mi ko leba. Ne bih pravio ako ne moram.

 

Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Ali nisam zbog toga navratio, negn da vas pitam nešto.

 

Ima li neko nosač centralnog kofera za TA, onaj liveni. Kupio bih ;)

 

Na mom motoru skinut a treba mi ko leba. Ne bih pravio ako ne moram.

 

Unapred zahvalan.

Dobices ga od mene ( centralni nosac, javi mi se na pp ) samo prvo meni neko da pomognete oko bocnih nosaca za kofere. :)

Naime treba da kupim nosace za bocne kofere i na njima nema onaj nastavak za migavce pa ako neko ima to ili ima neku ideju kako to da resim neka kaze. ;) Rec je o givijevim nosacima.

Hvala unapred.

poz.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Ali nisam zbog toga navratio, negn da vas pitam nešto.

 

Ima li neko nosač centralnog kofera za TA, onaj liveni. Kupio bih ;)

 

Na mom motoru skinut a treba mi ko leba. Ne bih pravio ako ne moram.

 

Unapred zahvalan.

:o :o :o oooooooooo Bokes,pa ti si ziv  covece!Eto vidis,samo si trebao da pitas  :)

a uzgred,ja pravim centralni stender,pa bih zamolio nekog ko ima,da ga slika sa one strane gde se granici sa ramom.Ja sam nesto pravio,al mi se ne dopada granicenje.A ko ima volje,moze i slike iz dva-tri ugla.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ali nisam zbog toga navratio, negn da vas pitam nešto.

 

Ima li neko nosač centralnog kofera za TA, onaj liveni. Kupio bih ;)

 

Na mom motoru skinut a treba mi ko leba. Ne bih pravio ako ne moram.

 

Unapred zahvalan.

:o :o :o oooooooooo Bokes,pa ti si ziv  covece!Eto vidis,samo si trebao da pitas  :)

a uzgred,ja pravim centralni stender,pa bih zamolio nekog ko ima,da ga slika sa one strane gde se granici sa ramom.Ja sam nesto pravio,al mi se ne dopada granicenje.A ko ima volje,moze i slike iz dva-tri ugla.

Pozz

 

Zdravo Brko. Ziv i sve zivlji :)

 

Ne mogu da vozim pa prikupljam delove koji mi fale ;)

 

Nego, vezano za taj centralni, secas li se nase price? Uvezbaj pa +1, uz adekvatan revans ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ali nisam zbog toga navratio, negn da vas pitam nešto.

 

Ima li neko nosač centralnog kofera za TA, onaj liveni. Kupio bih ;)

 

Na mom motoru skinut a treba mi ko leba. Ne bih pravio ako ne moram.

 

Unapred zahvalan.

Dobices ga od mene ( centralni nosac, javi mi se na pp ) samo prvo meni neko da pomognete oko bocnih nosaca za kofere. :)

Naime treba da kupim nosace za bocne kofere i na njima nema onaj nastavak za migavce pa ako neko ima to ili ima neku ideju kako to da resim neka kaze. ;) Rec je o givijevim nosacima.

Hvala unapred.

poz.

 

 

jel mislis na givijeve wingrack-ove?

ako na to mislis, postoje dva modela: sa i bez produzetaka za migavce.

u varijanti da imas model bez migavaca, jednostavno ih pomeri malo unazad. ja sam imao identicnu situaciju. migavce postavis na metalne ushi koje pricvrscujes za plocu na bajku.

ukoliko sam te pogresno razumeo, sori na praznim recima.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja