Jump to content

Moto Zajednica

Осољавање

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Набедих женче да се мало возимо ових дана. Не смем много километара да планирам, 250-300 дневно. Један дан тог пута смо планирали да се из Требиња спустимо до мора (Игало, Херцег Нови, тај крај) бућнемо у моренцету и поподне кренемо назад ка србијици. Оно што мене занима је где би могли у том крају да се бућнемо? Идеално би било да је мотор ту одмах поред паркиран да га видим и не бринем, да има где госпођа да се пресвуче, можда нека хладовина... значи нека приступачна плажа у сваком смислу...? Сваки предлог је добродошао!

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ne znam koliko ti se uklapa, ali ja sam pre nekoliko godina bio u Morinju na plaži, odmah pored magistrale je a opet dovoljno je velika da vam ne bruje kamioni.  Motor sam parikrao na plaži, ispod masline. Blage hladovine ima ali ume da bude zauzeta.  Presvlačenje - iza motora, ili ogrni peškir oko gospođe.  :D

Elem, lokacija:  42.488360626973005, 18.65149890462344

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1555 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Zavisi šta volite... Moja tazbina ima kuću u Igalu pa svake godine skoknemo na koji dan, nekada i više puta u toku leta. Moji vole urbane plaže sa infrastrukturom (wc, tuševi, ležaljke, klopa, piće...) pa smo uglavnom na plaži  Rafaelo između Igala i H. Novog. Ako ideš tamo nema bolje: 

kruso.jpg

 

https://raffaelo.me/me/galerija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Još jedna preporuka za Morinj, kolega postavio sličke, plažni bar Pilot. Između plaže i magistrale je parking ogroman, ima i hladovine, tu si baš miran.
Imaju kabine (paravan) za presvlačenje.
U blizini preporuka za restoran Sutvara, riba, naravno, na moru si :)

Drugi predlog, u Meljinama, na kružni tok kad se spustite iz Trebinja, levo, pre tunela idete desno, ima uličica, do plaže Lalovina. Motor se parkira gore na samoj ulici, ima proširenja, može se negde udenuti, jedino što se stepenicama spuštaš (40ak kom), na plažu, pa ti nije pred nosom. Ima kafić, šljunkovita plaža mala, ume da bude gužva, baš volim tu da odem, kad nije gužva je baš divota. Plaža je ustvari na starom putu, nekad nije postojao tunel, tuda se išlo za Zeleniku.

MAPS.APP.GOO.GL

★★★★★ · Strand


Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Одлично! Баш ово ми је требало, хвала свима!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Идем тек за две недеље, слике наравно...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Najblize ti je kad se spustis iz Trebinja na kruzni tok Meljine. Znaci Meljine, Zelenika, Kumbor.

Nema par km.

Svakog leta sam u Kumboru, tri restorana sveukupno i 1 kafe. Imas piceriju Amaro 200m kad sidjes sa magistrale na donji put.

Terasa joj je na samoj obali mora, a primetio sam da su redovni gosti bajkeri. Parkira se ispred. Tu pored ima par sljunkovitih plazica, ima hlada, sunca. Blizu je i Porto Novi, mislim da je sat parkinga pola ili 1eur.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1583 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ako nisi već bio i otišao, spremi živce.

Ja sam u Baošićima, i od četvrtka je krenula baš gužva.

Juče sam išao do Kotora, i u Morinju je horor - milion parkiranih kola sa dva točka na magistrali, ima i ukoso parkiranih tako da im dupeta vire... 

Teško mi je da zamislim da igde "opušteno" ima mesta.

Ista je situacija na svim mestima na potezu Baošići - Kotor gde ima neka plaža "odmah ispod magistrale".

Ja nisam bio na tim plažama, i na slikama to lepo izgleda, ali išao bih jedino kad bi me neko odvezao, i posle došao po mene :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2359 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja ne praktikujem more od 15. Jula do 25. Avgusta. Bolje ići u pm, nego na more. Nemas gde da se okreneš na plaži. Ako si dosao posle osam, možeš da se slikaš za mesto. 

Ovako odem pocetkom Jula deset dana porodično i krajem avgusta na par dana motorom. Milina. 

Naravno, opisi gde si bio, kako si se parkirao, kakve su plaže... Trebaće nam svima. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3979 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Bio na Mljetu 11-18.7, nema gužve na cestama, plažama, parkingu, restoranima u nacionalnom parku…..
Raj na zemlji.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Сутра идем раном зором из Требиња. Видећемо где ће пут да нас нанесе, само неки туш да нађемо, да нас не поједе со...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

evo slika od jutros od 8h iz Petrovca, na plazi sve sami peskiri a ljudi nigde, zauzeta mesta od juce. Tj ljudi danima ne sklanjaju peskire sa plaze!!! Sreca pa ne idem na gradsku plazu inace bih samo dosao i nosalantno sklonio peskir koji "cuva" nekome mesto i stavio svoj. Uzas kakvi su ljudi, klepati kazne svima pa bi se znao red. 
 

695-BF639-51-CE-4420-ACC2-D005-D77749-AE

 

Imam i snimak cele plaze kako je prazna a peskira svuda. Al da ljudi sede jedni na drugima sede, nocu se ne mozes prosetati jer je milion ljudi, ne znam ni sta je gust tako setati, pa mi prosetamo posle 22h kad se razidju. Definitivno u cg vise ne idem u periodu do 1 sep jer je nenormalna guzva a cene astronomske. Posle kazu pun pansion negde avionom preko agencije skupo, nije skupo uopste kad se sve podvuce i sabere.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

evo slika od jutros od 8h iz Petrovca, na plazi sve sami peskiri a ljudi nigde, zauzeta mesta od juce. Tj ljudi danima ne sklanjaju peskire sa plaze!!! Sreca pa ne idem na gradsku plazu inace bih samo dosao i nosalantno sklonio peskir koji "cuva" nekome mesto i stavio svoj. Uzas kakvi su ljudi, klepati kazne svima pa bi se znao red. 
 

695-BF639-51-CE-4420-ACC2-D005-D77749-AE

 

Imam i snimak cele plaze kako je prazna a peskira svuda. Al da ljudi sede jedni na drugima sede, nocu se ne mozes prosetati jer je milion ljudi, ne znam ni sta je gust tako setati, pa mi prosetamo posle 22h kad se razidju. Definitivno u cg vise ne idem u periodu do 1 sep jer je nenormalna guzva a cene astronomske. Posle kazu pun pansion negde avionom preko agencije skupo, nije skupo uopste kad se sve podvuce i sabere.

Бахати мамлази мој брате, на све стране.:P
Ја сам се прошле године клео да нећу опет отићи у ЦГ, и опет сам отишао.
Што због мањка времена да се оде негде даље, што због обавеза око свадбе... и рек'o јбг, шта је ту је, опет ЦГ.
У будуће ако опет буде морала иста дестинација практикујем пар дана мора до 25. јуна, а други део од 1. септембра.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@drmilan_ Ja se skoro vratih iz Cg. Kombinovao par dana na ronjenu na Jazu pa onda Igalo - H. Novi sa devojkom i drustvom. Cene na dobro delu mesta haos, ali bilo je i ok cena. Moze se naci ali treba dobro birati mesto u koje ides. Mi smo se locirali u Igalu, a isli za HN svaki dan.  11 dana mora, sa sve obilascima Kotora, Plave spilje, placenih zarona itd oko 500e. Ali brale bez kofora preteranog. Tipa do plaze smo isli busom. 2e povratna karta al ne razmisljam o parkingu i mestu. Restoranske cene razne, od 7-8e pa do 20e. I dnevniji meniji od 4e do 7e. 

Na gomili mesta trazili 15e za komplete lezaljki. Dakle peskiri, placali suncobran samo. Kafe / kisele ok cene. Mada smo nosali i termose kako kad. Jesi li uzeo sok, oderu te kao budalu. Sladoledi kao i kod nas, brza hrana kao i kod nas. Ima smradova koji za 1/8 pice capricoze uzmu 2e. Voli market po meni kao kod nas ako ne i jeftiniji. 

S druge strane, drugar u Petrovcu 4dana i obilazak Budve, izuo 600-700e ne racunajuci gorivo. Jeo van apartmana, po koja kafa, pice, kolac i ode. 

Promenio član Tarmi636
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Mi se hranimo u nekom restoranu gde se uzima na meru sta hoces, bukvalno jedemo i kuvano i rostilja za od 6-10e za nas dvoje. Sto nije skupo. VOLI JE HAOS SKUP. Limenka piva najjeftinija 1.5e, limenka kole 1e, 2l kole je 2.3e, mleko 1.2-2e. U kaficu nes kafa 2.2e a espresso sa mlekom 1.8e. Giros 5e, parce pizze je svuda 2.5e i palacinka. 2.5e je i kukuruz na plazi i krofnice, sladoled kugle 1.2-1.5e. Konobari su u tri kafica/restorana gde smo sedeli posvadjani sa zivotom i poslom, nikad ih docekati a i kad ih docekas zaborave sta si narucio. Bas je losa usluga, makar u ova 3 gde sam bio. U jednom se konobar drao na goste ALO ALO SKLANJAJ SE DA PRODJEM a neki elitni restoran na tvrdjavi, znaci uzas. Danas pocela kisa, konobar nece da usluzi jer pada kisa iako smo pod tendom, znaci mrtav ladan prodje pored nas ni ne kaze da ne sluze goste kad pada kisa, nego sam cuo kad su pored pitali, a ja reko a naplacujete ovima kojima ste izneli vec iako pada kisa, kaze da, ma je li, uzas uzas uzas. Jako sam se razocarao i iskreno mi se vec ide kuci al preostaje mi jos 4 dana :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Ne postoji ona izreka sa rdjom i  q... zabadava:))

Sa Crnom Gorom je uvek bila ista prica, losa usluga, skuplje nego tamo gde zivimo, konobari bezobrazni... (po meni ima logike da bude skuplje ali zato i usluga treba da bude mnogo bolja) i opet se mnogi vracaju u istu i nerviraju se oko istih stvari... Ako ste otisli na odmor u sezoni sta ocekujete da su plaze prazne, da nema ljudi, da ne setaju, ne razumem? Za bahatost i bezobrazluk sve je jasno i to je ono sto moze da poremeti coveka, a sve ostalo treba da se zanemari i svako sebi da napravi stimung kakav mu odgovara!

Koliko vidim iz raznih tema svima nam sve ide na onu stvar za svaku osobu, delo... imamo kritiku, a sebe, svoje mane i svoju bahatost slabo vidimo! Previse je tenzije (cak i preko tastature, svi su mnogo uvredljivi, shvataju sve licno i slabo se mire da drugi misle drugacije), zivi se mnogo brzo i stresno da bi se oko svega nervirali...

Nisam mnogo mator i verujem da ako covek ceka penziju da bi uzivao, jel jelte ne mora da radi od tog uzivanja nema nista jer u tim godinama dolaze drugi (zdravstveni) problemi, ako ne vasi onda od supruznika... Zato treba gledati da se eliminise taj mali djavo u svima nama koji stalno gundja i sve mu smeta (toplo, hladno, guzva, skupo...) i sa uzivanjem dozivimo svaki novi i planiramo sledeci dan!

@drmilan_ uzivaj sa lepsom polovinom jos ta 4 dana bice vam lepse, batali pricu i nervozu, nakrivi sesir i uzi jednu lozu uz kafu svako jutro;) 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ma ne idemo na plaze gde su guzve, alergican sam na guzvu, ima ovih sporednih samo ih treba naci. Uzivamo svakako, samo ja stalno putujem sa sportom i gde god da idem zadrzavam se kratko i odma nova lokacija. A ovako vec 8 dana ovde na istom mestu mi mnogo :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 5 sati, drmilan_ je napisao:

Mi se hranimo u nekom restoranu gde se uzima na meru sta hoces, bukvalno jedemo i kuvano i rostilja za od 6-10e za nas dvoje. Sto nije skupo. VOLI JE HAOS SKUP

Kod vas su jace cene onda. Giros u Igalu 3e-4e, pljeskavica isto. Lezaljke su bile oko 7-9e komplet. Al se tu nismo kupali.  "Voli" cola 0.3l da li je 0.6e il 0.7e. Ako sednes da je popijes negde, naplate ladno 2,5-2,7e istu tu konzervu. Meso smo uzimali za 2,2/2,4 pola kile cevapa. Nesto slicno placali i belo meso. Pivo je islo od 0.8e po konzervi pa do 1.3e najveci deo piva. 

Krofnice 2e, krofna velika 1.5e, kukuruz isto. Male su razlike, al za nekog ko ide sa decom pa x 10 dana. Napravi se tu fina razlika u cifri.

 

Izleti su za Balkance bili Kotor 25e brodicem. Vrhunski organizovana tura preko "Paje". Obidje se par mesta, na brodu u ceni ukljuceno zdravica rakije domace, posle obilno meze i cuga, u povratku vino. Traje ceo dan. Ima se i sta videti. 

 

A restoran, definitivno najbolji u kom sam do sad bio u Cg - usluga na vrhunskom nivou. Od konobara do hrane, cene su ok. Nije papreno skup u odnosu na uslugu. Pruza pogled na ceo zaliv, jako lepa atmosfera. Ima parking odmah ispred pa nije frka ko ide autom, a na magistrali je ne moze se promasiti.

 

Promenio član Tarmi636

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2359 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja u Crnu Goru samo motorom. Evo ostrim Ninju za put kod brace Kruzera u HN.  Spavanje u šatoru, na plažu samo peskir i papuce. Nekad samo svrckam, a nekad ne upalim motor pet dana. Jedem pastetu i mesni narezak, pasulj, ili sta vec. Pijem kolu iz marketa i pivo na točenje i ne dozvoljavam nikome da me nervira. 

A u povratku Jablanici u pohode na jagnjetinu... 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja godinama idem u CG i dobro mi je, mada primećujem da mi zadnjih godina sve više smeta gužvetina na plaži, ali i to ima leka, mislim da ću od sada pa na dalje samo u Donji Štoj-velika plaža, Buljarica i tako te ogromne plaže, tamo nema gužve i problem rešen.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja