Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • ,, 1032 postova

Mislim da za sada nema potrebe da clanove MZ kluba iz Madjarske bombardujemo informacijama i poduzim tekstovima. Mozemo ih naravno zamoliti da kontaktiraju MZ-jase iz Rumunije, ali opet moje licno misljenje jeste da ih ne treba opterecivati sa nasim planovima u vezi okupjanja u sledecoj godini.

 

Zasto uposte pisem sve ovo?

Nase prvo pismo odnosno poziv (koji je inace ocenjen kao simpatican) je postavljen u celosti na njihov sajt i oni su odusevljeni kako tekstom tako i slikama sa ranijih susreta. Zao im je sto ne razumeju komentare, ali su shvatili da volimo pice, druzenje i prase.  :D  Zanima ih takodje sudbina MZ-a kojeg ste strpali u Jugo. Eto, to im na primer mozete ispricati uzivo.

 

Za kraj, mislim da nema potrebe da zatrpavamo ovu temu sa tekstovima na madjarskom jeziku. Mogli bi jednostavno da komuniciramo preko PP-a, a Vuja bi objavljivao tekstove na srpskom.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Off = MZ koji je strpan u Yugo je moj, zaribao, ali sada je zdrav i veseo! Spreman za akcije. Rumunski MZ Brothers, razumeju Madjarski te cu im ja prebaciti Madjarsko pismo.

A sto se tice ovog drugof pisma sasvim si u pravu.  Vuja bi samo nesto da pise. Ja sam u svakom slucaju za kratke i sazete poruke.

 

p.s. Ja sutra odoh za Pancevo na zimsku zurku kod Kojota. Bilo bi dobro da se Vuja tamo pojavi, da malo prodiskutujemo neke stvari. Hoce li jos ko da dodje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne bih ja samo da pišem već da znam ko će uopšte doći. Nikada ništa nisam radio po sistemu ''lako ćemo'', trudim se da budem odgovoran li i detaljan.

 

Sutra, ako ne odem za Zagreb doći ću u Pančevo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pozdrav tazio sam po slovackom face boku i nasao    trip moto slovakia  nije to to al za sada sam samo to nasao trazim dalje, ko ima face...naka ukuca pa vidite mozda ce nam pomocu  da nademo nas klub.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Na FB-u nisam, al sam googlao i googlao i nista. nasao sam gomilu auto klubova, nekih koji se bave moto krosom, nekih skupova veterana , al za MZ-a nista. Pretpostavljam da posto su u cehoslovackoj proizvodjene Jawe i CZ, da takvih klubova ima na pretek ( nisam proveravao ), a da im MZ i nije bio prioritetnoi vozilo . ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Uff, ova slika je ovde uletela greskom. Inace ove bisage se prebacuju preko sedista, ali je pozeljno da ima nesto malo nize da ne bi uletele u tocak . Inace su bisage davno prodate .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bio sam u Zagrebu, otišao u subotu a vratio se odmah posle koncerta u nedelju.

 

Granica ne treba nikoga da brine, motorna vozila ih ne zanimaju. Leče komplekse, vole da izgledaju strogo ali ako su dokumenta ispravna nema razloga za zadržavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Bio sam u Zagrebu, otišao u subotu a vratio se odmah posle koncerta u nedelju.

 

Granica ne treba nikoga da brine, motorna vozila ih ne zanimaju. Leče komplekse, vole da izgledaju strogo ali ako su dokumenta ispravna nema razloga za zadržavanje.

 

 

a jeb pa sta si radio u zagrebu ja sam bio u nedelji u osjeku i vozikao se okolo mogli smo se negdje naci na piću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nažalost, nisam imao vremena za zadržavanje usput jer smo već dosta izgubili na granici zbog mojih dokumenata.

 

U Srbiji je u toku promena pasoša za nove za koje nije potrebna viza u EU. Nažalost, redovi su veliki pa ja nov pasoš nisam ni vadio. A kako je stari pasoš važeći samo sa slikom na kojoj sam bez kose u policiji su mi zaheftali taj za još stariji pasoš koji ne važi jer je istekao ali na toj fotografiji imam kosu.

 

I tako se ja pojavim na granici sa dva pasoša, jednim koji je potrebno zameniti mada važi a drugi koji ne važi ali je zaheftan za važeći.

 

Da sam odvojio ova dva pasoša videlo bi se da sam nešto petljao pa bih tek onda bio sumnjiv, ovako ostavio sam sve kako su mi dali, sve je legalno pa nek proniknu u suštinu, šta ja tu mogu.

 

I Srpski i Hrvatski carinici su rekli da tako nešto još nisu videli pa je potpuno prirodno što su nas na granici zadržali da bi proverili dokumenta. Ja sam priložio sve što sam imao sa sobom, ličnu kartu, vozačku čak i taxi dozvolu... i na svakoj slici nemam kosu jedino na tom pasošu koji ne važi.

 

Na kraju su se svi smejali, kaže Hrvatski carinik ''odluči se čoveče, imaš li kosu ili ne''. Ja kažem da moram da pustim kosu jer me deca nikada nisu videla a da nisam ćelav, nije moj izbor, moram...

 

Kaže on ''pa kako ja da te prepoznam sa kosom kada te ni deca ne poznaju, nemam koga ni da pitam ovde, niko to nije još video''.

 

Ja sam mu rekao da će i on izgubiti kosu kada dobije decu, ima svaka dlaka da mu znači...

 

I tako, zezanje, nema tenzije samo naravno dokumenta moraju da budu ispravna.

 

Usput, ako neko zna foru kako da izvadim nov pasoš bez čekanja u redovima bio bih mu zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prevod na Rumunski dobijamo tokom sledeće nedelje. Sa Peterom sam nešto pričao, trebali bi da zovemo Rumunske Mađare uz ove Mađarske, to je već nešto.

 

Sa Slovacima i dalje neznam na čemu smo, sve mi se čini da je Lisac u pravu, možda su stvarno više okrenuti Jawi.

 

Upoznao sam jednog Poljaka u SKC-u pre neki dan. Kaže čovek da retko koji Poljak nezna za njihov MZ Klub bez obzira da li je motociklista ili ne. Poznati su, to je nekako stvar nacionalnog ponosa. Drže Poljaci do svojih MZ ljudi a tog tipa motor uopšte ne interesuje, nije se nikada ni vozio ali zna da u Poljskoj ima jedan MZ Klub i da je to ''onaj pravi'', ne kao neki slični po evropi, ovi su nešto posebno... :D

 

Kolebam se, daleko je Poljska... A svojevremeno je stajao oglas kako tražimo poznavaoca Poljskog koji sam postavio u Opštim Temama pa ga još zalepio za vrh strane ali nije bilo uspeha, na BJB-u niko nezna Poljski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pozdrav  sada sam razgovarao sa prijateljem-kumom iz slovacke trzio je nesto al na kraju je shvatio da nema nista ,za sada  objasnjenje slovaka je da su cuvali svojo  javu i da nisu uvozili druge istocne motore,tvrd komunizam ali zato ima puno onih ruskih motora trazimo jos  nadam se da cemo naci  u meduvrmenu nabavio sam  motorasko odelo pa jedva cekam da ga isprljam.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

vuja za poljake nemas problem jezik je slicni kao slovacki tako da razumeju i moj prevod uopste nama problema razumece sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pozdrav  sada sam razgovarao sa prijateljem-kumom iz slovacke trzio je nesto al na kraju je shvatio da nema nista ,za sada  objasnjenje slovaka je da su cuvali svojo  javu i da nisu uvozili druge istocne motore,tvrd komunizam ali zato ima puno onih ruskih motora trazimo jos  nadam se da cemo naci   u meduvrmenu nabavio sam   motorasko odelo pa jedva cekam da ga isprljam.....

 

Poštujem ja to opredeljenje, i pod socijalizmom su znali da čuvaju svoju privredu.

 

Šta da se radi, probali smo, i dalje smo tu pa ko god se privatno od Slovaka pojavi sa MZ-om dobro je došao.

 

vuja za poljake nemas problem jezik je slicni kao slovacki tako da razumeju i moj prevod uopste nama problema razumece sve.

 

Ne bih tio radio sem u slučaju krajnje nužde. Sačekaćemo do sredine iduće nedelje taj književni prevod a ako od toga ne bude ništa moraćemo tako kao što kažeš.

Ipak, ostavio bih Impulsu malo vremena, mora da možemo tako nešto da izvedemo na savršen način.

 

Što se odela tiče, što kažu babe, ''u zdravlju da ga nosiš''.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I sta ?? Ne razumem ovo , sta je pisac hteo reci?? ???

 

Vujo, mogao si na licu mesta da se ocelavis i no problemo!! :D :D

 

  Kako ne razumes, pa trazimo net adrese MZ klubova iz okruzenja. Eto ja nasao Forum MZ kluba iz poljske i postavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

I sta ?? Ne razumem ovo , sta je pisac hteo reci?? ???

 

Vujo, mogao si na licu mesta da se ocelavis i no problemo!! :D :D

 

   Kako ne razumes, pa trazimo net adrese MZ klubova iz okruzenja. Eto ja nasao Forum MZ kluba iz poljske i postavio.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=48228.0 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ipak ima MZ-ejaca u Slovackoj,nick name Petrik444 i Morad poseduju 150-ke.

http://www.bikepics.com/mz/etz150/90/member-list.asp

 

Svaka ti čast!

 

I dva Slovaka su bolje nego nijedan. Oni valjda znaju još nekoga pa priča može da se raširi. Ovo je veliki uspeh.

 

Ja nisam registrovan na BikePics a registracija je uslov da bi se sa njima stupilo u kontakt. Iskreno, ne bih se ni registrovao, prepun sam nekih šifri, pola sam pozaboravljao...

 

Pismo na Slovačkom je na predhodnoj strani, postavio ga Demro.St. Ako je neko tamo registrovan neka pošalje pismo a ako nije ne ostaje mi ništa drugo nego da se i tamo registrujem pa da poludim potpuno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

A sta je uopste to "BikePics" , o cem se tu radi?? Vidim tamo i Lijan ubacen i jos poneko koga znam sa nekih foruma. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pustio sam Rumunima poziv na Madjarskom jerbo tam pise da razumeju Engleski i Madjarski. :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja