Jump to content

Moto Zajednica

Mišljenja iskusnih!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1312 postova
7 minutes ago, đunta said:

 

Retko ko pređe sa BMWa na neku drugu marku

Molim te. Kolega molim te. Pricalo se da je Happy produkcija rijalitija "Parovi" neprikosnovena, pa je opet pinkova "Zadruga" ispala gledanija. WTF????

 

Dakle, molio bih te da obratis paznju i na to. Pa zar Jovana Jeremic nije napustila Happy produkciju? 

 

Vi vitezovi nasi koji vozite BMW makar to znate. I nasa braca u Audiju. U biznisu je sve moguce. U marketingu je sansa. 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, Mura85 said:

 

Šalu na stranu vecina ljudi koje gledam na YouTube pricaju hvalospeve o GS e sad zanima me šta kažu mi kažu obicni vlasnici GS jel se neko pokajao što ga kupio.

 

evo ja kao obican vlasnik GS-a mogu da ti kazem odmah da sam se pokajao, zestoko se pokajao!!11
35k na satu za nekih 15-16 meseci koliko ga imam, 0 problema, doduse imao sam srecu da mogu da uzmem nov, medjutim nije to to....

Sjebao sam se sto nisam uzeo 4 nova benelija i onda bih imao 4 najbolja motora na svetu, veruj mi brate samo beneli, najbolji odnos cena/kvalitet/motor. Sta sam ovako uradio, imam jedan obican OK motor, a mogao sam imati 4 najbolja motora u razlicitim bojama i jos da mi ostane za neku avanturicu ili opremu...

Promenio član gavrela
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@pingvin 37, mani se neumesnih usporedbi, ne gledam pomenute emisije i nemam pojma o čemu se radi.

 

@gavrela, polovan motor, pogotovu star, traži solidnu investiciju da bi bio apsolutan i na dalje radio dobro i ušo u redovnu eksploataciju. Mnogi kupe polovan BMW, star 20 godina, uvereni da su uzeli kao nov motor i kome ne treba ništa ulagati i naravno da je ogromno razočarenje, pogotovu ako se naleti na kršić, nije BMW nikakav izuzetak. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ko vozi BMW a ne gleda Zadrugu i Parove smatram da nije kompetentan da govori o BMW-u. 

 

Molim lepo kolega, bez uvrede. 

 

Pogledajte kolegu Gavrelu. 

 

35 000 kvarova za 15-16 meseci, i svega 0 kilometara. 

 

A da je kupio 4 Benelija gde bi mu kraj bio. 

 

Al nije hteo da slusa. 

 

Promenio član Pingvin37
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1661 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
evo ja kao obican vlasnik GS-a mogu da ti kazem odmah da sam se pokajao, zestoko se pokajao!!11
35k na satu za nekih 15-16 meseci koliko ga imam, 0 problema, doduse imao sam srecu da mogu da uzmem nov, medjutim nije to to....

Sjebao sam se sto nisam uzeo 4 nova benelija i onda bih imao 4 najbolja motora na svetu, veruj mi brate samo beneli, najbolji odnos cena/kvalitet/motor. Sta sam ovako uradio, imam jedan obican OK motor, a mogao sam imati 4 najbolja motora u razlicitim bojama i jos da mi ostane za neku avanturicu ili opremu...
Ne šibicaj uz barut

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Na kraju kažeš drugaru da za***be i TDM i BMW, jer su nevidjeni krševi, i da kupi Benelija, jer to je nabolji motor na svetu i tačka. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
20 minutes ago, đunta said:

 

 

@gavrela, polovan motor, pogotovu star, traži solidnu investiciju da bi bio apsolutan i na dalje radio dobro i ušo u redovnu eksploataciju. Mnogi kupe polovan BMW, star 20 godina, uvereni da su uzeli kao nov motor i kome ne treba ništa ulagati i naravno da je ogromno razočarenje, pogotovu ako se naleti na kršić, nije BMW nikakav izuzetak. 

 

apsolutno se slazem, tako je za svaki motor, pored te ispravnosti ima jos stvari kod nas na trzistu motora  na koje mora da se obrati paznja, to jest otvore cetvoro oci, sve to dovodi do izbegavanja polovnjaka i najmanje boli da se uzme nov, pa makar i kinez. 

 

 

13 minutes ago, Nole Bg said:

Ne šibicaj uz barutemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

samo 1f525.png
 

 

2 minutes ago, Drinkero said:

Na kraju kažeš drugaru da za***be i TDM i BMW, jer su nevidjeni krševi, i da kupi Benelija, jer to je nabolji motor na svetu i tačka. :lol3:

Covek objasnio, moze lock.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 15 minuta, Pingvin37 je napisao:

Ko vozi BMW a ne gleda Zadrugu i Parove smatram da nije kompetentan da govori o BMW-u. 

 

Molim lepo kolega, bez uvrede. 

 

Pogledajte kolegu Gavrelu. 

 

35 000 kvarova za 15-16 meseci, i svega 0 kilometara. 

 

A da je kupio 4 Benelija gde bi mu kraj bio. 

 

Al nije hteo da slusa. 

 

Nisam ljubitelj BMW-a i verovatno ga nikad necu kupiti, ali cemu ovakvo pisanije, tj izdrkavanje ? Mada ok, po reakcijama vidim nekom si i duhovit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@gavrela, sve više se srećem sa motorima kojima su prodavci servirali istu priču o istoriji, pa kad prekinem novopečenog vlasnika i nastavim, on me pita odakle znam, dalje, svi motori su sedi i vozi, a to jednostavno ne postoji. Ljude koji kupe tako nešto staro i u lošnjikavom stanju, odbijam ih i savetujem da sami rade kolko mogu i umeju pa kako im bude, ili da prodaju dalje ako su se prešli.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
15 minutes ago, aca-pn said:

Nisam ljubitelj BMW-a i verovatno ga nikad necu kupiti, ali cemu ovakvo pisanije, tj izdrkavanje ? Mada ok, po reakcijama vidim nekom si i duhovit

Pa ja ni ne mislim da sam duhovit. Uopste :)

 

Al da volim da se zezam, volim. Ne gledam to kao izdrkavanje. 

 

Ne shvatam zivot tako preozbiljno. Pogotovo ne internet i zezanje oko motora (na internetu) forumu. Pogotovo prezvakane teme i ljude koje ih namerno ili nenamerno vrte. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Evo mozda sam ja kompetentan da kazem neku kao bivsi vlasnik Benelija i BMW-a,a i dalje teram japanca. Za Beneli necu da komentarisem mozda jedino ja nisam imao srecu sa tim motorom.BMW 1200RT 2013 godiste sam vozio do pre 2 nedelje,motor je kupljen za dalju prodaju i kada god sam seo na njega hteo sam da ga ostavim za sebe a da prodam Varadera pa tako dok ne sednem na Varadera. Ipak je odluka pala na japanca jer je ipak motor za vise stvari(grad,krivine,put...),  ali jedino za sta bih Varadera menjao je GS,Afrika ili nova NT1100. GSA 2012 sam probao i odusevilo me koliko se ta grdosija lako vozi i cini mi se da ima bolji odziv na gas od RT-a. Nasao sam povoljno jednog RT-a 2015 i otisao da pogledam i kada ga je upalio covek on lupa kao traktor,menjac krči kao da ulja nema a on me ubedjuje da to tako mora da BMW tako radi,da mu je to 5-ti BMW i da su svi tako radili. Da sam ga kupio i ja bi ovde pljuvao po istom pa bih se ogresio kao i za benelli jer i on ima svoje vlasnike kojima taj motor odgovara sa svim njegovim manama i vrlinama. Svako treba da vozi sta mu odgovara kao sto ce i svako svog konja da hvali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 1 minut, Vampa je napisao:

Evo mozda sam ja kompetentan da kazem neku kao bivsi vlasnik Benelija i BMW-a,a i dalje teram japanca. Za Beneli necu da komentarisem mozda jedino ja nisam imao srecu sa tim motorom.BMW 1200RT 2013 godiste sam vozio do pre 2 nedelje,motor je kupljen za dalju prodaju i kada god sam seo na njega hteo sam da ga ostavim za sebe a da prodam Varadera pa tako dok ne sednem na Varadera. Ipak je odluka pala na japanca jer je ipak motor za vise stvari(grad,krivine,put...),  ali jedino za sta bih Varadera menjao je GS,Afrika ili nova NT1100. GSA 2012 sam probao i odusevilo me koliko se ta grdosija lako vozi i cini mi se da ima bolji odziv na gas od RT-a. Nasao sam povoljno jednog RT-a 2015 i otisao da pogledam i kada ga je upalio covek on lupa kao traktor,menjac krči kao da ulja nema a on me ubedjuje da to tako mora da BMW tako radi,da mu je to 5-ti BMW i da su svi tako radili. Da sam ga kupio i ja bi ovde pljuvao po istom pa bih se ogresio kao i za benelli jer i on ima svoje vlasnike kojima taj motor odgovara sa svim njegovim manama i vrlinama. Svako treba da vozi sta mu odgovara kao sto ce i svako svog konja da hvali.

Polovan motor je macka u dzaku mada opet ja sam  kupio pre desetak godina Yamahu polovnu i nikakve probleme nisam imao sa njom sve zavisi od održavanja i sada gledam da uzmem neki motor i dobro pazim i gledam šta kupujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 30 minuta, lomitelj je napisao:

@Mura85 Kakvu si trol temu otvorio, svestan nisi. ;) 

Pa necu da otvaram temu o stanju u Ukrajini nego valjda mišljenja o motorima. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 51 minuta, Dule Sebeški je napisao:

Najsmešnija tema dana - nova rubrika :lol3:

Pa šta je gledaš ako ti je smešna ima još 1000 drugih tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac

Nisam mislio ništa loše drago mi je da još uvek ima dobrih i cestitih majstora. Reci mi samo jel si iz Bg pošto planiram da uzmem jedan motor iz Bg pa kako BiH mogao da stupim u kontakt sa tobom da ga pregledaš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
Pre 1 sat, đunta je napisao:

 

 

Neće to Đunta da ti kaže, jer nije majstor u tom smislu kom misliš i kako inače jeste, ne bavim se mehanikom ni zarad para nit zarad slave, već iz zadovoljstva, moje je već prošlo da bi jurio išta. BMW nije za svakog, niti je svako za BMW, vladaju mnogi stereotipi u ovoj sredini, dok ne probaš, ili čak dok ne imaš neko vreme, nećeš steći pravi zaključak. Skoro sam pisao, tekuće održavanje na nivou ostalih marki, teži kvarovi mogu da budu skupu ali su retki i uglavnom potiču od loših ruku, a ne uvek i samo od same BMW marke. Eno ga "moj" motor na putu za Nordcap, prekjuče je negde nakuco 210.000km, star je 15 godina ali je u punoj performansi u svakom pogledu. 

 

Retko ko pređe sa BMWa na neku drugu marku, imam ja dvoje, oboje su na novoj AT, ali očekujem da će se vratiti na BMW, malo malo pa izbace po neki komentar, "nije ko BMW, ili ko što je na BMWu". Problem je što su hteli novije godište a za novac kojim su raspolagali nije moguće naći BMW, zašto i da li je BMW skup, odgovor je na samom tržištu, GS je već dugi niz godina najprodavaniji motorcikl, među najskupljima je, možda i tu "prvak", to su činjenice koje su neosporive, svidelo se to nekom ili ne.

 

Poređenja među modelima ima u dosta tema, svaki motor je za sebe i ima svoje fanove i to tako treba da bude, našta bi ličilo da bude samo jedna marka.

 

pre 12 minuta, Vampa je napisao:

Ne znam koliko si pratio ali ja sam i nov kupio isto kao i polovan "macku u dzaku"

Vecina novih imaju problema kao i nova auta zato i gledam motore do 2004 a i svaka Afrika Twin ima da nadživi bilo koji nov

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

BMW, Afrika, tdm, beneli... 

A gde su četnici, partizani, ustaše...? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

A koje ulje se sipa u BMW?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja