Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Otvorio sam temu sa namerom da se ovde dogovaramo o putovanjima, druzenju ili o bilo kakvim predlozima koji mogu biti interesantni za sve clanove foruma. Ovde se mozemo dogovarati do mile volje i po dogovorenom ,isti dogovor staviti u temu OBAVESTENJA. Sve u cilju preglednosti foruma da se dogovori nebi nalazili u tri ili cetiri teme kao sto je slucaj do sada. Nadam se da cemo uloziti malo truda i discipline da bi nama bilo lepse i lakse druzenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Leto 2009!

 

Meni je životna želja da sa Mz-om odem na more.

Ali još se nisam usudio.

Valjda zato što sam imao nekih sitnih kvarova koji su mi

poljuljali samopouzdanje i uzdanje :) u MZ-a.

 

Pravio sam ja 300 km u jednom danu,ali uvek u duštvu.

Pa nešto maštam,da se skupi liga MZ-aša da krene iz raznih krajeva,

ja im (vam) se pridružim (solo na mojom makini),pa put mora.

Svako po nešto od delova, i ja imam neke sitnice.

 

Zamišljam, kako u grupi savlađujemo serpentine, i kako se u daljini

ukazuje plavo prostranstvo.

(To bi moglo biti petak-subota-i nedelja povratak, a destinacija,negde oko Budve, nije bitno)

 

Svako ima pravo na svoju fantaziju,zar ne?

Šta mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Leto 2009!

 

 

Svako ima pravo na svoju fantaziju,zar ne?

Šta mislite o tome?

 

Da nemas fantaziju,vozio bi se u automobilu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Dobar predlog, jos i da izabermo na koje cemo more ? - Na " Nase " u Grcku, il na " bivse nase " kod djetica .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja nisam isao MZ-om na more, ali ne vidim razlog zasto ne bi isao. Naravno, pretresao bih masinu prethodno da bi bio siguran da je sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Jedan od mojih planova je da sledece sezone odem u CG na more MZ-jcem. Meni bi samo bilo zao da predjem toliku kilometrazu i da na moru ostanem 2 dana,kad vec idem i sipam gorivo mala je razlika jos platiti smestaj nekoliko dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da se razumemo, oduvek je bila velika stvar ići MZ-om na more.

 

A mislim i da ne postoji SIGURNIJI način putovanja od toga da su u grupi isti motori u što većem broju, od delova, poznavanja popravki, alata...

 

ZA sledeću godinu postoje gotovi planovi o putovanjima i vožnjama u koje nije more uključeno nego Srbija i BJB se zaista dosta angažovao oko toga. Lalajko vodi taj deo priče, koliko znam a znam jako malo o tome, kontaktirao je sve lokalne turističke organizacije, provezao se svim putevima, cenkao se za hranu i smeštaj...

 

Ukratko, Srbija i putevi po njoj su stvar koja je već organizovana sa sve obilaskom turističkih, kulturno-istorijskih, verskih i svih ostalih sadržaja. U njegovim planovima tačno su određena mesta za ''ne daj Bože'': lekari, majstori i vulkanizeri, benzinske pumpe i sl. a na svakoj od destinacija postoji i neko ko bi nas dočekao.

 

Mogu da se kladim u život da more niko ne voli više od mene, imao sam kuću na moru i pola života proveo u Dalmaciji samo što je Srbija naša zemlja, može nam se šta god želimo, imamo i policiju kao podršku...

 

A na prošlom sastanku sem tema o Asocijaciji uživao sam slušajući Lalajka kakve sve lepote postoje kod nas. I osetio sam se krivim što sam se nabio u Karaburmu gde sam rođen i blenem u čoveka koji priča kao da je tema Havaji ili Sejšeli a ne nešto što je i moje.

 

Pozvaću Lalajka da nam pobliže objasni šta imamo od gotovih tura na raspolaganju a ako dogovor prevagne za more ja sam i za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

 

 

 

Zamišljam, kako u grupi savlađujemo serpentine, i kako se u daljini

ukazuje plavo prostranstvo.

 

 

...a iza nas plavi oblak  :D :D bas deluje lepo zar ne?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Citajuci postove uvidjam da sam pogresio naziv teme:Dogovori, planovi, predlozi....trebao sam da dodam I EMOCIJE......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Obisao sam nasu " bivsu jugu " uzduz i popreko - uglavnom sa CZ-350, i jos nekim drugim motorima koje sam imao.

  Slazem se sa Lalajkom da i u ovoj nasoj sadasnjoj " maloj " drzavi ima jako puno i jako lepih mesta da se covek lepo provoza, i svasta vidi . Bio sam i kod " Vuje 032 ", i nagledao se divnih slika mesta u Srbiji koja je on obisao sa svojom " Planinarskom ekipom "  Definitivni zakljucak je: " Obisao sam pola evrope, a svoju zemlju ( Srbiju ) nisam upoznao " ili ko sto neko rece - " Covek se vinuo u kosmos, a svoju planetu nije skroz istrazio " .  Za ovu nasu zemlju - MZ je idealna stvar. Moze se lagano voziti ( oko 80 km/h ) sve lepo videti i upoznati . Treba samo jednu stvar izbegavati - Auto put, tu nema nista da se vidi i dosadan je za voznju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Negde sredinom decembra (mislim 20.XII) bi trebala biti zurka kod MK MANCULA u Cacku, pa eto mozemo se malo tamo videti. Ja sam tamo 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Radi se standardno na organizaciji BJB vikend voznji i za sledecu godinu, a priprema se i nesto vise, ali o tome kad sve bude spremno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Neces valjda?!?  :'(  Nego... Nije nemoguce ni da vam se ja prikljucim, i meni je to dugogodisnja zelja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Slazem se da nasu Srbiju treba istraziti jer je prelepa a ja sam motorom prosla njen mali deo ali mislim da bih pre posla na more motorom jer je to dozivljaj za pamcenje! Finansije cu skoncentrisati na taj put pa ako ostane para i kad se vratim onda vec znam sta cu! Bas bi bilo super da svi krenemo MZ-jcima na more ali ako to ne bude samo jedan vikend(ukljucujuci i petak) mislim da je nemoguce da se svi uklopimo za odlazak sa odmorima i pauzama. Gledam onu sliku kad smo iz Svilajnca krenuli put Milivskog kanjona(Picasoo MZ nas je slikao) i zamisljam da u istoj onakvoj koloni krenemo put mora...prelepo! A verujem da ne bi ni imali problema sa preticanjima ostalih ucesnika u saobracaju jer bi stvarali ogromnu dimnu zavesu tako da se oni ne bi ni usudili da krenu na slepo  :)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Mozda je ideja bezveze,ali sta mislite o zajednickoj proslavi nove godine?Znam da uglavnom svi imaju svoje planove i drustvo,ali ipak da pitam.I onda bi se nesto moglo "okrenuti" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da je ideja dobra, jos kad bi svi bili " ZA ", pa da na vreme dogovorimo lokaciju i ostalo . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

PROTIV vunenog  :(...Probao nekoliko puta ali ne vredi, "nece dusa" sto bi rekli stari, ali ja sam u manjini za mene bi se naslo nesto drugo tako da sam u sustini ZA  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sve su zamisli lepe a za novu godinu vozim neki voz muka je kad covek radi a nezna mu se ni vikend ni praznik

...kome pricas  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja