Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300 HPE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
pre 48 minuta, Satelis je napisao:

Garancija treba da resi i pokrije problematiku, do tad u agregat bi sipao min. 10W40 gradaciju.

Kolega, sa 10w40 viskozitetom ne bih dobio ništa sem što bih otežao hladan start pri niskim temperaturama. Kinematska kao i dinamička viskoznost je pri 90 stepeni celzijusa gotovo ista ako poredimo 10w40 i 5w40. Predlog bi imao smisla za neku varijantu ....W-50 ili ....W-60, ali ne bih zaista da izigravam naučnika, već ću se držati onoga što je proizvođač preoporučio. 

Oko problematike na duže staze, naslaga koje spominješ, verujem da veliku ulogu imaju upravo standardi ulja o kojima smo pričali u postovima iznad. 

 

pre 52 minuta, Satelis je napisao:

To je velika, prevelika potrosnja ulja, ode cela litra na 5K ili ti u motoru ne ostane nista da podmazuje.

 Slažem se, i upravo se to dogodilo jednom korisniku po rečima servisera jer nije kontrolisao, niti je bio na kontroli u servisu. 

Ono što znam sigurno je da kod mene nije potrošio 1l na 5000km. Znao bih tačnu vrednosti da mi nisu dosuli na kontroli kada sam bio, jer ne znam koliko je to bilo. Zato ću sada znati u ml i neće biti nagađanja... :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
Pre 1 sat, bakica je napisao:

U kom delu videa je to? Ja sam jedino video da priča o zameni klipnih prstenova ili narodski rečeno karika... Sama tolerancija mere klipa i klipnih prstenova je u stoti deo milimetra, tako da ''zev'' karike od motora do motora gotovo da ne sme da ima razlike, pogotovu kad je reč o novim motorima. Takvi propusti bi baš bili ogromno pitanje za kontrolu kvaliteta proizvoda.

On takođe navodi da bi možda stavio komplet malossijev klip sa karikama.

Opet, da ne širim priču, u zavisnosti od tačno navedene količine potrošenog ulja ću eventualno poduzimati neke korake, jer neću ništa otprilike da radim. Ako treba tražiću direktno od proizvođača koliko je propisana dozvoljena potrošnja ulja, i ukoliko je u tim granicama ne pada mi na pamet da mi neko otvara nov agregat... :takoje:

od 7:51  spominje zamenu prstenova - karika ( lapsus ) kao i da razmatra ubacivanje malosijevog klipa zbog povećanja snage.Trebao bi da preduzmeš nešto ako nastavi toliko da ti troši , sigurno ti neće odgovoriti da je 200 ml propisana dozvoljena potrošnja, baš ti se zalomio ekstrem izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
pre 43 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Trebao bi da preduzmeš nešto ako nastavi toliko da ti troši , sigurno ti neće odgovoriti da je 200 ml propisana dozvoljena potrošnja, baš ti se zalomio ekstrem izgleda.

Naravno, ako budem imao nesumnjivo elemente za reklamaciju uputiću je svakako, ali kao što rekoh 200ml sigurno ne troši na 1000 km, samo ostaje da se vidi koliko je to tačno.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Evo jednog konkretnog primera , slikano je jutros.U pitanju je ovlašćeni Piaggio servis na Novom Beogradu u YUBC,ko održava tamo prepoznaje momke :care:.Inače vlasnik koji im je dovezao skuter je Grk , koji živi i radi u Beogradu, svoj skuter održava kod njih od početka (dovezao ga je novog iz GR , ovde ih nije bilo da se kupe letos a dole su bili i 500 e jeftiniji).Čovek kaže da mu je potrošio 50 ml na 2000km .

Screenshot_20230118_112332_Facebook.jpg

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@cezarpaMa pitanje je kako je to i mereno , da li je motor bio vruć ili ne.. U svakom slučaju u uputstvu piše da motor troši ulje u redovnom radu kao i na automobilima . Meni lično ne troši ali i da potroši malo to je apsolutno normalno ( i ne može da ugrozi rad u gore navedenoj dinamici i količinama a do 5000 km,  tj.naredne zamene ulja).Taj motor u Beverliju 300hpe od 26 KS na 278 cc Euro 5 ( vespa ima 23 KS) "leti" kako ide. Takođe sam naleteo na informacije da i kod drugih , novih  Euro 5 motora postoje prijavljeni slučajevi da po malo troškare ( yamaha x max)što je i deklarisano u korisničkom uputstvu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3444 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Džim Džarmuš je napisao:

Taj motor u Beverliju 300hpe od 26 KS na 278 cc Euro 5 ( vespa ima 23 KS) "leti" kako ide

Ma de leti, sve zavisi sa čim ga porediš. Moj prošli skuter je imao 170kg (prazan), a imao 29,5 KS, mogao da se popne uz masnu banderu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Merio sam ulje, ali još je rano za zaključke...neću da iznosim ništa zvanično još uvek dok ne sastavim ravno 1000km. Za sada nema promene na meraču. U prošlom servisnom intervalu već posle 300-400km sam mogao primetiti smanjenje novoa, a sad sam tu negde...  

Inače, nabavio sam neki ''aliapovič'' :jee:. Samo da uhvatim vremena da vidim kako da ga nabudžim, kakav nosač da napravim, pa ću postaviti neki video. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@boza_kg Beverly 300 hpe ima 26 ks i 185kg  i ono što je najbitnije 19kw na 8000 rpm odnosno obrtni momenat od 26nm na 6250 rpm , ne znam taj tvoj koji je bio model , pa da ga uporedim ,kao bi smo kategorizovali subjektivni osećaj "letenja" i "penjanja". Ali na primer u odnosu na Kymco Agility+300 (koji sam upoređivao pre kupovine) je malo lakši i snažniji Bev..Kymco je težak 191 kg , 18kw na 7250 rpm , 22,5 nm oslobađa na 6500 rpm.Ovo je sve na papiru naravno,ali moj osećaj je bio( i ostao) na probnoj vožnji da "leti" u odnosu na klasu(kymco i sym) u tom trenutku,  e sad možda ja nisam kompetentan kao neko ko je sišao sa Tmaxa i jačih zverki.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@bakicaDobro je da nema promena , želim ti da tako i ostane, da uživaš u stvarno prelepom primerku ( ta crvena je po meni nalepša boja za njega i još crne felne na S modelu) -Na Nemačkom forumu sam pročitao da kako kilometri odmiču , kod pojedinih korisnika , potrošnja ulja je opadala u prvih 5000 km(to i ovde čak tvrde u Pijađu).Meni lično je to previše apstraktno tj. nema neku naučno mehaničku osnovu , ali opet ..ja nisam mehaničar, pre mislim da je pri menjaju ulja neko sačekao da se ohladi motor a neko ne ..i slične operativne sitnice koje dovedu do pogrešne krajnje informacije.Ma da ceo koncept oko razrade motora u praksi se pokazao kao zaista tačan ne samo kod motora i skutera .

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3444 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 22 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

odnosno obrtni momenat od 26nm na 6250 rpm

Ma onako sam samo reagovao... U pitanju je bio Kymco People GTI 300, Euro3, iz 2011-te. Nosi isti agregat kao u Downtown 300i, ili Kawasaki J 300. Mrzi me sad da tražim brojke, ali dugo vremena ubedljivo najjači u klasi, pa ne moram sad da googlam...

Agility 300 je negde kao stari Bev, a HPE je jači i živahniji. Mada, sasvim mi je dovoljno jak i ovaj moj, ali me ponekad uhvati nostalgija :) Zeznuto je kad se pređe sa jačeg na slabije magare.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

ma naravno svakako nije brzina jedini faktor , skuteri se koriste zbog udobnosti i praktičnosti na prvom mestu .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Meni snaga i nije nešto značajan faktor, bar u ovim okolnostima gde koristim skuter najčešće, a to je gradska i prigradska sredina zbog mesta gde radim. Sve to isto sam završavao i sa 50cc, tako da sve je stvar postavke u glavi u koju svrhu se koristi motor. 

S vremena na vreme se lomim da skuter zamenim ADV motorom, ali uvek na kraju odustanem, jer svaki put kad pomislim koliko mi skuter znači u gradu zbog lakoće vožnje, praktičnosti, mesta za stvari, jednostavno je nezamenjiv. Meni u 95% vremena apsolutno ne treba više snage nego što ima ovaj HPE. Najviše bih voleo da za neke izlete van grada imam ADV, ali ipak nemam toliko mogućnosti da držim dva monotora od kojih ću jedan samo ponekad da aktiviram. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3444 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A Isti slučaj. Ko još ima sitnu decu, teško i da ima vremena da se previše vozika, pa su skuteri izbor pre svega iz praktičnih razloga.

 

Evo malo statistike, opet Grci pošto jelte nemamo našu:

sa https://www.bikeit.gr/taxinomiseis/item/33002-taksinomiseis-synolou-2022-etaireies

image.png.902b1585526da2748b53a549bde6b931.png

 

Od 55.691 novih motora prodatih u Gr u 2022-oj, nepunih 9.000, odnosno samo oko 16% su motocikli. Ostalo su skuteri, papaki mopedi i tricikli i četvorocikli koji pripadaju moto klasi.

Piaggio drži oko 13% grčkog tržišta, da ostanemo u temi :) Dakle, praktičnost debelo preovladava.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3444 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koliko vidim, Bev HPE 300 je poskupeo 300, a HPE 400 za 100€ tj. sad koštaju 5.800, odnosno 6.700€. Dal je to stari lager, ili novi? Tj. da li će još cena da raste?

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio BEVERLY 300 Hpe NEW MODEL, 2023. godište, Scooter, Beograd. Cena 5.800 € - Motori - Polovni Automobili
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio BEVERLY 400 Hpe NEW MODEL, 2023. godište, Scooter, Beograd. Cena 6.700 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve polako ali sigurno prelazi u bolest.

Od igle do lokomotive u proseku 40-60% otislo je gore.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3444 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jeste vala. Sećam se doduše kad su se pojavili sa cenom od 5.5 hiljada, pomislio sam koga ovi zahebavaju, a ono se ispostavilo sasvim korektno, u odnosu na druge. Ni ovo povećanje nije nešto drastično, ruku na srce, ali kad dodaš vizir i kofer, ode suma u tri lepe...

Ne znam, osim ako pridošli Rusi ne krenu da pazare skutere, ko li će ovo da kupuje...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Pa cene novog GTS-a... :staa2: Što je najgore, Vespa polako postaje stvar prestiža, tako da će kupaca uvek biti. 

 

Evo je fotografija originalnog auspuha i ovog kineza. Inače, ova originalna skalamerija ima masu od skoro 7kg, a ova kineska cevčica nema 1,5kg . Malo će ga vizuelno osiromašiti, ali videću, ako mi se ne bude sviđalo, odustaću od priče.  

 

784080295_WhatsAppImage2023-01-23at10_02_09.thumb.jpeg.4941feb4d918082bd2969e088efcf796.jpeg

Promenio član bakica
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja