Jump to content

Moto Zajednica

Trepćuće zeleno

Recommended Posts

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja ne verujem kakvih ljudi ima ... :D

Linkovao sam zakon - crno na belo piše da je na trepćuće zeleno dozvoljen prolaz,  ali ne, meni je neko nekada rekao da nije, i ja pođem ranije i stanem. Pa druže to je isto kao si poranio negde, pa da ubiješ vreme - staneš na zeleno ?!
Ne dajem gas kad zeleno počne da treperi, nastavljam trenutnom brzinom, ako vidim da ne prolazim pre nego što se upali žuto, stajem i to je to.
Još jednom postavljam šta kaže zakon o ovome, i isključujem se iz ove diskusije, jer nema nikakvog smisla


image.png.8674983e55c47474e1ee19d09d95af42.png

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 2 minuta, antir3ality je napisao:

Ja ne verujem kakvih ljudi ima ... :D

Linkovao sam zakon - crno na belo piše da je na trepćuće zeleno dozvoljen prolaz,  ali ne, meni je neko nekada rekao da nije, i ja pođem ranije i stanem. Pa druže to je isto kao si poranio negde, pa da ubiješ vreme - staneš na zeleno ?!
Ne dajem gas kad zeleno počne da treperi, nastavljam trenutnom brzinom, ako vidim da ne prolazim pre nego što se upali žuto, stajem i to je to.
Još jednom postavljam šta kaže zakon o ovome, i isključujem se iz ove diskusije, jer nema nikakvog smisla


image.png.8674983e55c47474e1ee19d09d95af42.png

Ima nas raznih, to i ja kazem.

 

Jeste dozvoljen prolaz ali ako uspes da prodjes raskrsnicu dok trepce zeleno.

 

Ja govorim za situacije kada neko bude xyz metara bude udaljen od semafora a onda da gas i raskrsnicu prodje dok ga hvata crveno.

 

Ako mislis da ja i slicni meni stajemo ispred semafora dok treperi zeleno onda nemam komentar.

 

Pre neki dan koleginica okaci snimak kako na njeno cisto zeleno u raskrsnici tik pred njom prozuji baja na 2 docka.

Da li si mozda pomislio da je i on dodao gas na trepcuce zeleno a zajebo se u proracunu.

 

Nego mene zanima jel i ovi sto prelepljuju  tablice maskama po bg isto to rade i npr u zapadnoj evropi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, travelman said:

Ja sam od onih koji koce i staje na trpcuce zeleno

15 minutes ago, travelman said:

Ako mislis da ja i slicni meni stajemo ispred semafora dok treperi zeleno onda nemam komentar.

E baš me nasmeja :D
Isključujem se sad stvarno. Svako dobro svima!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 26 minuta, antir3ality je napisao:

E baš me nasmeja :D
Isključujem se sad stvarno. Svako dobro svima!

:takoje:

 

Bolje da te nasmejem nego iznerviram.

 

Jok, bre, kampujem ispred trepcuceg zelenog na semaforu. I nerviram one iza mene, sto kolega rece bg taksisti se sami namestaju junacinama koji dodaju gas na trepcuce zeleno.

 

Potez od silaska sa PA mosta pa do skretanja za stari PA put je primernonoga sto sam napisao, tu saobracajci cekaju u poprecnim ulicama one sto prolecu na trepcuce, a crveno ih hvata dok su u rasskrsnici, a onda gas i potera za njima. Svakodnevno.

 

Vrati se u diskusiju, dosadno mi na poslu pa da imam neku zanimaciju :)

Promenio član travelman
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1567 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 37 minuta, travelman je napisao:

... one sto prolecu na trepcuce, a crveno ih hvata dok su u rasskrsnici,

 

Pa sad...

Ako proleću na trepćuće zeleno, nema trika da je crveno dok su još u raskrsnici.

Ako je crveno dok prolaze raskrsnicu, onda nisu prošli na trepćuće zeleno, nego je malo i požutelo  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, travelman je napisao:

koji na crveno staju u traku koja ima uslov za desno uprkos tome sto idu pravo

Kad ima do 3-4 automobila u traci za pravo, uvek stanem iza njih, ako ih je vise idem u onu koja ima i uslov.

Vecina guzvi po gradu i ulicama sa 2+ trake u smeru se i pravi zbog toga sto se svi guze u jednu traku, ko muve bez glave.

A ako idem desno i imam uslov, a ispred mene stoji neko ko ide pravo, obilazim ga ako ima slobodnog prostora u traci pored i skrecem desno.

Isto gledam i ko je ispred, ako je auto skola, pocetnik, zevac u mobilni, razdrndani auto ili penzioner kog je sunce udarilo u glavu, pravim obavezno razmak da mogu odmah u drugu traku cim se upali zeleno. Jer obicno ti dok krenu ja sam vec na drugoj raskrsnici...

 

I ko sto kaze zaludan, cim se upalilo crveno u raskrsnici nije taj sigurno prosao na trepcuce zeleno, vec zuto.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 15 minuta, zaludan je napisao:

 

Pa sad...

Ako proleću na trepćuće zeleno, nema trika da je crveno dok su još u raskrsnici.

Ako je crveno dok prolaze raskrsnicu, onda nisu prošli na trepćuće zeleno, nego je malo i požutelo  :)

Eh ... sve mora da vam se crta ko francuskoj sobarici :)

 

Mislim na situacije kada si 50ak metara ispred semafora i pocne da treperi ....

 

pre 10 minuta, ser je napisao:

Kad ima do 3-4 automobila u traci za pravo, uvek stanem iza njih, ako ih je vise idem u onu koja ima i uslov.

 

 

Ovo je ok, mislim na situaciju kada ja stanem i iza mene nema niko a baja stane u traku pored mene gde je uslov za desno i turira ga cekajuci da pistolj opali i potrka se sa mojom kantom na pravcu ...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 5 sati, travelman je napisao:

Меni licno najvise smetaju apotekarski simboli koji trepere/svetle zeleno u blizini semafora i raskrsnica.

Ово заслужује далеко више пажње. Трепере и зелено и црвено, Краља Милана од Славије, негде у висини Цветног трга, посебно иритира, поготову предвече, толико је јарко да засењује семафор. Да ли ћу да успорим на зелено, па да ме неко покупи или ћу да прођем на црвено?! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, Zuba87 je napisao:

 посебно иритира, поготову предвече, толико је јарко да засењује семафор. 

U bg saobracaju ima toliko skrivenih zezalica da je meni trepcuce zeleno na semaforu najmanji problem i dal cu proci ili stati zavisi od vise okolnosti.

 

Apotekarski simboli mi najvise odvlace paznju ali mislim da je spust od beogradjanke ka mostaru najopasniji a pogotovo kada se presece nemanjina i uletis u onu horizontalnu visecu signalizaciju koja sa zelenom i crvenom strelicom obavestava dal je traka za tamo i vamo.

 

Tu vise ne znas, pogotovo po mraku, dal je zeleno na semaforu il je zeleno koje pokazuje smer trake a onda sve to u kombinaciji sa stisnutim gasom da se prodje na trepcuce zeleno dovede do fatalnog udesa sa smrtnim ishodom kao kada je vozac iz unutrasnjosti prosao na crveno kod zgrade vlade i poginuo jer se direkt zakucao u kamionet koji se na svoje zeleno spustao od slavije ka zeleznickoj stanici.

 

Tada su u vozilu bili i njegovi zena i dete ali sam zaboravio sta je sa njima bilo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, мало је и то закомпликовано, треба знати и математику, зелена стрелица и црвено светло значи стани, зелено светло и црвени иксић опет не мож' даље, зелено светло и зелена стрелица = терај! 

Хм... Црвено светло и црвени иксић исто значи терај? :)

 

Али то се укапира, ако имаш мозга, док ове рекламе за апотеке зезну и најискуснијег, макар на тренутак. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Mozak ?

 

Ovaj pokojni baja je imao kontakt sa kamionom u centru raskrsnice a onda se odbio i udario u zgradu vlade. Bio snimak sigurnosne kamere na tv.

 

 

Kojom brzinom je isao Kneza Milosa kada je uspeo da odvali prednji tocak na kamionu i stigne do zgrade.

 

Zaneli ga ti iksici i oksici al da ne spominjem sad njega mrtvog i izjavu njegove zene.

 

Samo laganeze, 50 je max kroz grad ....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova
Pre 13 sati, zaludan je napisao:

 

Pa sad...

Ako proleću na trepćuće zeleno, nema trika da je crveno dok su još u raskrsnici.

Ako je crveno dok prolaze raskrsnicu, onda nisu prošli na trepćuće zeleno, nego je malo i požutelo  :)

ako prođu kroz trepžuće zeleno i ako je raskrsnica sa 6 traka,biciklističkim stazama i širokom trotoarom nema šanse da se prođe u 2-3 sekune ako tolko traje žuto dok se ne upali crveno.To valda rešavaju saobraćajni inžinjeri koji projektuju saobraćajnu ignalizaciju. Onda bi trebalo žuto duže da traje ali ni to nisam siguran da postoji semafor gde traje žuto duže od 3 sekunde.A šta ako se neko kreće 35 na sat ,tek onda on ne može da prođe što nikako nije u redu da se kažnjava za to i treba naći način kako to regulisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
On 16.5.2022. at 19:43, antir3ality je napisao:

Dakle spadaš u 5 - 10% vozača koji ne znaju šta znači trepćuće zeleno, i dok ima takvih i bolje je da ga ukinu.

https://sirius.rs/propisi/S20090411404/clan-142

Trepćuće zeleno je ZELENO,nije žuto i NE MORA se zaustavljati.Pročitaj stavku 6 člana 142

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Mozds je neko vec pisao,al od ovih boja mi se zavrte u glavi. Crveno,zeleno,zuto,zeleno,crveno,zuto :D

 

Koje je boje šljiva?
-Plava.
A zašto je onda ova crvena?
-Pa zato što je zelena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ne znam za ostale, ali ja nisam vidovit da znam kad će se upaliti žuto svetlo. Trepćuće zeleno mi je skroz dobra stvar.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Hteo sam da podelim jedan utisak, ne znam gde bih ...

 

Ovog leta sam imao priliku da malo duze vozim kroz Grcku (ne ono uobicajeno do Halkidikija i nazad), i primetio jedan ne bas lep manir: masovan prolazak kroz prve sekunde crvenog svetla (sta znam - da se ne izgubi zeleni talas)... Posebno u Atini. Onda sam shvatio da su Grci ukinuli zuto svetlo prilikom kretanja sa semafora (znaci nema posle crvenog - zuto, nego pauza i onda se pali zeleno). Kontam da je to njihov odgovor na nesto na sta ne mogu da uticu (prolazak na crveno), i jedan od nacina da sprece potencijalne nezgode (rani start/prolazak kroz zuto).

 

Nevezano za temu, ali kad sam tu da otvorim dusu:

 

- Prosto mi je neverovatan broj motorista koje sam video da ne nose kacige (to se odnosi na sve kategorije, ne samo skuterase). Mislim da je odnos 50:50.

 

- moto oprema ne postoji, niko ne nosi nista sem sorca i majic (dzet kaciga 96%). Rukavice niko ne nosi, pa cak i oni u 'full opremi' koji su u prolazu verovatno.

 

- Sasvim opusteno mozete videti oca, majku, dete od dve godine kako pice 100 na sat na skuteru (bez kaciga naravno)...

 

- divljanje, tockarenje (bez kaciga naravno).

 

- na crvenom svetlu, pesaci prolaze (njima je zeleno), ali tu je neka slotija od Stroma, koja prolazi preko pesackog, pesaci beze pred njim, ebe mu se...

 

Mislim, znam kakva nam je statistika, takva kakva je, kurtula i sve to... Ali kakvi su ovi ostali, pitam se ponekad?! :stabre:

 

Promenio član cikamike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja