Jump to content

Moto Zajednica

Honda CMX500 Rebel

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav !

Pokušao sam u blic pitanjima, bez odgovora, pa da pitam ovde...

Ima li neko, kakva su iskustva ?

Znam da je slabašan, posle 34 ks na skuteru, njegovih 48 ks meni je sasvim dovoljno za vožnju.

Mala rega, mala potrošnja, mali rezervoar...:), a i ja sam mali, pa taman, da se nađemo. Deluje mi kao dobra zamena za skuter. o.k. za gradsku vožnju, ali kakav je za dalje ? Do npr 500 km u danu, može li se izdržati ?

Gledao sam na Jutjubu nekoliko objava. Interesuje me info iz prve ruke...

Ako treba na drugo mesto, molim Admin-a da prebaci...

Hvala !

IMG_20220708_211405.jpg

IMG_20220708_211435.jpg

Promenio član Blaza
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

500cc je sasvim dovoljno za to što navodiš. Fin motor, lepo se vozi za udobnost ne znam ali ti agregati su fini. Svakako ćeš osetiti razliku nakon skutera. Jedino ne znam kako će ti prijati vožnja izvan grada bez deflektora za vetar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nisam još rešio da menjam, mada sam skuter stavio u oglas (znači, 50% :)).

Malo me strah da uzmem nešto polovno (u dobrom stanju) iz uvoza, ili odavde, pa krenem na dalju vožnju, a neka glupost zvekne. Zato razmišljam, mada ne znam koliko je to pametno, uzeti novu Hondu, na kredu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 1 minut, mick je napisao:

Jedino ne znam kako će ti prijati vožnja izvan grada bez deflektora za vetar...

Uvek mogu da stavim neki mali vizir, da čuva grudi. Ne volim onaj veliki, zimski, na skuteru. Jedva čekam proleće da ga skinem, i stavim mali, da osetim vetar (al ne u kosi, hehe !)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 5 minuta, Blaza je napisao:

Zato razmišljam, mada ne znam koliko je to pametno, uzeti novu Hondu, na kredu...

Lako je tebi da uzmeš kredu kada radiš u jakoj firmi!  8)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 1 minut, bajker71 je napisao:

Lako je tebi da uzmeš kredu kada radiš u jakoj firmi!  8)

Da ti znaš na kakvim sam mukama...:)

Slatkim !

Svrbi me da menjam, mada na skuteru treba samo gume da promenim. Ali, evo, od 2019-te je kod mene, mislim se da probam još neki, laganiji motor.

Ne znam da li, i gde, da probam da tražim ovaj model, iz uvoza. Ipak je mlad model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

evo ja vozio 170km, novu iz salona isterao u petak. Drugarica kupila, al nema položeno, pa je dogovor da izvozam do prvog servisa.

odvezoh se do @abarth_maniac u Zr i nazad u NS, naravno okolo naokolo. Motorić je prelep, baš onako šmekerski izgleda, zanimljivo mi je bilo da ga vozam jer nikad ništa slično nisam.

nisam ga terao jako jer je ispod čekića tek izašao. Brzine se išaltaju na brzinu (haha, samog sebe sam nasmejao), ubaciš u 6 i kruz lagani od 60-90 (nisam terao preko). Vetar ubi, oće da skine sa motora na 90, mimoilaženje sa kamionima, takođe udar vetra.
Na sedištu ne može da se sedi "motoraški" (kolenima rezervoar da se drži i da se karlica stavi skroz napred) jer je sedište jako usko napred i žulja određene delove tela. Mora se povući 5-8cm nazad na sredinu sedišta koje je fino i udobno, sve dok od tog jednog položaja ne krene da trne sve i da osećaš apsolutno svaku mikropukotinu u asfaltu. Zbog tog "prinudnog" položaja upravljanje mi je bilo problematično, jer samo kormanom radiš, ali obzirom da nije motor za jurnjavu, kontam da je to ok (valjda).
Primetio sam u kružnom toku da preupravlja, tj u krivini kontraupravljanje i kad se nagne i kad popustiš pritisak oće se preklopi korman skroz.
Nema skalu za temperaturu (samo signalnu lampicu, al nju kad upali kontam kasno je), nema obrtomer, mora se na osećaj šaltati.
Suvozačko sedište je ravno skroz i neupotrebljivo, kratka vožnja 2up od 500m, patnja, oće da sleti suvozačica sa motora, plus su nogostupi za suvozača jako podignuti.

Pozitivne stvari, jako je zanimljiv, privlači pažnju kad ga parkiraš, i stvarno sam u prvih par km uživao, igrao se, izmamio mi je osmeh na lice :) Rezervoar jeste 11 litara, potrošnja za sad je 3.4lit na ovih 170km. Stvarno te ne vuče da ga peglaš (ne samo što je nov, nego nemam utisak da bih jurcao sa njim, sva ubrzanja su bila onako... relax), tako da ima autonomiju oko 300-330km, sasvim pristojno.
Kočnice... koče. Ako se posmatra iz ugla klase motora, lagani kruz, one rade svoj posao, da je moglo bolje, moglo je, ali je pitanje da li je potrebno, kočnica kakva god da je fali uvek.. Prednja vila ima hod otprilike 2 metra, nikad je sabiti na kočenju :D
Menjač.. klik klik klik. nema ništa mlitavo u menjaču, precizan od prvog šaltanja, takođe stvar koja me je oduševila.
Kvačilo sam gledao da li su montirali sajlu uopšte, jer nema ni malo otpora, pogledaš mrko polugu ono se samo povuče :D
Nizak je jako, i lagan, baaaaš lagan.
Far kratki može to i bolje, lepo je usmeren i fino sija, ali mi je na 80kmh na magistrali bio kratak mnogo. Duga svetla ako upališ kad ti neko ide u susret napraviš mu rentgen snimak na sedištu, ubijaju kako svetle i lepo dobacuju, daleko.
Da, zvuk. ZVUUUUUK. Kako lepo brboće, prelepo se čuje, taman duboko koliko treba, a ne zamara prilikom vožnje, to mi je baš onako, hajlajt :) 
Rezervoar ima neku prečagu na ulivu, em ne može da uđe pištolj, em mora na 30% da se pritisne, a i tad ume da pljusne pa da "izbaci" pištolj, tj da prekine točenje, patnja ta 2 sipanja goriva.


Sve što sam napisao uzeti sa rezervom, evo poznanik sa drugog foruma, išli smo u subotu da se vozimo, on došao rebelom, 2017 godište, pravi te dnevne ture do 200km ponekad kad ima vremena, ali ga vozi svaki dan po gradu i ekstra je zadovoljan, kaže sledeći cmx1100.
U toku uvozavanja mogu kucnuti svoj dojam, a i koleza @maxx će malo da ga đirne :)

Suma sumarum, prvi utisak: ako me neka devojka (pogotovo niža) pita šta za prvi motor, imam spreman odgovor :)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 2 sati, nafetS je napisao:

Suma sumarum, prvi utisak: ako me neka devojka (pogotovo niža) pita šta za prvi motor, imam spreman odgovor

Sad si zeznuo kolegu Blazu skroz :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 5 sati, nafetS je napisao:

Stvarno te ne vuče da ga peglaš (ne samo što je nov, nego nemam utisak da bih jurcao sa njim, sva ubrzanja su bila onako... relax)

Jedini razlog zašto sam ovo uzeo u razmatranje, jer i sa ovim skuterom znam ponekad da "divljam", mada sve ide iz glave...

Hvala ti na iscrpnom predstavljanju iz prve ruke, mnogo mi znači.

Ne znam još, ne žurim sa promenom dvotočkaša. Možda bude i nešto polovno iz uvoza, možda i odavde. Možda zadržim i Skarabea, njemu fale samo opanci...videćemo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@Tarmi636 al si bezoooooobrazaaaaaan :D
Biće još utisaka, samo da ga se dokopam.
Daleko da sa ovim ne može da se "divlja", ide on preko ograničenja lagano, pomenuti drugar ga fino zaleće, al sama filozofija motora i položaj sedenja nalažu "aj polako, uživaj"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Danas vidim parkiran Rebel u Bgd, preko puta Bajloni pijace. Meni lep na oko. Prednja guma baš široka, samo mi mali vizir fali.

Videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Vozim Rebela više od godinu dana, i mislim da bi umro za 500km na njemu. 200ak iz komada mi je neka gornja granica. Sedište nije udobno.

Što se vetra tiče, meni je ok bio bez vizira, I više nego ok, mada nemam sa čim da uporedim.

Potrošnja 3.5-4l čistog grada. Tu najviše vozim. Agregat nije kruzerski, iz CB500 je, samo tjuniran na niži moment i odziv gasa. Fali mu 7. brzina, 100-110 je komforna brzina, 130 već umara iako može još. Ovo može da se reši promenom prednjeg lančanika na jedan zub manje. I ovako je dosta startna pa mislim da bi to bio dobar benefit jer je prva prekratka.

Ja imam mali Puig vizir.

Što se ostalog tiče, stvarno skreće pažnju. Svi gledaju. Staro mlado muško žensko.

Lako se vozi, ko bicikl je. Okretna i lagana.

Kočnice bi voleo da su bolje, imaju dobar fidbek i progresiju ali su nejake za žustru vožnju.

Fabrički izduv je jako tih mada ima prijatnu notu.

Fabrički disk košta 75000 dinara u Delti, ali je na Webike-u oko 100e.

Gume se teško nalaze kod nas. Osim Mitasa nije bilo ništa za odmah, nego čekanje 2-3 meseca. Na kraju uzeo Pirelli iz Nemačke preko drugara bajkera. Relativno su skupe gume za njega (350e + za set). Pirelli sam našao za 190e set.

Ima dosta aftermarket delova pa možeš da joj daš lični pečat.

Nema rpm ali i to se reši, ima Daytona lep satić baš za nju. Novi model 2021+ ima indikator brzine, moja nema osim neutral.

Pitaj ako sam nešto propustio.

20220718_101454.thumb.jpg.70da508f51194867435da30ec73066f9.jpg

Sent from my SM-N970F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, urostsi je napisao:

Pitaj ako sam nešto propustio.

Pozdrav druže, i hvala ti na podeljenom iskustvu !

Znao sam ja u startu da je ovo gradski čoper, ali sam se "ponadao" da će moći bar da parira mom skuteru za dalje vožnje...mada je i kolega @nafetSsve isto napisao. Imam dobru kombinaciju za HD Iron 883, ali me on "ne radi". Rebel sam uzeo u razmatranje najviše zbog male rege, i male potrošnje, jer sam non stop na motoru/skuteru, a tu mi je potrošnja goriva najvažnija.

Uglavnom, odustao sam od novog, zbog straha od kredita, jbga...

Još jednom, hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Za razliku u ceni od polovnog do novog, ne bih razmatrao polovan uopšte. To na 2-3 godine bude par desetina evra mesečno razlike. Bar u odnosu na polovne koji su se pojavljivali kod nas na oglasima. Ja sam imao sreću da sam ga kupio pre nego što su cene počele da divljaju, tako da bih sad sigurno dobio solidno više nego što sam platio, i to bez da ga nešto zacepim.

Tada nisam imao opciju kredita, ali bih uzeo novi čak i tada da sam mogao kredit, iako sam platio skoro 30% ispod cene novog, sa 12kkm i 2 godine starosti.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@urostsi, tilisibre?

Sa Garaže, vozili smo se pre neku nedelju po Fruškaću (Subić, Dragan...) :)

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...da se kolega ne uvredi što mu kvarim temu, ali baci pogled i na CB500x kad već razmatraš rebel... Mislim da je ono trenutno najbolji paket na tržištu "plaćeno/dobijeno"... Vešanje, ciklistika, zaštita od vetra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

...da se kolega ne uvredi što mu kvarim temu, ali baci pogled i na CB500x kad već razmatraš rebel... Mislim da je ono trenutno najbolji paket na tržištu "plaćeno/dobijeno"... Vešanje, ciklistika, zaštita od vetra...

Ma kakva uvreda, šta ti je, svaka preporuka dobrodošla !

Pre nepunih mesec dana sam počeo opet da razmišljam o promeni dvotočkaša. Cb 500x je isto bio u opciji, ali kako ga nema na stanju, a ja hteo "odma'", pomislio sam, možda Rebel ima na stanju... Sad sigurno znam da ove sezone neću moći ništa novo, jer nemam keša, a kredit sam ostavio za bolja vremena. Kako prodaja Skarabea ne ide, a neću "navrat-nanos" da ga prodajem/poklanjam jer me služi dobro, ostajem u braku sa njim...:)

Ako se proda za neke normalne novce, e onda sve pare na gomilu, pa u šoping ! Znači, samo za keš. A to bi bilo od 3 do 3,5 k€, pa šta nađem...

A želje su:

-Da nema plastike kao skuter, da mogu lepo da mu priđem i ev. manji kvar popravim;

-Može i malo skuplja rega, ali da je potrošnja najmanja moguća. Jbga, skoro 10.000 km po sezoni, lepa razlika se ostvari između mojih 3,5 do 4 lit/100 km, i drugih;

-80%(Beo)gradske vožnje, ostalo do 500km, u jednom pravcu;

-Max.brzina me ne interesuje, koliko obrtni moment, da te izvuče kad se zaj#beš, tj. ja...

 Do sada, od polovnih, najviše mi se sviđa:

Honda cbf600 od 2009.

Fazer600i

Možda neki enduro, Freewind ili bmw650, ne znam...

Čak bih uzeo i uljaru, jednostavna za održavanje, ali bez karburatora, i da nije preteška za mene (173/78).

Uh, al se raspisah... Dok ne ode Skarabeo, ovo su želje, trenutno bez mogućnosti...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ima li nekog leka za ove zarđale cevi od agregata do iza katalizatora, a da ne podrazumeva skidanje svega. Ne radi mi se to. Nisam video ni na jednom novijem motoru da su tako odvratno korodirale. 20220718_101454.jpg

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Mislio sam neki wd40 ili drugi sprej za uklanjanje/konverziju rđe, u kombinaciji sa grubljom čeličnom vunom/scotchbrite-om, pa onda odmašćivanje izopropil alkoholom, i na kraju poliranje Autosol-om, to sve imam po kući. Ako ima smisla.

Ugradnju čeka i Puigov ekstender prednjeg blatobrana, nego nikako da se time pozabavim, a čitao sam da spada ako se samo zalepi, tako da treba skinuti to na radni sto, izbušiti, pa tako ugraditi.

To ću sad kad mi stignu bisage i obrtomer.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Treba mi pomoć za pronalaženje dimenzija i karakteristika šrafa koji drže šipku upravljača na mom Rebelu. Uzeo sam obrtomer, koji dolazi sa nosačem, i montira se tako što se jedan od ta 4 šrafa izvadi, ubaci jedan krak nosača, i zatim vrati šraf na mesto. Ali glava fabričkog šrafa je takva da ulazi skroz u kandžu koja odozgo drži upravljač, pa se plašim da mora isti šraf sa drugom glavom.

Ima li neko ideju gde to da nađem, ili kako drugačije da rešim?

Evo kako izgleda to:17283.PT02.jpg

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja