Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Nije istih dimenzija kao fabricki. Mora da premeri nosac akumulatora pa da vidi da li moze da ubaci kiselinski. Ili ako je vec neko kupovao pa da napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Ne znam za 650 ali na 600 je original dimenzija,

ja sam stavio pre mesec dana.

Da li neko ko vozi 87-88 godiste zivi na cukarici ili negde u blizini

da sutra doletim na minut samo da uporedim stop svetlo, hitno mi je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

Cini mi se da je neko pominjao da je skoro kupio u Torexco akumulator za Transalpa ali ne mogu da pronadjem temu gde je to pisano. Cini mi se da je rekao da je platio oko 5000 (ili se varam oko cene) i da je ostao jos jedan akumulator na stanju. Varta je u pitanju cini mi se. :stabre:

 

Meni moj akumulator riknuo. Ima dobar napon ali kad ga opteretis napon pada na 9V. :(

 

Tamo gde sam gledao Vartini akumulatori za Transalpa su oko 10 000 din, Unibat 5-6000, otprilike isto toliko i Landport.

 

Kremo druze, samo da ti kazem da je i meni otiso akumulator i da sam celu Srbiju pretreso i nisam ga nasao. Na motoru imam Unibat CTZ12S-BS koga cu opet da kupim a jedini koga sam nasao slican njemu po karakteristikama je Yuasa YTZ12S ali je 19000din 1neznam.gif

moj ti je savet da gledas akumulator cija startna struja nije manja od 210A

Ja sam kupio od nasih komsija i cekam bratko da ga dokara iz Sofije1zvizduk.gif

http://www.akumulato...0CTZ12S-BS#info

p.s 10leva=5euro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Cini mi se da je neko pominjao da je skoro kupio u Torexco akumulator za Transalpa ali ne mogu da pronadjem temu gde je to pisano. Cini mi se da je rekao da je platio oko 5000 (ili se varam oko cene) i da je ostao jos jedan akumulator na stanju. Varta je u pitanju cini mi se. :stabre:

 

Meni moj akumulator riknuo. Ima dobar napon ali kad ga opteretis napon pada na 9V. :(

 

Tamo gde sam gledao Vartini akumulatori za Transalpa su oko 10 000 din, Unibat 5-6000, otprilike isto toliko i Landport.

 

Ja sam to pisao (Varta) da sam uzeo Vartin kiselinski akumulator u Torexu pred pocetak otvaranja moto sezone u Beogradu i da je ostao jos jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Ponovih se ja kisnim kombinezonom.

U Mass company, ciste zalihe Held opreme.

Cena sa 40% popusta....

S obzirom na vreme, ove godine ce to biti stvar koja ce se najvise koristiti...

post-7600-0-16805400-1370633624_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Drugari,jedno pitanje za mog drugara koji nije na forumu,na njegovom Transalpu se desava sledece,pri brzini od 40 do 60 km-h dolazi do vibracija na volanu ali ne da volan trese levo-desno kao kad je guma neizbalansirana vec se guvernal odnosno ceo prednji kraj ljulja gore dole,da napomenem da mu gume nisu balansirane.Preko te brzine je sve normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Drugari,jedno pitanje za mog drugara koji nije na forumu,na njegovom Transalpu se desava sledece,pri brzini od 40 do 60 km-h dolazi do vibracija na volanu ali ne da volan trese levo-desno kao kad je guma neizbalansirana vec se guvernal odnosno ceo prednji kraj ljulja gore dole,da napomenem da mu gume nisu balansirane.Preko te brzine je sve normalno.

Neka proveri da mu slučajno felna nije kriva (jajasta) i neka balansira gume.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ako je felna kriva ima li joj pomoci,mislim moze li se to ispraviti ili ne?Spolja se ne vidi nikakvo ostecenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Ako je felna kriva ima li joj pomoci,mislim moze li se to ispraviti ili ne?Spolja se ne vidi nikakvo ostecenje.

 

Mozda nije felna (bandaš). Mozda su se zbice opustile i tocak je izasao iz ose rotacije, pa ima aksijalno "bacanje".

Najbolje je da podigne prednji tocak i da da okrece rukom, i da iskontrolise bacanje levo-desno ili aksijalno tkzv. jajasto okretanje.

 

Ako nije nista od toga, mozda je ulje u viljusci....

 

Isto sam imao na starom TA600, i resio sam centriranjem tocka i zamenom ulja u viljusci.....

 

A mozda guma ima klobuk....

 

Proveri pa javi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Gume nisu jer je tek postavio nove gume a i sa starim se isto desavalo,ja sam mu onako laicki podigao motor na centralni i okretao tocak ali nista golim okom ne mogu da vidim.Ima li neko br od Peterpan-a da ga pitam za felnu jer cini mi se da on to sredjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Transalpi su večiti, ne kvare se i nema mnogo razloga da pišemo u ovoj temi.

Nego ja juče nešto malo poradio na mom motoru, pa hajde da se pohvalim:

 

1. Montirane nove gume (Haidenau K76). Prvi utisci o gumama pozitivni.

2. Postavljen novi lanac (DID525VX Gold) i lnčanici (JT). Prednji lančanik sa 16 zuba.

3. Zamenjene svećice (NGK).

4. Zamenjen filter za vazduh.

5. Nabavljene i gumice/semerinzi za ventile, pa ovih dana i to treba da odradim. A tada takođe menjam i ulje i filter.

6. Dograđen i namontiran vizir koji sam dobio na poklon od kolege Tindirbp, (a nakon što je od poklona odustao Igork). Obojici se zahvaljujem. Ne mogu trenutno da postavim fotografije pošto mi je prilikom udesa "nastradao" fotoaparat (bio u torbici).

 

Samo da napomenem nešto po pitanju lanca i lančanika: Prednji lančanik je potpuno ostao bez zubaca (preskakao) još od prošle godine i pri tome oštetio i lanac. Tada sam dobio od Rajka na polklon polovni prednji lančanik i sa njim se služio do sada. A kada sam demontirao lanac izbrojao sam 17 članaka na kojima uopšte nema rolnica (ostale samo osovinice). Od toga su na dva mesta nedostajala po 7 rolnica uzastopno (grupno) i još tri komada "solo".

Kada sam vozio nije mi trebala ni sirena ni glasan izduv, sklanjali se ljudi jer mislili da ide kombajn.

Sleduje uskoro i zamena lamela na kvačilu, sajle kvačila, pločica prednjie kočnice, ulja u sistemu kočnice (a možda i zamena creva).

A onda malo kozmetike (priprema i farbanje motora zbog udesa koji sam imao). Mehanička oštećenja koja su tada nastala na motoru uglavnom su sanirana i motor je bio u funkciji odmah nakon udesa.

Transalp je neuištiv (a i oni koji ih voze)!0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Gume nisu jer je tek postavio nove gume a i sa starim se isto desavalo,ja sam mu onako laicki podigao motor na centralni i okretao tocak ali nista golim okom ne mogu da vidim.Ima li neko br od Peterpan-a da ga pitam za felnu jer cini mi se da on to sredjuje.

 

Stavi sa strane oboda felne neki reper (srafciger, ali ga ucvrsti) i okreci tocak. Posmatraj rastojanje izmedju tog repera i oboda pa ces videti da li je ok ili ne. Isto uradi i sa obodom tocka po obimu, pa ces lakse uociti ima li odstupanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Gume nisu jer je tek postavio nove gume a i sa starim se isto desavalo,ja sam mu onako laicki podigao motor na centralni i okretao tocak ali nista golim okom ne mogu da vidim.Ima li neko br od Peterpan-a da ga pitam za felnu jer cini mi se da on to sredjuje.

 

Stavi sa strane oboda felne neki reper (srafciger, ali ga ucvrsti) i okreci tocak. Posmatraj rastojanje izmedju tog repera i oboda pa ces videti da li je ok ili ne. Isto uradi i sa obodom tocka po obimu, pa ces lakse uociti ima li odstupanja.

 

Probacu tako pa javljam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Dobri ti ovi bocni koferi :takoje::D

 

Auu bocni koferi Made in JNA!

 

 

Ništa bolje ne amortizje pad motora od njih :moto3: Jedini je problem što ne mogu da se zaključaju i ostave na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja