Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se tice policije, mislim da cemo imati jednog policajca na skupu sa nama. A ako se i vatrogasci racunaju u policiju, onda cemo mozda imati i vise. Naime imamo policajca koji takodje vozi MZ-a, i dosta vremena je bio i predsednik NS Ridersa. Takodje je jedno vreme ziveo u Kisacu, tako da mislim da nece biti problema .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Dobro Vujo,kako god ,ja sam se vezao za onu poslednju tvoju recenicu,zato sam i reagovao,sustinski me ne zanimaju tudja misljenja o uniformi,bolje da to zadrze za sebe,vecina mojih prijatelja je uniformisana,pa i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Naime imamo policajca koji takodje vozi MZ-a

 

Sjajno!  :) :) :)

 

to mi je jedna od manjih briga. a jedna od vecih je prelazak granice. ako me tamo ufate onda sam najebo. al gmh mi je obeco 125 naljepnice pa onda valjda nece bit problema

 

Šta carinika interesuje da li voziš 250 ccm ili 1.000. Poreze i takse plaćaš Hrvatskoj a ne Srbiji i niko nije na šteti.

 

Ovde jedino niko ne plaća putarinu, nemamo nešto tu naviku... Vama bih savetovao da platite jer ukoliko poštujete propise nemaš razloga za brigu, sve je po zakonu pa je sve OK.

I prijatni su sa strancima, ne ostavljaju loš utisak, tako sam bar čuo od svih koji su dolazili, neznam za drugačije primere...

 

...vecina mojih prijatelja je uniformisana,pa i ja.

 

Opusti se, ovde niko nije uniformisan niti uniforma nešto znači. Ne treba da se nađeš uvređenim jer bi sutra odžačari mogli na isti način da razmišljaju, ja se već ne slažem sa poštarima i ode stvar tamo gde ne treba...

 

Ja nemam uniformu ali imam standarde i ko me pita da li volim da se besim o kravatu.  :P

 

''Odelo ne čini čoveka'' kaže narod. Još ako je radno odelo u pitanju, ihii....

 

Ipak, kada si u stranoj zemlji policijsko odelo može da znači. Ovde treba gledati iz ugla onoga ko dolazi a ne ko je domaći.

 

Nego odosmo u OFF ali tematski baš glup.

 

Dajte ljudi neku adresu kluba u Slovačkoj da ne dangubimo sa pismom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

 

 

 

Opusti se, ovde niko nije uniformisan niti uniforma nešto znači. Ne treba da se nađeš uvređenim jer bi sutra odžačari mogli na isti način da razmišljaju, ja se već ne slažem sa poštarima i ode stvar tamo gde ne treba...

 

Ja nemam uniformu ali imam standarde i ko me pita da li volim da se besim o kravatu.  :P

 

''Odelo ne čini čoveka'' kaže narod. Još ako je radno odelo u pitanju, ihii....

 

Ipak, kada si u stranoj zemlji policijsko odelo može da znači. Ovde treba gledati iz ugla onoga ko dolazi a ne ko je domaći.

 

Nego odosmo u OFF ali tematski baš glup.

 

Dajte ljudi neku adresu kluba u Slovačkoj da ne dangubimo sa pismom.

 

post-4062-12879064818456_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Najveca glupost koju samcuo!

-Od sponzora smo prikupili sredstva da policajcima na motoru kupimo 3 bolje kacige koje će im biti uručene u nekoj posebnoj prilici.

 

Pa zar policija nema standardizovane kacige, ili svako nosi sta hoce?? Ali mislim ono stvarno ste ga preterali! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

Ma decki ja se bojim zato sto su mene i kolegu na emzi trazli vozacku i saobracajnu uz sve ostalo sto se daje. A isli smo u madju. sad ako prodjemo tako i kad budemo isli u srbiju ja sam najebo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ Razzor, ne znam kakvog su vam sad formata saobracajne i vozacke dozvole ( dal kao knjizice il kao bankovne kartice ), al ako su kao knjizice, ako je moguce tamo gde ti pise ogranicenje zaglavis u futrolu sliku neke cure da policajci i ne primete to . Njima je u principu najbitnije da imas polozeno i da ti je motor registrovan. Pazis na propise i ne bi trebalo da imas problema. Kolko sam upoznat, od granice do Kisaca se nigde ne naplacuje putarina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Najveca glupost koju samcuo!

-Od sponzora smo prikupili sredstva da policajcima na motoru kupimo 3 bolje kacige koje će im biti uručene u nekoj posebnoj prilici.

 

Pa zar policija nema standardizovane kacige, ili svako nosi sta hoce?? Ali mislim ono stvarno ste ga preterali! ???

 

Ideja za te kacige ima drugu simboliku u sebi. Policajci ispod onih kombinezona nemaju ništa. Kombinezoni su krš, duvaju, samo imaju ona fluoroscentna sranja po sebi, ništa drugo. Ako nešto obuku onda je to njihovo, privatno a to im nije dozvoljeno samo nemogu ljudi goli na motor pa se oblače na kvarno ispod tih kombinezona.

Protektore nemaju uopšte, pogino je čovek na motoru a niko ne odgovara zbog toga. Pa valjda su za te ljude protektori HTZ oprema?

 

Sem kaciga, imaju policajci potrebe za pomaganjem u još mnogo stvari ali nije lepo da se javno piše o nečemu što je rečeno privatno i nezvanično.

 

Ako država juri motocikliste da nose kacige ''koje valjaju'' neka prvo opremi svoje ljude. Mi nemamo para, dobićemo na poklon baš takve kacige koje su po svetskim standardima za policiju i daćemo ih u toj nekoj zvaničnoj prilici kako bi političari čuli pa odrešili kesu za svoje ljude.

Za tri kacige niko neće propasti.

 

Da sam ja na vlasti, sramota bi me bilo da mi motociklisti za policiju kupuju kacige. Njih - videćemo, neka im je na čast što teraju ljude da rade u uslovima nedostojnih čoveka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

@ Razzor, ne znam kakvog su vam sad formata saobracajne i vozacke dozvole ( dal kao knjizice il kao bankovne kartice ), al ako su kao knjizice, ako je moguce tamo gde ti pise ogranicenje zaglavis u futrolu sliku neke cure da policajci i ne primete to . Njima je u principu najbitnije da imas polozeno i da ti je motor registrovan. Pazis na propise i ne bi trebalo da imas problema. Kolko sam upoznat, od granice do Kisaca se nigde ne naplacuje putarina.

 

Ideja nije losa al je neizvediva. moro bi popunit citavu prometnu sa slikama jer na 2 mjesta pise kubikaza :D tako da nist od toga. ma nista vozim se u ilegali i dalje. ak sam mogo citavu proslu godinu mogu i ovu. Nemogu si pomoc. vozimo dalje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E onda zabij tu nekako polisu osiguranja ! Ona i ovako pokriva sve i svasta, pa valjda moze i tu kubikazu ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Možemo li sada nađemo klub u Slovačkoj. Tražio sam ali ajde da se više nas potrudi oko toga, nisam baš uspešan u tom poslu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Trazio sat vremena juce i nista :(

Nisam neznalica ali nisam uspeo.

 

istina,nema ga uopste,nemoguce da ne postoji nista ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Ko je regovan na you tube neka se obrati nekom od ovis stuntera pa neka zatrazi neku adresu ili nesto, ili ovi koji znaju slovacki neka probaju mozda ce njima ici lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

ja cu pokusati da nadem klub mz u slovackoj posto tamo imam dosta rodbine obavesticu forum cim dobijem obavestenje janko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ja cu pokusati da nadem klub mz u slovackoj posto tamo imam dosta rodbine obavesticu forum cim dobijem obavestenje janko..

 

Tako je najbolje, ipak je to lični kontakt pa je drugačije neko kada pričaju ljudi koji se ne poznaju.

 

Nisam se skoro čuo sa Svakakom ali iz Hrvatske u mojim očima veliki ugled uživa čovek koji je ovde nekada bio registrovan nick-om Quantislw ili nekako slično, nisam taj nick nikada pamtio jer je simbolizovao neke skraćenice.

Miha je iz Osjeka, bio je u Fabrici sa Svakakom a i pre njega nekoliko puta. Iskreni je poznavalac MZ-a, ovi manuali kojima se koristimo upropastili su mu mnoge noći u vreme kada nije bilo jednostavno skenirati samo jedan list a ne toliku literaturu.

 

Miha nije običan čovek, ima mnogo knjiga koje je tek trebao da skenira. Kolekcija je bogata a on se nije zadovoljavao obimom nego je sve što o MZ-u postoji godinama prikupljao i nesebično delio. Zbirka raste i on je odgovorno ažurira i arhivira.

 

Kontakt nam se izgubio jer je bio u privatnim poslovima, zidao je kuću, bio u gužvi oko posla, sećam se nekog baš haosa od obaveza.

 

Molio bih ljude iz Hrvatske da ga nekako nađu i pozovu bez obzira na ovu zvaničnu papirologiju koju ćemo razmeniti a koja u osnovi i nije bitna. Ipak, on nije bilo ko, nije neko ko je do motora došao pa mu se posvetio nego neko ko je sebe uložio da bi svi mi mogli da održavamo naše motore.

 

Dalje, pustio sam PP da mi se Snake javi u nameri da se nekako Hercegovci okupe i dođu. Nisam dobio odgovor. Pojuriću u bazi AMS kontakte svih moto klubova u Republici Srpskoj pa ćemo i njihovim ljudima a vlasnicima MZ-a poslati pismo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Mislim da bi svima van Srbije trebalo poslati neku vrstu poziva  u sto kracem roku, da se ljudi planiraju. Vidim da Rumuni imaju takodje neko MZ okupljanje, imaju nameru da zovu Madjare, koliko sam skapirao uz pomoc Google prevodioca ( pomaze, koliko -toliko, nije bas pouzdan), negde u julu - avgustu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Gledam slike sa Prvog i Drugog mitinga , pa da pustim Rumunima da vide kako se lepo druzimo !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma puštaj bre sve, nemamo kontakte pa da možemo da pošaljemo pismo jednovremeno kako bi najbolje bilo.

 

Ne treba gubiti vreme, priča treba da se širi na sve moguće načine, jebeš formalizam.

 

Peter i ja ćemo videti za Mađare, od Demre očekujemo Slovake, Hrvati i Slovenci su ovde pa su u toku i šta ima da se komplikuje.

 

Elementi su sledeći:

 

Slup je 22.- 23. maja u Kisaču kod Novog Sada. Pozvani su svi koji su u mogućnosti da dođu jedino bi trebalo da dostave brojno stanje što pre kako bi mogli da planiramo. U prilog idu linkovi sa fotografijama pa je za početak dosta.

 

Da razmrsimo malo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Za Rumune bi trebao neko iz Bele Crkve ili Vrsca da napravi prevod. Ima li dobrovoljnih prevodilaca?? Javite se!!

Vujo, pismo da se sroci da se turi ovde , i da bude kratko i jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Za Rumune bi trebao neko iz Bele Crkve ili Vrsca da napravi prevod. Ima li dobrovoljnih prevodilaca?? Javite se!!

Vujo, pismo da se sroci da se turi ovde , i da bude kratko i jasno.

 

Rešeno. Čuo sam se telefonom sa Impulsom, može da nađe profesora da to bude napisano idealno, književnim jezikom.

Do termina možda i on sredi svoju mašinu. Ako ne već sam ga napao za jedan MZ koji ništa ne valja  ;D, TS je, u fabričkom je stanju, prikoličar, stoji u klubu kao eksponat, isti kao što se nekada po salonima prodavao... :-* :-* :-*

 

Ipak, eksponat je uvek tu ali zverinu koju će Impuls da napravi treba videti pa se nadam da će do skupa da završi.

 

Sledi pismo u narednom postu.

 

... i da bude kratko i jasno.

 

Pa trudiću se ali ne pišem tebi pa da može u dve reči, ljudi bre neznaju ništa, neznaju ni da postojimo, treba malo gledati iz njihovog ugla...

 

:D :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dragi prijatelji,

 

zvanično glasilo Asocijacije Motociklista Srbije sastoji se od Foruma i WEB sajta na kome značajno mesto zauzima MZ Svet: virtalni prostor namenjen vlasnicima, poznavaocima i ljubiteljima MZ motocikala (http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=35.0). Forum nacionalne moto asocijacije ima oko 10.000 registrovanih članova koji žive na svim kontinentima a zajedničko im je poznavanje Srpskog jezika kao osnovnog sredstva komunikacije. Na našem delu Foruma, u MZ Svet-u, dnevno se okupljaju ljudi iz raznih država, mahom sa prostora bivše Jugoslavije.

 

Pre tri godine članovi MZ Svet-a su napravili svoj prvi moto skup namenjen isključivo pobornicima MZ motocikala. Od tada svake godine u različitom regionu Srbije održava se Skup MZ Svet-a sa ciljem međusobnog upoznavanja članova, razmene iskustava, druženja ali i upoznavanja Srbije i specifičnosti koje postoje u svakom od njenih regiona.

 

Fotografije sa prva dva Skupa MZ Svet-a možete pogledati na sledećim linkovima:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23574.0

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=36193.

 

Ove godine odlučili smo da prevaziđemo jezičku barijeru i na skup pozovemo klubove iz okolnih zemalja. Srbija je višenacionalna država što nam olakšava komunikaciju jer imamo mogućnost da se sporazumevamo i na Slovačkom, Mađarskom i Rumunskom dok gosti iz bivših Jugoslovenskih republika poznaju Srpski jezik. Opciono, Engleski nam je uvek na raspolaganju ali smatramo da je lepše voditi dijalog na maternjem jeziku pa smo nastojali da za svaki od navedenih nađemo bar jednog prevodioca.

 

Ove godine okupljamo se u severnom regionu Srbije, u Vojvodini, mestu koje se zove Kisač a koje se nalazi u blizini grada Novi Sad. Skup traje od 22. do 23. maja, smeštaj je individualan, u šatorima, na prostoru oko ugostiteljskog objekta ''Čarda''. Naš skup nije komercijalnog karaktera: nema sponzora, ne plaća se ulaz, radi bolje komunikacije nema muzike, ništa se ne prodaje niti je novac potreban... Ukratko nema fiksnih troškova koji bi opterećivali mogućnost okupljanja.

 

Što se novca tiče za sve koji dolaze važe ista pravila kao i za nas koji smo iz Srbije: ako želite da na bilo koji način učestvujete u troškovima imate mogućnost ali niste na to obavezni. Novac ne sme da bude razlog zbog koga se ne bi družili, na našem skupu obezbeđeno je sve pa je za dolazak potrebno finansirati samo gorivo i putarinu.

 

Na kraju, želeli bi da nam dođete u što većem broju ali ukoliko nemate takvih mogućnosti nastojte da u vaše ime dođu bar predstavnici kako bi se upoznali, ostvarili prijateljsku saradnju koja će, nadamo se, biti interesantna i narednim generacijama MZ ljudi.

 

S poštovanjem,

MZ Svet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja