Jump to content

Moto Zajednica

Vaša iskustva sa KTM-om

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: No

Pralinaram da u skorijem vremenu uzmem KTM Duke. Zanimaju me vaša iskustva sa KTM-om(izdrzljivost, brzina, kvalitet itd... ) ili neke priče što ste čuli od nekog ko poseduje isti motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Kupio 2 nova. Doduše mala. Prvo 125, a onda 200.

Prijatelj kupio 200, pa 390. Nove isto kao i ja.

Nikad više u moj dvor to ući neće, a isto tako i kod prijatelja.

Ne želim se ni sjećati koje probleme smo imali i koliko para smo izgubili obojica. 

Mislim da sam dovoljno napisao.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova
Kupio 2 nova. Doduše mala. Prvo 125, a onda 200.
Prijatelj kupio 200, pa 390. Nove isto kao i ja.
Nikad više u moj dvor to ući neće, a isto tako i kod prijatelja.
Ne želim se ni sjećati koje probleme smo imali i koliko para smo izgubili obojica. 
Mislim da sam dovoljno napisao.
И јеси КТМ = Кратко Трајни Моторцикл.
И веома укратко, то је веома мочан агрегат направљен од матерјала и базиран на решења која нису дорасла том нивоу.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Samo da dodam. Sada vozim Yamahu MT07. Kupljena nova. Prešao s njom za 5 sezona 57t km. Da kucam u drvo ili moju blesavu glavu niti 1, ali doslovno niti 1 kvar do sada.

Kada negdje motorom stanem i vozilo zvano Ktm se slučajno približi odmah, ali baš odmah preguram što dalje da na njega ne pređe neka prelazna indijska bolest.

Sigurno je sigurno

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova

Моментално радим LC4 640ку. Има компресију, пали, ради али лежечи лежајеви на радилици имају толики радијални луфт што ротор струже о статор. И сада отварам да би мењао лежаје типа NJ, па бендекс пребацује(оригинал 350€, заменски само 150€) и што шта друго. Ако ниси спреман финансиски на скупо одржавање, КТМ је лоша препорука.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1615 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Jako malo iskustva imam sa ktm-om, tačnije nimalo. Znam milion motociklista ali je jako malo zastupljen medju našim bajkerima. Komšija je skoro kupio ktm full cross cvaju 250, zakucao agregat, pa je na generalnoj kod majstora. Uzeo ju je jako povoljno zbog toga. Prvo što mi je palo na pamet kada mi je rekao koliko ju je platio je bilo da bivši vlasnik želi po svaku cenu da je se otarasi. Videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 183 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Za sada dva komada.
690 2014, bio kod mene godinu dana bez ijedne greške, prešao oko 6k na njemu.
1290 gt, od prošle nedelje kod men, javiću se ako se setim kroz godinu dana ili ako se pre toga desi neki kvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja nikad nisam imao hrabrosti da ga kupim. Pre 10tak god za malo da kupim 640 adv., prosle godine takodje, isto 640 adv, odustao u poslednjem trenutku. Ko zna zasto je to dobro, srce hoce, ali mozak kaze bezi od toga :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova
Jako malo iskustva imam sa ktm-om, tačnije nimalo. Znam milion motociklista ali je jako malo zastupljen medju našim bajkerima. Komšija je skoro kupio ktm full cross cvaju 250, zakucao agregat, pa je na generalnoj kod majstora. Uzeo ju je jako povoljno zbog toga. Prvo što mi je palo na pamet kada mi je rekao koliko ju je platio je bilo da bivši vlasnik želi po svaku cenu da je se otarasi. Videćemo...
2Т је друга прича, ту више има огромног искуства у позадини.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova

Да се разумемо, онај који вози КТМ мора да познаје више од основне механике. Сваки сервис је озбиљан и није јефтин, а никако не долази у обзир мото: "Ај прочиче ово још неко време".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1349 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja se bas nesto nalozio na husqvarna 401 svartpilen. Video ga uzivo kad sam gledao kacige u jednoj prodavnici i bas mi zapao za oko. Svega cca 6.000 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova
Ja se bas nesto nalozio na husqvarna 401 svartpilen. Video ga uzivo kad sam gledao kacige u jednoj prodavnici i bas mi zapao za oko. Svega cca 6.000 eura
То су у основи исти агрегати, има неку разлику око начину подмазивања да не давим овде.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Možda nije to baš za svakog vozača
Ljudi često zalutaju iz neiskustva i pogrešnog pristupa pa čak i za elementarhe stvari ali to više govori o njima nego o tom motoru
Vozim sve nisam vezan za robnu marku, KTM ima odlične modele ako sebe pronađeš u tim modelima (kros, supermoto pa čak i Big travel) i unutra imaš sve pogotovo ako tražiš performanse. Meni su na raznim modelima uglavnom riklnjavali gumeni elementi, od rebraste gume ogledala , pa do oringa GPS, malog lancanika, I semeringa pumpe na LC8.
Zamenis I idemo dalje kao nijedan drugi.
Kao što rekoh ako ne poznaješ materiju odlutas daleko, opanjkavas robnu marku za neku glupost ili nesposoban/needukovan servis.
Pričamo o novim dobro održavanim motorima a ne o krsevima gde je ko zna ko pre kupovine gurao srafciger u prethodnih 15 god
Danas u vikendici sa BMW juče sa KTM, nebo i zemlja nidje veze svako ima svoju priču. Ovde nema uzbuđenja, kod KTM uvek si deckic od 25god



Sent from my SM-G975F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova

Вечито узбуџење може да извуче само Дукати Панигалац, све друго је мање више....(моје убеџење).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Može, može
KTM zbog temperamenta motora se nešto teže vozi pa treba veća veština za full potencijal (ne važi za sve modele) , kome ne smeta eto uzbuđenja, mnogo posla tokom vožnje, vrhunski zvuk, performanse motora, oslanjanje I kočnice.
SM, SMC se vozi sat vremena i puna srca ideš kući, dosta je 1h.
Ko voli brzo 1301 V2 vuče ozbiljno iz svih Rpm

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Promenio član GixxerK6
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 183 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Iskreno da sam imao dovoljno novca, nikad ne bih prodavao 690, bolji motor za grad nisam vozio, bicikla za 690 kubika.
Bukvalno sam se više nego radovao svakom odlasku na posao kako bih ga provozao.
Takodje jedino ulaganje je bio redovan servis a motor vozim konstatno, to jest nemam sezone jer samo za motor imam položeno.
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 2.5.2022. at 15:43, Krokodilo je napisao:

Вечито узбуџење може да извуче само Дукати Панигалац, све друго је мање више....emoji41.png(моје убеџење).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Mozda Desmosedici pruzi i vise uzbudjenja..:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Zato treba sve probati, oni koji beže od KTM ne znaju šta propuštaju pod uslovom da traže od motocikla sve ono što jedan KTM pruža.
Treba tu biti otvoren i pronaći sebe...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1102 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Baš tako.

 

KTM ne treba da poseduje i vozi onaj ko želi lagano, bezbrižno krstarenje jednom te istom brzinom, uglavnom u granicama dozvoljenog ograničenja, i onaj ko priželjkuje da godinama ne uloži ni dinara, ni kap znoja, u gušt zvani vožnja motora. 

 

 

On 1.5.2022. at 0:51, SnupkoSRB je napisao:

Pralinaram da u skorijem vremenu uzmem KTM Duke. Zanimaju me vaša iskustva sa KTM-om (izdrzljivost, brzina, kvalitet itd... ) ili neke priče što ste čuli od nekog ko poseduje isti motor. 

 

"...ili neke priče što ste čuli od nekog ko poseduje isti motor."   -   samo takve priče nemoj da slušaš. To rekla-kazala je najgora informacija, kako za KTM, tako i za mnoge druge brendove. 

 

:ktm:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova
Mozda Desmosedici pruzi i vise uzbudjenja..:neznam:
У односу на Дукати, поред Малог Чаче на форуму не преостаје ми ништа друго осим МУКЛА са моје стране.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova

Ево на LC4ки и десни хладњак трули, мајстор наче да га лепи, каже не могу ништа да гарантујем. Па муштерија у "плавој фази" због цене новог а и због губљење део веч почете сезоне. Али јефтино га узео, он мислио да га је претходни газда спремио баш за њега и његово уживање

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja