Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Imam Outlook 150 koji koristim za grad. Tek kad sam ga kupio, kocio je odlicno i nije imao luft u polagama kocnice. Posle nekih mesec dana malo slabije koci ali mi obe kocnice imaju veliki luft (do 35-40 % stiskanja poluge kocnice, motor ne koci, tek posle toga). Isti je bio slucaj i sa Piaggio Liberty. Na pocetku kupovine mi kocio odlicno, posle mesec dana slabije i veliki luft u polugama kocnice. Da li je moguce da se tako brzo istrose plocice i da li zbog toga ima lufta? Veoma cesto kocim naglo. Tacnije od 10 kocenja, 7 su snazna kocenja. Na Banditu sam menjao plocice 2x godisnje ali sam sa njim i u mnogo manjoj meri kocio, jer ga nisam vozio po gradu. Honda ni posle 4.000 km ne pokazuje da slabije koci ali i nju ne vozim po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa trebalo bi da možeš da vidiš da li su pločice potrošene. Promeni kočiono ulje i odzrači kočnice, ako nisi to skoro radio.

A i preporuka da malo promeniš stil vožnje, nema razloga da se stalno naglo koči :) Nije dobro po skuter, a nije baš ni bezbedno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 4 sati, boza_kg je napisao:

Pa trebalo bi da možeš da vidiš da li su pločice potrošene. Promeni kočiono ulje i odzrači kočnice, ako nisi to skoro radio.

A i preporuka da malo promeniš stil vožnje, nema razloga da se stalno naglo koči :) Nije dobro po skuter, a nije baš ni bezbedno.

Plocice i ulje sam menjao pre mesec dana ili ti pre oko 250-350 km. Sto se tice bezbednosti uvek prvo pogledam al ima neko iza mene. Ne znam sto nije dobro po skuter ali bi voleo znati. Za diskove i plocice znam da nije dobro. Stil cu sigurno menjati ako je to razlog, lufta kocnice. Nemam nameru da menjam plocice na svakih 300km.  Tacnije nisam menjao pre mesec dana, nego mesec dana nakon zamene plocica i ulja je poceo problem.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa nije dobro naglo kočenje iz brojnih razloga, evo prvo mi pada na pamet - nije dobro za pregravati kočlione pločice, jer tako gube svojstva. Ako pregoriš površine koje naležu, neće hvatati. Takođe, brže se degradira kvalitet kočionog ulja. Ne valja za gume, jer se tako brže troše, troše se i diskovi...

 

A ti već kako god želiš, Meni je nekako teško da ukapiram potrebu da se naglo koči, ako već ne mora.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Potrosenost plocica nema veze sa tvrdocom kocnice, kad pocne da skripi znaces(tad je vec kasno, izrisovaces i disk ali ce tvrdoca biti ista). Tebe zeza fals vazduh. A moguce je i da je do toga, sto su ti kolege iznad rekle, da nisi dugo menjao ulje(a ono je samo po sebi higroskopno pa mu prokljuca na mnogo nizoj temperaturi, iliti agresivinijim kocenjima u kontinuitetu).

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 7 minuta, boza_kg je napisao:

A ti već kako god želiš, Meni je nekako teško da ukapiram potrebu da se naglo koči, ako već ne mora.

Iskreno nemam validan razlog ali tako vozim oduvek. Dal je to bicikla, auto, motor. Nebitno je. Naravno kad se uverim na retrovizoru da nema nikog. Nikad nisam imao situaciju da me neko zamalo udario zbog toga ili nesto tome slicnom. Znao je pre stalno da mi proklizava prednji tocak ali nikad nisam pao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 6 minuta, MarkoMoto je napisao:

Potrosenost plocica nema veze sa tvrdocom kocnice, kad pocne da skripi znaces(tad je vec kasno, izrisovaces i disk ali ce tvrdoca biti ista). Tebe zeza fals vazduh.

Zato i pitam dali luft ima veze sa potrosenim plocicama. Nista onda. Danas ga vozim kod majstora, pa cu sredjivati jedno po jedno, kako bi znao tacan uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 22 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Iskreno nemam validan razlog ali tako vozim oduvek

A ja baš suprotno. Kočim samo kad i koliko mora :) Pogotovo u gradu, uvek pokušavam da dobro procenim saobraćajnu situaciju, i da shodno uslovima teram.

Jednom prilikom mi je klinac na biciklici iskočio iz sporedne ulice ne gledajući, a ja u panici udario po zadnjoj kočnici (ebiga, bila mi tu ruka). Zarotirao sam se 90 stepeni i preprečio autu iz drugog smera, samim čudom smo se svi izvukli... Kočiti treba odmereno i hladne glave.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Problem resen. Plocice su dobre, majstor mi je stavio neko dot 3 ulje koje nije nameljeno za stalno naglo kocenje i zato su mi kocnice slabile i imale lufta. Sada mi stavio dot 4 koji je namenjen za sportke motore i kaze da necu imati problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 2 sati, gebee&co je napisao:

Molim te pozdravi majstora,što ima Dot4 za sportske motore.

Samo prenosim sta mi je rekao. Ja jedino sta znam kod motocikla je da zamenim ulje u motoru i da ga vozim. Za te Dot-ove prvi put cujem od njega. Ako ti znas bolje od njega, kazi nam. Mozda jos neko ne zna pored mene na ovom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Možda sam odreagovao impulsivno,pa je komentar bio takav.Da,postoji rejsing kočiona tečnost,sa visokom tačkom ključanja.Ono što me kod tebe intrigira,da u nekim postovima si baš upućen u teme,baratanje činjenicama,pogotovo kada smo pričali o potrošnji.I,onda se oklizneš na kočionu tečnost.Nešto tu ne pije vodu.I da,rejsing kočiona tečnost može da se koristi u normalnom saobraćaju,ali bez ikakvog benefita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 16 minuta, gebee&co je napisao:

Možda sam odreagovao impulsivno,pa je komentar bio takav.Da,postoji rejsing kočiona tečnost,sa visokom tačkom ključanja.Ono što me kod tebe intrigira,da u nekim postovima si baš upućen u teme,baratanje činjenicama,pogotovo kada smo pričali o potrošnji.I,onda se oklizneš na kočionu tečnost.Nešto tu ne pije vodu.I da,rejsing kočiona tečnost može da se koristi u normalnom saobraćaju,ali bez ikakvog benefita.

Shvatio sam da sam za potrosnju pogresio jer je najvise do desne ruke. Ali ste vi takodje tvrdili da sa motorom nesto nije u redu samo zato sto vise trosi vise od vaseg. Majstor je meni reko da je stavio DOT 4 za sportske motore, nije pominjao racing. I nisam ja to rekao nego samo prenosim sta je majstor reko. Zanima me onda da li je stavio dobar dot za moj motor ili ne? Koji vi dot koristite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 21 minuta, bdada je napisao:

Kociona tecnost nije ulje a DOT je oznaka tacke kljucanja. 

 

IMG_20221005_200742.jpg.63f3c9927f55763956858ad976a584cb.jpg

 

Nisi mi mnogo rekao ovom listom. I dalje ne znam koji je dobar za moj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Malo školice nije na odmet .. ;)

 

Kočione tekućine DOT3, DOT4 i DOT5.1 su tekućine na polietilen glikolnoj bazi i istovjetna su... ili ti ga iste tekućine sa sličnim (ali različitim) karakteristikama i u teoriji se mogu miješati ... :takoje: ... razlika im je u točki vrelišta, ali to nije određeno temperaturnom tablicom kako je netko iznad stavio, već takvu tablicu ima svaki proizvođač za sebe.. istina je da veći broj označava višu točku vrelišta, ali je to kod svakog proizvođača drugačije... Kočione tekućine su hidroskopne ili ti ga "upijaju" vlagu iz okoline, a kako znamo da voda ključa na 100°C, pa se samim tim i točka vrelišta spušta kako tekućina navlači vlagu ... 

 

Dok je kočiona tekućina DOT5 (i 6) na silikonskoj bazi i nikako se ne smije miješati sa prethodno navedenima i NE smije se sipati u kočione sisteme koji nisu strogo pripremljeni za tekućine na silikonskoj bazi ... :takoje:

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Jel vidis s kakvim se predznanjem ide kod majstora :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 15 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Shvatio sam da sam za potrosnju pogresio jer je najvise do desne ruke. Ali ste vi takodje tvrdili da sa motorom nesto nije u redu samo zato sto vise trosi vise od vaseg. Majstor je meni reko da je stavio DOT 4 za sportske motore, nije pominjao racing. I nisam ja to rekao nego samo prenosim sta je majstor reko. Zanima me onda da li je stavio dobar dot za moj motor ili ne? Koji vi dot koristite?

Promeni majstora,ovaj pokusava da te vacari

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

Nikoga,moras sam naci.

ih sad. Pa mogu naleteti na onog sto ce me jos vise vacariti. Dobar mi je i ovaj kad ne znam za boljeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja