Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Hvala čika Scubo! :)

Greje se u leru. Dok vozim, hladi ga vetar, tako da se puno ne zagreva. Možda pokazivač zeza. Na osnovu njega sam zaključio da se greje, kao i na to šurenje sa desne strane. :D Juče sam skinuo pumpu, nije bilo naslaga kamenca, meni je delovalo sve u redu. Kako da proverim da li pumpa uopšte radi svoj posao? Je l´ moguće da se desi da se negde u sistemu nataloži kamenac, s obzirom da se sipa destilovana voda sa antifrizom?

Nisam imao prilike da leti vozim TA (kupih ga pred zimu), tako da mu je možda i ovo radna temperatura. 1neznam.gif Kad sam ga zimi vozio, kazaljka nije prelazila 1/4 podeoka i to kada ga peglam. Imao sam osećaj da možda nije pokvaren termometar. :)

Karburatore sam sinhronizovao pre dve nedelje, mada i pre toga je bilo zagrevanja. Filter je nov. Svećice su ok. Izduv nije bušan. Hladnjak nije bušan, a nisu ni rebra kriva.

Uglavnom ga vozim u srednjim obrtajima, tu oko 4-6000 o/min, kako na otvorenom, tako i u gradu.

Zamenio sam juče antifriz, pa ću da vidim šta se dešava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Pokušaj sa ispiranjem sistema nekom od tečnosti za alu radijatore. Meni je to sredilo problem.

Drugo, proveri smešu na karbovima. Ako je siromašna diže temperaturu.

 

Vidiš, nisam probao to sa tečnošću za radijatore. Ako se ispostavi da opet zeza, probaću sa time.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

nema veze sa trandzom, ali meni u jugicu naprotiv nije radilo grejanje skino i opro hladnjak koji je bas bas bio prljav i natalozen i proradilo, to je onaj hladnjak za grejanje gore... epilog price sa pranjem hladnjaka dobijaju se rezultati.... to sam uradio sto sam crevo od vode ubo na jedan kraj hladnjaka i pustio vodu pod pritiskom... pojma nemam dal bi to moglo i na trandzi da se uradi, majstor kaze dole se natalozi u dnu pa ne moze dobro da struji i ako sam sipo samo antifriz nema pojma otkud se toliki talog i prljavstina nakupila u hladnjaku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Drugari imam jedno pitanje, danas sam primetio posle voznje da na zadnjem cilindru, iza izduvne cevi, na jednom sraficu "balavi" ulje. Sad me zanima sta je iza tog srafa, dal smem da ga izvadim a da ne napravim neko belaje u motoru i da stavim bakarnu podlosku i da ga vratim na mesto i pritegnem? Cini mi se da sa te strane ide lanac pa se bojim da taj sraf ne drzi mozda klizac lanca il nesto drugo?

Evo i slika, mesto gde ide sraf je obelezeno strelicom: 12220ms6921headcomprrcy.jpg

Sta vi mislite ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Pregreva mi se motor puno. Dok sam na otvorenom, kazaljka termometra mi je na pola, čim uđem u grad, ventilator se pali, skoro da uđe u crveno. Riknuo termoprekidač ili? Inače jako se oseti toplota sa desne strane, ubi mi nogu... :/

Znam da je Transalpa teško pregrejati, tako da nešto sigurno nije u redu... Antifriz sam proverio, sve je ok.

 

Proveri kakav ti je cep na hladnjaku pre nego rasklopis pola motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Pregreva mi se motor puno. Dok sam na otvorenom, kazaljka termometra mi je na pola, čim uđem u grad, ventilator se pali, skoro da uđe u crveno. Riknuo termoprekidač ili? Inače jako se oseti toplota sa desne strane, ubi mi nogu... :/

Znam da je Transalpa teško pregrejati, tako da nešto sigurno nije u redu... Antifriz sam proverio, sve je ok.

 

Proveri kakav ti je cep na hladnjaku pre nego rasklopis pola motora...

 

Rešeno pregrevanje. Nije bilo dobro naštelovan karburator, tj. nije sinhronizacija lepo odrađena...1hmm.gif Hvala još jednom svima, koji su pomogli savetima. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

pa jel ti manje sad trosi ili se samo ne greje, moj se ne greje al srce ko kamila mozda bi trebalo stelovati karburator... ko ti namestio :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

pa jel ti manje sad trosi ili se samo ne greje, moj se ne greje al srce ko kamila mozda bi trebalo stelovati karburator... ko ti namestio :Mina:

 

Pravo da ti kažem,nisam primetio neku promenu oko potrošnje...1neznam.gif Sipam uvek pun rezervoar na oko 200 pređenih kilometara, +- 0,5 litara/100km promena u odnosu na prethodno sipanje, mada to prepisujem različitom stilu vožnje. Radi mirnije u leru, ne greje se više. Nisam čistio karbove, uglavnom se vodim mišlju ako radi, ne diraj.1zvizduk.gif Meni troši od 5-6 litara, tako da nisam hteo ništa da diram.

Sinhronizovao sam ja, i to ovom metodom:

 

 

Naravno ja sam uzeo dve boce (od infuzije valjda, staklene) i tako napravio. Za amatersku upotrebu je više nego dovoljno. Najbolje je sinhronizovati uz pomoć vakuumetra, ali mene je ovo koštalo 100din (5m providnog creva, za akvarijum, prečnika 4mm). Boce sam imao kući...1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: honda transalp

I ja stigoh sa proputovanja 5800 km do Sicilje i nazad Trandza radi bez problema,brzina od 20 do 120 nigde je nisam stedeo potrosnja ispod 4.5 litara potrosnja ulja oko 400 ml jedino zbog kise potrosio dve boce spreja za lanac.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

I ja stigoh sa proputovanja 5800 km do Sicilje i nazad Trandza radi bez problema,brzina od 20 do 120 nigde je nisam stedeo potrosnja ispod 4.5 litara potrosnja ulja oko 400 ml jedino zbog kise potrosio dve boce spreja za lanac.

Daj malo slika i opis putovanja....ta relacija mi je san.Svaka cast 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 895 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

I ja stigoh sa proputovanja 5800 km do Sicilje i nazad Trandza radi bez problema,brzina od 20 do 120 nigde je nisam stedeo potrosnja ispod 4.5 litara potrosnja ulja oko 400 ml jedino zbog kise potrosio dve boce spreja za lanac.

Daj malo slika i opis putovanja....ta relacija mi je san.Svaka cast 0takoje.gif

 

 

 

 

Ajde stvarno napisi malo kako je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

auuu i ja presao dosta, al mi prosek preko 6 litara bio, a na autoputu kad je bio natovaren i voznja konstantno 130 guto preko 8 litara, na momente sam mislio da mi ispalo crevo od goriva ili da negde curi ;) moj mora na stelovanje pod hitno, samo ako ga ja budem stelovo ima da srce preko 10 :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

auuu i ja presao dosta, al mi prosek preko 6 litara bio, a na autoputu kad je bio natovaren i voznja konstantno 130 guto preko 8 litara, na momente sam mislio da mi ispalo crevo od goriva ili da negde curi ;) moj mora na stelovanje pod hitno, samo ako ga ja budem stelovo ima da srce preko 10 :P

 

Sve se da naučiti. 0takoje.gifNi ja ništa oko motora nisam znao, malo zagledaš, ako skidaš neki deo sa više delova, slikaš, pa na osnovu slika vraćaš delove, i tako... Malo you tube, malo google, malo forum. Sve se može, kad se hoće.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

I ja stigoh sa proputovanja 5800 km do Sicilje i nazad Trandza radi bez problema,brzina od 20 do 120 nigde je nisam stedeo potrosnja ispod 4.5 litara potrosnja ulja oko 400 ml jedino zbog kise potrosio dve boce spreja za lanac.

 

Uh bre..kakva destinacija :) Nesmem da pitam zasto bas tamo...ko zna mozda si bio nekad neki mafia boss..don corleone i ostalo :D

Otvori temu...napravi neki putopis ako te ne mrzi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: honda transalp

Jos ne mogu da se vratim u normalu neznam dal zbog godina ili duzine puta tek sad me stigo umor.A bilo je super jedino sa vremenom nismo imali srece al jesmo bajkeri ili p ...e.[nesa panda] Pokusacu nesto da izmiksam mada mnogo nisam vican.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Drugari, da li znate jesu li iste stopaljke na TA600 87-88 i 94-95god?

Na fotkama izledaju identicno ali nisam 100% siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Cini mi se da je neko pominjao da je skoro kupio u Torexco akumulator za Transalpa ali ne mogu da pronadjem temu gde je to pisano. Cini mi se da je rekao da je platio oko 5000 (ili se varam oko cene) i da je ostao jos jedan akumulator na stanju. Varta je u pitanju cini mi se. :stabre:

 

Meni moj akumulator riknuo. Ima dobar napon ali kad ga opteretis napon pada na 9V. :(

 

Tamo gde sam gledao Vartini akumulatori za Transalpa su oko 10 000 din, Unibat 5-6000, otprilike isto toliko i Landport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Gde li si ti gledao?..

U torexu varta kosta 3900din, okrenes telefon i pitas...

Elem, da li neko zna za ove stopaljke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja