Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

A kako bih platio te gumice?Nikada nisam nešto poručivao iz inostranstva pa ne znam.

Jel može nešto drugo da se nabudzi od nečega iz Srbije ili tako nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 895 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

A kako bih platio te gumice?Nikada nisam nešto poručivao iz inostranstva pa ne znam.

Jel može nešto drugo da se nabudzi od nečega iz Srbije ili tako nešto...

 

 

Platis karticom, postarina se ne placa, jedino se ceka da stigne malo duze- oko mesec dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

A kako bih platio te gumice?Nikada nisam nešto poručivao iz inostranstva pa ne znam.

Jel može nešto drugo da se nabudzi od nečega iz Srbije ili tako nešto...

 

Uh...nisam siguran gde to da nadjes. Mislim verovatno mozda u Centar S ili Delta auto tj. oni su ovlasceni dileri delova za Hondu.

 

U suprotnom ako si u banci npr. Intesa ili Raiffeisen odes i trazis karticu za placanje preko interneta. Kad ti stigne kartica ostatak je veoma prost. Postarina sa Kineskih sajtova je u 80% slucajeva besplatna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

A kako bih platio te gumice?Nikada nisam nešto poručivao iz inostranstva pa ne znam.

Jel može nešto drugo da se nabudzi od nečega iz Srbije ili tako nešto...

 

Ako ces da budzis, onda uzmi gumene oslonce za klima uredjaj i to one sto idu na nogare od spoljne jedinice.

Unutrasnja rupa odgovara I moras da je prosiris, imaju I bocni slic, samo sto treba da je opseces da lici na original I da je malo stanjis.

post-7600-0-97042000-1366029798_thumb.jpg

 

Ja sam to pravio za stari TA I radilo je posao. Mislim da imam jednu jos uvek u garazi.

Postavicu slike popodne da vidis kako to izgleda. Rucni rad...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

To je i problem,ne mogu više čekati :)

Možda i rešim problem.Gumice za ram sam montirao ( nisu bili u kesi koja je ukradena) čovek što ima slavinicu kaže da možda ima gumice za rezervoar, javiće mi večeras tako da ću uveče znati šta i kako.Za gumice oko vizira ću iskoristiti gumice za slavinu samo ih malo prepraviti i prilagoditi.Šrafove sam svakako kupio nove još distancer da napravim i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Eto ove godine se ponovi nas dosta sa novim akumulatorom, pa tako i ja.

Uzeo sam Vartu 14Ah i od 140A u Torex-u i ostao je jos 1 komad. Platio sam 4290 din, ali prica ide sledeca.

 

Nazovem ja danas Torex, javi se neka zenica i prebaci me kod kolege. Javi se neki lik i ja mu kazem da mi treba akumulator za motocikl. Dam mu ja sifru modela akumulatora i kaze mi da nema. Zatim me pita koji je motor u pitanju, kazem mu ja taj i taj. Kaze mi on dalje, nema ni taj akumulator trenutno u magacinu. Reko ja ok, razocaran sto cu propustiti otvaranje moto sezone i spustim slusalicu.

Nazovem ja dalje battery centar i pitam da li imaju Yuasu za Transalpa, posto na sajtu u pretrazi mi pokazuje da nemaju. Javi se lik i opet ide prica, za koji model ti treba, bla bla, ja mu dam i on mi kaze nemaju, a da narucivanje treba da cekam do mesec dana. Reko super, nema u BGu nigde da kupim kvalitetan akumulator, da ne verujem, i tu prsnem. Poslednji koji mi moze pomoci to je nas administrator Arakis.

Nazovem cika Rajka i pitam da li mozda ima neki akumulator za Transalpa da mi pozajmi dok narucim da mi stigne. Nazalost, on mi odgovara negativnim odgovorom i kaze mi da nema.

Razmisljam ja dalje i reko, daj opet da nazovem Torex company da jos nesto pitam. Nazovem ja opet, javi se ona likusa prvo i prebaci me opet kod kolege. Medjutim, javi se neki drugi lik i ja mu opet dam sifru modela akumulatora. Lik mi odgovara pozitivnim odgovorom i kaze mi da ima 2 komada. Ja zbunjen njegovim odgovorom, pitam da li ste sigurni da imate, jer mi Vas predhodni kolega rekao da nema. Kaze on, nazovi za 5 min da proverim u magacinu da li ima. Zovnem za 5 min i odgovara mi pozitivno i kaze mi da ima 2 akumulatora. Tu ja dobijem kez na lice i kazem mu da mi treba hitno. Kaze mi on da dodjem do pola 4. Odem, pogledam i vidim da je to taj akumulator sto mi treba i kupim.

 

Znaci ne mogu da verujem da su toliko nesposobni da ne mogu da pronadju na kompu akumulator koji mi treba >:( . Sva sreca sto mi proletelo nesto kroz glavu i nazvao ih opet inace bih ostao bez akumulatora. Iskustvo, bolje zvati 2 puta nego jednom jer ima nesposobnjakovica. :zdravo:

 

PS Vidimo se na otvaranju moto sezone, motor je sredjen pa ko bude dosao videce, a slikice sredjivanja neki drugi put jer ne mogu da stignem da postavim iako sam rekao da cu postaviti sutra dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

90% prodavaca rezervnih delova nema pojma o onome sto prodaje. Onih 10% sto znaju nesto ili imaju svoj biznis ili nemaju jos dovoljno para da pocnu nesto sami.

Na zalos koliko su placeni dobro se i javljaju na telefon.

 

Drago mi je da si nasao akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

E pa drugari imam krajnje cudan problem na motoru. Nakon jucerasnjeg otvaranja sezone gde se motor dobro izgrejao poceo je da sece snagu na naglo dodavanje snage.

Znaci kad naglo dam gas motor puca...dimi...jedva radi. Kad se polako zavrce gas motor lepo ode u 9k obrtaja bez problema.

Kad se sam se sinoc vracao kuci bilo je hladnije napolju i problem je nestao...kontam vratice se simptomi cim pocnu vrucine i gradska voznja.

Jel imao neke slicne probleme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

E pa drugari imasm krajnje cudan problem na motoru. Nakon jucerasnjeg otvaranja sezone gde se motor dobro izgrejao poceo je da sece snagu na naglo dodavanje snage.

Znaci kad naglo dam gas motor puca...dimi...jedva radi. Kad se polako zavrce gas motor lepo ode u 9k obrtaja bez problema.

Kad se sam se sinoc vracao kuci bilo je hladnije napolju i problem je nestao...kontam vratice se simptomi cim pocnu vrucine i gradska voznja.

Jel imao neke slicne probleme?

 

Ili ti je filter vazduha prljav (pa je smeša prebogata jer motor nema dovoljno kiseonika da sagori benzin kada ga dodaš u nižim obrtajima), ili ti je smeša prebogata zato što pilot dizne trebaju da se prepodese. Kada je napolju hladno, vazduh je gušći i više ga stane u cilindar, i samim tim više benzina može da sagori i radi sve ok. Proveri prvo filter pa onda smešu. Za zimsku vožnju pilot dizne traže jedna podešavanja, za letnju druga... isto važi i za popriličnu razliku u nadmorskoj visini. Određeni motori čak imaju i nalepnicu na kojoj piše za koju su nadmorsku visinu podešeni. Pozzz

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

E pa drugari imasm krajnje cudan problem na motoru. Nakon jucerasnjeg otvaranja sezone gde se motor dobro izgrejao poceo je da sece snagu na naglo dodavanje snage.

Znaci kad naglo dam gas motor puca...dimi...jedva radi. Kad se polako zavrce gas motor lepo ode u 9k obrtaja bez problema.

Kad se sam se sinoc vracao kuci bilo je hladnije napolju i problem je nestao...kontam vratice se simptomi cim pocnu vrucine i gradska voznja.

Jel imao neke slicne probleme?

 

Ili ti je filter vazduha prljav (pa je smeša prebogata jer motor nema dovoljno kiseonika da sagori benzin kada ga dodaš u nižim obrtajima), ili ti je smeša prebogata zato što pilot dizne trebaju da se prepodese. Kada je napolju hladno, vazduh je gušći i više ga stane u cilindar, i samim tim više benzina može da sagori i radi sve ok. Proveri prvo filter pa onda smešu. Za zimsku vožnju pilot dizne traže jedna podešavanja, za letnju druga... isto važi i za popriličnu razliku u nadmorskoj visini. Određeni motori čak imaju i nalepnicu na kojoj piše za koju su nadmorsku visinu podešeni. Pozzz

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

 

Ociscen je filter vazduha..tj nije bio ni prljav al je svakako prosao tretman kompresorom.Smesa nije dirana od prosle godine i nisam imao apsolutno nikakvih problema sa naglim dodavanjem gasa. Juce sam u defile voznji par puta ubrzao u prvoj do blokade i sve je bilo ok. Problem se odjednom pojavio :(

 

Moze li biti do membrana. Nisu ispucale ali jel moze biti da su se istegle? ili izgubile svojstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Možda su ti otišle bočne membranice.. cut off membrane. Jedan član sa foruma ih uspešno reparira, mislim da se zove Vidik... nisam siguran. Potraži po ovoj temi, bilo je govora već više puta o tome.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Treba mi termoprekidac od Suzuki Marute, posto mi je vrisnuo na TA600. E sada pitanje, od kog godista da trazim i koliko ima auto kubika i kilovata? I gde ga mogu kupiti u Beogradu? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Auto ima 800 kubika bila vec podtema

Prodavnice delova Suzuki maruti

 

 

FFB Komerc Lomina 4-6

2646 078

 

 

TC zeleni venac

3618 977

063 7725236

 

SD auto

Cukaricka padina, Radnicka 48

2520 119

063 7048 249

 

Mile, Blok 45

060 7180 563

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

E pa drugari imam krajnje cudan problem na motoru. Nakon jucerasnjeg otvaranja sezone gde se motor dobro izgrejao poceo je da sece snagu na naglo dodavanje snage.

Znaci kad naglo dam gas motor puca...dimi...jedva radi. Kad se polako zavrce gas motor lepo ode u 9k obrtaja bez problema.

Kad se sam se sinoc vracao kuci bilo je hladnije napolju i problem je nestao...kontam vratice se simptomi cim pocnu vrucine i gradska voznja.

Jel imao neke slicne probleme?

 

Kakvo ti je gorivo?

Meni skoro uvek na pocetku sezone, dok ne potrosim zimsko gorivo koje sipam na kraju sezone, pomalo neravnomerno radi i hoce da puca na auspuhu.

Cim potrosim to gorivo sve bude savrseno.

Sto se tice tvog simptoma mogu da budu i svecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

E pa drugari imam krajnje cudan problem na motoru. Nakon jucerasnjeg otvaranja sezone gde se motor dobro izgrejao poceo je da sece snagu na naglo dodavanje snage.

Znaci kad naglo dam gas motor puca...dimi...jedva radi. Kad se polako zavrce gas motor lepo ode u 9k obrtaja bez problema.

Kad se sam se sinoc vracao kuci bilo je hladnije napolju i problem je nestao...kontam vratice se simptomi cim pocnu vrucine i gradska voznja.

Jel imao neke slicne probleme?

 

Kakvo ti je gorivo?

Meni skoro uvek na pocetku sezone, dok ne potrosim zimsko gorivo koje sipam na kraju sezone, pomalo neravnomerno radi i hoce da puca na auspuhu.

Cim potrosim to gorivo sve bude savrseno.

Sto se tice tvog simptoma mogu da budu i svecice.

 

uh ja sam od zime barem 6 puta ispraznio rezervoar. Na pocetku inspekcije je nadjena voda u cantri levog karba. Dovod goriva je doveden iz flasice cistog goriva i nista...Svecice su promenjene i opet isto...ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Bas lepo kazes UH!

Ako je to sve u redu onda moze da bude vise stvari.

Najgore je sto treba vremena da se eliminisu uzroci toga i da se ide jedan po jedan deo.

Za sada znas da kad je dobro ugrejan motor, pocine da pravi probleme. To moze da bude elektricni problem. Cdi ili kontakti. Na pr. TPS senzor na carbu itd... Nesto sto izgubi kontakt kad se zagreje.

Ja sam imao problem na kolima i to kad je hladan radi na 4 cilindra, i sve dok se ne ugreje dobro radi super. Kad ga ostavis sa vrucim motorom i upalis posle par minuta radio je na dva cilindra. I kad se ohladi sve ok rade sva 4.

Na kraju se ispostavilo da je bobina gubila kontakt kad se zagreje.....

 

Sigurno je neki kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Drugari ubih se od citanja i tek sam na pola teme posle nekoliko popodneva, moracu ipak da preskocim resto da pitam par stvari, mozda odgovorene do sad, pa kog ne mrzi da kaze/ponovi...

 

Danas sam konacno izvukao motor iz garaze da ga malo sredim pred farbanje i treba naravno zameniti ulje i filtere, ulja kod mene nema neki izbor a mog burazera neko ubedio da moze i za auto (za njegov KLE), samo da je polusintetika 10-40W?

 

Druga stvar, ako bih vec uzeo ulje za auta, da li postoji filter koji pasuje za Trandzu 600 MK1 od nekog auta, kog i ima li neke razlike, da ne zeznem nesto, ili samo oridjidji?

 

Treca stvar, skinuo sam filter vazduha, prasnjav je solidno a kuciste mirise pomalo na benzin, nema benzina (jedno 6 meseci vec stoji), jel ne sme ni malo da se oseti benzin tu ili? Naravno i gde kupiti drugi, za koje pare, orijentaciono bar...

 

I cetvrto, lanac i lancanici nisu u sjajnom stanju, ali mogu jos fino da teraju, ipak koji su povoljni a pouzdani proizvodjaci ili iskljucivo pucati pare na DID, ne znam koliko se sad krecu ali ako su pre par godina bili 130-ak €, sad su i skuplji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

E pa drugari imam krajnje cudan problem na motoru. Nakon jucerasnjeg otvaranja sezone gde se motor dobro izgrejao poceo je da sece snagu na naglo dodavanje snage.

Znaci kad naglo dam gas motor puca...dimi...jedva radi. Kad se polako zavrce gas motor lepo ode u 9k obrtaja bez problema.

Kad se sam se sinoc vracao kuci bilo je hladnije napolju i problem je nestao...kontam vratice se simptomi cim pocnu vrucine i gradska voznja.

Jel imao neke slicne probleme?

Komso, proveri crevce koje ide od rezervoara do karburatora.

Meni se jednom desila slicna stvar. Kada se motor zagreje pocne da gubi snagu i trokira, na srecu bila je trivijalna stvar. Omeksalo je crevce od vakuuma na slavini za gorivo. Kada se masina zagreje, zagreje se i crevce, dodatno omeksa i jednostavno se spljosti i zatvori dovod goriva. Kada sam ga zamenio, sve se vratilo u normalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

E pa drugari imam krajnje cudan problem na motoru. Nakon jucerasnjeg otvaranja sezone gde se motor dobro izgrejao poceo je da sece snagu na naglo dodavanje snage.

Znaci kad naglo dam gas motor puca...dimi...jedva radi. Kad se polako zavrce gas motor lepo ode u 9k obrtaja bez problema.

Kad se sam se sinoc vracao kuci bilo je hladnije napolju i problem je nestao...kontam vratice se simptomi cim pocnu vrucine i gradska voznja.

Jel imao neke slicne probleme?

Komso, proveri crevce koje ide od rezervoara do karburatora.

Meni se jednom desila slicna stvar. Kada se motor zagreje pocne da gubi snagu i trokira, na srecu bila je trivijalna stvar. Omeksalo je crevce od vakuuma na slavini za gorivo. Kada se masina zagreje, zagreje se i crevce, dodatno omeksa i jednostavno se spljosti i zatvori dovod goriva. Kada sam ga zamenio, sve se vratilo u normalu.

Neverovatno meni se zapusilo crevo od vakuma, nisam mogo ukapirati dva sata o cemu se radi dok nisam otvorio cep rezervara a on povuko vazduh ko lud.Onda sam kreno redom i naso zagusenje....banalno al zajebano.....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Drugari ubih se od citanja i tek sam na pola teme posle nekoliko popodneva, moracu ipak da preskocim resto da pitam par stvari, mozda odgovorene do sad, pa kog ne mrzi da kaze/ponovi...

 

Danas sam konacno izvukao motor iz garaze da ga malo sredim pred farbanje i treba naravno zameniti ulje i filtere, ulja kod mene nema neki izbor a mog burazera neko ubedio da moze i za auto (za njegov KLE), samo da je polusintetika 10-40W?

 

Druga stvar, ako bih vec uzeo ulje za auta, da li postoji filter koji pasuje za Trandzu 600 MK1 od nekog auta, kog i ima li neke razlike, da ne zeznem nesto, ili samo oridjidji?

 

Treca stvar, skinuo sam filter vazduha, prasnjav je solidno a kuciste mirise pomalo na benzin, nema benzina (jedno 6 meseci vec stoji), jel ne sme ni malo da se oseti benzin tu ili? Naravno i gde kupiti drugi, za koje pare, orijentaciono bar...

 

I cetvrto, lanac i lancanici nisu u sjajnom stanju, ali mogu jos fino da teraju, ipak koji su povoljni a pouzdani proizvodjaci ili iskljucivo pucati pare na DID, ne znam koliko se sad krecu ali ako su pre par godina bili 130-ak €, sad su i skuplji?

 

Pazi sve moze ali nije preporucljivo.

 

Vecina motora, pa i TA, imaju mokro kvacilo(isto je ulje i za menjac i za motor) te ti je potrebno ulje koje je tome namenjeno a ulja za automobile nisu. Tako da je vrlo verovatno da ce ti sa auto uljem proklizavati kvacilo. Zakljucak kupi moto ulje 10w40, 10w50 ili 15w50

 

Do sada nisam cuo da filter od nekog auta pase na TA ali mozda neko jeste. Takodje ne znam koliko ti se isplati da se sa ovim zezas zbog mozda neke ustede od 100din.

 

Posto je dugo stajao i nije nemoguce da se oseti malko na benzin. Ako je filter prljav promeni ga, TA ne voli prljav filter. 1oda.gif

 

Ja bih kupio DID.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja