Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A?  ??? ??? ???

 

'Ajd sad da vidim ko će prvi da me naguzi, zašto ovo, zašto ono... ;D

 

Radna je verzija, dorađujte slobodno.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mozda im uz ovo pismo staviti i one dve mape sto sam postavio ( kako se dolazi do Kisaca ), da ne moraju da sami traze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

  Mozda im uz ovo pismo staviti i one dve mape sto sam postavio ( kako se dolazi do Kisaca ), da ne moraju da sami traze.

 

To obavezno treba da bude u attach-u, sastavni je deo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nije da ja sad nesto, al' ovo pismo se oduzi!!

Ja bi ovo izbacio, skroz je nepotrebno,:Srbija je višenacionalna država što nam olakšava komunikaciju jer imamo mogućnost da se sporazumevamo i na Slovačkom, Mađarskom i Rumunskom dok gosti iz bivših Jugoslovenskih republika poznaju Srpski jezik. Opciono, Engleski nam je uvek na raspolaganju ali smatramo da je lepše voditi dijalog na maternjem jeziku pa smo nastojali da za svaki od navedenih nađemo bar jednog prevodioca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Možda,pored mapa,bi bile poželjne WGA kordinate za GPS?

 

Pa nemaju svi taj GPS! Auto -Karta je najposigurnija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

zdravo vujo vidim da si na mrezi dal da prevedem pismo na slovacki janko..

 

Prevedi pa okači ovde, treba da imamo tekst kako bi ga slali na razne adrese. I Petera bih molio da postavi mađarski pa i to da preuzima svako ko ima kontakte.

 

Suštinski, pismo bi trebali da šalju oni koji jezik znaju, od mene slaba vajda kad nerazumem šta su odgovorili.

 

Nije da ja sad nesto, al' ovo pismo se oduzi!!

Ja bi ovo izbacio, skroz je nepotrebno,:Srbija je višenacionalna država što nam olakšava komunikaciju jer imamo mogućnost da se sporazumevamo i na Slovačkom, Mađarskom i Rumunskom dok gosti iz bivših Jugoslovenskih republika poznaju Srpski jezik. Opciono, Engleski nam je uvek na raspolaganju ali smatramo da je lepše voditi dijalog na maternjem jeziku pa smo nastojali da za svaki od navedenih nađemo bar jednog prevodioca.

Nije nepotrebno, u to sam sasvim siguran. Istočnom bloku Engleski nije bio jača strana a Ruski nisu želeli da uče jer su imali otpor prema Rusima.

 

I danas nije bolje, nisu ih usrećili ni Rusi ni Ameri, znaju samo koliko moraju, isto kao i mi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

zdravo vujo vidim da si na mrezi dal da prevedem pismo na slovacki janko..

 

A jesi li zvao rodjake u Slovackoj, ima li neke naznake da su MZ-jasi organizovani na bilo koji nacin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

zvao sam al za sada nemam odgovra dal postoji neki mz klub dao sam zahtev i na face bok pa cekam sada prevodim pismo pa za jedno sat vremana bice ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam za to da mi ovo otpocnemo jos u petak  :D :D  Ja svejedno planiram da dodjem tamo u petak,bar nesto da pripremim,pa cu verovatno i sator da rasirim itd...  :D  Zao mi samo sto nije negde juzno pa da opet krenem u petak pa u Sabac na susret  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Madjarska verzija:

 

Kedves barátaim!

 

A Szerbiai Motoros Asszociáció és annak BJB (Beton Jungle Bikers) elnevezésű internetes motoros fórumának nevében kereslek fel benneteket. Az említett fórumon az MZ Világ igen előkelő helyet foglal el, itt találkozgatnak virtuálisan a szerbiai és a környező országokbeli MZ barátok és márkakedvelők. A fórum szerb nyelvű és itt taláható meg: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=35.0. 

 

Közel 10 ezer tagja van a világ minden tájáról. Főként külföldön élő szerbekről és az ő leszármazottairól van szó, hiszen, mint ahogy azt már említettem a fórumon szerb nyelven folyik a társalgás. Az MZ Világban naponta jelentkeznek hozzászólásaikkal a tagok, főként Szerbiából és a volt Jugoszlávia tagköztársaságaiból.

 

Három évvel ezelőtt a virtuális MZ-világ tagjai úgy döntöttek, hogy megszervezik az I. MZ-találkozót. Azóta az összejövetelre évente sor kerül Szerbia különböző pontjain azzal a céllal, hogy a tagok ismerkedjenek, bulizzanak, elmeséljék egymásnak tapasztalataikat és felfedezzék az ország szépségeit.

 

Az első két MZ Találkozón készült fényképeket megtekinthetitek az alábbi linkeken:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23574.0

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=36193

 

Az idén úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk leküzdeni a nyelvi akadályokat és a találkozóra meghívjuk a környező országok MZ klubait és MZ kedvelőit is. Szerbiában több nemzetiség él, ami megkönnyíti a kommunikációt a szlovákokkal, magyarokkal és a románokkal, míg a volt Jugoszlávia területéről érkező vendégek beszélik a szerb nyelvet. Értekezhetnénk természetesen angol nyelven is, de úgy gondoljuk, hogy tiszteletreméltóbb, ha a vendégeket az anyanyelvükön szólítjuk meg. Ezért igyekeztünk lefordítani a szervezők levelét és a találkozón is lesznek tolmácsok.

 

Az idén Szerbia északi részén, Vajdaságban, Kiszács településen szervezzük meg az MZ-találkozót Újvidék (Novi Sad) közelében május 22-én és 23-án a helyi Csárda közelében. Az összejövetel nem komerciális jellegű, nincsenek támogatóink, nem kell belépőt fizetni és a jobb értekezés miatt nem lesz élőzene sem. Az éjjeli szállást sátorokban képzeltük el. Röviden fogalmazva a minimálisra szeretnénk csökkenteni a kiadásokat a találkozónkra ellátogatóknak.     

 

Ami a találkozó anyagi oldalát illeti, a külföldi vendégeknek is csak azokra a kiadásokra kell számítaniuk, mint a hazai résztvevőknek: beszállhatnak egy bizonyos összeggel a költségekbe, de ez nem kötelező. Mindez azért, hogy a pénzhiány ne álljon útjába azoknak, akik el szeretnének jönni. Egyedül az üzemanyagot és az esetleges útadót kell magatoknak fedezni.

 

Végezetül szeretnénk, ha minnél többen eljönnétek, de megtisztelő lesz számunkra ha csak kisebb számban is meglátogattok bennünket, hogy megismerkedjünk és egy olyan baráti együttműködést alakítsunk ki, amely a jövőbeni MZ-barátoknak is elnyeri tetszését.

 

Tisztelettel,

az MZ-világ tagjai 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li ovo

 

kepek [kukac] mzclubhungary [pont] com

mzclubhungary [kukac] mzclubhungary [pont] com

 

znači ovo

mzclubhungary@mzclubhungary.com

kepek@mzclubhungary.com

 

???

 

Ja sam tako nekako shvatio pa sam na sem te dve improvizovane adrese poslao i administratoru, valjda će videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ti jesu njihovi kontakti. Na prvu mejl adresu se salju reportaze, putopisi i obavestenja, a na drugu slike sa tura i slike motora.

 

Bice interesantno kada dobijes odgovor od njih na cudnom li jeziku.  :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bice interesantno kada dobijes odgovor od njih na cudnom li jeziku.  :D 

 

Pokušao sam sa Gugl prevodiocem i jako je glup. :P Hvata se neki smisao ali daleko od toga da mi je interesantno.

 

Peter, spašavaj:

 

Szia!!

 

Nagyon szépen köszönjük a meghívást, a klub fórumban közzétettem a leveleteket:

 

http://www.mzclubhungary.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=174&start=0

 

Támogatjuk a kezdeményezést és nagyon jó lenne, ha össze tudnánk jönni minnél többen, MZ-sek!

 

Az erdélyi (román magyar) MZ-seket mi ismerjük, jó barátaink, 2 éve kijárunk hozzájuk túrázni.

 

Meglátjuk hogyan alakul az év (pénzügyileg is) és akkor talán találkozunk májusban :)

 

Vigyázzatok magatokra,

 

Samu

 

U.i.: nem tudom tudtok e magyarul valójában, de ha nem az sem gond, folytathatjuk a levelezést angolul is!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

 

Pokušao sam sa Gugl prevodiocem i jako je glup. :P Hvata se neki smisao ali daleko od toga da mi je interesantno.

 

 

;D

 

Prevod pisma:

 

Zdravo! !

 

Zahvaljujemo se na pozivu! Postavio sam vase pismo na nas forum:

 

http://www.mzclubhungary.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=174&start=0

 

Podrzavamo ideju okupljanja i bilo bi lepo da se sto vise MZ-jasa okupi!

 

Vec dve godine se druzimo sa madjarima MZ-jasima iz Rumunije. Dobri smo i vozimo se zajedno.

 

Videcemo kakva ce biti ova godina (u finansijskom smislu), ali se nadam da cemo se videti u maju.  :)

 

Cuvajte se,

 

Samu

 

P.S.  Ukoliko ne znate madjarski, konverzaciju mozemo nastaviti na engleskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

                  Vazeny priatelia milovnici MZ mopedov

 

Asocijaciju motocyklistov Srbsku  na  internete www.bjbikers.com rs  tvoria forumMz,a web sajt.

Vyznamne miesto ma aj forum MZsvet,vyrtuelny priestor je urceny premajitelov,a zaujemcov ako aj pre vsetkych ktory maju rad Mz mopedy.Tento forum ma okolo10000 clenov co v Srbsku ako aj na skoro vsetkych  kontimentoch sveta.Spolocne nam je zaluba  do MZ mopedov  a poznavanie srbskeho jazyka co nie je zavazne.Hlavny jazyk komunikacije je srbski jazyk ale  nas stat ako viete pozostava ajnarodnosnych mensin, kde patria madari.slovaci ,rumuni,rusini…Tak komunikovat sad a so vsetkymi.Na nasom forume si pisu clenovia so vsetkych statov ale najviac priatelia so susednich nasih minulich  republik.

Pred tromi rokmi clenovia MZsvetu sa roshodli  uskutocnit prve stretnutie  MZmopedistov.Bolo velmi krasne a zrodila sa idea stretavat sa kazdy rok,na inom mieste v Srbsku.

Nas jediny ciel je  spoznat sa  medzi sebou,podelit skusenosti, a vesele sa previest…Pri tom sa spoznaju aj krasy nasho Srbska,toto nase stretnutie uz je tradicija.

Na tento rok sme si naplanovali zavolat aj hosti s druhich statov-Madarska.Slovenska,POlska,Nemecka.. ako aj nasich hosti s niekdajsich nasich republic.

Velmi namolahcuje komunikacija lebomedzi nami su madari.slovaci,rumuni a anglicky anemecki jazykmame naveky v dispoziciji.

Tento rok sa stretneme na severe Srbska vo Vojvodine. Bude to nedaleko mesta NoviSad v slovenskej dedinke Kisac.To je slovenska dedina ktora ma 65oo obivatelov a 90 percent su Slovaci.Stretnutie sa uskutocni pri kanale  v peknej prirode a na  carde.Tu sa mozu postavit  stany,atd.

Toto stretnutie sa uskutocni v dnoch 22 a23 maja 2010roku.Ubitovanie je idividualne,mozno si doniest stany a podobne, alebo sukromne u rodinach domacich. Nase strtnutie ma slobodny styl nie je komercneho razu,nieto sponzorov reklam,nanaplaca sa vchod do kampu, jednym slovom slobone sa mame citit.Kazdy si prinesie co potrebuje pre seba tuna bude potravin dost. A ak nieco bude potrebne to sa tuna dobavi,Ziadne peniazove trovi nieto pre kazdeho plati iste pravidloa ak bi sa chcelo ucinkovat v mozne je ale nie je zavazne..

Peniaze nesmu bit dvovodom abi sme sa nezoskupili,vsetko bude zaobstarane vase je len prist  a bit s nami vase jedine trovi budu  v benzine za spiatocnu cestu domov.

    Na konci nasho listu prajeme si abi ste docestovali  stastne a  v cim vacsom pocte, ak nebudete most prist viacti nech pridu predstavitelia  spolkov.Tesime sa nasmu tretnutiu  a myslime si ze nadviazeme dlhodobe priatelske stiky. Pre nas a nasledovne generacije.

 

    Stalstlivu cestu k nam,ostavame s pozdravom  clenovia MZsvet.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Peter, ovo bih mu poslao, okači prevod ovde pa da ga šibam sa maila:

 

 

Pozdrav!

 

Prva dva Skupa pravili smo sa namerom da se MZ ljudi okupe, druže i razmene iskustva koja imaju sa motorima. Ovaj koji sada pripremamo ima za cilj da okupi što više nacija iz različitih zemalja. Kako je cilj da naši skupovi u Srbiji budu internacionalni a nemamo iskustva u organizaciji takvih okupljanja odlučili smo se za susret sa prijateljima iz okolnih zemalja.

 

Sledeće godine, organizovaćemo se dugačije, pozvaćemo sve MZ klubove Evrope. To je dosta različitih ljudi na jednom mestu, imaju različite potrebe a mi treba da omogućimo uslove za njihovo zadovoljenje. Iz tih razloga ovogodišnji internacionalni skup koji je u regionalnoj fazi razvoja održavamo u  severnom regionu Srbije kako bi vama bilo lakše za dolazak. Da smo odabrali prisustvo još neke zemlje trebali bi da obezbedimo plan puta kod ulaska u Srbiju iz svih pravaca a koji bi uključivao smeštaj u čvrstim objektima, jasno navedena mesta na kojima se treba hraniti i kupovati, obezbediti dežurne servise i delove i sl.

Iako ti planovi postoje i jasno su definisani, naša zrelost kao organizatora treba da se pokaže ove godine 22. maja.

 

U Srbiji nažalost Mađari nemaju svoj MZ klub ali ga nema niko drugi. MZ Svet je jedina organizacija takve vrste a pošto je u sastavu nacionalne moto asocijacije može se reći da smo mi ti koji predstavljamo MZ pokret u Srbiji. Na sreću, Mađara ima dosta među ostalim motociklistima i zahvaljujući njihovom trudu komuniciraćemo na Mađarskom i dalje. Engleski možemo koristiti samo kad mora a za sada nam je lepo i sa Mađarskim.

 

Što se tiče Mađara iz Rumunije nismo znali da njihova organizacija postoji pa vas ovom prilikom molim da naš poziv prosledite i njima jer su i oni MZ ljudi, naši prijatelji koji imaju svoje mesto pod MZ suncem Srbije.

 

Srdačan pozdrav,

 

za MZ Svet

Vuja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ajde ljudi da zamolim još jednom da ne pada ceo posao na demra st. Preveo je čovek pismo, izmenio ga malo ali je dodao sve što bi podstaklo interesovanje pa je i to OK.

 

Ja od ovog Foruma nemogu da živim, nemam vremena nizašta... Registrovan sam na facebook jer su me pritiskali ali se tamo logujem jednom u 3-4 meseca.

 

Treba nam MZ klub u Slovačkoj. Ako ga ne nađemo onda i tamo mora da ima Forum nalik ovome, neko mesto koje okuplja sve motocikliste pa neka ne dođu kao klub nego kao individualci, ali neka dođu. Kako su organizovani to je njihova stvar, ne okupljamo mi klubove već MZ ljude. Sa klubovima je lakše jer su svi na jednom mestu ali šta da se radi, to je ipak stvar izbora i sklonosti,

 

Eto, ko prati prepisku može da vidi da mađari vole klubsko udruživanje pa su se tako dvojako okupili u Rumuniji, i kao Mađari i kao MZ ljudi. Mi takvi očigledno nismo, toliko prodatih MZ motora u Srbiji a nikakvog organizovanja sve do pojave Interneta.

 

Ko zna kakve sklonosti imaju Slovaci ali da negde organizovano postoje to je sigurno. Prevod imamo, tražimo MZ ljude u Slovačkoj i molim za angažovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja