Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Jupiiii! Ponovno okupljanje ali sigurno u vecem broju! Slazem se za polovinu maja,da odredimo datum ali da znamo da to varira za nedelju dana ranije-kasnije u slucaju loseg vremena. Znamo sigurno da ce to biti vikend,ali mislim da je bolje da bude nedelja jer mozda neko radi subotom,mada ako zelimo da prespavamo onda mora biti subota da bi se u nedelju vratili kuci. Znaci ipak subota!

Cacani slobodno birajte i razgledajte,sta god nadjete bice dobro,ne sumnjamo u vas,vazno je da se mi skupimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ja sam penzioner i tu neće biti problema.

Samo bi mnogo voleo da ne bude samo ležanja i krkanja,

jer bi voleo da se tamo u Banji vozikamo, da vidite neka mesta koja su blizu,

a mnogo su interesantna.

Onda pešačenje do Savine vode:

http://forum.uzice.net/boravak-u-prirodi/planinarenje-uspon-na-kablar-(889m)/

i izlazak na Kablar, pod obavezno, a to bi mogli motorima.

U blizini je i pećina Kađenica, koja je u lepoj prirodi ali pomalo strahotno deluje:

http://www.casopishorizont.com/kadjenica.html

Pa Banjski Potok, Čačanske plitvice,takođe u O.Banji:

ttXNo_bp2cm1.th.jpgfG9PN_bp1wr0.th.jpg

 

Ljudi,imam mnogo predivnih fotografija,Drumski Lisac me prozvao da ih postavim,

ali to je nemoguće. Ja bi hteo sve nejlepše, da vam dočaram -  ali ne mogu lako da se odlučim, da izaberem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vremenska prognoza za mart mesec...mada, iskustvo kaže da nije verovati prognozama više od2-3 dana a kamoli za 3 meseca....ipak, barem da vidimo šta kažu:

 

 

Март 2009 : Почетак пролећа. Средње месечне количине падавина и температуре у границама просека.

 

Средња минимална температура ваздуха у марту кретаће се у границама вишегодишњег просека, при чему ће њена вредност у просеку бити виша за око 0.3ºС у односу на вишегодишњи просек. У Београду и широј околини предвиђа се вредност мартовске средње минималне температуре ваздуха од 3.7º С. Средња максимална температура ваздуха у марту задржаће се у границама вишегодишњег просека са вредностима у просеку вишим за око 0.5ºС у односу на вишегодишњи просек. У Београду и широј околини средња максимална температура ваздуха током марта биће око 13.0º С. Средња количина падавина током марта биће у границама просечних вредноста, при чему ће њена вредност бити нижа за око 7 мм на југозападу до 1 мм на северу земље у односу на вишегодишњи просек. У Београду и широј околини средња мартовска количина падавина износиће око 35 мм.

 

Prognoza RHMZ-a

 

Vujo032@

Tebe je Bog pogledao.Živiš u tako lepom kraju i još si penzos....Ja decenjama igram LOTO da bi dostigao taj cilj, eeeee.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

 

Vujo032@

Tebe je Bog pogledao.Živiš u tako lepom kraju i još si penzos....Ja decenjama igram LOTO da bi dostigao taj cilj, eeeee.

 

Da pojasnim neke stvari, prijatelji:

Rođen sam 1964 g.

Zaposlio sam se 1984 g.,odmah posle srednje škole, u dvadesetoj godini.

Radio i stekao staž od 24 godine.

Firma pukla, ja dobio penziju.

Možda vam ni sad nije jasno kako to ?

Moj zdravstveni problem je loš rad hipofize i manjak hormona rasta.

Ovo je fotka iz firme, kada sam se zaposlio, sa skupa radnih ljudi:

 

Tako sam dobio invalidnost i sada invalidsku penziju.

Možda to sve ružno zvuči, ali sada se osećam fantastično.

Potpuna sloboda, osećam se kao nekada davno, dok još nisam pošao u školu.

Niko nema razlog da mi kaže: "Što ne učiš" ,"Što ležeš kasno sutra raniš" i sl.

Kuda idem i šta radim,to  je apsolutno moja stvar.

1gxAJ_trzskupradnihljudibv8.th.jpg

Eto, to je moja kratka biografija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Bitno je da se ti u celoj priči, kako i sam kažeš, odlično osećaš i da ti ne manjka duha. Dok možemo da sednemo na motor, mi smo dobri.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izgleda mi da ovaj mart nije baš u skladu sa željama. NAJVIŠA temperatura je 13 stepeni što je za vožnju kako - tako ali za spavanje nikako, zima bre.

 

Vujo032, reci ti nama kada je najbolje pa da se organizujemo kako valja. Za ovakve dogovore treba poštovati prvo specifičnosti kraja pa tek onda ređati želje, ne ide ništa na silu.

 

Priroda je lepa ali nije grad, tu vladaju njeni zakoni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ja mislim da pre polovine Aprila nije najsrećniji izbor. što ste požurili?

Da  gora ozeleni, a da ne uletimo u gužvu oko PrvoMajskog uranka,

kada je ogromna gužva u Banji.

Osim ako volite gužvanje sa ženskadijom :)

Mislim da je sada ipak rano za fiksno određivanje datuma,

ali vi većajte, usklađujte sa obavezama !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ma udario minus pa se svi zavukli u kuce i mastaju o lepom vremenu i voznji,niko nije pozurio nego onako prekracujemo vreme.Inace da je lepo vreme bile bi 2 poruke u 5 dana.Pa znate kako je bilo jesenas,nigde nikoga na forumu svi hvatali poslednje zrake sunca za proslu godinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nikakav problem da se na proleće dogovorimo za okupljanje u skladu sa vremenom.Mislim da možemo u 7-14 dana da se izdogovaramo i pripremimo .Za sada je super da prikupimo informacije odestinaciji mada mislim da ove Vujine032 su više nego poželjne.Kako izgledaju na slici ,ja bi proveo ceo odmor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

ljudi ja sam tu da pomognem sve shto treba!!!! nije me bilo neko vreme... jbg :/

mogli bi smo da napravimo i "defile" od Kablara do brane - manchule i tamo popijemo po neku pa nazad...

eto , dakle ajde da spremamo , ja sam tu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Neću da ti kvarim predlog ali ako ima nešto što mrzim to su defileji. Da ne kažem da je se većina završavala veoma loše a ućestvovao sam na njima od 1993 god.Mislim da smo svi ovde ne konvencijalnog opredeljenja i da nas sve veže individualizam i opuštena atmosfera. Znaći, totalno ne obavezno druženje bez nekih protokola .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dule dobro je da si tu, imamo domaćina Vujo032 i tebe što nije mala stvar.

 

A domaćin treba da nam nađe lokaciju na kojoj bi se ulogorovali, da je što opremljenija infrastrukturom a da opet nismo u sklopu masovnog izletišta gde bi mi nekome ili neko nama smetao. Volimo i vodu pa ako je u neposrednoj blizini tim bolje. To je za početak dovoljno, dalje se sve odvija samo po sebi. Prošli put smo se podelili na dve grupe, jedni su se vozali dok su drugi ostali sa pićem i pečenjem. ::)

 

Iskoristivši kvar na motoru, pripao sam međ' čuvare rakije. ;D

 

Šalu na stranu, a nisam se šalio ni kada sam tresao rakiju,već sada se naziru raličite želje: neko bi statično odsedeo na lokalitetu, neko bi prespavao na istom, neko bi se, ako je para, provozao do onoga što zovu more u CG, neko bi razgledao okolne vrleti i turistička izletišta...

 

Za neki defile nisam jer je organizacija zaista složena, svaki skup Asocijacije u Beogradu bio je sa defileom i treba malo odmoriti, sesti, popiti koju, pojesti nešto a ako je i pored toga nekome do vozanja pa neka se voza, ime gde i Bogu hvala sve je lepo za vožnju.

 

Ali taj mikrolokalitet, to je glavni problem, to sada tražimo. Zato Dule ako si u prilici preporuči nešto pa da vidimo da nađemo neke fotografije mesta i to je to, onda se izjašnjavamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ja sam iz GMa, ali bih mogao eventualno da se ukljucim u neku organizaciju ako bude potrebno, pod uslovom da budem kuci tih dana... (studentske muke) Citam sad Vujin post, pa na osnovu zahteva (za infrastrukturom) predlazem da sediste okupljanja bude u auto kampu u Ovcar banji, iz vise razloga. Tu ima voda, WC, samo iznajmljivanje mesta u kampu mislim da je neka smesna cifra, ne bi trebalo da je guzva u pomenutom periodu (nije nikad pa nece ni tad), zavucen je od buke i magistrale, a vrlo joj je blizu. U blizini se nalazi restoran sa odlicnom (i ne bas jeftinom) klopom, i kao najjaci adut tu je zatvoreni bazen sa termalnom vodom u kojoj bukvalno moze da se kupa satima bez da ti bude zima! Poslednji put kad sam bio pre par meseci dnevna ulaznica je bila 300 dinara, unutra imaju tusevi, sampon, fen, ma sve sto vam padne na pamet! A ako bih birao srcem, onda bi moj predlog definitivno bila reka Kamenica, negde u predelu oko starog zeleznickog tunela, odatle je Ovcar banja na nekih 10 minuta voznje... Ali tu nema vode (sanitarne), WCa, nema restorana, nema bazena, nema uredjenog mesta za kamp nego negde u livadu pa dok nas ne izbace!  ;D Sto meni licno odgovara, ali nismo svi isti... Ako ste zainteresovani za ovu varijantu, mogli bi da osmotrimo (momci iz CA i ja) pogodna mesta oko Kamenice u nekom narednom periodu pa da javimo utiske i mogucnosti. A takodje ne bi bilo lose ni obici kamp u Ovcar banji da se snime uslovi i eventualno najavi grupna poseta kad za to dodje vreme.  ;) Eto toliko od mene, ovo su bili moji predlozi, ali dugo je do maja, ima vremena za razmisljanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se tice Kamenice, moj prijatelj ima imanje koje izlazi bas na reku, mogli bi da kampujemo tamo do sudnjeg dana, jadina mana je sto je uz samo selo, a tu bi smo vec izazvali atrakciju svojim dolaskom, i sve sto sleduje uz to. Videcu, pricacu sa njim , a i valjalo bi da odem u " izvidnicu ", a to cu na prolece .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Bezpotrebno komplikovanje.Prosto i jednostavno: odabere se datum, odemo u Cacak, Cacani nas sacekaju, i odvedu na lokaciju. Pa to je samo za jedno nocenje, kakvi kampovi livade itd. "Defile" nema tu nikakvog defilea, vec grupa motora koja uredno ide svojim putem. Sve sto je vise od 5 vozila moze se nazvati nekakvim defileom.

Elem Cacani odaberite i recite gde idemo. a MART niko nije pominjao vec polovina MAJA je predlozena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Bezpotrebno komplikovanje.Prosto i jednostavno: odabere se datum, odemo u Cacak, Cacani nas sacekaju, i odvedu na lokaciju. Pa to je samo za jedno nocenje, kakvi kampovi livade itd. "Defile" nema tu nikakvog defilea, vec grupa motora koja uredno ide svojim putem. Sve sto je vise od 5 vozila moze se nazvati nekakvim defileom.

Elem Cacani odaberite i recite gde idemo. a MART niko nije pominjao vec polovina MAJA je predlozena.

 

Ma sve je to OK, ali koliko sam ja provalio vecina je raspolozena da ta akcija traje bar nekoliko dana, a nisu svi spremni da se odreknu komfora na tako dug period. Zato sam i predlozio dve razlicite varijante smestaja koje su blizu jedna drugoj i omogucavaju posete razlicitim lokacijama u okolini. Evo jedan dan bi mogli da odemo do manastira Vracevsnica, Takova i Ravne gore, odatle i Divcibare nisu predaleko, a sigurno Cacani znaju jos dosta lokacija koje vredi posetiti u njihovom kraju... Ali o tome kad dodje vreme. A ako je u pitanju samo jedno ili dva nocenja zna se: Morava ili Kamenica, rostilj, pivo i udri do zore!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ali koliko sam ja provalio vecina je raspolozena da ta akcija traje bar nekoliko dana

 

Nažalost nije. Ustvari jeste kada su dogovori u pitanju ali kada se primakne termin onda iskrsnu poslovi, ovaj može ovaj nemože, ovaj ima pare a ovaj ih nema i sl.

 

Zato sam ja bio za varijantu od najviše dva dana, jedno noćenje, a posle toga može šta bilo ako se ima i može.

 

A ako je u pitanju samo jedno ili dva nocenja zna se: Morava ili Kamenica, rostilj, pivo i udri do zore!  ;D

 

To je put do rešenja!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

U par navrata je Makica pomenula da bi volela da ove godine ode MZ-om na more i ona to planira.Inaće. od poćetka je prića za okupljanje povodom otvaranja sezone.

Totalno se slažem sa MZ-ovom konstatacijom u vezi izleta.

Trmin od jednog dana+ noćenje mislim da odgovara većini.Uvek je kada se prave planovi, mnogo zainteresovanih a kada dodje do realizacije onda svakodnevica uradi svoje, kao što reće Vuja, nedostatak, vremena, para ili kocepcije ili ko zna čega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Moze i 'morska' ideja, ali tu je potrebno malo veci dogovor zbog god.odmora. Jer odmori se ipak planiraju  u firmama, pa ako pusti sef...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja