Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Sta ti je sa tim pinjonom?

Pa pinjon mi je riknuo vec bio pa sam uzeo novi i zamenio. Ali opet ne radi. Metalni puz ima lufta na sve strane gore dole levo desno. Pa se pinjon pojede jer se ne gadjaju lepo zubi. (moj zakljucak)

A i pre mene neko je to budzio ali izgleda ne bas najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Upravo se vratio iz Grčke Ta nije ni štucnuo. Zadovoljan povišenim vizirom od Ivana, možda da je širi za 7-8cm i višlji još jedno 10cm da mi ne baca vazduh direktno na gornji deo kacige i gura glavu celim putem unazad osim ako se savijem mada nekom manjem i nižem bi bio taman. Potrošnja 6.6litra.( kod nas sipan 98, mak 100 Grčka 100 oktana u Grčku teo padnem u nesvest 1.83 e sam platio litar da se utepaš ) I definitivno sam ubedjen da mu fali šesta brzina ne prenosni odnos na 160 je malo ispod 7000 obrataja. Taman bi ga šesta spustila kako treba. Najlepše mu prija i ne umara na 120-140km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit
 

ja u septembru treba da palim dole. nemoj da me plasis sa cenom goriva... ja sam racunao na 1,5 do 1,7 :( gde si ti to isao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Piše da sam svuda sipao 100 ne 95 on je malo skuplji. Platio sam 11.41 litra 21 euro pa ti izračunaj Evo gledam račun a mogu i slikam račun kao dokaz najmanji problem čuvam ih da računam potrošnju i cenu puta. Uglavnom nisam video da ima u Grčkoj ispod 1,7 možda koji cent manje i to 95 koji ti više potroši pa dodje na isto. Kod njih je trip imaju različite cene jer zavisi od pumpe do pumpe dal je autoput grad bliže dalje... Plan je bio olimp regija, spavao sam kod druga par dana u Nei poriu, pa sam mislio do Sitonije. Ipak ostalo manje novca pa sam prešao samo preko Olimpa i Olimpijade do Katarini pa sam se vratio na Soloun i nazad Evzoni. ( Extra put obavetzno voziti one krivine al nije za ovu temu da ne idemo off )

Putarine sam u Grčkoj plaćao nemam pojma zašto u Mak nisam. 

p.s. paziti na idiote azilante umalo me nisu obalili sa motora na autoputu kad su izleteli ispred mene sa papirima da ih povezem ! Ima ih previše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Hvala Kile.Nocas vec stigli i nazad,produzeni vikend  :takoje:  ;) Preko Djurcevica Tare i Durmitora, pa duz cele obale sa povratkom 1300km cistog hedonizma,dusevna hrana za hladne dane 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Ajde malo sabiranja utisaka i nekih poredjenja,mozda nekog i zanima.

TA PD06 "mlad" 89.god.Natovaren muski,nas dvoje sa opremom oko155kg+35kg prtljaga,znaci 190kg opterecenja.Voznja...pa da kazem zustra,ne kilavim.Put preko Zabljaka idealan,od Niksica ka Risnu kao autoput 110-120km a po krivinama lepo peglanje,narocito one serpentine kod Savnika.U povratku uz Zlatibor pun gas koliko moze  :moto2: pa igranje preskakanja po magistrali do Bgda.

Suma sumarum potrosnja 5,4lit prosek,ulja 200gr(zanemarljivo s obzirom na godine i jak ritam pod teretom) na 1300km puta.

Sad malo poredjenja.Pre neku godinu sam deonicu do C.G. isao sa KLEom pod istim optercenjem.Potrosnja 4.5,skoro litru manja.U potezanju mnogo zivahniji i zustriji u odnosu na TA ali...Uvek ima ali ;) TA mnogo,ali mnogo udobniji i nema propadanja prednje viljuske kod jaceg kocenja.Nekako deluje podvozniji,kompletniji, mada ni sa KLEom ja nisam bio nezadovoljan.I na kraju menjac na Hondi je dosta meksi mada ima "samo" 5 brzina.Toliko  :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Ja sam od pocetka sezone za okupljanje sekte, ajde recite neko vreme i mesto ovaj vikend pa da se vidimo malo.

Inace, da li je neko otvarao instrument tablu i da li neko zna koliko je zeznuto i kako se menja osvetljenje cajgera tj. pozadinsko osvetljenje. Koliko tu ima sijalica i da li se menjaju samo one ili sa sve grlom? Mozda bih stvario LED osvetljenje, ali ne neko seljacko niti da sljasti, vec isto belo svetlo oko 4300K, fakticki ista boja osvetljenja samo da to bude ujednaceno i lepse (modernije)?

Ako je neko nesto radio oko toga, bio bih zahvalan na misljenjima i sugestijama :)

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

ja 12 idem (subota), putanja je sase, stari slankamen, uz dunav krcedin, beska, cortanovci, venac,,, a moze i obrnuto,, polazak je u 10h motel lovac Indjija, to je na pola puta novi sad - bg kod gradskog bazena ;)  ima dobar riblji paprikas u slankamenu na brodu pa bi mogli tamo na rucak recimo :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

ja pazario skid plate od afrike u grckoj i planiram da ga namestim na trandzu... 

ovo je samo improvizovano naslonjena desna strana da vidim kako cuci i podelim sa vama :)

ako je neko zainteresovan imam jos jedan set (levu i desnu stranu) nije u zavidnom stanju al ko hoce da gituje i farba moze da se sredi da bude kao bombona :)

na prodaju i skid plate fabricki od transalpa.

zainteresovani neka se jave na pp ili na 0637600839 

 

post-31574-0-59493900-1442600566.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja