Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

malo mo je cudno da je brzina na 7000 obrtaja 140km??Zar ne bi trebalo da je to brze???0stabre.gif

 

Mozda je I brze, nisam obratio paznju, vise sam gledao u obrtomer....

u 5. na oko 5900 o/min ide 120km/h....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

To su ti bas visoki obrtaji, mani koji imam 110kg i 195cm sa svim koferima i samnom kao jedrom drzi na 5500, 120km/h. E sad mozda je greska na mom TA ne znam. :neznam: I nisam bas siguran da mu prijaju brzine vece od 120 ili cak mozda 110. Trandza ne voli neku veliku putnu brzinu. Cuo sam od vise majstora, pa cak mislim da mi je i scuba to jednom rekao, izvinjavam se ako gresim, da skoro svi TA i AT kojima je otvaran agregat su imali znakove pregrevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Brzina sa mehanickim brzinomerom, saljom I puzom od plastike je relativna stvar....

Meni recimo pokazuje 100 km/h a mom prijatelju na Thundercat-u 110 km/h, kad idemo jedan pored drugog "istom" brzinom...

 

samo GPS je tacan, mada I on moze da prevari....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Nisam to hteo da kazem, svi imaju neke razlike oko 10km/h gore dole, Trandza nije motor za visoke obrtaje i ne voli auto-put, a ni ja ga ne volim 1hmm.gif. Vozio sam ga u raznim rezimima i najvise mu prija 80 na sat i krivudavi put a mozda je i do mene. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Slazem se TA je motor za uzivanje, dobar asfalt, sumski krivudav put I lepo vreme.....

Ali mora da radi bez trzanja u svim rezimima.....

 

Upravo mi je prijatelj javio da I njemu trza po malo Varadeo u zavisnosti od goriva.

Kaze da mu benzin sa OMV-a ne pravi probleme, pa cu probati sa zamenom goriva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pa moguce da je pokupio neku prljavstinu, meni je tek kad sam otisao do Umaga u maju (nekih 800km) u danu proradila masina kako treba. Probaj onaj OMV benzin od 100 oktana ja sam sipao i bogami primeti se razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Mislim da je gorivo u pitanju I to sto nije vozen skoro 2 meseca.

A mozda je I malo voda uradila posao kad sam ga oprao jer posle pranja nije ni posteno vozen da se osusi....

 

Vec je bolje isao posle jedno sat vremena voznje sinoc, a danas cemo jos da se vozimo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Evo sad se vratih sa voznje!

Ide kao blesav. Nema vise trzanja, prima gas poteze.... Prosto kao da sam seo na 1000 ccm.

 

Problem je bio u kvalitetu goriva i to sto se usled duzeg stajanja napravio talog u loncicima karburatora.

Cim sam ispustio talog iz loncica i sipao novo gorivo, sve je proradilo kako treba.

Radi svoje sigurnosti, proverio sam vazduh dizne ( odviju se 3 i po kruga) i podesio ler. Prede ko mače...

 

Sve u svemu voznja, voznj i samo voznja i motor ce da radi ko bog...... :moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda Transalp xl600 V

Izvinite ako upadam u razgovor ovako iznenada, sto se tice goriva moja preporuka da samo ako moras sipaj negde drugde gorivo, inace ja licno gledam samo na OMV pumpi i samo euro bezolovni ili ovaj od 100 oktana... Motor mi je nedavno imao problem,gusio se, radio na jednom cilindru,pravio veliki problem i na kraju kad sam otisao kod majstora bio je los kvalitet goriva, velika glupost al unisti motor.. unutra sve crno i masno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Postovani novi drugari...:)

Od sutra i ja postajem vlasnik HONDE TRANSALP 600 v ...uskoro i slike ...

Vec neko vrijeme pratim ovaj forum i jako je zanimljiv ,pogotovo ideje koje imate da nabudzite svoje ljubimce heheheh

Ja sam Zoran Tadic iz Banja Luke 80 god.

Nadam se da cemo se lijepo slaga barem ovdje na forumu...

VELIKI POZDRAV ZA SVE!!!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Za te pare si mogao i neki motor da pazariš :lol:

 

dobrodošao :)

 

Zna se dobro koji ti je motor funkcionalniji (i nije ti u potpisu)...1nanana.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tjah... neko vreme neće biti u funkciji kao što je bio. Ima posla na njemu. A to što nije u potpisu... pa lepo piše "motor koji vozite" :nanana::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Ima li mozda neko lanac, a da mu ne treba, da je stavio novi, a da je stari bio u kakvom takvom ok stanju?

 

Moj se isteglio pa je za zamenu i poceo je da zvekece, ali su lancanici ok. Ne bih kupovao samo novi lanac, a da lancanike ne menjam, nego bih to menjao komplet. Pa dok su lancanici ok, ok je i jedan polovan lanac, pa dok traje sezona vozao bih se njime, posto mi se ne daje za nov komplet 120e trenutno <_< , jer imam druge planove :zvizduk:

 

Ako je neko voljan da pomogne ili pokloni lanac, rado bih ga prihvatio, a uz to bih mu platio pivo, malo li je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Napisi ukratko kako si dosao do tih 64 KS.

 

Ukratko, ozbiljno znanje, ozbiljna računica, ozbiljan rad i ozbiljne prepravke. Nema ukratkije :D

Listam temu, pa naleteo na ovo. Jel bi mogao malo opsirnije da objasnis kako ste izvukli toliku snagu iz TA ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Napisi ukratko kako si dosao do tih 64 KS.

 

Ukratko, ozbiljno znanje, ozbiljna računica, ozbiljan rad i ozbiljne prepravke. Nema ukratkije :D

Listam temu, pa naleteo na ovo. Jel bi mogao malo opsirnije da objasnis kako ste izvukli toliku snagu iz TA ?

 

Eh koliko nas je već pitalo...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Dali neko zna dal je isti zadnji disk....za TA 600 i 650....i gde se moze naci...moze i polovan ako je dobar...pozz

 

Mislim da su isti.

Ja kupio nov zadnji disk prosle godine u Guevari za 60 eura, a polovan su mi nudili za 50 eura.

Vise ti se isplati nov da kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Dali neko zna dal je isti zadnji disk....za TA 600 i 650....i gde se moze naci...moze i polovan ako je dobar...pozz

 

Mislim da su isti.

Ja kupio nov zadnji disk prosle godine u Guevari za 60 eura, a polovan su mi nudili za 50 eura.

Vise ti se isplati nov da kupis.

Ako je 60 nov upravu si.....netreba se zajebavati...i meni su trazili 50.............

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja