Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ja mislio na nekom drugom mestu su postavljene,izvini .Ako ima mesta bez skidanja,oblepi nekom kvalitetnom folijom,radiće posao.Ovo je upućeno za @živke

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Ma nema frke, hvala na predlogu. Ne mogu sad da slikam, ali ne verujem da bih uspeo tako nešto da uradim, ali vredi probati. Videću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Blic pitanje za glanc ekipu: čime najbolje čistiti onaj deo gde se nalaze svi kablovi, džekovi, ecu, releji itd ?

Skupilo se tu mnogo prašine i prljavštine, planiram da uzmem malu četkicu kao za farbanje, pa polako. Ali čime? Voda ne dolazi u obzir. Da li wd40, ili brake cleaner, petrolej, nešto peto?!

Svakako ću posle sve kontakte očistiti i dielektričnom mašću tretirati.

Možda @N.F.S. @shoyyka 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8766 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmmm, pa prema situaciji, akumulator raskacen pa peri cime hoces (ako ces odmah kompresorom oduvati vodu i tretirati resto kako treba.)

Kontakt sprej za spojeve, za gumu koja ce od njega pobeleti, silikon u spreju.

 

 

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Nemam kompresor nažalost, ali mogu fenom osušiti.

 

@N.F.S. a da li dielektričnom tretirati baš sve spojeve, ili samo izložene vodi i prljavštini?

Recimo džek za ecu? Jel dovoljan samo kontakt sprej?

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8766 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kontakti koji na svojim dzekovima imaju onu gumicu narandzastu ili zutu ne treba ni sa cim tretirati! Kontakt sprej uglavnom trnutno uljigavi i naduje gumice koje dihtuju pa ni preklapanje nije vise dobro (WD40 nije kontakt sprej!) Dielektricna mast ide u kontakte koji su "goli" tamo gde plastika dzeka samo od spoja stiti a ne od vlage.

Ako je takva situacija, na tvom mestu sve bih prao wd-om i cetkicom, tek posle njega tretiranje.

 

RASKACIS akumulator, vadis prvo osigurac po osigurac, cistis "nogice", prskas njihov prihvat i vratis na mesto, jedan po jedan da ne pomesas. Imas i glavni osigurac na start releju, odradi isto. Releje ako imas, njih takodje ocisti, tj. njihove kontakte (ja cistim i spolja higijene radi, nema ulogu drugu). U prihvate osiguraca, releja, buksne sirene moze dielektricna mast.

Ono sto ti moze spreciti startovanje (dzekovi senzora su uglavnom oni dihtujuci) tretiraj sledece (prekidac stendera/kvacila...), glavna masa je jako bitna, tu se potrudi da bude cisto, pritegnuto i zasticeno... Onako, prati razum i logiku, nece problema biti :aha:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1112 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 3 sati, ske je napisao:

Jel montirao neko Quad lock nosac na R motor? ako neko ima predlog kako...

Fork Stem Mount ide kod QuadLock-a. :)
 

WWW.QUADLOCKCASE.EU

The Quad Lock® Motorcycle Fork Stem Mount is designed for smartphone mounting in the tube of a sports bike's fork stem. Strong and secure protection as you ride. The Quad Lock®...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4510 postova
Blic pitanje za glanc ekipu: čime najbolje čistiti onaj deo gde se nalaze svi kablovi, džekovi, ecu, releji itd ?
Skupilo se tu mnogo prašine i prljavštine, planiram da uzmem malu četkicu kao za farbanje, pa polako. Ali čime? Voda ne dolazi u obzir. Da li wd40, ili brake cleaner, petrolej, nešto peto?!
Svakako ću posle sve kontakte očistiti i dielektričnom mašću tretirati.
Možda @N.F.S. @shoyyka 
А зашто? Имаш неки проблем или немаш шта да радиш?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

 @Krokodilo pa radim neke druge stvari pa sam skroz raskupusao motor. Pa dok mi je sve dostupno želim da prekontrolišem i očistim sve, jer motor često vozim van puta, pa je dosta prljavo sve to. Nema nikakvih problema, da kucnem u drvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8766 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A zasto da ne?

Tako se upoznaje sa svojim motorom i saznaje raspored komponenti. (Ujedno vraca u fabricko stanje)

 

Preventiva je sprecavanje problema a ne nemanje sta za raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova

Pozdrav drugari,

Ne znam da li je neko od vas imao isti ili slican problem kao i ja, pa ako jeste molio bih za pomoc.

Naime, imam maxi skuter kymco xciting 250, desilo mi se prije nekoliko dana da sam odjednom osjetio vibracije dok vozim i cudan zvuk pozadi kod tocka, vibracije se osjecaju posebno kada dam gas i kad pustim, i kada kočim, sta bi moglo biti?

Rolnice sam skidao (oprao citav prenos) i primjetio sam da su istrosene, moze li zbog toga da se to desava? Narucene su nove, cekam da mi stignu pa montiram.

Mislio sam da me mozda zeza komplet lamela i zvono, pa sam stavio visak koji sam vec imao i isto se desava, znaci do lamele i kvacila nije, sumnjao sam i na plocice pa sam stavio nove, stare su poprilicno bile istrosene.

E sad, sta sam primjetio, kad je motor hladan i vozi se kratko, skroz malo se vibracije javljaju i ne cuje se nista ni prilikom kocenja, a kad vozim malo duze onda se nesto cuje pozadi na pola gasa kad vrti tocak, kad dam jaci gas to prestane, kad opet smanjim gas recimo na 4000rpm taj zvuk se opet cuje kao struganje, ulje u mjenjac nisam mjenjao ima 2 godine, da nije nesto do toga? Nemam blizu majstora, vecinom radim sam. Ako je neko imao slican problem, volio bih da podijeli kako je rijesio.

Hvala unaprijed.



Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8766 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima li ulja u prenosu nazad?

Po opisu lezajevi ili zupcanici (unutar finalnog prenosa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4510 postova
Pozdrav drugari,

Ne znam da li je neko od vas imao isti ili slican problem kao i ja, pa ako jeste molio bih za pomoc.

Naime, imam maxi skuter kymco xciting 250, desilo mi se prije nekoliko dana da sam odjednom osjetio vibracije dok vozim i cudan zvuk pozadi kod tocka, vibracije se osjecaju posebno kada dam gas i kad pustim, i kada kočim, sta bi moglo biti?

Rolnice sam skidao (oprao citav prenos) i primjetio sam da su istrosene, moze li zbog toga da se to desava? Narucene su nove, cekam da mi stignu pa montiram.

Mislio sam da me mozda zeza komplet lamela i zvono, pa sam stavio visak koji sam vec imao i isto se desava, znaci do lamele i kvacila nije, sumnjao sam i na plocice pa sam stavio nove, stare su poprilicno bile istrosene.

E sad, sta sam primjetio, kad je motor hladan i vozi se kratko, skroz malo se vibracije javljaju i ne cuje se nista ni prilikom kocenja, a kad vozim malo duze onda se nesto cuje pozadi na pola gasa kad vrti tocak, kad dam jaci gas to prestane, kad opet smanjim gas recimo na 4000rpm taj zvuk se opet cuje kao struganje, ulje u mjenjac nisam mjenjao ima 2 godine, da nije nesto do toga? Nemam blizu majstora, vecinom radim sam. Ako je neko imao slican problem, volio bih da podijeli kako je rijesio.

Hvala unaprijed.



Sent from my iPad using Tapatalk


Кимко и његов вечити проблем је ламела и звоно. Једноставно не воли вожњу "ни вамо ни тамо".

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
Кимко и његов вечити проблем је ламела и звоно. Једноставно не воли вожњу "ни вамо ни тамо".

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Stavio sam drugo zvono i lamelu komplet koju imam za rezervu i idalje je isto..Skidam tocak veceras pa da vidim cuje li se i dalje, tj struze li, ne znam da se nisu nosaci raspali pa prenosi vibracije i struganje.

Nesto mi nema logike za lezaj jer se to cuje i kad se tocak ne okrece, tj kad dodajem gas dok je motor na centralne nogare, malo dodam gas cuje se to struganje iako se tocak ne vrti. Zvuk je kao kad je neki sraf odvidan pa trese, nesto tako.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1659 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada je na centralnom i dodas mali gas tocak bi vec trebao da se okrece.

Proveri oprugice na lamelicama, ima li ulja uopste u zadnjem prenosu i da li je dobar zadnji prenos, digni na centralni pomeraj zadnji tocak levo desno (da proveris lezaj)….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova

Provjerio sam ulje, ima, cim odvidam sraf pocne da izlazi.

Skinuo sam tocak skroz, stavio auspuh samo onako bez sarafa i ne cuje se nista, sve radi ok, nema struganja, znaci nesto je do kocionog aparata, ili je kriv disk, ili nesto njje dovoljno zategnuto, sjutra cu opet da provjerim. Ima neki lezaj na onaj dio sto se srafi auspuh(Slika 2), mozda je on crkao.

Primjetio sam da saraf od selen bloka vrti uprazno kad bih da ga zategnem.

eef2ace83b3efbac44a70ac49b9f24c9.jpg768127394e12c8d9e9d6c88c126ad2fc.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4510 postova

Који шраф врти у празно? Шраф за затезаее точка? Очисти осовине од рџе ако је рџа. Бормашина и метална четка на њу, не дај боже да запече има мечку да родиш док извадиш задњу виљушку па и точак.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova

Saraf od selen bloka (drzaca masine za šasiju), njega kad zatezem vrti uprazno.

Ima da ga polijem benzinom i dignem u vazduh, da se spasim muka i nerviranja 0e690a68d50affb08e69e091f86a9fb8.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja