Jump to content

Moto Zajednica

Trepćuće zeleno

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Hteo sam da podelim jedan utisak, ne znam gde bih ...


U Solunu u jednom hotelu nisam mogao da spavam od otvorenih auspuha cele noći. U Atini je ubedljivo najsumanutija vožnja motora. Sve što si naveo kao i provlačenje između automobila bez obzira na brzinu, na autoputu itd. Pored toga nisam video niti jedan sudar. Uopšte nemam osećaj da u saobraćaju neko hoće da me ubije kao ovde (mada je kolega baš danas napisao i drugačije iskustvo u jednoj temi).
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I ja sam ovog leta vozio po Atini. Zeleni talas kao u Sarajevu. Na x kilometara bulevara, ne moze jedno crveno da te uhvati. U Nisu je kreni stani. Kultura u saobracaju ne bolja nego kod nas. Sto se tice opreme, sta je to oprema? Hahah. Niko je ne nosi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:


 

 


U Solunu u jednom hotelu nisam mogao da spavam od otvorenih auspuha cele noći. U Atini je ubedljivo najsumanutija vožnja motora. Sve što si naveo kao i provlačenje između automobila bez obzira na brzinu, na autoputu itd. Pored toga nisam video niti jedan sudar. Uopšte nemam osećaj da u saobraćaju neko hoće da me ubije kao ovde (mada je kolega baš danas napisao i drugačije iskustvo u jednoj temi).

 

Izgleda da smo nocili u istom hotelu u Solunu...

 

Ali ok, kontam sta pricas, to je i moj utisak... Pored svega sto vidis imas neki osecaj bezbednosti, kao da se tu sranja ne desavaju. Svi voze motore... Pa i zene u velikom procentu ucestvuju u saobracaju na dva tocka (u poredjenju sa nama, nista sekstiticki). Hocu da kazem da je to tamo svakodnevnica, niko nece da ti kaze 'seo si na motor osh da  poginesh', nema neke mistifikacije motociklizma, motora svakojakih na ulici, raspalih, ovakvih, onakvih...

Pitam se da li imaju neki bjbikers.gr da palamude ko mi?!

 

Odvedoh temu u drugom pravcu, ali zapravo sam hteo da kazem na koji je nacin resena svetlosna signalizacija u Grckoj.

 

Mozda da razmislimo o ukidanju zutog svetla pre nego treptuceg zelenog?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

To bi bila tektonska promena. Pa još nismo savladali semafor ni ovakav kakav je.

Garantujem da gomila vozača ne zna zašto se semafor postavlja iznad saobraćajnice? Da bi i onaj na kraju kolone video koje je svetlo i da krenu svi ko jedan.

Kod nas se čeka ovan predvodnik koji obično blene u telefon ili čačka nos, pa mu onda sviraju, pa se on ljuti pa dok krene...

Zato su nam takve gužve kad nam je protok saobraćaja slab.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Bravo! Ja sam to pitao pojedine iz moje okoline, niko nije znao.

Pojedini i dalje iz jednosmerne ulice u levo skreću uz desnu ivicu puta. 

Matorci, voze 30god, jezivo.

 

Koliko bi manje gužve bilo kad se ne bi čekalo da ovaj ispred tebe odmakne.... :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
pre 43 minuta, Due je napisao:

To bi bila tektonska promena. Pa još nismo savladali semafor ni ovakav kakav je.

Garantujem da gomila vozača ne zna zašto se semafor postavlja iznad saobraćajnice? Da bi i onaj na kraju kolone video koje je svetlo i da krenu svi ko jedan.

Kod nas se čeka ovan predvodnik koji obično blene u telefon ili čačka nos, pa mu onda sviraju, pa se on ljuti pa dok krene...

Zato su nam takve gužve kad nam je protok saobraćaja slab.

I ti bi kocio da si prosao kroz zuto i dobio kaznu.

U nasem zakonu se sve tumaci po zelji. Prolazak na zuto je kaznjiv, ali i nije ukoliko dokazes da nisi mogao bezbedno da se zaustavis, ili prihvatis odgovornost(jer se, jelte, nisi zaustavio na treptuce zeleno).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 11 sati, cikamike je napisao:

Hteo sam da podelim jedan utisak, ne znam gde bih ...

 

Ovog leta sam imao priliku da malo duze vozim kroz Grcku (ne ono uobicajeno do Halkidikija i nazad), i primetio jedan ne bas lep manir: masovan prolazak kroz prve sekunde crvenog svetla (sta znam - da se ne izgubi zeleni talas)... Posebno u Atini. Onda sam shvatio da su Grci ukinuli zuto svetlo prilikom kretanja sa semafora (znaci nema posle crvenog - zuto, nego pauza i onda se pali zeleno). Kontam da je to njihov odgovor na nesto na sta ne mogu da uticu (prolazak na crveno), i jedan od nacina da sprece potencijalne nezgode (rani start/prolazak kroz zuto).

 

Nevezano za temu, ali kad sam tu da otvorim dusu:

 

- Prosto mi je neverovatan broj motorista koje sam video da ne nose kacige (to se odnosi na sve kategorije, ne samo skuterase). Mislim da je odnos 50:50.

 

- moto oprema ne postoji, niko ne nosi nista sem sorca i majic (dzet kaciga 96%). Rukavice niko ne nosi, pa cak i oni u 'full opremi' koji su u prolazu verovatno.

 

- Sasvim opusteno mozete videti oca, majku, dete od dve godine kako pice 100 na sat na skuteru (bez kaciga naravno)...

 

- divljanje, tockarenje (bez kaciga naravno).

 

- na crvenom svetlu, pesaci prolaze (njima je zeleno), ali tu je neka slotija od Stroma, koja prolazi preko pesackog, pesaci beze pred njim, ebe mu se...

 

Mislim, znam kakva nam je statistika, takva kakva je, kurtula i sve to... Ali kakvi su ovi ostali, pitam se ponekad?! :stabre:

 

Kod njih je skuter radna masina, motori isto. Vise vole automobil da budze nego da lickaju motor, cast pojedincima. Odlicno zapazanje, imas utisak kao da su neka blaza varijanta Turske. Na tu konstataciju bi se smrtno uvredili. Kazne su im ogromne, da li 300 evra ili 700 ne mogu da se setim za prolazak kroz crveno, skidaju odmah tablice. Pogotovo se stranci upecaju. Ali su kao vozaci tolerantni i pomoci ce svakom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
5 minutes ago, Zarkela said:

Kod njih je skuter radna masina, motori isto. Vise vole automobil da budze nego da lickaju motor, cast pojedincima. Odlicno zapazanje, imas utisak kao da su neka blaza varijanta Turske. Na tu konstataciju bi se smrtno uvredili. Kazne su im ogromne, da li 300 evra ili 700 ne mogu da se setim za prolazak kroz crveno, skidaju odmah tablice. Pogotovo se stranci upecaju. Ali su kao vozaci tolerantni i pomoci ce svakom. 

Zanimljivo... I ležim ja tako u pesku, na jednu stranu srkućem freddo, na drugu homemade lemonade, dok sa zvučnika bije domaća (srpska) estrada, ali na grčkom jeziku. Pomislim kako se u pozadini čuje turski melos, i kako su naši "muzičari" promenili uz tekst i instrumente, prilagodili "domaćem folkloru". Srbija je Turska, bajo moj. Od blaže blaža varijanta. :kafa:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 7 minuta, Jupiter je napisao:

Zanimljivo... I ležim ja tako u pesku, na jednu stranu srkućem freddo, na drugu homemade lemonade, dok sa zvučnika bije domaća (srpska) estrada, ali na grčkom jeziku. Pomislim kako se u pozadini čuje turski melos, i kako su naši "muzičari" promenili uz tekst i instrumente, prilagodili "domaćem folkloru". Srbija je Turska, bajo moj. Od blaže blaža varijanta. :kafa:

To stoji a sav taj melos stize iz Pakistana :na_glavi: Hapaju ko od koga stigne za muziku. Al ovo za saobracaj se odnosilo, da je blaga varijanta Turske, ne za muziku. Za muziku nemam sluha, a i nagluvost mi jaca strana :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre sat vremena, MarkoMoto je napisao:

I ti bi kocio da si prosao kroz zuto i dobio kaznu.

U nasem zakonu se sve tumaci po zelji. Prolazak na zuto je kaznjiv, ali i nije ukoliko dokazes da nisi mogao bezbedno da se zaustavis, ili prihvatis odgovornost(jer se, jelte, nisi zaustavio na treptuce zeleno).

Slažem se sa tobom. Već sam pisao negde o tome, inače sam veeeliki protivnik tih kamera koje snimaju prekršaje a ne zna se šta se dešavalo iza nje. 

Bio sam u situaciji kod Trešnjinog cveta gde je kamera što snima sve i stadoh ja na žuto i gledam u ogledalo kako će me zgromiti onaj iza što je očekivao da ću ja po gasu. Nekim čudesnim manevrom je projurio sa moje desne strane kroz crveno i nastavio kao da ništa nije bilo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Izgleda da smo nocili u istom hotelu u Solunu...


Ahahahahaaaa ako je recepcionar studirao u Nišu i priča srpski onda jesmo ali mislim da je ceo centar takav...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja