Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6893 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svaka čast Lidlu. Nažalost mora strani super market da nas uči ponašanju.

 

Lidl u Smederevu i preko puta Roda, to je festival morona. Na parkingu Lidla redovno se parkiraju na mesta za invalide i mesta koja su namenjena za porodice sa decom. Plastičnim stubićima su od nedavno ogradili prostor ispred ulaza jer pajseri namikere gepek i pakuju odmah sa vrata. Većina njih je u "pa šta fazonu". 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ovo Lidlovo je jako lepa akcija, ali nije ni nova, a naravno da neće ni uroditi plodom.

Delta city od otvaranja ima table na kojima piše slično, pa su sva mesta za invalide zauzeta, uglavnom, besnim kolima. Jednostavno takvi ljudi nemaju obzira prema pravilima i prema drugima i to je to.

tabla.jpg

 

 

A svojevremeno sam u Ljubljani uslikao konja sa BMW-om na mestu za invalide.

Na pravim konjima su policajci koji mu pišu kaznu

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 414 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 2 sati, antir3ality je napisao:

@vex nisi u pravu. Evo recimo Lidl u Nišu. Ima preko 130 običnih mesta i 6 za invalide. I redovno su sva zauzeta od strane likova koje mrzi da se odvezu 20 metara dalje do praznih mesta.
Tvrdim da od ovih 5 koji se vide na google maps verovatno 4 nemaju nalepnicu ako ne i svi:

image.thumb.png.e21c68c5ab3d996762b0c8cbd74c8a07.png

Jbg malo je 5%, ja pricao o IKEA parkingu. Oni su iskusno odradili:popovanje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ovo parkiranje na mesta za  invalide me posebno nervira....popizdim kada to vidim...hteo sam da odem namerno na parking Tempa kod Ade...da kolima stanem i zagradim najskuplji auto koji je parkiran na mesto za invalida...da se sklonim i da cekam ...kada izadje klipan i pocne da se nervira i da svira,ja da naidjem iza ugla ali u invalidskim kolicima...pa da vidim sta ce reci......Imao sam pravo da reg .kola na invalida nisam hteo, mislim da sam imao  pravo na besplatnu putarinu i na besplatno parkiranje u javne garaze  ni to nisam hteo da koristim....a ovi pajseri se bahate ...ej prazne glave totalno.

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, Mr_Wolf je napisao:

Ovo Lidlovo je jako lepa akcija, ali nije ni nova, a naravno da neće ni uroditi plodom.

Ta tabla će imati otrilike toliko efekta, kao i ovaj natpis u liftu:

CwGuIpWWIAATUck.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 46 minuta, Eol je napisao:

Ovo parkiranje na mesta za  invalide me posebno nervira....popizdim kada to vidim...hteo sam da odem namerno na parking Tempa kod Ade...da kolima stanem i zagradim najskuplji auto koji je parkiran na mesto za invalida...da se sklonim i da cekam ...kada izadje klipan i pocne da se nervira i da svira,ja da naidjem iza ugla ali u invalidskim kolicima...pa da vidim sta ce reci......Imao sam pravo da reg .kola na invalida nisam hteo, mislim da sam imao  pravo na besplatnu putarinu i na besplatno parkiranje u javne garaze  ni to nisam hteo da koristim....a ovi pajseri se bahate ...ej prazne glave totalno.

Radio je to Alvirović

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

To za invalide kod nas je zaludan posao dok god se policija i pauk ne uključe.

 

Na uličnim parking mestima za invalide se ne parkiraju ni ovi retardi sa besnim kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
On 10/14/2022 at 10:28 PM, Eol said:

Ovo parkiranje na mesta za  invalide me posebno nervira....popizdim kada to vidim...hteo sam da odem namerno na parking Tempa kod Ade...da kolima stanem i zagradim najskuplji auto koji je parkiran na mesto za invalida...da se sklonim i da cekam ...kada izadje klipan i pocne da se nervira i da svira,ja da naidjem iza ugla ali u invalidskim kolicima...pa da vidim sta ce reci......Imao sam pravo da reg .kola na invalida nisam hteo, mislim da sam imao  pravo na besplatnu putarinu i na besplatno parkiranje u javne garaze  ni to nisam hteo da koristim....a ovi pajseri se bahate ...ej prazne glave totalno.

Ako si invalid zasto ne iskoristis svoje pravo ne razumem

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 4 sati, zlatkojov je napisao:

Ako si invalid zasto ne iskoristis svoje pravo ne razumem

 nisam ja invalid,vec clan porodice....ja sam mogao to da koristim ali nisam zeleo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Ove sto sam ja propitivao u Zr, svi do jednog su registrovani na invalida ( svi u besnim kolima) ali ne isticu nalepnicu jer ih je blam. Cak su i hteli da pokazu dokumentaciju o reg na invalida. Kontrolor na parkingu ih uopste ne proverava .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 10/14/2022 at 11:15 PM, Mr_Wolf said:

Radio je to Alvirović

 

Gledam pa se iznervirah, znaci znam da parkiram na mjesto i time ugrozavam nekog ali eto...

Nikada ali bas nikada nisam stao na mjesto za invalida, takvima treba oduzeti vozacku dok im psihijatar ne potvrdi da je mogu dobiti ponovo, debili

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jednom davno izlazimo iz Metro-a u Krnjjaci,naravno na parkingu za invalide neki dzip ulazi lik ne-invalid i ode.10-ak minuta kasnije stoji na pancevackom mostu sa podignutom haubom.Karma mozda?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1360 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ne znam sta se dohvatiste "invalida"

 

1. Na ulicama se to kaznjava, najstroze. U ovom slucaju, odnosenjem auta. 

2. Na ulici invalid moze da parkira i na drugom mestu, inkasanti ih ne diraju, tacnije, razumeju. 

3. Na privatnim parkinzima ne regulise "pauk", i ne moze. Privatno je. Regulise vlasnik. A kako vlasnika nema (velike kompanije) regulisu menadzeri. Ima dosta parking mesta.

Delta u Nisu, cini mi se, ima najvise. Kompletan prvi red. Realno, nemamo mi toliko invalida. 

 

Nisu likovi koji parkiraju na njihovim mestima najvece zlo. Ne opravdavam, naravno, ali ima milion likova koji zakrce parking, ulaz ili sta god gore od invalidskih mesta... I da... imam u porodici invalida, bez obe noge i znam kako je. Dakle... ne opravdavam, ali, nije to rak rana drustva...

 

 

 

Takodje, vezano to gore, mene jako nerviraju likovi koji na parkinzima trznih centara, parkiraju vozila za prodaju (nekada i vise njih) i prave "auto plac". To bih ja terao... To je, na neki nacin, rak rana. Siva ekonomija. Najlaksi nacin za zaradu. Cim skupi par soma, ulozi u vozila, ne placa porez, a siri biznis... Od tog poreza se placaju deciji dodaci, socijala, itd. Nego... ko sam ja, ili ko smo mi... Mozemo samo da laprdamo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, MaxiS je napisao:

Takodje, vezano to gore, mene jako nerviraju likovi koji na parkinzima trznih centara, parkiraju vozila za prodaju (nekada i vise njih) i prave "auto plac". To bih ja terao...

I mene nervira ova pojava koja je ozbiljno uzela maha, uradi to drugar i naravno dobije u vrata (mozda i namerno) mitinguje besan - pa reko druze sve si radnje preduzeo da do toga dodje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2012 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne znam da li je za ovu rubriku, al uredno je prišao točkom do trotoara...:)

 

 

IMG_20221017_063951.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Svugde ima bahatih mamlaza.

 

Ali, auto američke ambasade sa brojem 01 (ambasador i važni gosti), koji se često (a možda i uvek, ne znam) kreće pod pratnjom, uvek prati sva ograničenja i ponaša se kao bilo koji učesnik u saobraćaju, iako zbog pratnje ima prednost.

 

Doduše, ne baš bilo koji, već kao ona manjina koja poštuje propise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 15 sati, ivica744 je napisao:

Mnogo su male kazne.Da ne ispadne neka slucajna situacija,dzip je bio tu parkiran kad sam naisao,i gledam kako se pezo parkira. 

 

IMG_20221019_202530.jpg

A niko da primeti propisno parkirano Beogradsko Mangupsko Vozilo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kao mlađan momak sam radio u institutu pri jednoj ambasadi - vozio tako direktorku na neki sastanak u centru grada, diplomatske tablice, nema da se stane sa strane nigde unaokolo i ja na trotoar, pored ograde gde ljudi ne prolaze... Kad je izašla sa sastanka i videla me tu - ozbiljno sam nasisavanje dobio na taj potez. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja