Jump to content

Moto Zajednica

Moto Morini X-CAPE 650

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Sledeći četvrtak idem da pokupim X Cape na test. Zvali su iz EuroSumara i dogovorili smo jedan kraći test između 1.000 - 2.000 km.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Znači dan, dva.. :P

haha

 

Pitao sam da li sam ograničen na kilometre. Kažu: ma jok, tvoj je na 5-6 dana.

Trudiću se da buem fin :) 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Dok ne dođe @Jovan Ristic detaljan test ja ću vam preneti par utisaka i podeliti par slika.

Motor sam probao 11.06. u EuroSumar-u, vozio sam relacija EuroSumar-Bubanj potok-Avala-Autokomanda-EuroSumar (45min vožnje i slikanja).

Bilo je svega, gradske gužve, autoputa, krivina, svega po malo.

Pre svega da se ogradim da nisam neki poznavalac motora, nisam ih probao na desetine ili stotine, zapravo posedujem jedan, a provozao sam 6-7 motora. :neznam:

U salonu u tom trenutku bila su dva primerka crveni i sivi, oba sa standardnim alu točkovima, samo je sivi registrovan i namenjen za test vožnju, lično meni lepši siviii.

Generalni utisak je dobar, mislim da motor nudi dosta za taj novac, dosta dobrih komponenti, dosta tehnologije koja je slabije zastupljena kod motora ispod 15000€.

Prvo što mi je zapalo za oko je svakako ogroman displej od 7'', odlično se vidi i pri jakom suncu, ima zanimljivu animaciju kada se mod vožnje prebaci u Off-raoad, pregršt informacija, napon aku, pritisak u gumama, temperaturu, preostalu kilometražu do sledećeg servisa, indikator stepena prenosa, ma sve ono što bi svaki motor trebao da ima. Jedna zamerka, odnosno ono što sam ja uspeo da primetim jeste da malo kasni prikaz kod menjanja brzina, i što na primer Trip1, Trip2 itd menja se na džojstik, pa to malo potraje, ali možda je to samo do navike, jer sam navikao da imam dugme za to i brzo promenim ili resetujem kilometražu.

 

Za te pare motor mi ne deluje jeftino, prekidači, ručice itd sve mi deluje lepo odrađeno, tu nemam nikave zamerke, čak i dugmići imaju lepo pozadinsko osvetljenje što isto može biti korisno pri noćnoj vožnji.

Sam agregat se lepo ponaša, u mestu radi lepo i ravnomerno, drugar je dodao da ima blago "traktorski" zvuk. :lol2:

Na autoputu pri brzini preko 130 osećaju se blage vibracije na nogostupima, na kormanu ne, vibracije su slabe, ali se osete, ništa strašno.

Agregat ima dovoljno snage za normalne brzine kretanja i za jednu osobu, u dvoje ne znam već kako bi bilo na autoputu ili prilikom preticanja.

Sedište je bar za ovo vreme koje sam ja proveo na njemu jako udobno, doduše ogibljenje je bilo tvrdo naštelovano, pa da sam mogao verovatno bih to malo prilagodio.

Kočnice su odlične, moja zamerka je bila što je poluga kočnice prednje tako naštelovana da tek od pola polovine ili recimo od 1/3 počne da koči (ima taj neki prazan hod).

Gume (Pirelli SCORPION™ RALLY STR) su mi malo delovale plastične i u par navrata su proklizavale prilikom kočenja, moguće jer su nove i ne razrađene.

To je u principu to čega ovako na prvu mogu da se setim sa testa... E da, set alu kofera sa odgovarajućim nosačima trebao bi da košta oko 1100€, u tom trenutku ih nisu imali i nisu znali baš tačnu cifru, ali rečeno mi je da bi ta neka cifra bila.

I za kraj koja slika.

 

 

 

 

Avala.jpg

PXL_20220611_095352552.jpg

PXL_20220611_095406603.jpg

PXL_20220611_095454185.jpg

PXL_20220611_095506965.jpg

PXL_20220611_095528162.jpg

PXL_20220611_100152898.jpg

received_697719698187446.jpeg

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2535 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...sve je to lepo... Test, ekrani u boji, ljubičasti tasteri...

Nego da čujem ko je izbrojo novce na pult, da toliko veruje u lepotinju da je spreman novce da daa?! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Granpasso je bio odličan motocikl. Sve Ohlins i Brembo. Mada, motor su i ležajevi, sajle, struja... Sve će se to videti posle nekoliko godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Na sajmu mi je momak koji je radio na štandu rekao da je agregat kineski i da je razvijen na osnovu agregata Kawasaki Versysa te da im je ideja da motor ima premium komponente ogibljenja, kočnica itd.

Kako će proći na tržištu ne znam ali mi je to interesantno i sa zanimanjem pratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

...sve je to lepo... Test, ekrani u boji, ljubičasti tasteri...

Nego da čujem ko je izbrojo novce na pult, da toliko veruje u lepotinju da je spreman novce da daa?! 

 

Hahahaha ne odustaješ :D pitao si 21og Maja i evo opet danas jel neko izbrojio novce :D na kraju ćeš ti biti taj vidim ja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 995 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Na sajmu mi je momak koji je radio na štandu rekao da je agregat kineski i da je razvijen na osnovu agregata Kawasaki Versysa te da im je ideja da motor ima premium komponente ogibljenja, kočnica itd.
Kako će proći na tržištu ne znam ali mi je to interesantno i sa zanimanjem pratim.
Meni je taj isti rekao da ga kupuju od Kawasakija, i negirao da se pravi u Kini. Mada bilo mi je sumljivo.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 995 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pominjao mi je nesto i cf moto. Ja mislim da ce najpre da bude da kupuju masinu od cf moto.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Okolo naokolo, masina je kopija Kawasakijevog paralelnog twina ER-6 , sto je u sustini dobra stvar, iskopirali su jedan odlican agregat koji se proizvodi jos od 2005 godine, znaci 17 godina, a ako se nesto toliko dugo proizvodi I PRODAJE uspesno, vrlo verovatno da valja.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Disko Nindža said:

Okolo naokolo, masina je kopija Kawasakijevog paralelnog twina ER-6 , sto je u sustini dobra stvar, iskopirali su jedan odlican agregat koji se proizvodi jos od 2005 godine, znaci 17 godina, a ako se nesto toliko dugo proizvodi I PRODAJE uspesno, vrlo verovatno da valja.

Moze da bude a ne mora da znaci,da su kupili masinu od Kawe pa da kazemo da nema greske,kopija je ipak kopija.Samo vreme moze da pokaze gde i sta su zajebali,ako su zajebali.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Posto je agregat sa konstrukcijske strane dokazano dobar, jedino gde mogu da zaseru su materijali, cisto sumnjam da ce kinezi da koriste materijale istog kvaliteta kao Japanci, al ko zna, vreme ce pokazati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Meni se nekako bas djasvi ovaj Morini... U odnosu na besmisleno glomaznog TRK-a (502) i CF-Moto koji mi nekako nema dusu, ovo izgleda kao pravo osvezenje... Cak i ime lepo zvuci, pa onda ovaj logo sa orlom (kao treci rajh), nekako intrigira... Mislim, ne lozim se na ljubicaste dugmice i tach skrinove (i treci rajh), nego pricam o subjektivnom utisku koji model ostavlja na prvu.

 

Cekam test, pa jednog dana kada porastem i pozelim veci motor, ovaj ce bitit na spisku ;)

 

Sto se tice agregata, jel moze negde da se pouzdano proveri (mozda @Jovan Risticpreko uzovnika), da sad ovde ne nagadjamo - gde se proizvodi, po kojoj licenci, od koje legure :ups: i slicno?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Disko Nindža said:

Posto je agregat sa konstrukcijske strane dokazano dobar, jedino gde mogu da zaseru su materijali, cisto sumnjam da ce kinezi da koriste materijale istog kvaliteta kao Japanci, al ko zna, vreme ce pokazati.

Upravo na to sam i mislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1057 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

"Though the Euro5-friendly 649cc, 59bhp parallel-twin engine needs to be revved for brisk progress, there’s a decent spread of torque. It's also made by Morini's Chinese neighbours CFMoto and acts as a stressed member in a robust-looking tubular steel frame."

Ako liči na CF moto i miriše na CF moto, možda je CF moto. Cela priča o Kavasakijevoj tehnologiji, licenci, čemu god od početka podseća na CF moto 650. Slutio sam još od toliko naglašenog Bosh ubrizgavanja.

E sad, nekome to možda bude mana, po meni je prednost, CF moto 650 motori su makar solidno provereni.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Agregat se sklapa u istoj fabrici kao i CFMOTO (tu informaciju sam dobio iz CFMOTO). Sličan je Kawasakijevom Versys rednom dvocilindraš.

 

@Andrej_Hotstepperveć ima prodatih. Jedan od prodatih je baš u NS-u kod jednog ozbiljnog vozača (da ga ne imenujem), uglavnom, svratiću i kod nejga da napravimo fotke i da uzmem utiske pošto je on uzeo verziju sa žbičanim felnama. On je ujedno i prvi kupac X-Cape-a u Srbiji.

 

Agregat očigledno nije isti kao CFMOTO i nešto se razlikuje, jer je prvi servis na 1.500 km. Nažalost, verovatno će meni zapasti da ubijem kilometre do prvog servisa. Pošto iako je test vozilo, ljudi na probi naprave do 50 km. Tako da ću probati u danu ili u dan i po da napravim preostale kilometre do servisa, pa ostatak da ga vozim normalno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 22 sati, cikamike je napisao:

Sto se tice agregata, jel moze negde da se pouzdano proveri (mozda @Jovan Risticpreko uzovnika), da sad ovde ne nagadjamo - gde se proizvodi, po kojoj licenci, od koje legure :ups: i slicno?

To je identičan CF650cc agregat ja bih rekao po ovom što vidim. Čak mislim da je treća a ne četvrta generacija agregata u CF izvedbi. It agregati pakuju NK, MT i GT mašine... 

 

Taj agregat je sasvim pristojan...malo nebrušen/divlji ali ko voli ''buldog'' agregatemože se lepo zabaviti.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja