Jump to content

Moto Zajednica

Trepćuće zeleno

Recommended Posts

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Čuo sa dve različite strane, a i iznenadiše me neki semafori ovih dana, slučajnost ili ne...svakako neproverena informacija da se u Bg ukida trepćuće zeleno. Šibaće odma na žuto.

 

Ako neko ima sličan info neka podeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ne znam da li je tačno ili ne, ali postoji 5 - 10 % vozača koji smatraju da trepćuće zeleno znači isto što i žuto, tj. koče i staju... Što oni mogu da zeznu čoveka, to je strašno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Trepcuce zeleno jeste zuto, a na zuto se staje, osim ukoliko nikako nisi u mogucnosti da stajes. 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 10 minuta, the_doctor je napisao:

Čuo sa dve različite strane, a i iznenadiše me neki semafori ovih dana, slučajnost ili ne...svakako neproverena informacija da se u Bg ukida trepćuće zeleno. Šibaće odma na žuto.

 

Ako neko ima sličan info neka podeli.

Relativno davno je objavljeno da će biti ukinuto, i većina semafora već prebacuje direktno na žuto.

NOVA.RS

Da li ukinuti trepćuće zeleno svetlo na semaforima? Komitet za bezbednost saobraćaja najavio je da će trepćuće zeleno svetlo biti ukinuto, a semafori koji su u nadležnosti Grada Beograda...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Mnogi posle 3. zelenog ocekuju 4. i 5. pa po gasu sa 100m daljine ulecu u prepune raskrsnice kroz Zuto i Crveno

Dok realno i odmah Zuto zna da iznenadi i upadas u slicnu situaciju ili jos gore ako je neko zaleteo staje na sred i sa manuelnim menjacima se neretko ugase itd. itd. ...

Najidealnije resenje je Samo Zuto ali sa tom razlikom da Traje bar 5 sekundi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
10 minutes ago, pajche said:

Trepcuce zeleno jeste zuto, a na zuto se staje, osim ukoliko nikako nisi u mogucnosti da stajes. 

Dakle spadaš u 5 - 10% vozača koji ne znaju šta znači trepćuće zeleno, i dok ima takvih i bolje je da ga ukinu.

https://sirius.rs/propisi/S20090411404/clan-142

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

S moje tačke gledišta trepćuće zeleno je dobra stvar. Ok, može, kao o sa svim ostalim, da bude zloupotrebe i sticanje lažne sigurnosti, pa da se zaigramo.

 

Ali, problem oko trepćućeg zelenog je što su neki semafori treptali dva put, a neki 5,6 puta, i to je unosilo zabludu.

Da je to bilo definisano, i svugde isto, bilo bi dobro i korisno.

 

 

@pajche

prijatelju, kako nešto što se zove "trepćuće zeleno" možemo nazvati žutim?

 

 

Aka:

Deda, koje je boje šljiva?

Pa ljubičaste, ljubi ga deda.

A deda, što je onda ova plava?

Pa jbg, zelena.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Bas je skoro na tv pricao neki profesor saobracajnog fakulteta da se u praksi pokazalo da se sa trepcucim zelenim na semaforu pravi slabija protocnost nego sa zutim jer ima mnogo vozaca koji cim pocne da trepce zeleno koce. S druge strane pomenuo je da cesto iz istih razloga dolazi i do udesa jer prvi naglo prikoci a drugi doda gas i eto udesa.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150
pre 26 minuta, antir3ality je napisao:

Dakle spadaš u 5 - 10% vozača koji ne znaju šta znači trepćuće zeleno, i dok ima takvih i bolje je da ga ukinu.

https://sirius.rs/propisi/S20090411404/clan-142

 

 

Spadam u one koji su se natezali sa pandurima oko ovoga pricajuci da mogu da prodjem, a oni da tu kocim. I onda kad god vidim trepcuce zeleno, a policiju iza mene ja po kocnici, da im lepo pokazem da slusam vlast. Jer "gospodin" mi je lepo rekao, a ja to snimio, na zeleno trepcuce kreni da kocis, na zuto obavezno stanes. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
pre 1 minut, pajche je napisao:

 

 

Spadam u one koji su se natezali sa pandurima oko ovoga pricajuci da mogu da prodjem, a oni da tu kocim. I onda kad god vidim trepcuce zeleno, a policiju iza mene ja po kocnici, da im lepo pokazem da slusam vlast. Jer "gospodin" mi je lepo rekao, a ja to snimio, na zeleno trepcuce kreni da kocis, na zuto obavezno stanes. 

Samo je hteo za kafu...ili burek. Nisi svatio njegovu poruku.

 

Na trepćuće zeleno gas, da i ovaj iza stigne pre kući na ručak :jee3:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne shvatam da se neko ne snalazi sa trepcucim zelenim, pa sta sam vidovit da znam kada ce se upaliti zuto, a prolazak kroz zuto se kaznjava. Tako da je ukidanje samo jos jedan nacin da natrpaju pare u kasu, a onda cemo tek poveti kukati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Мислим да са 32 године возачког искуства у Београду ,Србији и региону имам кредибилитет да кажем коју о зеленом трепћућем и зеленој УСЛОВНОЈ стрелици . Оба треба одмах укинути у Београду и већим градовима у Србији.  Сваког дана оторим четворо очију због тих ЗЕЛЕНИХ јер возачи посебно четвороточкаша терају поготово на условној стрелици не гледајући на пешаке и возила која имају СКРОЗ зелено и предност у односу на срелице и то је узрок удеса свађа и агресије после тога . А тек не одлучности на трепћуће зелено пола тера , гас ко суманути пола кочи у месту а не мали број оних који се ломе дал кренути ил стати и онда ТРАС , БУМ , и оно е сад ћу да ти  јеб.... ма ....  итд .

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Podseti me na skorašnju situaciju koju sam imao:

Traka za pravo i desno, pali se uslovna, lik iza zajahao sirenu, ne odustaje.

Da l' mu ne pada na pamet da bih ja možda pravo čim nisam krenuo posle prvog sviranja?! :ups:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nema to veze sa signalizacijom vec sa obukom i mentalitetom. Svugdje u svijetu postoje dopune ali se radi na unapredjivanju saobracajne mreze i signalizacije, takodje su i kazne vece, pa se vodi vise racuna.
Ako to sve poukidamo mozemo, zamisliti kakva bi se guzva stvorila u gradu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Најгора раскрсница по том питању у Београду је  Нушићева и Македонска код општине стари град . Имаш условну стрелицу десно али мораш пропустити пешаке и возила која ти долазе са леве стране  .У већини слућајева из тунела лете и не стају пешацима а нико жив не гледа лево  да пропусти возила која имају предност и онда се престројавају ка цетињској и хиландарској где је обично црвено лево и зелено право  и заблокирају раскрсницу . И онда настаје хаос у раскрсници не зна се ко пије а ко плаћа  .

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Sviđa mi se u Slovačkoj kako rade semafori. Pešaci i auta ne idu zajedno. Crveno pešacima auta idu, crveno pešacima sa druge strane auta idu. Crveno autima na obe strane, zeleno pešacima . Dopunskih nema. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

"Vidi ovaj koči....pa šta kočiš maj@#  $% ga s?&!!₩".

 

Ili što bi neke moje šaljivdžije rekle..." Vidi kako koči ovaj, a ne zna da nam ne rade kočnice"

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, antir3ality je napisao:

Dakle spadaš u 5 - 10% vozača koji ne znaju šta znači trepćuće zeleno, i dok ima takvih i bolje je da ga ukinu.

https://sirius.rs/propisi/S20090411404/clan-142

Pre 4-5 godina ja i dva drugara uzeli po 1000e na trepcuce zeleno. Dali nam prvo 100k, pa se advokatica zalila i uzeli jos po 20k.

Drugar vozi, pocinje da trepce zeleno na 20m, on usporava da stane i bukvalno ie stao, 2 na sat, cujes ga drste se! Bammm! Zabi se neki klinac u nas, zevao u mobilni...

 

Ja inace kad krene da trepce zeleno odmah gas, x puta prodjem a vec zuto. Isto ako ima nekog ispred pratim ga sta radi i budem spreman da ga obidjem, ako resi da stane. 

Taksisti to najvise vole da urade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Ja sam imao udes zbog toga. Baja, prvi na redu na 3m od semafora na trepćuće zeleno kopa auto u mestu. Ja uspem da izbegnem da direktno udarima, već mu polupam farove, a i sebi ih polomim. Možda BiH i odreagovao bolje da mamlaz pored mene nije hteo da se prestorji u moju traku preko mene. 

Promenio član onyxia
Dodatak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Čekaj, ne postoji konsenzus oko značenja trepćućeg žutog????

Time Berners Li, da li si svestan šta si stvorio???

 

P.S. ako izmedju mene i trepćućeg zelenog nema nikog, gas. Ako ima neko, pomno pratim šta on radi, i šta se dešava u retrovizoru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 2 sati, the_doctor je napisao:

Podseti me na skorašnju situaciju koju sam imao:

Traka za pravo i desno, pali se uslovna, lik iza zajahao sirenu, ne odustaje.

Da l' mu ne pada na pamet da bih ja možda pravo čim nisam krenuo posle prvog sviranja?! :ups:

Ovo je jedna od modela ponasanja u saobracaju koji smatram za krajnje bahatu. Koren je verovatno u nedostatku poznavanja saobracajnih propisa. Kako od takve osobe ocekivati da poznaje npr pravilo desne strane? 

Ono sto me uzasava u saobracaju, nije cisto neznanje, ok svakom se moze desiti da nesto zaboravi, negde pogresi, ali da pritom budes bahat i umisljen da si ti u pravu, to stvarno nikad necu razumeti. 

 

A sad sto se tice trepteceg zelenog, ok, kako bude... Vozio sam i pre trepteceg zelenog isto, ne vidim neku preteranu razliku ni sad. Moguce da je korisno, moguce i da nije, navicicemo se. Trptece zeleno sam uvek gledao kao zeleno, zuto kao zuto, prolazio sam i uvek cu prolaziti kroz zuto dok ga tako vidim (dok ne postane crveno). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Sudija oprašta samo žuto koje ne trepće. Ako prođeš kroz trepćuće žuto, smatra se da si u prekršaju, jer si imao dovoljno vremena da zaustaviš vozilo (trepće zeleno). Ja se ovoga ne pridržavam, ali sam se jednom opekao. Kao dokaz na sudu je postavljena slika gde sam ja u raskrsnici (dakle prošao sam svojom dužinom semafor) i na semaforu je crveno. Kad sam prošao bilo je žuto, al' sudija nije imao razumevanja

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ja sam od onih koji koce i staje na trpcuce zeleno, naravno ako sam metar dva od semafora onda gas.

 

Uvek podjem 5 minuta ranije pa mogu sebi da dozvolim taj luksuz da cekam na semaforima.

 

Ovi sto udaraju po gasu na trepcuce zeleno su upravo oni koji na crveno staju u traku koja ima uslov za desno uprkos tome sto idu pravo i tako blokiraju saobracaj.

 

U stopu ih prate bahati mamlazi koji takodje staju na crveno u traku za levo ili desno, bez uslova, a onda glume ludilo kada se upali zeleno za pravo i onda ulecu da budu prvi u koloni.

 

Meni licno najvise smetaju apotekarski simboli koji trepere/svetle zeleno u blizini semafora i raskrsnica.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja